BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zar i ti sine brute [proud]

Hej ekipa !

Ma vjerovat ćete….ovo je moje prvo javljanje……..kupio dionice Belja nakon HT-a jer sam htio dionicu Belja…i još neke. Čitao sam forum i prije, ali nisam imao neku potrebu sudjelovat na forumu……do sada.

Nakon svega pročitanog vidi se da tu ima svega….i dobrog i manje dobrog. Buraz se igra s dionicama, kupuje i prodaje u nemilost – lik će puknut za dvije petoljetke. Velim ja njemu da ću imat vise love za pet godina na Belju nego on sa tim trgovinama i sa duplo vecim ulazom……i naravno da me ismijao – kao on je stara iskusnjara a ja početnik [thumbsup].
Kaj ćeš, on zna…….zvao me u petak popodne:
Jesi vidio Belje danas?
Ne, kaj ima?
Bilo je u blokadi!
To je ok, rekoh!
Ok?! to ti je super, on meni!
Ak je tak, onda je i meni super!

A onih pet godina……ko zna! Niko nema izadnje dnevnih novina za pet godina!

Nego, mislim da je nebitno tko će imati veću lovu nego je bitno da oboje imamo vjeru u neku dionicu na osnovu nečega (prolistao sam koju knjigicu prije nego postanem investitorom).

Mislim da će se Belje iskristalizirat kao regionalni takmac i to ne slab – zato sam i investirao.

Pozdrav svim [smiley]


mr.wolf: ” Može jedno pitanje koje me uvijek zanimalo-što vam to znači dugoročno ulaganje u dionicu?Je li se više isplati držati dionicu Belja godinu dana i gledati kako stoji na mjestu ili ih prodati i vrtiti neke druge dionice koje rastu, a u Belje se vratiti kad počne rasti – kao što je bio slučaj u petak? Ne mislim pri tom samo na Belje, već i na HT, Djuru… Svi govore-ne prodavati, to je dugoročno ulaganje??? Ljudi – dugoročno ulaganje je kupovina nekretnina i svega za što se treba čekati duže vrijeme za nekakav rast i kad se jednom proda gotovo je s tom nekretninom, a ne dionice.Dionice se u istom danu mogu kupiti i prodati. Ne razumijem se previše u te puste analize, ali pratim forum pa poslušam kad ljudi imaju nešto pametno za reći.Ja još uvijek poslujem po sistemu-di svi tu i mali Mujo. Tako sam od petka u Belju,pa dok traje trend rasta tu ću i ostati, pa prodati, pa se opet vratiti kad se zazeleni. Draže mi je to nego navijati-sad će up, evo kreće, ko ga to koči i sl. Ne shvatite ovo kao nekakav napad na vašu dionicu ili slično, samo me zanima čemu takovo vezivanje za dionicu. Pozdrav i sve najbolje vam želim u Novoj! ”

to je u potpunosti ispravan pristup.[sealed]

to je JEDINI ispravan pristup za maximum
[thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

vlad1111:

mr.wolf: ” Može jedno pitanje koje me uvijek zanimalo-što vam to znači dugoročno ulaganje u dionicu?Je li se više isplati držati dionicu Belja godinu dana i gledati kako stoji na mjestu ili ih prodati i vrtiti neke druge dionice koje rastu, a u Belje se vratiti kad počne rasti – kao što je bio slučaj u petak? Ne mislim pri tom samo na Belje, već i na HT, Djuru… Svi govore-ne prodavati, to je dugoročno ulaganje??? Ljudi – dugoročno ulaganje je kupovina nekretnina i svega za što se treba čekati duže vrijeme za nekakav rast i kad se jednom proda gotovo je s tom nekretninom, a ne dionice.Dionice se u istom danu mogu kupiti i prodati. Ne razumijem se previše u te puste analize, ali pratim forum pa poslušam kad ljudi imaju nešto pametno za reći.Ja još uvijek poslujem po sistemu-di svi tu i mali Mujo. Tako sam od petka u Belju,pa dok traje trend rasta tu ću i ostati, pa prodati, pa se opet vratiti kad se zazeleni. Draže mi je to nego navijati-sad će up, evo kreće, ko ga to koči i sl. Ne shvatite ovo kao nekakav napad na vašu dionicu ili slično, samo me zanima čemu takovo vezivanje za dionicu. Pozdrav i sve najbolje vam želim u Novoj! ”

to je u potpunosti ispravan pristup.[sealed]

to je JEDINI ispravan pristup za maximum
[thumbsup]


slažem se, svaka čast uspješnim surferima…
ja sam zakasnila u petak[sad]

vlad1111:

mr.wolf: ” Može jedno pitanje koje me uvijek zanimalo-što vam to znači dugoročno ulaganje u dionicu?Je li se više isplati držati dionicu Belja godinu dana i gledati kako stoji na mjestu ili ih prodati i vrtiti neke druge dionice koje rastu, a u Belje se vratiti kad počne rasti – kao što je bio slučaj u petak? Ne mislim pri tom samo na Belje, već i na HT, Djuru… Svi govore-ne prodavati, to je dugoročno ulaganje??? Ljudi – dugoročno ulaganje je kupovina nekretnina i svega za što se treba čekati duže vrijeme za nekakav rast i kad se jednom proda gotovo je s tom nekretninom, a ne dionice.Dionice se u istom danu mogu kupiti i prodati. Ne razumijem se previše u te puste analize, ali pratim forum pa poslušam kad ljudi imaju nešto pametno za reći.Ja još uvijek poslujem po sistemu-di svi tu i mali Mujo. Tako sam od petka u Belju,pa dok traje trend rasta tu ću i ostati, pa prodati, pa se opet vratiti kad se zazeleni. Draže mi je to nego navijati-sad će up, evo kreće, ko ga to koči i sl. Ne shvatite ovo kao nekakav napad na vašu dionicu ili slično, samo me zanima čemu takovo vezivanje za dionicu. Pozdrav i sve najbolje vam želim u Novoj! ”

to je u potpunosti ispravan pristup.[sealed]

to je JEDINI ispravan pristup za maximum
[thumbsup]

To je jedini ispravan pristup da brokeri zarađuju.

evo document koji je Kolega Dunlopa postao ali se njegov nije mogao otvoriti.


to je JEDINI ispravan pristup za maximum
[thumbsup]

slažem se, svaka čast uspješnim surferima…
ja sam zakasnila u petak[sad]

e ja se bas ne slazem. dugorocno ulaganje je za mene staviti novce u dionicu u koju vjerujes i cekat par godina da naraste. tocno to. zasto? najvise zbog psihe i jos par stvari. to izlazenje i ulazenje non stop po meni moze donesti vise nesrece nego srece. evo belje ti je sad najbolji primjer. sad je na 352.vec je nekoliko puta raslo do tuda i padalo na ispod 300. ljudi sad opet ocekuju da ce se to desiti i dosta njih ce u ponedjeljak i prodati. ako se desi da ona u pon skoci na 400 sta onda. hoce li ponovno kupiti sada po visoj cijeni nego sta su prodal? tesko. jako tesko. nece im dati ni dispet niti matematika niti ista da ponovno udju u nju, a tek tada ce misliti da ce pasti prema dole jer dosad nismo vidjeli neki logicki odgovor zasto je u petak tako naglo skocilo. ocito nesto sta vecina nezna.
vrlo lako se moze desiti da u utorak ode u nebesa i nastavi put samo prema gore i iz tjedna u tjedan biljezi novi ATH. to se desilo na svim todinim dionicama i na ingri i mnogima jos i mnogi su se tako opekli pri preranom izlazenju i onda im cjena pobjegne i uvjek im je preskupa a ona jos skoci 5 puta.ja imam belje vec vise mjeseci i bio sam u minusu do petka i iskreno nisam ocekivao rast vec u petak.ali o tome se i radi. nitko nije. ja u tu dionicu vjerujem beskrajno i spreman sam uloziti u nju i kad se ne ocekuje rast. kazem, ne ocekuje, sta ne znaci da ga nece biti. naprotiv. to se stalno desava neocekivano. vec sam mislio prodati belje i kupiti jos leda ali vidis koji bi to zajeb bio.
a za ovo ulazenje i izlazenje stvarno moras imati znanja i srece. jel ima takovih cudnih stvari koje su vecini neobjasnjive. kaba po FI ima 250% vecu DOBIT od istog razdoblja prosle godine i sta se desi. ne da ne naraste ni lipe, nego jos padne sa 365 na 340. takvih je primjera puno.i suprotnih. umjesto da nesto padne ono jos debelo skoci. a sigurno ima ljudi sta su to izvjesce znali i prije nego je izaslo i kupili ili dokupili sa tom fenomenalnom insajderskom informacijom koja se na kraju pokaze corak.

jos jedan dobar primjer je na topicu “kolke prinose ostvarujemo”. pogledajte sve likvidnije dionice na burzi (todine, gradjevinare, brodare itd. ima ih dosta). dosta ih je u 2007 raslo preko 100% a ima ih i sa puno vise od toga. ali na tom topicu vidis masu ljudi sta ima prinose u prosloj godini 40-70%. kak sad? po meni je to upravo razlog izlazenje i ulazenje i stalno petljanje van unutra. po meni je i jos jedan razlog sta vecini portfelj izgleda kao jedan poduzi spisak za kupovinu.sry, ali onda cu radije uloziti u fond.

eto, malo se razvezao [smiley]

Upravo na Plodovima zemlje bilo o svinjetini. Uvezeno oko 100 mil USD svinjetine (ako se dobro sjecam 70 i nesto smrznutog mesa i 30-ak zive vage). To naravno ne ide na ruku malim seljacima koji se ostavljaju proizvodnje (prodavali na sajmu u Gudovcu po 12 kn/kg). Kazu da ih muci visoka cijena stocne hrane (kukuruz 1.75 kn/kg) i da bi bilo minimalno 14 kn za pokrivanje troskova i min. dobit.

Nista cudno, danas “veliki” jedu “male” svugdje. Ono sto je spomenuto da europski tovovi imaju sve vece kolicine svinjetine i da je subvencioniran izvoz. Pretpostavljam da su u Belju izradili kalkulaciju kad idu s tim programom, ali eto, volio bih malo komentara….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


ko nam se poceo ukrcavati?ovakav promet na belju nije bio duuugo…

Mirovinci kolega, mirovinci. Slično kao i u još neke dionice na kojima su se i cijene i prometi zadnjih dana dosta povećali. Belje je na 310 prešlo prag da u njega mogu ulagati mirovnski fondovi a koliko čujem granice do kojih će se kupovati Belje su dosta visoko. [yawn]

Evo i grafica…po meni cijena izmedju 345-375
E sada…puno za daytrade[lol]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Evo i grafica…po meni cijena izmedju 345-375
E sada…puno za daytrade[lol]

Mislite li da će se cijena vratiti nazad u okvir Bollingera?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

ddarioo:

ko nam se poceo ukrcavati?ovakav promet na belju nije bio duuugo…

Mirovinci kolega, mirovinci. Slično kao i u još neke dionice na kojima su se i cijene i prometi zadnjih dana dosta povećali. Belje je na 310 prešlo prag da u njega mogu ulagati mirovnski fondovi a koliko čujem granice do kojih će se kupovati Belje su dosta visoko. [yawn]


Pa vec kad znas do kuda idu ,reci nam[lol]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

New Report

Close