BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/izbori/vijesti/detalji_vijesti/art-2007,12,10,,101235.jl

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ja vas molim posto sam pocetnik u dionicama: kupovati belje ili ne? hoce li todoric izdrzati eventualni udar HSS-a?
hvala

vidim da je jaka prodaja, moglo bi belje malo i dole otici, sto opet odgovara mojim aktivnostima, malo bi si kupio[wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male


vidim da je jaka prodaja, moglo bi belje malo i dole otici, sto opet odgovara mojim aktivnostima, malo bi si kupio[wink]

I ja bi dao 280, možda.


vidim da je jaka prodaja, moglo bi belje malo i dole otici, sto opet odgovara mojim aktivnostima, malo bi si kupio[wink]

Nema više gospodo idemo sad dalje gore.[rolleyes]

Ma Todoric je pre jak faktor u drzavi da bi se dao dirati ,pogotovo ne od nekoga Friscica…

Predstoji nam dobra perspektiva za poljoprivredu. Evo samo najzanimljivijih konstatacija, ostalo na
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=45eb0491-0c72-4afe-8769-866a4166593d&ref=lastadd

Skuplja hrana zaslužna za procvat poljoprivrede u SAD

…”Rekordno visoke cijene kukuruza, soje i pšenice, kao i skok vrijednosti poljoprivrednog zemljišta ove su godine pospješili zaradu američkih poljoprivrednika. …

…Gordon Wassenaar “bacio je oko” na kombajn vrijedan 300.000 dolara kojim želi zamijeniti svoj stari, “Ovo su vjerojatno najbolje dvije godine koje sam ikada iskusio ” kaže…

…Diljem ruralnih područja SAD-a, farmeri koriste svoje visoke prihode za otplatu postojećih zajmova, za ulaganje u novu opremu te kupnju novoga zemljišta…

…”Smatram da je poljoprivreda definitivno svijetla točka gospodarstva”, ističe Bill Niebur, globalni potpredsjednik za Pioneer Hi-Bred International Inc., jedinice za poljoprivredne proizvode DuPont Co, a prenosi Reuters.”

Kako to ide, dok jednom ne smrkne, drugom ne svane…
Bas gledam na TV-u kako u Americi niču nova sela, novi “indijanci”.
Šatori na jugu kalifornije, ali i drugdje po SAD. U njima žive ljudi koji su izgubli svoje kuće ove godine.
Kažu da sljedeće godine to može zadesiti milijun ljudi?[cry]
Znam da nema veze sa ovom temom…ali…skupa hrana, život bez kuće…loše[pray]


Kako to ide, dok jednom ne smrkne, drugom ne svane… Bas gledam na TV-u kako u Americi niču nova sela, novi “indijanci”. Šatori na jugu kalifornije, ali i drugdje po SAD. U njima žive ljudi koji su izgubli svoje kuće ove godine. Kažu da sljedeće godine to može zadesiti milijun ljudi?[cry] Znam da nema veze sa ovom temom…ali…skupa hrana, život bez kuće…loše[pray]

A što možeš. Teško u toj Americi. A vidi nas na Balkanu 50% zarade godišnje premalo. U toj Jadnoj Americi tamo neki dobro stojeći Buffett tek zarađuje godišnje 20%. Sram ga bilo, nek radije šuti.
Na ovim našim forumima je 20% čista zguba.
A tek Belje, nema niti 20% godišnje.
Možda ovdje vrijedi da će kornjače preteći zečeve?

Već dugo se ne priča o Belju, a moglo bi…
http://www.seebiz.eu/hr/closing-bell/zse/tisak-i-belje-love-kriterije-za-ulazak-mirovinaca%3f,5289.html

Gdje su kolege koje su vikale da će Belje do kraja godine na 1.000 kn?
Nešto ih nema. Čini mi se čak da više ni nisu u ovoj dionici. [bye]

Evo još malo informacija za neupućene.
Belje: – cca 30.000 ha zemljišta u vlasništvu
– cca 100.000 ha zemljišta u kooperaciji
U 2007. otvorene dvije naaaajmodernije farme rasplodnih krmača u Evropi, u Dardi i Malom Kneževu ukupnog kapaciteta 2.800 krmača ( ima toga još za 2007.Mlijeko nismo ni spomenuli, Mali Ivca će nas obavjestiti o tome kada dođe vrijeme za to)[wink]

Ukoliko cijena belja dođe do 306 kn tržišna kapitalizacija free float će biti veći od 200 miljuna kuna, a što mirovinskim fondovima daje mogućnost ulaska u dionicu.[thumbsup].
Mislim da nakon toga idemo sigurno 10 do 15% gore.[wink]


Gdje su kolege koje su vikale da će Belje do kraja godine na 1.000 kn? Nešto ih nema. Čini mi se čak da više ni nisu u ovoj dionici. [bye]

Tu su kolege, ali ne zele vise lametirati na temi BLJE.
Jedni kupuju perspektivu a drugi rezultate. U BLJE sam usao radi perspektive…rezultati se vide i ove godine…
Samo jos nekoliko napomena. Na dionici Belja i u firmi Belje se jako puno toga desilo ove godine…a kljucno je da je sve sto se desilo pozitivno za dionicare.
Malo detalja.
Najvisa cijena BLJE ove godine je bila 347,50 kuna, najniza 257,92. Prosjecna protrgovana cijena je 304,36 kuna.
Mirovincima postalje dostupna nakon 306 kuna.
Ove godine je protrgovano cca 145 000 000 kuna.
Dalje….zakljucite sami…jer meni se ne da cijele godine pisati o perspektivi neke dionice…o rezultatima je lako pisati…oni su crno na bijelo.

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Bill Gates: ” Gdje su kolege koje su vikale da će Belje do kraja godine na 1.000 kn? Nešto ih nema. Čini mi se čak da više ni nisu u ovoj dionici. [bye] ” Tu su kolege, ali ne zele vise lametirati na temi BLJE. Jedni kupuju perspektivu a drugi rezultate. U BLJE sam usao radi perspektive…rezultati se vide i ove godine… Samo jos nekoliko napomena. Na dionici Belja i u firmi Belje se jako puno toga desilo ove godine…a kljucno je da je sve sto se desilo pozitivno za dionicare. Malo detalja. Najvisa cijena BLJE ove godine je bila 347,50 kuna, najniza 257,92. Prosjecna protrgovana cijena je 304,36 kuna. Mirovincima postalje dostupna nakon 306 kuna. Ove godine je protrgovano cca 145 000 000 kuna. Dalje….zakljucite sami…jer meni se ne da cijele godine pisati o perspektivi neke dionice…o rezultatima je lako pisati…oni su crno na bijelo.

Ja sam također s beljem kupio perspektivu, nakon tolikog ulaganja u belje financijski rezultati će doći već slijedeće godine a nakon toga će svaka godina biti sve bolja.
Tko ne vjeruje u ovu dionicu nek proda i ode, ali pogledate što se desilo ove godine sa konzumom, ledom, zvijezdom…
[wink]

New Report

Close