BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko ja vidim uglavnom su korigirali izvjesca na nacin da u otpisivali kredite dane Agrokoru. Belje nije dalo kredit Agrokoru pa nisu nista otpisali. Ali to jos ne rjesava glavno pitanje a to su obveze po jamstvima


Koliko ja vidim uglavnom su korigirali izvjesca na nacin da u otpisivali kredite dane Agrokoru. Belje nije dalo kredit Agrokoru pa nisu nista otpisali. Ali to jos ne rjesava glavno pitanje a to su obveze po jamstvima


Kome bi Belje dalo kredit? Ono je UZIMALO kredite, ugl. od matičnog društva
Drugo, glavnina minusa proizlazi iz VU zaliha, a operativno je Blje po mom sudu ok
Jer znate kako kažu: mali dug, tvoj problem, veliki dug, problem je vjerovnika!
Dakle Agrokor će morati otpisati malo tog potraživanja Belju, a vjerovnici Agrokora opet njemu…
Bit će Belje okej

evo mog pogleda na stvari…
prije nekog vremena sam napisao da se knjige u Belju ‘kuhaju’ (davno prije Lexa), jer mi nikako nije bilo jasno da nakon pretvaranja duga u kapital Belja, ono još uvijek ne može do pozitivnog poslovanja; dakle obveze su maknute u kapital a ogromna ulaganja u tehnologiju i nasade (tko je bio tamo, zna o čemu govorim) nikako nije davalo rezultata
međutim, sad je isplivao gubitak od vrij. usklađenja zaliha u iznosu 454 mil kn, kako to? zalihe i biološka imovina su se, jer je to ‘godilo’ bilanci radi prikazivanja veće imovine a time i knjigovodstvene vrijednosti, pumpale i stalo rasle u aktivi
no osim utjecaja na bilancu, to je tijekom godina utjecalo i na RDiG jer kad ste prikazali prihod od prodaje morali ste za taj ekvivalent prodanih zaliha knjižiti i troškove; time ste dobili krajnje neefikasnu i skupu proizvodnju jer zbog nabildane cijene inputa ostalo je jako malo (ili nimalo?) mjesta za maržu do prodajne cijene ako ste njome htjeli biti konkurentni; ergo vrlo, vrlo, vrlo iskrivljena slika profitabilnosti, kad se sjetim da sam kalkulirao da ‘vrhnje’ ubire tvrtka iz sastava koja za Belje vrši distribuciju, očito sam bio u krivu
opaska: sad je jasnije kako se i g. Bakić čudio da na VPIKu stalno rastu zalihe i očekivao je, prirodno, da se jednom te zalihe prikažu u troškove prodaje, a gdje su troškovi prodaje moraju biti i prihodi te iste prodaje, jel? o kako smo bili u krivu, nije prvi put g. Bakiću…; tko ne vjeruje nek pogleda njegov blog, Rezultati: VUPIK, ima i lijep graf ‘udjel zaliha u aktivi’

dakle ako je ovo sve gore navedeno istina, onda smo odrezali to kancerogeno tkivo koje je stalno raslo i opterećivalo poslovanje, činilo Belje tromim, i sad mislim da je operativno spremno za izazove, tim više što je rečeno da su poljoprivredne kompanije imale rekordni urod-prinos

a ostalo će se riješiti kroz Nagodbu… ima nade za Belje!

Sljedeći tjedan trgovanje ili?

Umanjenje kapitala odnosi se uglavnom na umanjenje vrijednosti kratkotrajne imovine. To vjerojatno znaci vecu dobit u buducem razdoblju kad se te zalihe budu prodavale. Mozda zato i imamo rekordnu dobit u 2017

Do 31. listopada mogli bi komotno dati i izvješće za prva tri kvartala ove godine, a ne samo za prvo polugodište.
http://zse.hr/default.aspx?id=79112


Umanjenje kapitala odnosi se uglavnom na umanjenje vrijednosti kratkotrajne imovine. To vjerojatno znaci vecu dobit u buducem razdoblju kad se te zalihe budu prodavale. Mozda zato i imamo rekordnu dobit u 2017

Pod uvjetom da je to uopće roba za koju postoji kupac na tržištu, jer očito je riječ o nekurentnoj/neispravnoj robi kada joj se na taj način održavala vrijednost.

Ovo mi je možda i najgore od svega iz izvještaja, BLJE + VPIK + PIVK skupa imaju skoro milijardu kuna umanjenja zaliha.

Na 31.12.2016. vrijedile su 1.508 (935 + 358 + 208), a s novim izvještajem 521 (299 + 66 + 156). Ovdje čak od same cifre gore zvuči relativna brojka, umanjenje od 65% ?!?!?!?!

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Umanjenje kapitala odnosi se uglavnom na umanjenje vrijednosti kratkotrajne imovine. To vjerojatno znaci vecu dobit u buducem razdoblju kad se te zalihe budu prodavale. Mozda zato i imamo rekordnu dobit u 2017

Pa već sada Belje posluje s dobiti …


Do 31. listopada mogli bi komotno dati i izvješće za prva tri kvartala ove godine, a ne samo za prvo polugodište.
http://zse.hr/default.aspx?id=79112

Dovoljno je da objave izvješća za prvi i drugi kvartal i trgovina predmetnim dionicama može početi što se tiče HANF-e . Ironično ali trgovina bi mogla početi 01.11. na “dan mrtvih”! 🙂

Izvješća za Q1 i Q2 najkasnije do 31. listopada 2017. !
Vaš link …

halfte trinken, halfte Šarcu geben

A kad će trgovanje?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Znaci objavit ce za 1Q I 2Q ali posto nema treceg kvartala i dalje nece biti trgovanja?

u rješenju HANFE stoji da blokada traje do objave FI za 2016. i FI za 1Q 2017., dakle to bi trebalo biti dovoljno za početak trgovanja na ZSE (osim ako HANFA ne izmijeni rješenje)

Ignore: KressoM, delux

1.
AGROKOR D.D. (05937759187)
2.396.157 29,17 Osnovni račun
2.
KBZ D.D. (70663193635)
1.168.398 14,22 Skrb. račun
3.
PODRAVSKA BANKA D.D. (97326283154)
1.090.062 13,27 Skrb. račun
4.
SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)
230.000 2,80 Skrb. račun
5.
ADDIKO BANK D.D. (14036333877)/SZAIF D.D. (06371858079)
103.343 1,26 Skrb. račun
6.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
61.447 0,75 Zast. račun
7.
PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D. (02535697732)
40.473 0,49 Skrb. račun
8.
CIKOJEVIĆ TATJANA (78208115285)
36.000 0,44 Osnovni račun
9.
DEKANOVIĆ SONJA (04336748812)
35.863 0,44 Osnovni račun
10.
AUCTOR D.O.O. (19203050598)
30.000 0,37 Osnovni račun
Ukupno: 5.191.743 63,19

evo za evidenciju top 10

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Jos ti jedan top10 fali.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close