BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Daj baci k/p da vidimo!
Ovo dionica je van fokusa većih ulagača ali doći će i njenih 5 minuta,mi smo tu da strpljivo čekamo!

Postano na K/P
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=506&pg=2843

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


Obratite pozornost na k/p. Pozdrav.

kupnja lagano prestize ponudu… daj boze da i na belju uskoro vidimo skok a da ne bude opet pucanj “u prazno”
[smiley10]

Pretpostavka je majka svih zaj***

Uzdam se u gospona sa tvog avatara, 40% portfelja mi je u njoj, ali kao što sad mnogi (a mogao sam i ja) trljaju ručice sa Petrokemijom, tako ćemo i mi sa Beljem.
Jer ponekad nema vremena za reakciju.

Nadam se da cemo i mi docekati da nam zablokiraju BELJ-e na jedno +20% na dnevnoj razini[smiley2]

[color=blue][b]Dovoljno... nikad nije dovoljno.[/b][/color] [i][/i]

Kod mene je slična situacija, imam preko 40% portfelja u Belju i uopće me ne zabrinjava ovaj “spori rast”. Kod VIra je bila slična situacija pa sam se više brinuo nego ovdje. Smatram da je u poljoprivredi budućnost i da nismo ni blizu max vrijednosti dionica u poljoprivrednom sektoru koji se tek u zadnje vrijeme počinje razvijati u pravom smijeru.

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Uzdam se u gospona sa tvog avatara, 40% portfelja mi je u njoj, ali kao što sad mnogi (a mogao sam i ja) trljaju ručice sa Petrokemijom, tako ćemo i mi sa Beljem.
Jer ponekad nema vremena za reakciju.

pa zar nije bolje trljati ručice i sa petrokemijom i sa beljem?

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

Naravno, ali sam ju brzopleto prodao sa par kuna zarade, jer sam bio brzoplet i nisam slušao sebe već druge.
Na greškama se uči.[smiley2]

Steta je sto ljudi slabo dolaze u Baranju pa neznaju sta se dogadja na Belju. Belje je od dolaska Todorica doslovno “preporodjena” tvrtka! Izgubio se onaj odnos radnika da ce plata biti radio on ili neradio! Na belju se radi, grade se nove farme i ova pozitivna promjena mora se kad tad odraziti na ovoj dionici! Treba pricekati da neko veci prepozna ovu dionicu i onda ju nista nece spreciti u znacajnom rastu!

Ko visoko leti nisko pada


Steta je sto ljudi slabo dolaze u Baranju pa neznaju sta se dogadja na Belju. Belje je od dolaska Todorica doslovno “preporodjena” tvrtka! Izgubio se onaj odnos radnika da ce plata biti radio on ili neradio! Na belju se radi, grade se nove farme i ova pozitivna promjena mora se kad tad odraziti na ovoj dionici! Treba pricekati da neko veci prepozna ovu dionicu i onda ju nista nece spreciti u znacajnom rastu!

pa do kraja travnja, Belje je na 400 kuna…. to je rast od 30 %. nije puno, ali je i to itekako dobar rast u odonsu na neke druge dionice. Tako da IMHO nema veze hoće li tko od većih igrača prepoznati dionicu ili ne. ona ide gore. Do kraja godine BELJE ćemo gledati oko 500-600 kuna.

Sve u svemu, tko bude čekao bit će mu žao kada izađu rezultati 1Q.

Pozdrav, K.

Jasno mi je da svi ganjamo sto je moguce vecu dobit u sto kracem vremenu.
Belje je proslo taj ciklus naglog rasta, kad ste mogli utrostruciti novac u roku par mjeseci, sve na temljima ocekivanja Agrokorovih ulaganja.
Nakon tog perioda, treba se stati na loptu i ici dalje sa realnim ocekivanjima. Cinjenice su da ce se i dalje ulagati u ovu firmu, ima osigurano trziste, stvoren je brand name (u HR okvirima), da je vezana uz Agrokor.
Ponovit cu ono sto su vec neki od investitora napisali, a to je da ovo nije dionica za spekulante, ali po mom misljenju je jako perspektivna. To sto nece slijediti divljanje trzista je mozda cak i plus.

Success is not final... failure is not fatal...it's the courage to continue that counts.

Sigurno da je stabilan rast pozeljniji od velikih oscilacija koje mogu potencijalne investitore odvtatiti od kupovine ove dionice!
Ide Belje naprijed kao i beljski trektori[smiley2]

Ko visoko leti nisko pada

Ma ljudi uhvatila vas je pohleba i izgubili ste Belje iz vida i samo gledate u tu j…. cijenu!
Ja čekam kvartalni izvještaj i ako u njemu vidim standardni tempo napredka koje belje ima cijena će opet eksplodirati jer će se osjetiti povoljan trend.
Tko hoće neka pričeka izvještaj i vidi jel firma dobro napreduje.
Fondovi imaju silnu lovu i kupovat će Belje,pa neće valjda HOMS….(a i to će kupovati vjerovatno)
Neka netko napiše zašto rezultati nebi trebali biti puno bolji nego prošle godine bio bih mu jako zahvalan?!

Novac je kisik burze!


Ma ljudi uhvatila vas je pohleba i izgubili ste Belje iz vida i samo gledate u tu j…. cijenu!

Neka netko napiše zašto rezultati nebi trebali biti puno bolji nego prošle godine bio bih mu jako zahvalan?!

Ma nije stvar u pohlepi, nego mogučnostima. Dok Belje “čuči” već mjesecima, na nekim se dionicama moglo PUUUUUNO zaraditi (npr. INA, BADEL, VIRO i dr.).
Nitko ne kaže da nije ovo vrlo perspektivna dionica, ali dok dođe perspektiva, na drugoj se strani može zaraditi, i onda ponovno vratiti u Belje.

Rezultate treba gledati u slijedećem kontekstu: sjetite se rezultata za 3Q i 1-3Q/2006 godine, a zatim što se dogodilo u 4Q (natezanje bilance???). Tko može garantirati da se nešto slično neće dogoditi i sa FI za 1Q/2007, i tko može znati da li će “štelanje” biti pozitivno ili negativno???

Da me krivo ne shvatite, debelo navijam za ovu dionicu (imam nekoliko stotina razloga za to), ali u zadnjih 7 mjeseci postao sam JAAAAAAKO skeptičan!

Izgleda da se Belje vraća u fokus [smiley2]. U ovom sveopćem ludilu Belje izgleda vrlo pitomo.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Ma ljudi uhvatila vas je pohleba i izgubili ste Belje iz vida i samo gledate u tu j…. cijenu! Ja čekam kvartalni izvještaj i ako u njemu vidim standardni tempo napredka koje belje ima cijena će opet eksplodirati jer će se osjetiti povoljan trend. Tko hoće neka pričeka izvještaj i vidi jel firma dobro napreduje. Fondovi imaju silnu lovu i kupovat će Belje,pa neće valjda HOMS….(a i to će kupovati vjerovatno) Neka netko napiše zašto rezultati nebi trebali biti puno bolji nego prošle godine bio bih mu jako zahvalan?!

Normalno je da se gleda cijena, pa svatko voli znati koliko vrijedi ono sto ima!
Sto se tice rezultata tu se slazem da nebi trebalo biti razloga za loe kvartalno izvjesce![smiley11]

Ko visoko leti nisko pada

New Report

Close