BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Serija, nije nitko ništa kupio niti prodao, to su (već sto puta objašnjavano) repo transakcije.

Mislim da je ovo dionica na kojoj, kada se sve zbroji, ljudi jako malo toga razumiju (a sve je očito) i nadaju se stvarima koje nemaju realno uporište.
1 – Prikazivanja dobiti i dobrih rezultata nema jer to Agrokoru ne paše (mirovinci, dividenda i jamstva za kredite su u drugim kompanijama).
2 – Kada se nakupi novih pozajmica Agrokora i kada će im to pasati Toda će vas delistirati ili ćete biti istisnuti ili oboje, uglavnom ništa pozitivno.

Jedino što ovdje imate je oportunitetni trošak. Istva stvar vrijedi i za Vupik, osim ako svi ovdje vide nešto što bloger nije vidio pa je izašao van (nisam siguran ali mislim čak s minusom). Sada ćete me napasti da skupljam na bidu, da poljoprivreda samo što nije eksplodirala i sl… Ali to nije zato što sam nešto krivo rekao, nego zato što sam rekao što ne želite čuti.


Potpuno se slažem.
Ali..
Agrokor je nemilosrdno delistirao MLNR,KNZM,ZNTJ,TISK. pa može i BELJE i VPIK,ZVZD a.ko to napravi sutra,a neće jer mu je svaka kuna potrebna,treba platiti trojesječni prosjek
koji je u BELJu preko 24kn.u sadašnjoj situaciji kada mu stranci zatvaraju kasu možda promjeni strategiju i nađe finacijere na ZSE.Mirovinci i građani mogu biti jaki kreditori i ako se Agrokor
odlući da postojeće dugove pokrije na domaćem tržištu tada su moguć veliki povratak na ZSE svih
Agrokorovih kompanija na službeno tržište,jer je uvijet za ulazak mirovinaca je izlist dioinice na službenom tržištu.
Promjena strategije je Agrokoru bitna.Dobra komunikacija sa investitorima tj.mirovincima i malim
dioničarima.To bi bilo suprotno od dosadašnje.Da li je na to Gazda spreman.Mislim da će ga stranci
na to prisiliti.Mora tražitisaveznike ,a ne neprijatelje.I to u HRVATSKOJ.Stranac je uvijek stranac bez
duše.

Ili pelin,ili med i mlijeko.Druge nema!!!


Tocno tako. Gazda i uvoznici. Cmrljenje zemlje neobradjene koja je zauzeta gazdinim pikovima a na njima nista se ne uzgaja. Poticaji se trose za potpomaganjr e poljoprivrede balkanskih zemalja. Umjrsto da se ista radi sve se uvozi. I tako desteljecma.
Gazda i uvoznici su unistili slavonijj i baranju.

dobro renči, donekle se mogu složiti sa tom konstatacijom! pretpostavimo da je to tako što se tiče ISTOČNE SL I BARANJE. ali zašto zapadna slavonija izgleda puno puno bolje, pa čak i požega, sl. brod, sve skoro do županje!!?? tamo gazda nema svojih površina!! gdje je kvaka?

Jel se netko sjeća kako su razna osiguranja i brokerske kuće došle u top 10 i po koliko su to plaćali?
Šta će i njih ići izigrati s delistom, a platili su neku grdu lovu? Ili nisu?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Čisto da se informiramo malo bolje.
Mislim, šta će Agram Brokerima 132000 dionica Belja?!?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Gore sam (na istoj stranici?!?!) već napisao odgovor na slično, niti su ikada kupili niti su sada prodali jer nisu nikada niti imali, to su dionice koje se vrte kao kolateral u repo transakcijama.

Niste primjetili da nitko nikada ovdje nije dao obavijest o prelasku ili spuštanja ispod nekog praga a dionica je na uređenom tržištu?

Zakon o tržištu kapitala, članak 413.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Aha, to je znači taj kontekst. Znači to su zapravo sve gazdine dionice pod nekim zalogom? Ne kužim to s repo transakcijama, šta je to uopće?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Imate na temi SLPF, 3.2.2017 11:50

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Eto panike!

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Da vidimo na koliko će krenuti odbijanac.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

evo ga….

S jednom dionicom na 21.81, hehe. Odličan oporavak.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


S jednom dionicom na 21.81, hehe. Odličan oporavak.

jednom??

Ovo danas je samo uvod u slobodan pad nakon objave FI 4Q.

A što ako baš ovo izvješće bude najbolje dosad??
U 3.kvartalu su se dobro približili nuli, ako požele mogu iskazati i dobar plus za 2017.
Što bi onda bilo s cijenom?


A što ako baš ovo izvješće bude najbolje dosad??
U 3.kvartalu su se dobro približili nuli, ako požele mogu iskazati i dobar plus za 2017.
Što bi onda bilo s cijenom?

tko zna, možda zbog problema s financiranjem Agrokora gazda oduči malo uljepšati svoje perjanice pred prodaju pa pusti i belje da iskaže dobit u FI

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close