BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Bisakovi,

inače se pravna mišljenja i upute naplačuju, ali ovaj puta ću raditi PRO BONO.

Dakle, radi se o Zakonu o preuzimanju dioničkih društava, članak 16, stavak 2.

La vita e bella!

a kupnja? gdje nestade kupnja?? [emo_zacudjen]

Ignore: KressoM, delux

Ekipa,
mislim da smo zanemarili dionicu i prelazimo na skliski teren špekulacija koje su prvo digle dionice u nebo a zatim spustile u ponor. Nisam pravnik niti želim pokušati razmišljati na njihov način ali svako može pregledati na internetu i proučiti istiskivanje malih dioničara.
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDgQFjAD&url=https%3A%2F%2Fbib.irb.hr%2Fdatoteka%2F535629.ulinovi-Herc_i_Zubovi_11.03.doc&ei=JaSjVdqnMsO3Ud2_vZAD&usg=AFQjCNF7BAKggagOx-U0w55bof0w04j8rg
Tu je čak objašnjen i sudski postupak koji ide na ruku malih dioničara i utvrđivanja pravične vrijednosti.
Bilo bi fantastično da osnujemo udrugu malih dioničara kao kolege iz RIVP pa da na ovake stvari možemo utjecati.
lp

Dotakli 25 kn, pad 5.69% samo danas.
Na 27 kn na prodaji stoji nalog od 2900 komada, na kupnji su se počeli slagati naloži po 1 kn i 5 kn… Ovo neće dobro završiti a ja imam toliko komada da ne mogu izaći van sa ovakvom kupnjom.
Postoji mogućnost da netko zna rezultate za drugi kvartal :/

@Posejdon
On uopce nema obavezu dati javnu ponudu u ovom slucaju,zar ne?
Stavak 10 istog clanka je vrlo bitan.zar ne?
On odlucuje kada ce (ako hoce)dati ponudu .
Dakle,nakon pretvaranja duga u kapital u ovom slucaju nije obavezan dati javnu ponudu,zar ne?
Pozzz



@Posejdon

On uopce nema obavezu dati javnu ponudu u ovom slucaju,zar ne?
Stavak 10 istog clanka je vrlo bitan.zar ne?
On odlucuje kada ce (ako hoce)dati ponudu .
Dakle,nakon pretvaranja duga u kapital u ovom slucaju nije obavezan dati javnu ponudu,zar ne?
Pozzz

Slušajte vas dvojica dr. i pravniče a da dođete kod mene da vam objasnim 🙂

Nije tako, kolega Bisakov.
Treba znati iščitati Zakon.

Dakle, pri dokapitalizaciji se udio Agrokora znatno povečao u Belju te je Agrokor iskoristio zakonsku mogućnost (prema čl. 14, stavak 3 ZPDD-a) da prijeđe prag bez da ima zakonsku obavezu davanja javne ponude.
U slučaju da želi raditi istiskivanje dioničara (SQUEEZE OUT) svima bi morao ponuditi istu cijenu do koje se dođe kao prosjek trgovanja u zadnja tri mjeseca, ali s iznimkom da ta cijena ne smije biti manja od cijene po kojoj je on stekao dionice unatrag godinu dana. Kako je cijena u dokapu bila 40 kuna, ispod te cijene (ali samo godinu dana!) on po zakonu ne smije ponuditi ostalim dioničarima.

Ali sve je to bezpredmetno jer čika Todo nema novaca za istiskivanje malih dioničara.
Očajno mu trebaju nofci, a za to vam evo i dokaz u nastavku!

Vaš link …

La vita e bella!

@posejdon
Upravo ste potvrdili ono sto sam napisao.
Nema obavezu dati javnu ponudu.I to je to!!!!!
Istiskivanje moze mirno obaviti nakon godinu dana bez problema po tromjesecnom prosjeku.

Ako se odluči na istiskivanje malih dioničara onda će morati dati ponudu na gore propisani način!

No, sada kada smo utvrdili kako stvari stoje možemo razmišljati o tome kolika je vjerojatnost da će se scenarij istiskivanja malih dioničara uistinu dogoditi.

Ja smatran da je ta vjerojatnost gotovo pa zanemariva.

Ali i o tome smo ovdje već dosta govorili.

La vita e bella!

@posejdon
Kada mu cijena bude dovoljno nisko i kada mu to bude odgovaralo,uopce ne sumnjam da to nece iskoristiti.

S obzirom na gornju raspravu, mislim da možemo zaključiti da istiskivanja ispod 40 kn ne može biti još nekih 9 mjeseci, a do onda ćemo se vjerojatno već riješiti CERP-a. Iako i mene čudi da nema fondova, na ovim razinama sam ih već očekivao.

budimo realni, zašto bi netko istiskivao nekoga po 40, kada će za 9 mjeseci moći po 15-20, nikada Ivica nije bio dobrostvor

Ovdje se piše neutemeljeno da je gazda htio istiskivanje mogao je napravati dokap da ima preko 95 posto i onda bi moglo biti istiskivanje.

Ovako s obzirom da ima manje od 95 posto može dati ponudu po zakonu za preuzimanje ali nikako ne može obaviti istiskivanje.

Napominjem da je htio istiskivanje mogao je i imao je mogućnost prilikom dokapa po 40 a nije to učinio ali po činjenicama koje su poznate to ga i ne zanima jer ima manje od 95 posto.

Pozdrav

13.07.2015. CERP 172 444 -2485

@jbilokapic
Naravno da nije htio istiskivanje po 40?
I zasto bi kada ce to moci daleko jeftinije kada i ako odluci u buducnosti!
Pozzzz

New Report

Close