BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@noviulagac
dobro pitanje kolega, ovdje su neki toliko preplaseni da im se Toda svuda prividja[emo_smijeh][emo_palacg]

@ noviulagac

pa kolega malo prije se ovdje pisalo kako je Todi potrebno samo malo pa da ima
95 % dionica , a onda može i po 30 a možda i manje ostalo pokupiti.
a onda kad će imati 100 % dionica vidjet ćemo za koje skoro vrijeme će doći do eksplozije cijene

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Ivanmalt

Ako kupe MF od gazde, onda ništa od 100%.

P.S.

Hoće li onda doći do eksplozije cijene?


kako je to moguće? da dođe do eksplozije cijene ako Toda bude 100%-tni vlasnik?

lako, za godinu dana pretvori još dio dugova u dionice i time prijeđe 95%, napravi squeeze out pa isplati male po burzovnom prosjeku od cca 35 kn…
kad izbaci male van, napravi IPO belja na ZSE s početnom 100 kn po dionici. [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux

@cxy2012
ma meni je svejedno, ja više u todine dionice i tako ne ulazim…kolega “noviulagač” pitao je kako bi ono bilo moguće, ja sam dao primjer i to je sve. sretno vam sa todom, trebat će vam [emo_beztona]

Ignore: KressoM, delux



kako je to moguće? da dođe do eksplozije cijene ako Toda bude 100%-tni vlasnik?

lako, za godinu dana pretvori još dio dugova u dionice i time prijeđe 95%, napravi squeeze out pa isplati male po burzovnom prosjeku od cca 35 kn…
kad izbaci male van, napravi IPO belja na ZSE s početnom 100 kn po dionici. [emo_smijeh]
[/quote]a varijanta da ode na 100 kn sad nakon svih desavanja oko ove firme i agrokora uopce ? 🙂



kako je to moguće? da dođe do eksplozije cijene ako Toda bude 100%-tni vlasnik?

lako, za godinu dana pretvori još dio dugova u dionice i time prijeđe 95%, napravi squeeze out pa isplati male po burzovnom prosjeku od cca 35 kn…
kad izbaci male van, napravi IPO belja na ZSE s početnom 100 kn po dionici. [emo_smijeh]
[/quote]
Ali koji će poslije takve povjesti koju navodite za mogući scenarijo uopće željet uložit novce? Dali bi ti uložio svoje ili tuđe mislim na MF?
Po meni prije će on preostali dug ponudit mirovincima tako da će vratit uloženo i malo skratit vlasništvo.

Promjena u top 10; sad su dva KBZ računa sa istim brojem dionica na 2 i 3 mjestu.

cbw
doslo je do greske u listingu naime sad sam provjerio na skdd I ima samo jedno drugo mjesto a mjesto broj 4 koje je bilo od kbz je preuzeo raiffeisenbank[emo_cool]

Izgleda da bi moglo biti prilične gužve u ponedjeljak … [emo_ooooo]
Gubitak Belja iznosi -189.196.544 KNhttp://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BLJE-R-A

gubitak veci nego ikad -184 mil kuna, samo zadnji kvartal -188 mil kuna.
Istina prihodi veci 20%, sad da li su to manipulacije ili ne pitanje je??

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/BLJE-fin2014-4Q-NotREV-K-HR.PDF

Kako sam i napisao neki dan, dobra procijena.
Zato cijene i je tu gdje je.
Tek u 2015. izostankom 1,5 mlrd obveza za očekivati je fundamentalne promjene u poslovanju.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Prestrašno! 🙁


Kako sam i napisao neki dan, dobra procijena.
Zato cijene i je tu gdje je.
Tek u 2015. izostankom 1,5 mlrd obveza za očekivati je fundamentalne promjene u poslovanju.

lp

Samo ne znam zašto bi nestali financijski rashodi kad osim tih 1,5 milijardi imaju još cca 1,3 milijardi duga prema Agrokoru
…eventualno refinanciranje kod banaka pa se smanji godišnji teret tih rashoda, što je i način da Agrokor dođe do još casha…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Kratkoročne obveze smanjene za 193 mil i dugoročne za 34,5 mil. Sve zajedno 227 mil kn. Kad se oduzme “gubitak” Belje je zapravo poslovalo s dobiti od (227-188) 39 mil kn. I nikakve gužve u ponedjeljak neće biti. Sve se zna otprije, pa vidite to valjda na ostalim dionicama. No, sve je izglednije, kako je to netko iznad napisao, da će Toda morati dio dionica dati u zamjenu za dug pa nema straha od istiskivanja.

New Report

Close