BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je izlaz na stranu burzu neizbjezan, i to Agrokora u cijelini, ako IPO uspije bit ce to najelegantniji nacin za rjesenja nepovoljnijih kredita i kapital za nove akvizicije, sirenje trzista. No uz sve to, opet ostaje upitno sto ce to donesti malim dionicarima… Neka pozitivna reakcija na ZSE je izostala.. barem zasad…



…………………………………………

(Čak se i sprda sa javnošću pa kaže da njega i njegovu obitelj nikada nisu zanimali novci! To kaže čovjek čija obitelj i on žive u Kulmerovim dvorima i najveći je neto primatelj državnih subvencija u poljoprivredi!!!)
potpisujem [emo_palacg]
Kad se hvali koliko ima zaposlenih radnika čovjek ne može a da ne prizna svaka mu čast…
Međutim to je istina za nas male i sirote.
Koliko poljoprivrednika i seljaka je u međuvremenu dovedeno na rub gladi, bankrotiralo,iselilo,a sve po blagoslovu politike…samo Bog zna…!?
Očito zna i bivši ministar poljoprivrede čobanković koji je dobio(opa.)umijesto zatvora, rad za opće dobro(!?)-očit primjer kriminala u državi,a ima tog u ovoj državi toliko da svi odjednom ne stanu u Remetinec
Sličnu foru prodaje i linić s stečajevima npr. Spačvom.Spasio je desetke radnih mjesta,a o stotinama kooperanata koji su ostali bez svoje love i bankrotirali se ne priča
(ili ne smije otvarati ta tema …)
Ništa se u ovoj državi ne događa slučajno,sve je pod kontrolom i u interesu moćnika iz sjene koji rade samo za sebe…
Ne biti naivan,ne vjerovati svakome,znanje je majka mudrosti[emo_smijesak]

POKRET OTPORA

Denis Kuljiš: IVICA TODORIĆ – Tajkun pod grbom zmije i kokoši

POKRET OTPORA


Denis Kuljiš: IVICA TODORIĆ – Tajkun pod grbom zmije i kokoši

Svaka rečenica je zanimljiva za analizu.

Mene posebno veseli dio:
“Todorić ima jednu slabu točku – taj divovski dug u skupim kreditima, koji je već dvaput pokušao supstituirati obveznicama, što nije išlo zbog slabosti domaćeg tržišta vrijednosnih papira, na kojem se dionice poduzeća prodaju pet do dvadeset puta ispod knjigovodstvene vrijednosti firme, umjesto pet puta iznad nje, kao u inozemstvu. Kod stranih brokera, Agrokor ne bi išao kao Pliva, koja ima svoje svjetske proizvode i svoj segment europskog tržišta.”

Ovo je promjena koju bi IPO mogao donijeti.
A tada bi s obistinila ona Bakićeva rečenica: “Svatko može investirati s Todorićem i (lako moguće) proći bolje od njega”
[emo_smijesak]

La vita e bella!

IPO !? Trebao je Dalekovod na Poljsku burzu mislim da je bio cca 330 kn,a di je sad!?
Trebao se i Merkator prodat po znatno višoj cijeni,znamo kako su prošli dioničari.
Svjedoci smo kako je prošao naš visokoprofitabilni Tisak,a tko garantira da se to ne dogodi i dioničarima BLJE i VUPIK-a.
Hrvatska posla…!Zaduži firmu s razlogom,napravi paniku bez razloga ,a onda otkupi po bagateli,što bi se reklo po 1 kunu
Ispada da neki u Hrvatskoj to prelako sprovode,međutim van granica u EU se igraju burze malo iskusniji i bogatiji igrači koji ne kupuju za jednu kunu nego im još ostaneš dužan !
Nebi želio da se dogodi PEVEC II ,ali izlaskom na strano tržište sve karte su otvorene…
Svjedoci smo da papira imamo na pretek,pitanje je samo kad …
Banke sjede na svim nekretninama agrokora i doslovno vrte oko malog prsta,naravno zato su i izmišljene da na pošten način opelješe što im se nudi…Zaduženju nema kraja i možda “ima” pravo kad kaže da ih novci ne zanimaju,možda ih zanima kako izvuč živu glavu…
Da sve ovo rade iz domoljublja ne vjerujem,a ne izgleda mi ni kao hobi,pa se pitam ,a što s nama (dioničarima) ako sam bio …[emo_naivan][emo_naivan][emo_naivan]

POKRET OTPORA

a što je to interes nekog vlasnika kompanije da mu dionica kotira na zse burzi.u ny,londonu,varšavi,frankfurtu je jasno što mu je interes ali što mu nudi zse i naša država?

država se treba uhvatiti zse,nacionalizirati burzu i plasirati 5-6 utility poduzeća na burzu ,podijeliti mirovinske fondove i dati licence svim bankama da imaju mirovince.omekšati i liberalizirati osnivanje društava za upravljanje i brokeraja ,kako bi zagreb bio financijski hub za regiju.nemojmo se zavaravati na promet od današnji milijun eura dnevno nitko od velikih igrača neće doći .

zamislite da imamo hep,plinacro,proplin,pošte,šume.vode,ceste,autoceste sa 10-15 posto free floata na zse. pa bili bi jači od budimpešte a sa regijom imali bi veći bdp od austrije pa bi promet bio veći nego u beču. poslije varšave je zagrebačka burza imala perspektivu da bude druga u istočnoj europi bez rusije.
ali mislim da je ta šansa bespovratno otišla i da je slijedeći korak da nas beč preuzme i umrtvi kao što je sve burze koje su preuzeli a sa ciljem da najbolje kompanije kotiraju na beču a ostatak mrvice.tako su zatukli i prašku i budimpeštansku burzu

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Dionica je na 3x kao što je bila 2005, prije nego je u firmu uloženo nekoliko milijardi kuna.

Pozdrav.


Dionica je na 3x kao što je bila 2005, prije nego je u firmu uloženo nekoliko milijardi kuna.

Pozdrav.


Kad već spominjete ATL … Upravo u tome je možda mogući problem… jer ATL Belja iznosi 30,01 KN te se zbio 23.5.2005. god. … i nakon toga nikad nije bio ispod… dali će se desit novi mogući ATL… mislim da ni vi ni ja trenutno sada ne znamo… ili vi kao znate te ste možda sigurni da možda neće …?
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BLJE-R-A
[emo_naivan]


Serija

Bliže smo 40, a ne 30.

A onda se možda napokon krene u probijanje vrhova.

Pozdrav.

Da …. ak’ ne uzmeš u obzir (silazni) trend. Inače smo taman negde na pol puta.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Pricao sa jednim kolegom , prijateljem , bankarom , koji je na malo boljoj poziciji u jednoj banci prije otprilike godinu dana kad je cijena belja bila oko 60 kn kaze mi bjezi od toga , preskupo , danas mi samoinicijativno priupita jel ti imas jos ono belje , pa krene pricat kako s kolegama s posla analizira zadnja izvjesca te konstatira kako mu je belje zanimljivo na ovoj cijeni , dugo mi je iznosio svoje argumente za i protiv , pricao je u dugovima , neprofitabilnosti, a s druge strane o velikim ulaganjima , sirenju , mercatoru , ipo-u , da bi pricu zavrsio sa ako imas novaca ja bi kupio , cijena nikad niza , ali meni vrag ne da mira pa je cekam jos nize , ovo nije nikakvo navlacenje , svako nek radi sa svojim novcem sto ga volja

Serija

Taj bankar je kao pametan kupovati sada po 3X, ja nisam bankar pa znam to.

Pozdrav.

tu imamo padajuci trend vec 3 godine koji je cini se zaustavljen ove gdoine tako da samo sad na nekoj prekretnici bas na ovim razinama rekao bih, sto se nekako naslucuje i iz grafa.

Da …. ak' ne uzmeš u obzir (silazni) trend. Inače smo taman negde na pol puta.

mozda.
a mozda je 2/3

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Cbw

Interesantno padajući trend baš krenuo nakon poznate I odluke HANFE ( prije oko 3 godine).
Pitanje je za koga je odraďen ovaj padajući trend i tko ga je odradio?

Što je se htjelo dokazati i za čiji interes “da dionica ne vrijedi koliko je prva hanfa napisala”, nego kao “to vam je cijena koliko vrijedi” nakon 3 godne padanja dionice.

E sad kako će Agrokor na stranu burzu što najavljuje sa ovakvom cijenom.

24.11.2014.
http://www.aztn.hr/article/1656/inicijalno-izvjesce-povjerenika-za-nadzor-koncentracije-agrokora-i-mercatora

“…Među pet najvećih dobavljača u određenim kategorijama i potkategorijama ne smiju se nalaziti dobavljači iz sastava Agrokor koncerna.

Agrokor, pak, mora bez odgode obavijestiti dobavljače da se nalaze u kategoriji pet najvećih, a isto tako, obavijestit će i dobavljače iz svog koncerna da oni ne mogu biti uključeni u listu pet najvećih dobavljača. S obzirom da je od početnog dana koncentracije već proteklo određeno vrijeme, ugovori s dobavljačima isključivo Mercatora-H trebaju biti sklopljeni/produljeni na godinu dana od datuma sklapanja/produljenja ugovora, neovisno o početnom danu koncentracije….”

New Report

Close