BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bome je netko na brzinu iskrcao 3000 i jos stavio 1000 na prodaju….

kada će nas ili nikad , razveseliti lijepom viješću i naša HANFA
i naši sudovi ?

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]


Bome je netko na brzinu iskrcao 3000 i jos stavio 1000 na prodaju….

možda pijevac, pa kupuje kraš

PE,

Ne samo postove, nego identificirati i internirati one koji ih pišu. Čini sa da ste zalutali u tržišnu ekonomiju. Ona Vam ide skupa s demokracijom. Je klimava, ali nominalno još postoji.

Radije argumentirano odgovorite, ako možete. Napr. tako da citirate članak zakona po kojem se ne može dokapitalizirati ispod nominale. Ili se suzdržite od pisanja, to isto nije loše, ako nemate što napisati.

Kolege su Vam jednostavno opisale kako može doći do potrebnog broja dionicam, da se ne ponavlja. Žao mi je ako Vas to užasava kao dioničara. Nije mi žao, ako ste na platnom spisku Agrokora.

Paracelsus

Koji ti je motiv pisanja na Belju, da li ti možda dioničare prosvjetlivaš, ili te možda Belje svrbi iz drugih razloga.[emo_zacudjen]

Poštovani cxy2012,

Hvala na pitanju, iako sam odgovorio na to ranije:

“što sam do sada napisao, napisao sam sa ciljem da vidim da li itko vidi nešto što ja ne vidim.”

Slika poslovanja Belja je sada loša. Tko pročita izvješća može to jasno vidjeti. Povrat na dionički kapital je slab, povrat na ukupan kapital je još lošiji. Ove priče o EBIT i zalihama također su mi neuvjerljive. Povrat 1,5 milijarde kredita za dva mjeseca i još skoro milijarda kratkoročnih dugovanja meni izgleza loše, da ne upotrijebim gori izraz.

S druge strane, ne vjerujem da sadašnja izvješća o poslovanju pokazuju pravu sliku. Upravo suprotno, siguran sam da Belje ima vrlo dobru budućnost u EU. Samo je pitanje za koga.

Zato mislim da su priče o uspješnom poslovanju Belja promašena tema u biti.

Za mene je osnovno pitanje, da li će izvješća konačno htjeti pokazati dobro poslovanje i da li će to mali dioničari dočekati u Belju ili će prije toga biti istisnuti na neki od načina: dokapitalizacija, stečaj, javna ponuda.

Više puta je napisano da se PIK Vrbovec neće dogoditi. Mene bi istinski zanimalo zašto ne? Iz moje perspektive, to je lakih cca 300 mil. za Agrokor. Ne pouzdajem se u to da će država kao dioničar puno učiniti. Pa već su davno mogli donijeti novo rješenje.

Ne vidim ništa zlonamjerno u tome da zainteresirani raspravljaju o strateškim opcijama. Pretpostavljam da tome Forum i služi, takva razmjena je od koristi svima. Posebno ne želim ikoga iritirati, a još manje u bilo što uvjeravati. Hvala na razumijevanju,

Pozdrav,

Paracelsus

Paracelsus

Demokaracija je imaš pravo na pisanje, ali budimo realni koji je tvoj motiv pisanja na Belju, po svemu mora biti nešto drugo, pa već odavno su knjige napisane o burzovnom trgovanju te su opisale sve moguće načine dizanja i rušenja cijena dionica.
Ako je ovo tvoj način OK, razumjem te, samo nemoj očekivati da nisi pročitana knjiga.

Iz tvoga dosadašnjega pisanja može samo zaključiti da te ova dionaca jako zanima, e sad jesi li se natrpao i misliš li se još trpati to samo ti znaš, ukratko kolega ako se natrpaješ puno sreće, a ovi koji prodaju neka sami promisle što rade.
A što se preuzimanja može biti preuzimanja ali po 300 i nešti malo više kuna, puno pozdrava.
P.S.
Jedan mali savjet trebao si staviti malo umiljatiju sliku ako misliš nekoga preveslati, a ne ovu sa rogovima koja malo i plaši nešto kao babaroga.

firma Belje nije postizala do sada nikada neku veliku dobit ,
a treba nam biti jasno da neće ni u budućnosti .
makar ima sve pretpostavke za to da posluje čak sa velikom dobiti !
a zašto neće ?
jer posluje u okviru firmi koncerna Agrokor .
i tu je bitno jedino da Agrokor posluje sa što većom dobiti i to i na račun
ostalih svojih firmi .
i tu bi država i zakon trebali intervenirati , a možda i DORH i USKOK .

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Zapravo, gubitak smije prenositi tri godine, da bi se priznao kao porezna olakšica. Zato vjerujem da će još ove godine pokazati gubitak, a onda nakon toga će naštimati rezultat tako da ne plati porez.

Naravno, to je samo pretpostavka.

Živio cxy,

Kada sam si već dao truda da ti napišem opširan odgovor, mene bi jako zanimalo da mi napišeš gdje misliš da griješim i što ne stoji od ovoga što sam napisao.

Hvala, pozdrav,

Paracelsus


Vrijednost otkupa u poljoprivredi skočila 12 posto
Eto dobre vijesti

jel belje kupuje ili prodaje poljoprivrednicima?

Paracelsus

Nagađaš i pretpostavljaš kako će Toda preuzeti Belje po uvjetima nepovoljnim za dioničare, OK razumijem te i pretpostavljam sa kojim ciljem, samo nije baš uvjerljivo da visiš na ovoj temi bez inetresa, a interes je zna se koji opet kažem ako se natrpaješ sa Beljem nemam nišat protiv, a prodavači opet napominjem neka dobro promisle što rade.I što ako preuzimanje bude po 300 i nešto što će onda prodavači gledati ljepo i fino preuzimanje po cijeni 4 i pol puta većojnego što su prodali.

P.S.
Opet te savjetujem pomjeni sliku možda tvoja briga za dioničare bude malo uvjerljivija slika malo plaši (babaroga),ili tebi možda i je cilj prepasti dioničare i da prodaju dionice OK.Puno pozdrava.

New Report

Close