BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://dalje.com/hr-hrvatska/agrokor-bi-se-ipo-om-oslobodio-vecine-dugova/142846

cini mi se da je clanak iz 2008??????

Dali vi pricate o agrokoru ili belju? Toda je vise puta rekao da ceka spajanje konzuma i mercatora i izlistanje na burzi, a spominjao se i ipo agrokora. Ja i dalje ne vidim kako ce to utjecati na zaduzenost belja. Molim da me prosvjetlite. Sto mislite uopce o komadanju firme?

Neki pišu da je promjena u top 10, koja promjena, Agrokor 2011,2012,2013 i 2014 ima oko oko 67 posto, sa time da je nedavno smanjio udjel i sada opet vratio na oko 67 posto.

E sada je problem da više priče o dokapu,istiskivanju,povlačenju i babarogi loše stoje i sve je teže izuvati po 3X, i sada je pitanje što sada.

Hoće li sada početi priča Mercator, prihodi budući koji mogu probiti 2 milijarde, pa preokret u zadnjem FI itd i onda moguće utapanje ovoga što je pokupovano od 79 do 3X.

Namece se pitanje zasto se PBZ OMF iskrcao na ovim smjesnim, nikad nizim razinama!!!
Jucer sam nazalost zakasnio sa dokupom na 33 ali kako stvari stoje biti ce jos prilike.
Ovo je definitivno dionica z a buducnost i treba iskoristiti ovaj debeli popust.
Kad tad ce stvari doci na svoje, a do tada nek se dionice kisele…

Zasto lose stoji? Kredit se mora vratiti. Pbz je rasprodao korf na 22kn, arnt na 50kn, ne vidim u tome neki problem. To je ekipica luzera

Komadanje firme spojice on trgovinski dio u jednu cjelinu a proizvođački dio u drugu to je plan Agrokora .

@Kanabis
Ako ćemo pravo onda je Agrokor dužan Belju a ne obrnuto.
P.S. Zaboravljate da je vani, najviše u Skandinaviji hektar poljoprivrednog zemljišta i do 50.000 eura a kod nas cca 2800 eura. Vrijednost samog zemljišta Belja bez ičega drugoga je veća od TK Belja..sad smo u EU.[emo_palacg]

Naravno i ja ocekujem da ce agrokor otpisati belju dug, a toda poklonit kulmanove dvore za degustaciju vina. Samo te zemlje vi kod nas mozete kupiti koliko hocete po toj cijeni. Nazalost od vas beljskih trubaca se ne moze nista pametno cuti i to mi je dovoljan znak da ce se potop i dalje nastaviti. U skandinaviji se vise zaradi rentanjem tog hektra, nego u nas hidroponskom tehnologijom rajcice. Ali kada se vec tako igramo napisite koliko belje ima svoje zemlje, pa da to usporedimo sa dugovanjima.

Molio bi jos nekog poznavaoca belja da nam napise koliko belje placa kamate na kredite? Ukupno zaduzenje im je 3,5 milijardi kuna, a od toga 1,8 milijardi je kratkorocan kredit. Ako uzmemo kamatu od 5% dobijemo 175 milijuna kuna. Toliko belje ne moze godisnje zaraditi, a uz to bi trebalo platiti i glavnicu.



@Kanabis

Ako ćemo pravo onda je Agrokor dužan Belju a ne obrnuto.
P.S. Zaboravljate da je vani, najviše u Skandinaviji hektar poljoprivrednog zemljišta i do 50.000 eura a kod nas cca 2800 eura. Vrijednost samog zemljišta Belja bez ičega drugoga je veća od TK Belja..sad smo u EU.[emo_palacg]

Vrijednost poljoprivrednog zemljišta u Mađarskoj(koja je u EU daleko prije)je između 1000-2000 Eura hektar!!!
Vaša usporedba je smiješna i neutemeljena.
Belje je strahovito dužno i ne može “servisirati” niti kamate.
Pozdrav

Napisite nesto konkretno, a ne gluparije. Moje novce belje nikada nece vidjeti. Koliko vidim na forumu od vas dionicara nitko nista o belju ne zna. Kladim se da ne znate ni 3 njihova proizvoda bez guglanja. Morate se pomiriti da ste navuceni od pojedinaca i ovdje nikada novce necete povratiti. Da malo progledate vidjeli bi da se na zse trenutno moze zaraditi 20% bez imalo spekulacije.

Puno postova.
Malo nista onih koji ista znaju.
Zato puno zlobnika.

Da vam pojasnim.
Pbz croatia NIJE bio vlasnik blje-r-a,dionice su bile zalog za repo kredit,kao i jos neke druge Agrokorove dionice.
Znaci niti je kupio niti prodao.
To smo rijesili.

Zamjena duga za kapital kojom se

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Zamjena duga za kapital kojom se plasi je zapravo prilika da se ovi koji su ulazili ispod 60 KUNA OBOGATE.Nestankom 1,5 milijardi kuna duga,belje postaje firma sa cirka 150 milijuna dobiti godisnje.Za one koji razumiju racunovodstvo znaju sto pisem.
U tom slucaju Agrokor dobiva novih 15 milijuna novih dionica i imate 23 milijuna ukupno dionica.Podijelite 150 milijuna dobiti sa 23 milijuna okvirno dobijete okvirno 7 kuna dobiti po dionici.
Na ovu cijenu to bi bilo p/e nekih 5.Bila bi to najbolja dionica na trzistu,sa zavrsenim investicijama i profitabilnim poslovanjem.
Zbog sporazuma o zajednickom djelovanju ne moze ici smanjenje nominale za pokrivanje gubitaka.Niti moze zamjena duga ici ispod 100 kuna,jer je nominala 100 kuna.
Vec samom najavom eventualne zamjene duga za kapital po 100 kuna, rast cijene je izniman.

Da li je sada jasnije da vam to ide u korist a ne na stetu?

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Nemojte pretjerivati. U vasem slucaju belju ostaju dugorocni krediti, koji iznose barem 100 milijuna godisnje. Dakle ostaje vam 50 milja, na 23 milje dionica ili malo preko 2kn. To meni ne zvuci kao raketa, a jos interesantnije ako toda napravi dokap po 50kn, tada vam ostaje 1,3kn, a u slucaju dokapa na 30kn, vam ostaje i manje od kune. No to je ipak pozitivno poslovanje. Vrijeme radi protiv vas

New Report

Close