BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

AZTN uvjetno odobrio koncentraciju Agrokora i Mercatora

Objavljeno danas na stranicama AZTN

Agrokor za Mercator dobio uvjetno odobrenje

Zaključak:

Ocjena je Agencije da se provedbom mjera za uklanjanje negativnih učinaka ove koncentracije neizravno postižu i pozitivni učinci na tržišno natjecanje i interese potrošača.

Naime, mjerama praćenja poslovanja novog gospodarskog entiteta u određenoj mjeri se omogućava ulazak odnosno širenje ponude konkurencije na policama Konzuma u odnosu na ključne proizvode društava iz sastava koncerna.

S druge strane, dezinvestiranjem značajnog broja prodajnih mjesta različitih formata ograničava se tržišna snaga novog gospodarskog entiteta, a istodobno se konkurentima Konzuma daje prilika da preuzimanjem ponuđenih prodajnih mjesta povećaju svoj tržišni udjel i prisutnost na tržištu.
http://www.aztn.hr/rezultati-novosti/

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/nakon-preuzimanja-mercatora-todoric-se-mora-rijesiti-96-trgovina-u-hrvatskoj/

Kada se Merkator preuzima koliko još dana ima do toga?

Agrokor: U cijelosti ćemo izvršiti rješenje AZTN-a

Ipak se izgleda broji sitno.

A vise da kupi taj Mercator

Ne mora ako dokaže da zajednički djeluje sa državom 🙂

Naravno nije za to potreban nikakav pisani sporazum, niti formalna odluka vlade ili bilo kojeg državnog tijela. Samo kažeš majke mi i to je to.

Nemoj misliti na m2!

pa vidite da agrokor prodaje dionice,mora smanjiti tržišni udio,a dosta mu je 51%..sada je na 60%,možda će prodati još 5%,i to je to…sada je naravno pitanje samo na kojim razinama će se desiti dno,neće ni oni prodavati dionice u bescijenje..čudi me da se nije javio neki mirovinac za napravi blok transakciju,kada se to desi,ako se desi,bit će to onda i ujedno i dno dna…

Meni ova dionica uopće nije jasna, već sam pisao o svemu tome, toda trgovac i proizvođač itd. Ključno je što nitko ne zna koji su mu planovi, da li će se fokusirati Adria Retail (vjerovatnije) ili na proizvodnju. U slučaju prvog, Belje može služiti kao financijski bunar za crpljenje dodatne dobiti za trgovački lanac, preko nižih nabavnih cijena, a s druge strane, možda ga i proda. U tom slučaju, ulaz trgovački lanac više nije toliko siguran, ali bi dionica mogla rasti zbog bolje brige o njenim interesima koji bi imao novi vlasnik.
E sad ti ocijeni. Uh.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ništa čudno, nemaju ljudi suhe lipe, a stižu režije itd. Money makes money, onaj tko ima zalihu para sad lijepo može kupovati. Jedini apsurd cijele situacije je da je veliko pitanje kada će i da li će uopće ikada moći prodati to što jeftino kupi. Naime, ova HR kriza ima potencijal da traje nekoliko desetljeća. Nema nikakvih naznaka da se uopće razmišlja o promjeni smjera.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Dioničari pivovare Union suglasni s prodajom Mercatora Agrokoru

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

dobro su ga zrokali 🙂

dal je netko vidio gospodina koji zbraja E naloge i mnozi trzisnu kapitalizaciju?

free flow information

cijena ide prema dolje ….fino se komada i prodaje
http://zse.hr/default.aspx?id=50395

http://zse.hr/default.aspx?id=50395
Belje d.d. Darda je 14. travnja 2014. godine potpisalo Okvirni ugovor o prijenosu mlinarskog poslovanja (poduzeća) s društvom Granolio d.o.o. Zagreb, Budmanijeva 5. Predmet prijensoa su pokretnine, nekretnine, te druga materijalan i nematerijalna imovina koaj je u funkciji mlinarskog poslovanja. Prijenos poslovanja bit će dovršen 02.05.2014. godine.

A cijena? Pa nije poklonjeno

New Report

Close