BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ima na kupnji 1000 kom po 42 kn pa neka se istovare

Lanjska prognoza jednog ekonomskog analitičara, a koje je nakon zadnjih pozitivnih vijesti u svezi odluka prodaje Mercatora, Agrokoru… od prošlog petka sve izglednija … :

– Jasno je da je Agrokoru postojeće tržište Hrvatske, Srbije, te Bosne i Hercegovine postalo preusko, te spajajući se s Mercatorom preko Slovenije želi postići ulazak na tržište Europe. Upravo u tom smjeru i naše Belje postaje potencijal koji će doživjeti ekspanziju u dijelu mogućnosti svoje poljoprivredne i prehrambene proizvodnje. To znači da će se ondje naprosto nužno dogoditi povećanje produkcije proizvodnje…
http://www.glas-slavonije.hr/190940/1/Kupnja-slovenskog-Mercatora-povecat-ce-proizvodnju-u-Belju

Ekipa, danas sam bio na jednom sastanku, vjerojatno stara vijest da je Toda podigao staklenika na 5 ha, mislim da polj. proizvođači iz Baranje i okolice, ako ne nađu novog otkupljivača bit će ključ u bravu.

Samo se nadam da je Toda zaposlio stručne agronome koji znaju posao ………..

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews


Ekipa, danas sam bio na jednom sastanku, vjerojatno stara vijest da je Toda podigao staklenika na 5 ha, mislim da polj. proizvođači iz Baranje i okolice, ako ne nađu novog otkupljivača bit će ključ u bravu.

Samo se nadam da je Toda zaposlio stručne agronome koji znaju posao ………..

izgleda da je…:

… kako će u stakleniku Mitrovac uzgajati rajčicu grapolo i sortu beef, što će biti ujedno i jedina domaća proizvodnja te sorte u Hrvatskoj. Očekivani godišnji prinos rajčice je 2.300 tona, a prva berba očekuje se već početkom travnja ove godine, čime će se smanjiti uvoz rajčice

http://www.glas-slavonije.hr/224002/7/Agrokor-u-Belju-investirao-78-milijuna-kuna-i-otvorio-50-novih-radnih-mjesta


Ekipa, danas sam bio na jednom sastanku, vjerojatno stara vijest da je Toda podigao staklenika na 5 ha, mislim da polj. proizvođači iz Baranje i okolice, ako ne nađu novog otkupljivača bit će ključ u bravu.

To je i meni palo na pamet kad sam čuo za te staklenike rajčice. Vidjet ćemo. Al s obzirom s kojim zakašnjenjem im Toda plaća, manje će se živcirati ako bude ključ u bravu nego ovako. Ovo nije način. Osobno znam priču jednog…. Hi-tech staklenici, milijuni uloženi, a budućnost neizvjesna. Strašno. [emo_palacd][emo_palacd]

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

A gdje nije buducnost neizvjesna nista vise nije sigurno u kapitalizmu.



Ekipa, danas sam bio na jednom sastanku, vjerojatno stara vijest da je Toda podigao staklenika na 5 ha, mislim da polj. proizvođači iz Baranje i okolice, ako ne nađu novog otkupljivača bit će ključ u bravu.

To je i meni palo na pamet kad sam čuo za te staklenike rajčice. Vidjet ćemo. Al s obzirom s kojim zakašnjenjem im Toda plaća, manje će se živcirati ako bude ključ u bravu nego ovako. Ovo nije način. Osobno znam priču jednog…. Hi-tech staklenici, milijuni uloženi, a budućnost neizvjesna. Strašno. [emo_palacd][emo_palacd]

[/quote]
Uloženo je u vlastitu, a ne tuđu proizvodnju… dakle ne može biti strašno, već samo dobitno/povoljno za Belje… več je možda sada strašno nepovoljno za one… od koje je Belje/Agrokor/Konzum do sada otkuplivao tuđe, a ne vlastite buduće proizvode…
a sve u skladu sa Belje planom… http://www.belje.hr/od_polja_do_stola.asp

3. CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 270.677 3,29
3. CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 259.887 3,16

Čini se da ona teorija da su gotovi sa djeljenjem dionica nije točna[emo_ljut][emo_mrgud]

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Dali netko zna koliko su od donjeg iznosa do sada iskoristili HRVI po osnovi dionica od Belja te koliko od donjeg iznosa se odnosi na dionice Belje?
Kad bi se te info znale, znalo bi se valjda barem okvirno kada će možda prestat prodaja dionice Belja od strane HRVI …

Upravno vijeće Agencije za upravljanje državnom imovinom sukladno članku 14. i 51. Zakona o upravljanju državnom imovinom dana 14. ožujka 2013. godine donijelo odluku o ustupanju dionica bez naplate HRVI iz Domovinskog rata i članovima obitelji smrtno stradaloga, zatočenoga i nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.

Ukupna nominalna vrijednost dionica trgovačkih društava iz portfelja Republike Hrvatske čije će se dionice dodjeljivati je 80.056.235,80 KN.

Dionice će se dodjeljivati prema prioritetu s obzirom na datum podnošenja zahtjeva.
http://www.branitelji.hr/pregled/odluka-o-ustupanju-dionica-bez-naplate-hrvi-iz-domovinskog-rata-i-clanovima-obitelji-smrtno-stradaloga-zatocenoga-i-nestaloga-hrvatskog-branitelja-iz-domovinskog-rata
AUDIO je barem bio ažuran sa nekim podacima:
http://www.audio.hr/default.aspx?id=87
CERP još nije:
http://www.cerp.hr/default.aspx?id=10

Bid lagano jača, tišina se uvukla među Beljaše, nitko neželi baksuzirat, CERP izgleda da je malo izdušio kao Šalauf ali nitko ne želi povući mačka na desnoj strani previše smo naplašeni da nebi bilo po ušima.Kad smo dovde istrpili sačekat če mo još malo da prođe sjetva na oranicama našeg Belja.Valjda će biti dobrog roda.

Polako basina, ma gdje bi ti [emo_namigusa] Još skupljam…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


3. CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 270.677 3,29
3. CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 259.887 3,16

Čini se da ona teorija da su gotovi sa djeljenjem dionica nije točna[emo_ljut][emo_mrgud]


Izgleda da nije:

Važeći podaci za uredovni dan 20.03.2014:
3.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 254.357

Znam da sam možda dosadan, pogotovo moderatoru koji mi ovakve kometare stalno briše, ali ovdje je prisutan sukob interesa proizvođača i trgovca, koji je ipak više trgovac nego proizvođač. I to je suština stvari. Ovo bi mogla biti odlična dionica za uletjeti da ju gazda odluči prodati pa da prije toga napumpa cijenu. To doduše nije čak niti nemoguć scenario, jer core business treba biti budući Adria Retail koji nastaje spajanjem trgovačkih firmi, a falit će love za konsolidaciju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prije ili poslije gazda će se trebati odlučiti čime se baviti,
što zadržati što prodati, jer nemože se sa svačime danas čovjek baviti.
A vidimo da se on danas bavi svačime – trgovinom,hoteljerstvom,poljoprivredom itd.
Mislim da je moguće da se Belja , Vupika i ostale poljoprivrede riješi još najprije, a osobito kada dođe Vlada koja će mu ukinuti poljoprivredne poticaje.

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

tko ce podrzati ovu dionicu kad bude pritisnuta prema dolje? Toda? Branitelji??Mali ulagaci???Upravo ova pitanja su mi iskrsnula prije nego sto sam stisnuo buy dugmic smatrajuci da nakon ovako brutalnog pada ova dionica zasigurno ne moze biti losa investicija I da je odbijenac tu negdje iza coska. Zasad cu ipak prepustiti nekom drugom potencijalne profite I zatraziti sigurnost u okrilju nekog od blue chipova.Ne kazu uzalud da je capital kukavica.

New Report

Close