BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda je HANFA pokrenula neke nove postupke nakon zaprimanja presude VUS RH od 24.08.2012.?

kakve su ovo gluposti s novom blokadom?!?!
pustite ljudima trgovanje pa neka se iskrcaju dok još mogu na 7x kn…

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

Anonimno, 27.08.2012. u 10:09
plavi
ING
Puno priče i nagađanja oko uplate, a rezultati ove propale kompanije nikad gori.

Kolega ING neki od nas su na 27 kuna upozoravali na ovu dionicu i bili grubo izvrijeđani, a pogledajte sada cijenu.. minus od skoro 50 %.

Lp

Gospodo ING i plavi ja stvarno izbjegavam pisati na temama kod kojih nemam dionice, a nije mi na kraj pameti ih kupiti.

Ali pošto ste mi ničim izazvani dali savjet na DIOKI-u, najvjerojatnije u dobroj namjeri, a ja ne volim nikome ostati dužan, dozvolite da Vam ga uzvratim.

Pod hitno se ostavite burze jer ste očito tutleki za investiranje. Samo ću reči da se je tada trgovalo s DIOKI-em u rasponu od 8-10 kn.

Što se tiče Belja svoje mišljenje sam dao na The best buy, ali da ponovim najbitnije. Gosp. Todorić trenutno nema love, rejting Agrokoru je kod banaka snižen i trenutno se bori da ne završi i sam u stečaju. Znači love za preuzimanje Merkatora nema. Kažete da će ponuditi dioničarima cca 150 kn za preuzimanje. Pa zašto bi mali dioničari na to pristali kad mogu dobiti 300 kn po dionici?

I još nešto. Trenutno je puno veća opasnost da Belje završi u stečaju nego DIOKI.

Ovu dionicu ne bi pipnuo ni sa štapom (bez obzira da li su gaće na njemu ili ne), a ni s valjkom.

Ljudi dajte počnite misliti svojom glavom.

Pozdrav !

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/XmXuTgPFtVpDmTHb2KuvMw==.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Bilo bi interesantno provjeriti imovinu sudaca koji su donijeli presudu :). Ja bih tekstu u novinama dao naslov, ‘Ovo su suci koji su Todoriću uštedjeli 800 milijuna kuna’, u opremi teksta popis imovine… Sigurno nisu jeftini :=), a radili su to i prije. Ako nisu lako ćemo to provjeriti imovinskom karticom njihove rodbine za koji mjesec. Nisu valjda odmah po uplati odlučili preći u veći stan ili Kulmerov dvorac.

"Kad sud poništi akt protiv kojega je bio pokrenut upravni spor, predmet se vraća u stanje u kojem se nalazio prije nego što je poništeni akt donesen. Ako prema prirodi stvari koja je bila predmet spora treba umjesto poništenog upravnog akta donijeti drugi, nadležni je organ dužan donijeti ga bez odgode, a najkasnije u roku od 30 dana od dana dostave presude.

Nadležni je organ pri tome vezan pravnim shvaćanjem suda i primjedbama suda u vezi s postupkom."

Prema tome, bilo bi pogrešno zaključiti da je ovaj upravni postupak nadzora okončan, jer se, sukladno citiranim odredbama čl. 62. Zakona o upravnim sporovima, predmet vraća u stanje prije poništenog Rješenja.

Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Hasenfefer

Baš mi je drago da ste sretno sletjeli. Kako ste, kakav je bio put sa dalekog nam Marsa ?
[bye]

…očito neće dugo trajati nedoumica…

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/XmXuTgPFtVpDmTHb2KuvMw==.pdf

Neposredno rješavanje
Članak 48.
Službena osoba u javnopravnom tijelu može riješiti upravnu stvar bez provedbe ispitnog postupka u slučajevima propisanim zakonom, ako u postupku ne sudjeluju stranke s protivnim interesima (neposredno rješavanje).

Neposredno rješavanje u postupku pokrenutom po službenoj dužnosti
Članak 49.
Službena osoba može neposredno riješiti upravnu stvar u postupku koji je pokrenut po službenoj dužnosti:
1. ako se pravo stanje stvari može utvrditi na temelju službenih podataka kojima raspolažu javnopravna tijela, a nije potrebno posebno izjašnjenje stranke radi zaštite njezinih prava ili pravnih interesa,
2. ako je to nužno za poduzimanje hitnih mjera radi zaštite života i zdravlja ljudi ili imovine veće vrijednosti koje se ne mogu odgađati, ako je to u javnom interesu, a činjenice na kojima se rješenje temelji su utvrđene ili barem učinjene vjerojatnima.
Zakon o upravnom postupku…


kakve su ovo gluposti s novom blokadom?!?!
pustite ljudima trgovanje pa neka se iskrcaju dok još mogu na 7x kn…

Evo razloga današnje obustave:

Telefonski razgovor između Škoje i Todorica- 07.25.min

Škojo: Bolan Ivica,druže stari.Pomagaj!!!! Tolike novce sam utrpo ponovo u Belje a sada "Oni" hoce da mi ga šuknu !
Kakva bolan blokada,kakvi bakraći…..nemoj Ivice ako Boga znaš.

Todorić(porijeklom Imoćanin) : Bumo,bumo nekaj zdelali.Pusti mi par minuta da sredim stvari i neboj se.

p.s. Nazove Toda jutros ZSE i sredi blokadu dok ne smisli nešto pametnije.

p.s.šala mala ali mislim da nije daleko od istine.
[lol] [lol]

Vaš link

onda, nema komentara na ovo priopčenje ….

…po 70 kažete… [lol]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

"okršaj" se nastavlja točno u podne.Priopčenje na ZSE


Vaš link

onda, nema komentara na ovo priopčenje ….

…po 70 kažete… [lol]


…ima,ima sad će moj ljubimac Dunlop,gosn plavi i gosn PMS odvjetnik… [wink]

Za Todu bi bilo najjeftinije da počne preko pulena kupovati dionicu na burzi. Tako bi nešto uštedio, a kad bi cijena bila viša od ponude tko bi se odazvao?


Za Todu bi bilo najjeftinije da počne preko pulena kupovati dionicu na burzi. Tako bi nešto uštedio, a kad bi cijena bila viša od ponude tko bi se odazvao?

Vidim da se i komentari se vraćaju na početak priče.

Pa Agrokor je upravo pobijedio na sudu, i na to su mislili kad su izjavili da Rješenje Hanfe ne pretstavlja problem za poslovanje…

KONAČNO:

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=230&LANG=&vijestid=914

" PRIOPĆENJE AGENCIJE

Nastavno na medijske napise u svezi presude Visokog upravnog suda RH kojom se poništava rješenje Agencije od 06. listopada 2011. kojim je, u bitnome, za društvo Agrokor d.d. utvrđen nastanak obveze objavljivanja ponude za preuzimanje društva BELJE d.d., Darda, Agencija obavještava javnost kako će postupiti u skladu s odredbama čl. 62. Zakona o upravnim sporovima (NN, br. 53/91, 9/92. i 77/92.), a prema kojima:

"Kad sud poništi akt protiv kojega je bio pokrenut upravni spor, predmet se vraća u stanje u kojem se nalazio prije nego što

je poništeni akt donesen. Ako prema prirodi stvari koja je bila predmet spora treba umjesto poništenog upravnog akta

donijeti drugi, nadležni je organ dužan donijeti ga bez odgode, a najkasnije u roku od 30 dana od dana dostave presude.

Nadležni je organ pri tome vezan pravnim shvaćanjem suda i primjedbama suda u vezi s postupkom."

Prema tome, bilo bi pogrešno zaključiti da je ovaj upravni postupak nadzora okončan, jer se, sukladno citiranim odredbama čl. 62. Zakona o upravnim sporovima, predmet vraća u stanje prije poništenog Rješenja.

Po okončanju upravnog postupka, Agencija će o tome obavijestiti javnost. "

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close