BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Gospodo,
Pala mi je na pamet ideja da se otvori jedna chat soba i da svi uzivo komentarisu analize.Mislim da bi bilo manje prepucavanja.
Ako ste ”za” vec postoji opcija pa cu vam reci gde.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



U ovom tvome slučaju ili sličnim slučajevima naravno da to ne stoji…

Aj drago mi je da mozemo normalno razgovarati. [proud]
Takodjer moram reci jednu stvar…moze npr. TNPL pasti na 600kn i da ja kupim 300kom, ali ako ce ona 5 godina biti na toj cijeni malo-gore, malo-dolje , niti ja niti bilo tko drugi tko ju posjeduje nema nist od nje.
Drugim rijecima , JA vjerujem kako ce nakon ocrtavanja dna krenuti bocni trend te napokon pravi RAST dionica . Samo ne vjerujem kako je SADA taj trenutak rasta. Nista vise. Dok grafovi ne pokazu zdravu klimu, nema ulaganja.
Nisam ja nikakav druker i rado cu jednog dana pisati o ciljanim cijenama TNPL-a 8000 ili 15000kn ! HAHA[wink]

Pisem ono sto vidim na grafu. To je sva mudrost. A zelim da me vi ispravite kad pogrijesim i postavim prenisku granicu. ALi onda argumentirano, a ne izrazima "nemoguce", "ovo je dno", "to je to" itd. [wink]
[/quote]
being back mnogo ranije…
kjeliću, evo ti stoja.
ti i kužiš i znaš.
strategija ulaganja slična mojoj.
tako se to radi ako nisi daytrader.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


STARI
nemoj mozda da mozda ne…mogo si zaraditi i to znamo i ja i ti …
da si mogo zaraditi na TNPL kad je ono jednom pala na 1450 pa skocila na 1850..(znam jel mi je frend zaradio)……….MOGAO SI
e sad…dalje mozemo o stilovima…no nema smisla…

Kolega, jezim se od daytrejdanja! Forex je bolno iskustvo srecom sa jako malo para i puno zivciranja!

Ali Forex me je naucio JEBENU stvar !

Izlaz na malom gubitku ! DOK SAM ZIV TOGA CU SE DRZATI KO’ PIJAN PLOTA! haha

I slazem se kako nam se svima razlikuju stilovi ulaganja.
Nije stil ulaganja uopce bitan – dnrvno trgovanje, tjedno ili godisnje vec samo jedna stvar – REZULTAT !

Nece meni jedan Knele pricati kako nemam muda , a on ima dok je istodobno pusiona sa ovim naglim padom. Sto vise miliona ima, vise je i izgubio.
Moj poznanik je ulozio JAKO puno novaca u ATPL na 1400kn i znam da ne spava dobro. Nazalost!!

Ako sam pogresno shvatio Kneleta , onda se ispricavam ! Ali znam sta je napisao.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

moglo se zaraditi (i je), ali se moglo i popušiti (i to isto je) .. no mišljenja sam da je bolje bilo zadnjih par mjeseci biti većim djelom u cashu nego u dionicama i pokušati malo zaigrati kratkotrajnu nutra-van tehniku .. e sad ako je netko imao i malo casha prije par mjeseci i nije ništa trgovao na današnji dan i on ima vjerojatno veći dio casha jer su dionice svoj utjecaj na portfelj brutalno smanjile .. jbg ispada da je cash ipak kralj (kao što je Baron i njegovih stotine alter ega stalno govorio dok je bio u cashu – pozdrav Baronu [thumbsup])

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

da li bi možda jedan od signala za preokret bio, početak novih preuzimanja, malih ili zaduženih firmi, kada stigne (ako ikad) novac od bailout stigne…
tada bi mogle cijene porasti kao kod vw pre par dana….

iako ovi misle drukčije…

http://www.youtube.com/watch?v=h9-tBGxVU6o

stvarno ako nije ovo način za "novi poredak" u smislu najjaći ostaju,i pokazna vežba ko je vladar svjeta….
bojim se da kako krdo sada razprodaje, tako če se ponašat i kad ogladne…

[bye]

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)




lopovi i jeb..e doktrine(protekcionizam),unistise nam svijet.

Slažem se kolega al ako kroz dva tri mjeseca ako ne počnu dolaziti kakve takve pozitivne vjesti onda će se počet prepucavat ko je zasrao i onda tup neko opali raketu i …. [bye]
[/quote]

ajjaj,taj scenarij nij ni tako neizgledan ,na zalost..ali vjerujem da se nece poseci za oruzjem.
[/quote]

vidite, ja sam cijelo ovo vrijeme bio u lažnoj zabludi da je upravo to razlog zašto ova kriza ne može dugo potrajati, jer naprosto nije bilo takvog "vanjskog" poticaja da sve ode kam je otišlo, jer, ako je do krize već i došlo (što je sasvim normalna, ciklična pojava) ali nema takvih trzavica koje bi je mogle dodatno produbiti i gurnuti u katastrofu onda će se ova situacija morati polagano početi rješavati (mislio sam), jer se mora, nema drugog puta nego naprijed (i još uvijek se tome nadam).

ali što ako stvarno sada izbije neko generalno sranje? neki veći rat? koliko je to uistinu nemoguće?
***obrisano***

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)




Vidim svjetski brodari padaju po 20-30% u danu, znači brodarski prijevoz se gasi…
Bit će da je netko konačno usavršio teleportaciju [lol]
Kako drugačije ovo objasniti…

kako objasniti bilo što, nafta na 50$, padaju dionice, roba, jedino obveznice rastu. Za prijevoz robe će biti dovoljna ratna mornarica hrvatske i slovenije i 10 bačvi nafte
[/quote]

elanova pasara i tomos 4 [lol]
[/quote]

Molim, ne davati paušalne procjene, Janezi kroz kliring nabavljaju nove ruske brodove, a i kod nas se naveliko priča o obnovi.
Prijedlog br. 1: unajmiti od AP Zagreb i Pracata (HR i SLO joint venture 50:50), od jednoga napravit nosač za Pilatuse (to je naša prednost, Slovenci tu malko šepaju, oni su ipak više pomorska supersila), a od drugog oklopnjaču pravu, pa da vidimo tko će onda od puljiza lovit ribu; po današnjim vozarinama, ako potira dnevno jednu talijansku koču, država u plusu 100%
Prijedlog br. 2: Obzirom da će dogodine turizam cvjetat, proglasit cijeli Jadran za lay-up zonu bulkera, i s konkurentnim ležarinama zarađivat, a time bi i smanjili supply na tržištu, BDI bi stelovito skočio 3 boda na samu vijest… Naravno, basnoslovno vrijednu flotu od slučajnog zalijetanja glisera sa cigaretama iz neimenovane južnosusjedske suverene republike (sorry svima iz ADRS-p-a) čuva, a tko drugi, nego koalicija pomorskih sila istočnog Jadrana… [lol]

http://www.finance.si/230244/Tri_velike_%BEivine_dobijo_veliko_nulo

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Eto zašto nisu ni raspravljali.Zgadila se bagra bogata i bogu i narodu.Zbog takve gamadi svjet toneu hovna.Ima i kod nas takvih zombia ne brinite. [angry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Za moderatore.

Zašto mi se se sve opet ispremiješalo na Forumu, tekstovi, znakovi, veličine slova..? Kao kad ste mijenjali izgled, da li opet nešto nmijenjate ili mi je kompjuter poludio reagirajući samo na sadržaje vezane uz burzu?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Sad nastaje pakao… Nema vise dvojbe. Sjetite se naseg pada sa 3000 na 2000. Resistance is futile, cak i kada bi ga bilo.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Treba gledati sa vedrije strane Crobiju treba do 5400 bodova samo 240% (hi,hi) [tongue]

Uhljebe na ulicu!!!!!

pa to ti je samo 10 dana 0d 8-10% .-pa šta je to za našu burzu. tada će biti svi sretni, pa niko neće misliti da je i to sve namještaljka kao i ovaj pad. Ko bi još mogao znati koliko naša burza realno vrijedi- 1500 ili 5000 ???? Taj će dobiti nobelovu za …xyz.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

relevantno za danasnju opciju _u futuresi u zelenom… i USA i EU… Asia zavrsila u * +…. izgleda da je ovaj val korekcije na izdisaju…

@ tigrus …ne drukaj….. i ne siri paniku, ako nemas zivce za burzu rjesavaj to sam sa sobom .
[proud]


kolege sto prije shvatitite da ne treba predvidjati,nego reagirati to bolje.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


JA VISE PETKOM NE KUPUJEM NEMA SANSE JER VME PONEDJALJAK VIS PUTA ZAJE.

A ja opet petkom više ne prodajem, loša iskustva iz prve ruke [embarass]
Čini se da takva logika ne pali kako god je okreneš [lol]

New Report

Close