BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


piše neki vrag na čirilici … srbi ili tako nešto … mora da zbog toga padamo …

Piše neki vrag na čirilici,a ljepša bi slika bila od Svetog Oca,a ne od toga “Save”…. Najprije padali radi svijeta,pa radi izbora na istoku,pa sada ćemo opet radi Kosova,pa što će onda opet doći na red? [pray][pray][angry] [angry]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

jel se isplati danas nakon 10 palit računalo

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Događaji dana
Bandićevi urbanisti odbili potpisati GUP Pišu: Ante Milković, Boba Blašković
Foto: Miro Debogović/Cropix
Šestero od devetero arhitekata nakon usmenih i pismenih prijetnji i straha od gubitka posla ipak potpisalo GUP

Devet arhitekata zaposlenih u zagrebačkom gradskom Zavodu za planiranje, koji su se u studenom prošle godine odbili potpisati na završnu verziju Generalnog urbanističkog plana, ucjenjeni su od svojih šefova premještajem na niže radno mjesto ako ne stave svoj potpis na kontroverzni GUP.

U strahu za svoj posao i nakon brojnih usmenih i pismenih prijetnji, Ana-Marija Rajčić, Boris Gregurić, Kristina Kiš Bonačić, Dubravka Žic, Dragica Barišić i Nives Mornar su se naposlijetku potpisali, dok su Niko Gamulin, Borislav Doklestić i Irena Matković ostali pri svojem stavu zbog čega će pod krinkom novog Zakona o graditeljstvu vjerovatno biti degradirani.

Redakcija Jutarnjeg lista došla je u posjed službenog dopisa, koji je pravnik Željko Horvat, jedan od šefova Zavoda, uputio zagrebačkom gradonačelniku Milanu Bandiću sa zahtjevom da se svih devet arhitekata mora smjeniti. Kako su se arhitekti naposlijetku potpisali, Bandić još nije službeno reagirao. Iako na dopisu stoji ime Horvatovog šefa Ivice Fanjeka, formalnog tvorca GUP-a, on se pod taj dopis nije htio vlastoručno potpisao.

– Temeljem zahtjeva potpisanih službenika kojim mole da se njihovo ime izostavi iz eventualnog popisa stručnog tima, koji je elaborirao prijedlog GUP-a uz obrazloženje da nisu sudjelovali u pripremi ovakvog prijedloga, predlažemo provesti potrebni postupak rasporeda potpisanih službenika na poslove u okviru njihove stručne spreme. Treba im omogućiti obavljanje poslova u drugim tjelima uprave Grada, a ne onih od koji se oni distanciraju – stoji u dopisu, koji je Horvat samo dan poslije odbijanja potpisivanja GUP-a sastavio i poslao Bandiću.

Jedan od pobunjenih arhitekata ispričao nam je kako taj dopis nije bio jedina prijetnja od šefova. Isti dan kada je dopis sastavljen, Horvat je, kaže naš izvor, okupio svih devet pobunjenih stručnjaka te im pokazao dopis koji je uputio Bandiću.

– Iako su se brojne moje kolege tada uplašili i došli u nedoumicu, nitko se nije potpisao. No, kako je tada nekoliko naših šefova svakodnevno nas obilazilo i pojedinačno nam “objašnjavalo” zašto moramo staviti svoj potpis na GUP, naposlijetku se veliki dio mojih kolega predomislio i nevoljko potpisao. Naime. većina tih ljudi je pred mirovinom i jednostavno nisu mogli toliko riskirati – ispričao nam je djelatnik tog Zavoda, koji je zbog straha od gubitka posla želio ostati anoniman.

Zašto je devet priznatih stručnjaka dovelo u pitanje novi GUP, naš izvor kaže kako je to posebna priča. Naime, njih devet od ukupno desetak arhitekata koji su vodili posao izmjena GUP-a, radilo je najodgovorniji dio posla i na kraju je generalni plan trebao biti djelo zaposlenika tog Zavoda. No, pročelnici Slavko Dakić i Davor Jelavić, kaže naš izvor, svakodnevno su slali brojne prijedloge, a neke su i osobno donijeli, o kojima su arhitekti poslije odlučivali hoće li ih ugraditi u GUP. Iako su gotovo svi ti prijedlozi, od kojih se najveći dio odnosio na prenamjenu zelenih površina u građevinska zemljišta, bili odbijeni, naposlijetku su se ipak našli u generalnom planu.

Tadašnji pročelnik Fanjek potvrdio nam je da je od Bandića pismenim putem bilo zatražen premješaj devet arhitetaka. Bivši pročelnik se nije potpisao jer kaže kako on ne priznaje takav sistem rada.

– To pokazuje granice mogućih djelovanja odnosno koje su sve moguće opcije kada dođe do takvih problema, a na pročelniku je da odluči kako dalje. Ja sam mislio da treba GUP završiti i da treba maksimalno sačuvati jednistvo tima i u tom smislu smo radili i dalje. Za mene se to pismo kao i slučaj nije ni dogodilo. To je normalna interna komunikacija između ljudi u Zavodu, koje ja u biti i volim – rekao je Fanjek.

Bandić nije želio komentirati dopisivanje sa svojim djelatnicima, dok se autor spo

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2008,2,6,,107702.jl
neizgleda dobro….[shocked]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


the profa: ” i dali je ivana7 kolega ili kolegica?? Fali mi rasprava. [lol] ” – imaš jako dobru raspravu na temi TOP10 st. 144 Pozdrav !

rasprave o tvom spolu me uvijek raspolože [thumbsup]
bez ljutnje što te spominjem

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

A pazi njih:

Slovenija prati stanje s požarom na brodu kod Rovinja, nudi pomoć

LJUBLJANA,6. veljače 2008.(Hina) – Više slovenskih ministarstava i službi prati razvoj situacije u vezi s požarom na turskom brodu uz istarsku obalu zapadno od Rovinja, a za sada se ocjenjuje da za slovensku obalu nema opasnosti, javili su u srijedu slovenski mediji.
—-

Ak bilo što komentiram, kolegice i kolege slovenci će se naljutit, a Vjeko obrisat.

Al znate vi što mislim.
[thumbsup]

No respect

Premješteno iz teme: [color=blue]Korekcija [/color]


DJIA 12,366.58 +101.45 (+0.83%)

NASDAQ 2,333.26 +23.69 (+1.03%)

vjeko stari asu i ti si prešao u drukere [lol] [lol] [wink]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Premješteno iz teme: [color=blue]Korekcija [/color]

A kaj ću drugo? U kešu sam [smiley][smiley][smiley][smiley]

Suricata suricatta

Premješteno iz teme: [color=blue]Korekcija [/color]


A kaj ću drugo? U kešu sam [smiley][smiley][smiley][smiley]

A bio stavio lock na medvjedji brlog… [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Premješteno iz teme: [color=blue]Korekcija [/color]

Taktika “Zavaraj neprijatelja”[smiley]

Suricata suricatta

Premješteno iz teme: [color=blue]Korekcija [/color]


A kaj ću drugo? U kešu sam [smiley][smiley][smiley][smiley]

Kad izgubimo novce na burzi znamo koga ćemo reketariti…[lol] [lol]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Premješteno iz teme: [color=blue]Korekcija [/color]

vjeko:

A kaj ću drugo? U kešu sam [smiley][smiley][smiley][smiley]

Kad izgubimo novce na burzi znamo koga ćemo reketariti…[lol] [lol]

i to s pravim reketima ! [lol] [lol]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

New Report

Close