BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ewt-om crobex ide dolje još do 6%, do 3900.

blade:

„Danas ZERP, sutra Međimurje“
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a956ddf9-8fe5-477a-8a47-91f7652b8be9
O čemu pričaju ovi, kakvo Međimurje, pa to je najčišća županija s najviše Hrvata u postocima.

Imaju ti Slovenci pretezije na Muđimure, tj. na Štrigovu.
Jako lijepi “bregi”, puni vinograda i odličnog vina, koje su “mrski sosedi Hrvati oteli od dežele”.

Baka mi živi u Štrigovi i upoznat sam sa situacijom, ali oni su Međimurje spomenuli u što je najblaže rečeno glupost na “n!” potenciju.

&


grgica: ” blade: ” „Danas ZERP, sutra Međimurje“ http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a956ddf9-8fe5-477a-8a47-91f7652b8be9 O čemu pričaju ovi, kakvo Međimurje, pa to je najčišća županija s najviše Hrvata u postocima. ” Imaju ti Slovenci pretezije na Muđimure, tj. na Štrigovu. Jako lijepi “bregi”, puni vinograda i odličnog vina, koje su “mrski sosedi Hrvati oteli od dežele”. ” Baka mi živi u Štrigovi i upoznat sam sa situacijom, ali oni su Međimurje spomenuli u što je najblaže rečeno glupost na “n!” potenciju.

Pa ti imaš baku dečec. Ti si dosta mlad. Ajde bar si slavonac.[smiley]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

udruga “Eko Kvarner”
Piršić: Odustanak od ZERP-a dopusnica za ubijanje Jadrana

Ako Hrvatski sabor sutra prihvati odgodu primjene ribolovne sastavnice ZERP-a na zemlje Europske unije, zapravo daje dopusnicu za ubijanje Jadrana i njegova ekološkog sustava, ustvrdio je danas na konferenciji za novinare u Zagrebu predsjednik Savjeta udruge “Eko Kvarner” Vjeran Piršić

Ne budu li pregovori o članstvu Hrvatske u EU ubrzani, a znanstveni podatci u tijeku godine dana praćenja pokažu da se ZERP pustoši, tada u siječnju 2009. Hrvatska treba reći da po Konvenciji o pravu mora UN-a proglašava isključivi gospodarski pojas, naglasio je Piršić.

Naveo je kako je važno i što o ZERP-u misle građani te istaknuo da je reakcija građana iznad očekivanja, da su internetski portali prepuni njihovih komentara, a sva medijska ispitivanja govore da je u dvojbi EU ili ZERP 60 do 70 posto građana odabralo ZERP.

Objasnio je da to što sada čine talijanski ribari u ZERP-u ima katastrofalne posljedice na jadranski ekološki sustav, da ga praktički pustoše, a to će nastaviti ako Sabor potvrdi odustanak od primjene ZERP-a na članice EU-a. Piršić je također rekao da je teza kako će političari iz Bruxellesa urediti stanje u našem ZERP-u potpuno suluda, jer “Bruxelles za to nema ni snage ni volje”, što pokazuju primjeri pustošenja mora koja okružuju Europu.

Ponašanje Vlade i vladajuće većine glede ZERP-a skandalozno je i sramotno – jer to za njih nije pitanje zaštite i gospodarenja jadranskim bogatstvom, odnosno pitanje načela pregovora s EU-om i poštivanje europskih standarda, nego pitanje unutarnje politike i održanja Vlade, ustvrdio je član Savjeta udruge “Eko Kvarnera” Tonči Tadić. Ustvrdio je da ekološki dio gospodarskog pojasa, odnosno ZERP-a, ipak nije stvar europske stečevine i nije dio pregovora s EU-om, pa se može proglasiti i aktivirati jednostrano, kao što su to učinile Italija 2006., a Finska 2005.

Provedba ZERP-a ujedno znači provedbu europskih propisa o ribarstvu, jer se protivimo divljem ribarstvu i neeuropskom ponašanju talijanskih ribara u ZERP-u, rekao je Tadić. Objasnio je kako je nemoguće kontrolirati ribolov u međunarodnim vodama – to se može učiniti samo u gospodarskom ili ribolovnom pojasu, koji imaju gotovo sve “morske” članice EU-a, na što ih poziva i Zajednička ribarska politika.

Biolog Miroslav Rožić je rekao da je pitanje ZERP ili EU lažno te da podsjeća na dvojbu “novac ili život”. Tu je posrijedi puno racionalnije pitanje – otimanje hrvatskih resursa, drži Rožić i dodaje da je talijanski ineteres besplatan ulov ribe, a slovenski posezanje za teritorijalem. Upozorio je da se koćarenjem, odnosno oranjem morskog dna uništavaju staništa svih organizama, a nakon intenzivna koćarenja potrebno je 20 godina da se obnove.

Dvojba (EU ili ZERP) lažna je, jer je posrijedi otimanje novca Hrvatskoj, t.j. o najmanje 250 milijuna eura na godinu, a uz to se čini i nepopravljiva šteta našem resursu, ekološkom sustavu, ustvrdio je Rožić.(H)[rolleyes]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

@ Silvestar – naravno da mislim ozbiljno! ja se zalažem za pravnu državu. Što znači da zakoni vrijede za sve, ali za SVE jednako. E sad, ako ja moram plaćati porez…Molim lijepo! Porez je porez! Jer kad se krene tražiti izuzetke, ode sve k vragu. Gdje ćeš podvući crtu? Onaj tko na PET-u zaradi 100 kn – ne plaća porez. Onaj tko zaradi 10.000 kn – plaća. A gdje je granica plaćanja/neplaćanja? 1.000 kn? 3.000 kn? 19.000 kn?

Slično je i sa HANFA-om i HT-om. 5 punomoći je OK, a za 6 ide kaznena prijava. ma da? A po kom to zakonu? To što se Samodol jednog jutra probudio i rekao – neka bude 5 – je za ku..c!!! Na žalost, tako to kod nas funkcionira.

Ne treba ovo shvatiti kao poziv na linč sakupljača PET-a. Ima puno drugih koje bi se trebalo “opaliti”, ali ako ćemo biti dosljedni…Ja sam samo dao još jedan pogled na to.

Nemojte da vam prodaju priče da stranci odlaze sa burze…nakon potopa Srbije, Hrvatska je na sadašnjim razinama savršena za sigurno utočišće kapitala [thumbsup]

——————————————————————————-
Udio u strukturi vlasništava domaćih vrij. papira (SDA)

……………………………31.12.2007…… 29.2.2008.

domaće fizičke osobe ….12,1125% …… 12,1126%
domaće pravne osobe ….36,8592% ….. 36,1091%
strane osobe …………….26,9317% — 27,2407%
skrbnički računi ………….23,8750% ……24,3669%računi portfelja …………. 0,2216% ….. 0,1706%

sve je lako kad si mlad :)

[color=blue]Belgijska vlada i banke isplatit će Židovima odštetu od 110 milijuna eura[/color]

[color=black]Belgijska vlada i banke usuglasile su se da će svima koji su preživjeli holokaust ili njihovim obiteljima te židovskim zajednicama isplatiti 110 milijuna eura za gubitke koji su im naneseni tijekom Drugog svjetskog rata[/color]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=39633

Ameri završili u velikom plusu .. možda jedan pozitivan znak u ovom trenutku [huh]


@ Silvestar – naravno da mislim ozbiljno! ja se zalažem za pravnu državu. Što znači da zakoni vrijede za sve, ali za SVE jednako. E sad, ako ja moram plaćati porez…Molim lijepo! Porez je porez! Jer kad se krene tražiti izuzetke, ode sve k vragu. Gdje ćeš podvući crtu? Onaj tko na PET-u zaradi 100 kn – ne plaća porez. Onaj tko zaradi 10.000 kn – plaća. A gdje je granica plaćanja/neplaćanja? 1.000 kn? 3.000 kn? 19.000 kn? Slično je i sa HANFA-om i HT-om. 5 punomoći je OK, a za 6 ide kaznena prijava. ma da? A po kom to zakonu? To što se Samodol jednog jutra probudio i rekao – neka bude 5 – je za ku..c!!! Na žalost, tako to kod nas funkcionira. Ne treba ovo shvatiti kao poziv na linč sakupljača PET-a. Ima puno drugih koje bi se trebalo “opaliti”, ali ako ćemo biti dosljedni…Ja sam samo dao još jedan pogled na to.

haha, tako je! Porez za sve, pogotovo za te buduce tajkune koji ce zaraditi na PET ambalazi! Dosta nam je korupcije i mita u ovoj nasoj ispacenoj Hrvatskoj… ne zelimo PET tajkunizaciju u Slijepoj nasoj.

Samo pitanje je kako naplacivati taj porez? Ja se ipak zalazem da to bude u naturi. Odnosno, neka rata bude 22 %. Dakle, svi ti tajkuni sto prebiru smece u potrazi za PET-om neka budu obvezni isporuciti 22 % skupljene ambalaze u poreznu upravu (za Zagreb neka to bude u Poreznoj upravi – avenija Dubrovnik)

Smrt svim PET tajkunima, viva la revolucion!

sa stovanjem

Fidel Castro

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

[cool][thumbsup]FED ponovno spašava globalno tržište kapitala

Burzovni indeksi američkog NASDAQ-a i NYSE-a porasli su najviše u jednom danu u posljednjih pet godina. Razlog tome je plan središnje banke SAD-a da u financijski sustav injektira čak 200 milijardi dolara, a čitava akcija koordinirana je i s monetarnim akcijama drugih zemalja

Američka centralna banka jučer je objavila plan kojim namjerava pojačati svoj program kreditiranja koji bi najviše obuhvatio upravo tržište hipotekarnih zajmova i s njima povezanih obveznica. U koordinaciji sa vodećim monetarnim vlastima, centralnim bankama Kanade, Velike Britanije, Švicarske i Europskom centralnom bankom najavljena je serija mjera koje bi trebale pomoći uzdrmanoj globalnoj ekonomiji da napokon izađe iz krize.

Katapultirani globalni burzovni Indeksi
Dow Jones: + 3,55 posto
S&P 500:+3,7 posto
Nasdaq:+3,98 posto
Nikkei 225:+1,6 posto
DAX 30:+1,19 posto
Brazil Bovespa:+3,95 posto

Odmah nakon objave plana započela je euforija na emričkim burzama. Gotovo svi sektori bilježe rekordne poraste cijena, a najviše su profitirale banke i američke kompanije koje su pružale uslugu hipotekarnog kreditiranja.
Dow Jones indeks skočio je 416 bodova ili 3,55 posto, na 12.156 bodova, što je njegov najveći dnevni uspon od ožujka 2003. godine. S&P 500 indeks osvojio je 3,7 posto, zabilježivši najveći dnevni skok još od listopada 2002, i dosegnuo 1.320 bodova. Nasdaq indeks porastao je 3,98 posto, na 2.255 bodova.

Azijski Nikkei 225 indeks zabilježio je porast od 1,6 posto, na 12.861 bod, također najviše u proteklih nekoliko mjeseci.Analitičari kažu kako će daljnji oporavak Wall Streeta ovisiti o situaciji na kreditnom tržištu.
“Ključ za bilo kakav održivi uspon je poboljšanje na strani kredita. Fed čini najviše napora na poboljšanju likvidnosti u pukotinama financijskog sustava kojemu je i najviše potrebna pomoć”, kaže Michael Darda, glavni ekonomist u tvrtki MKM Partners LLC.

Zahvaljujući rastu terminskih cijena barela nafte na rekordnih 109 dolara, snažno su u utorak porasle i cijene naftnih kompanija. Tako je, primjerice, dionica Exxon Mobila poskupila više od 5 posto.Dobro raspoloženje na tržištu potaknulo je i rast cijena dionica u tehnološkom sektoru, pa je, primjerice, dionica Applea poskupila 6,4, a Googlea 6,3 posto. (Amir Kulenović, Hina)[thumbsup]

što sad hoće ovi …

Žestoke kritike HDZ-a na račun HNB-a
Vaš link

…te ocjenivši da HNB, kao središnja banka, svojom monetarnom politikom pogoduje uvoznim lobijima, dok u nepovoljan položaj stavlja hrvatske izvoznike i gospodarstvo uopće. “Takva monetarna politika može stvoriti duboku krizu i veće zaduživanje ionako prezadužene Hrvatske”, rekao je Goran Marić (HDZ), prozivajući HNB da precijenjenom kunom od Hrvatske stvara “udobno monopolističko uvozno područje”.

samo laprdaju da ispadne ko da se za izvoznike bore ili stvarno hoće kunu dolje?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Eh Tuna, ti si bar pametan momak… Ne laje pas radi sela. Ovaj im stego pipu, pa se nemoze drzava zaduzivat jeftino doma.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Sutra, 13.03.

ZAGREB (Hina) – Splitska banka organizira “Financijski doručak”, tradicionalni susret koji okuplja stručnjake i poduzetnike te koji ima za cilj pobliže predstaviti i protumačiti aktualna, kao i iznijeti predviđanja budućih zbivanja i trendova na financijskom tržištu. (10,00 sati, Poslovna zgrada Almeria, Vukovarska 284)

No respect


Sutra, 13.03.

ZAGREB (Hina) – Splitska banka organizira “Financijski doručak”, tradicionalni susret koji okuplja stručnjake i poduzetnike te koji ima za cilj pobliže predstaviti i protumačiti aktualna, kao i iznijeti predviđanja budućih zbivanja i trendova na financijskom tržištu. (10,00 sati, Poslovna zgrada Almeria, Vukovarska 284)

Ajmo, bice dzabe dorucak ako nista drugo…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

A moglo bi, opet gazdu mijenjaju. Sad će valjda bit BNP Splitska banka.

No respect

New Report

Close