BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moram dati svoje misljenje sto se tice povrata novca.
Danas mi je sjelo za 3 paketa preko RBA (vise i nemam)
Jucer sam svako malo gledao je li sjelo preko internet bankarstva u zelji da nesto dokupim,prvi plan je bio HT, a danas kad imam novac nisam nista kupio iz razloga sto ostale dionice koje pratim su porasle kao i HT

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Znam da Ingraši ovo računaju pod svoje, ali natječaj će se tek otvoriti, pa ide pod opće: [smiley1]

Petak, 12.10.
ZAGREB – Vlada Republike Hrvatske i Grad Zagreb potpisat će Protokol o izgradnji novog putničkog terminala Zračne luke Zagreb. U ime Vlade, Protokol će potpisati premijer Ivo Sanader, a u ime Grada Zagreba gradonačelnik Milan Bandić. Novi putnički terminal i uzletno slijetna staza gradit će se dva i pol kilometra sjeveroistočno od sadašnjeg položaja zračne luke, što bi ukupno, prema proračunima, trebalo koštati 212 milijuna eura. Objekti bi trebali biti gotovi 2011. godine (9.45 sati, poslovna zgrada Zračne luke Zagreb, Pleso bb).

No respect

za sada neman pitanja samo testiram ideli mi poruka ili moram cekat odobranje!!

s obzirom da sam totalno novi.
[smiley1]

[center][b]VITRA NIKAD DOSTA[/b][/center]

INGRA dobiva sve,nema greske[smiley2][smiley2][smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


u Istri nitko od moje ekipe nije dobio povrat novca od HT[smiley7]

Kad već u svemu ovih dana vidimo prste politike, možda je i to dio njihove igre[smiley2]
Ako budete više glasovali za drivu, možda i povrati budu brži…[smiley2][smiley2]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Stigla lova i na PBZ, uh već sam se uplašio. A stiglo i iz SDA da smo ja i supruga vlasnici HT dionica sa IPO-a.[smiley11]

Nastavak povjerenja stranih investitora u Hrvatsku

Donja granica gospodarskog rasta u Hrvatskoj ove će godine biti 5,5 posto, ističe Goran Šaravanja, glavni ekonomist Zabe
ZAGREB – » Donja granica gospodarskog rasta u Hrvatskoj u 2007. godini bit će 5,5 posto, vjerojatnije blizu šest posto, a dogodine se očekuje njegovo usporavanje na 4,7 posto«, rekao je u četvrtak glavni ekonomist Zagrebačke banke Goran Šaravanja na predstavljanju makroekonomske prognoze za Hrvatsku, koja je dio analiza iz nove kvartalne publikacije »CEE Quarterly« UniCredit grupe. »Kriza na globalnim financijskim tržištima, uzrokovana krizom hipotekarnih zajmova na tržištu SAD-a, utječe i na hrvatske markoekonomske pokazatelje i cijenu zaduživanja. No, hrvatsko će gospodarstvo sljedeće godine, zbog očekivanih stabilnih makroekonomskih pokazatelja, uz pretpostavljen uredan nastavak pregovora o ulasku Hrvatske u Europsku uniju, i dalje uživati povjerenje stranih investitora«, istaknuo je Šaravanja.
Uz globalno okruženje, blago usporavanje gospodarskog rasta u 2008. treba dovesti i u vezu s najavom nastavka HNB-ovog okvira monetarnih mjera u 2008. i vrlo vjerojatno 2009.
Premda će porasti u četvrtom kvartalu zbog hrane i baznog učinka, inflacija će do kraja 2007. ostati niska.
»Deficit tekućeg računa platne bilance u 12 mjeseci, promatran do lipnja 2007., podjednak je kao i u prethodnoj godini«, kaže Šaravanja. Dodaje kako je pokrivenost deficita stranim direktnim ulaganjima vrlo visoka. Slijedom malo sporijeg gospodarskog rasta deficit tekućeg računa platne bilance bi se trebao smanjiti.
»Usporavanje rasta vanjskog duga i smanjenje deficita tekućeg računa platne bilance, uz uredan nastavak pregovora o ulasku u EU na strani političke stabilnosti, bit će povoljan faktor u razmatranju pozicije Hrvatske na financijskom tržištu«, zaključuje Šaravanja.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Mislim da tek danas vidimo stvarni učinak povratka love od ht-a. Skoro sve se zeleni[smiley2]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

zgubidan10:

u Istri nitko od moje ekipe nije dobio povrat novca od HT[smiley7]

Kad već u svemu ovih dana vidimo prste politike, možda je i to dio njihove igre[smiley2]
Ako budete više glasovali za drivu, možda i povrati budu brži…[smiley2][smiley2]
[/quote] Stigao povrat,pa mogli barem meni i ekipi mi smo definitivno za HDZ
[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

“Na tržištu kapitala imate sto-dvjesto insajdera koji kupujući i igrajući se povećavaju vrijednosti dionica. Oni zapravo samo svoje bilance pumpaju i danas je taj balon znatnim dijelom napuhana vrijednost. Danas kokoš košta 10 kuna, jaje 1 kunu. Vi sutra kažete da kokoš košta 20 kuna, a jaje 2 kune. A ista kokoš, isto jaje.”

Ljudi, pohlepa je velika mana covjeka, bit ce na Hrvatskoj burzi OPEKLINA 5 STUPNJA;

CUVAJTE SE!!!


Mislim da tek danas vidimo stvarni učinak povratka love od ht-a. Skoro sve se zeleni[smiley2]

A tek idući tjedan kako će zelenjeti! Većina ulagača nije skužila da se danas radi do 14.00 pa je čuvala keš za zadnjih sat vremena nakon 15.00, a kad tamo…. [smiley1]

Ignore: KressoM, delux


A tek idući tjedan kako će zelenjeti! Većina ulagača nije skužila da se danas radi do 14.00 pa je čuvala keš za zadnjih sat vremena nakon 15.00, a kad tamo…. [smiley1]

Mislim da imaš pravo, itekako.

Neki ni na forumu nisu skontali, a još jučer smo po temama ostavljali obavijesti. [smiley11]

Kad ono daans u 14:05: Šta je bilo!?! Pao ZSE? Mrtvilo? [smiley2]

No respect

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]

Cayman,ovaj nick vec postoji to je nas kolega Cayman 006.Mislim da nije u redu uzet skoro isti ako ne i isti nick,vjerujem da ste to uradili zabunom ,pa eto dok ste tek par dana na forumu bilo bi dobro da ga zamjenite radi lakse komunikacije.Hvala

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

[color=blue]Najraskošnije hrvatske vile[/color]

Devedesetih godina, u eri HDZ-a, na elitnim lokacijama diljem Hrvatske došlo je do ekspanzije vila tajkunara. Podsljemenske obronke Zagreba zaposjedali su političari, novopečeni skorojevići, biznismeni sumnjiva podrijetla i zanimanja, vjerujući da s novom adresom stanovanja kupuju i određeni ugled i društveni status. Zaštitni znak monumentalnih građevina, inspiriranih petparačkim časopisima bio je mramor, zlatne pipe i stupovi. U novije doba na sjevernim obroncima ipak pušu neki novi vjetrovi – promijenile su se cijene, uvjeti gradnje, ali i profil kupaca; novi vlasnici vila regrutiraju se iz redova odvjetnika, trgovaca, liječnika i bogatih ugostitelja, ljudi koji su, unatoč ekonomski nesklonim vremenima, uspjeli zaraditi novac. A njihov ukus drastično se razlikuje od ljubitelja tajkunara – sve je manje onih koji naručuju kičasta zdanja u duhu Ivice i Marice i preferiraju jednostavnost, nenametljivi trendovski minimalizam. Investitori vrhunske obiteljske arhitekture u kućama često traže dvoranu za fitness, saunu i bazen, katkad žele i posebnu sobu za veliki televizor, ali ne i za biblioteku. Žele moderan dom ugodan za stanovanje, koji ne mora već iz daljine “vrištati” o uspjehu njezinih vlasnika. No tržišno gledano, jednostavnost nije ništa jeftinija od pretencioznosti: danas se cijena četvornog metra zemljišta na cijenjenim lokacijama plaća 500 eura. S obzirom na to da se veličina prosječnog zemljišta vrti oko 1200 četvornih metara, a sama gradnja s građevinskom dozvolom stoji oko tisuću eura po četvornome metru, računica pokazuje da za prosječnu kuću u rezidencijalnom dijelu Zagreba valja izdvojiti najmanje oko milijun eura. I to samo u najblažoj varijanti, pod pretpostavkom da se kuća nalazi u zoni interpolacije. U drugoj varijanti, izvan zone interpolacije samo zemljište stoji najmanje dva i pol milijuna eura, budući da postojeći zakonski uvjeti propisuju da u tzv. rezidencijalnoj četvrti parcela ne može biti manja od pet tisuća četvornih metara, a sama kuća maksimalno smije imati petsto kvadrata bruto razvijene površine. Pritom će budući investitor za dobivanje građevinske dozvole morati uz idejno rješenje priložiti i projekt hortikulture…

Veličina prosječnog zemljišta je oko 1200 četvornih metara, a gradnja stoji oko 1000 eura po četvornome metru: za prosječnu kuću u rezidencijalnom dijelu Zagreba tako valja izdvojiti najmanje milijun eura Investitori vrhunske obiteljske arhitekture danas su obično pravnici, ekonomisti, trgovci ili bogati ugostitelji: u kućama često traže dvoranu za fitness, saunu i bazen te sobu za veliki televizor, ali ne i za biblioteku Stručnjaci, doduše, tvrde kako u hrvatskoj metropoli ne postoji pravi rezidencijalni dio grada koji bi se mogao mjeriti s elitnim četvrtima u svijetu. Hrvati nemaju svoj Beverly Hills, nemaju prostrane vrtove… Vile su zbijene jedna pokraj druge, često omogućuju pogled u “susjedovu spavaću sobu”, a nerijetko zemljište, skupoći usprkos, nema riješenu temeljnu infrastrukturu, poput kanalizacije i plina. Za devastaciju elitnih četvrti u velikoj mjeri zaslužna je HDZ-ovska vlast koja je ukinula provedbeno-urbanističke planove koji su propisivali gdje se smije, što i kako graditi. Na snazi je bio generalni urbanistički plan grada Zagreba, preopćenit da bi regulirao plansku i osmišljenu izgradnju grada po četvrtima, pa je izgradnja bila prepuštena hirovima novih kapitalista. Čak ni stare vile s potpisom čuvenih arhitekata nisu potpale pod zakon o zaštiti spomenika, pa su ih nerijetko novi vlasnici tako temeljito preuredili da više nisu imale nikakvih dodirnih točaka s izvornim projektima. Stoga je nova vlast odlučila ispraviti pogreške svojih prethodnika: u tijeku je donošenje novoga generalnoga urbanističkog plana koji strože regulira uvjete izgradnje i budi nadu da će buduće vile s pravom nositi epitet elitnih zdanja. Samo što je za njih ostalo jako malo mjesta u Zagrebu, pa će potencijalni investitori za ekskluzi


“Na tržištu kapitala imate sto-dvjesto insajdera koji kupujući i igrajući se povećavaju vrijednosti dionica. Oni zapravo samo svoje bilance pumpaju i danas je taj balon znatnim dijelom napuhana vrijednost. Danas kokoš košta 10 kuna, jaje 1 kunu. Vi sutra kažete da kokoš košta 20 kuna, a jaje 2 kune. A ista kokoš, isto jaje.” Ljudi, pohlepa je velika mana covjeka, bit ce na Hrvatskoj burzi OPEKLINA 5 STUPNJA; CUVAJTE SE!!!

Hvala Vam na obavijesti. Imat ćemo to na umu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close