BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To trezor ZB kupuje po nalogu vrle uprave da si sačuvaju stolice.

Presmiješna mi je ona slika di direktorica burze, AP i njegov ministar potpisuju ugovor za uvrštenje obveznica na burzu od pred koji dan.
Njih dvojica  skupa imaju manju plaću od nje.

On vodi 4 milijuna ljudi a ona 16 ljudi  ne znam koja je to logika.

 

 

MRŽNJA   se prelijeva i na dječje predstave ……?

 

18.TREPS   susret plesnih grupa  koji AFIRMIRA PLESNI IZRAZ I PLESNU UMJESTNOST…

čini se nije se u svojoj reakciji  pomaknuo dalje od  dno -dna – pedagoškog rada s djecom,

plesnog izričaja i  umjetnosti….

 

OCJENJIVAČKI SUD  :   Maja Đurinović, LJiljana Gvozdanović,, Andrei Izmjestjev ,Kornelija Kosanović -Drvar,Tihana Strmečki i Una Štalcar Furač….

D I S K V A L I F I C I R A O   JE    plesne skupine  iz ČAKOVCA / dječicu koju možete vidjeti

na slikama  “Jedne hladne noći  ”     Tužna dvorišta ” / plesni pedagog Nikolina Mekovec /

i …..naravno, u glavnoj ulozi  moja prelijepa unučica …

 

Pa, koji je qurac tim ljudima ?… i djecu su im kriva  za ? …

 

Pa, što je ovo,…nogometni crveni karton…?  …maloj djeci   ? Da li ste Vi u Zagrebu  normalni-

ili ćete svisnuti svi od muke i jala.?

 

50  – tak  ŠOFERA   – partnera  tvrtke BEUPO   – danas  je plakalo…………..

 

Kako  smo već rekli, od 01.04 2023g.  BELUPO  d.d.  ulida direktnu dostavu lijekova prema

ljekarnama .  Ljkearne će nabavljati njihovu robu putem veledrogerija.

To je imalo za posljedicu  50 -tak otkaza ….danas – za šofere koji su POSLJEDNJI PUT

danas – isporučili  robu  ljekarnama –  sa suzama……….

Kažu da su   ” p i z – e   u upravi   , to njima saopćili tek u trećem mjesecu…DA SU IM BAR REKLI PRIJE…!

Mnogi od njih imaju  obaveze u vidu kredita , leasinga   i sl… koji su uzeli za kuPnju dostavnog vozila za  lijekove ….a  sad ……noga u guzicu…..

 

U  direktnoj prodaji lijekova prema ljekarnama – Belupo je bio najbolji, s najboljim rabatima i

podrškom prema ljekarnama  ….   i tu se   pipa  -zatvara….

Ljekarne će opet biti u nemilosti  veledrogerija –  od kojih MEDIKA  vodi glavnu riječ…

 

POREZ NA DOGODAK

 

Znači, ovako : poslodavac  plaća  magistricama  , doktorima i dr…..POREZ NA DOHODAK, jer

nemaju  djecu / ne žele ih imati – jer bi stekli  odbitke  / …a   ONI ĆE PREDATI ZAHTJEVE  ZA POVRATOM   TIH  ISTIH …………

NOVACA ?????   Pa, je ova Vlada luda ?

POREZ NA NEKRETNINE    / prijedlog u zakonu/

 

Da bi se odredila visina  poreza za pojedine nekretnine u RH …predlažem  da se naprave SLUŽBENE   PROCJENE   za svaku nekretninu,  čija usluga  procjenitelja , bi bila otplaćena  već s prvom ratom  poreza na promet nekretnina…

 

uz sljedeću klauzulu

 

Ako je nekretnina na koja se plaća porez na  PRODAJI , putem JAVNIH MREŽA,  OVLAŠTENIH POSREDNIKA  ILI  DRŽAVE , banaka ili  drugi način…

U PRIMJENI  OBRAČUNA POREZA  NA  NEKRETNINE   PRIMJENITI ĆE SE  ZATRAŽENA TRŽIŠNA  VRIJEDNOST  NEKRETNINE …kao osnovica za obračun..poreza ..  a  razliku   poreza  postignute cijene u kupoprodaji   i  obračunate u tekućnoj godini  ,

vratiti će se podnositelju zahtjeva / poreznom obvezniku/    temeljem pismenog zahtjeva u primjerenom roku.

 

Pa, nek pumpa  cijene tko god želi…u REP.Hrvatskoj ..onda će i platiti takav porez, dok ne proda  nekretninu drugome  i  sebi  vrati  preplaćenu razliku…..

 

Zaustavili smo rast cijena nekretnina,.

 

Porez na nekretnine vec placamo (komunalni doprinos). Samo sto je vecina kuca ilegalna i nemaju uporabnu douvolu, pa se svi svercaju.

Rast cijena uzrokovan je niskim kamatnim stopama, subvencijama i pranjem novca. Odnosno moze se reci losom organizacijom drzave.

AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE

Da škole znaju koga treba poštivati , pokazuje primjer LIDRANA , ove godine koji organizira

Agencija za odgoj o obrazovanje od 24.-26-04.u Vodicama.Najuspješniji učenici u raznim područjima nagrađeni su  dvodnevnim boravkom u hotelu IPERIAL “? u Vodicama,

a malena  djeca od 10 .tak godina   PRVI PUT U SVOM ŽIVOTU  U TAJNIŠTVU ŠKOLE -dobila

su  ……..D N E V N I C E  ! Primjeren đeparaca za  dva dana ,/ smještaj i hrana su osigurani na odličnom nivou/  ugodno je zaprepastio

dječicu koja  nisu mogla vjerovati – da su u tajništvu na spisku isplate / naravno, uz prethodnu  obavijest roditeljima /  stavili svoj potpisić  /  na  isplatu dnevnice… i donijeli

EURE kući – iz škole !

Uz nagradu za sudjelovanje –  jedan  krajnje civilizirani  pristup  malim ljudima , koji nas

iznenade svojom pameću ….  uz pomoć poštenog tajništva škole.

 

CRNO  TRŽIŠTE  IZNAJMLJIVANJA   U DALMACIJI………

Vlada Rep.Hrvatske ima problem s iznajmljivanjem  soba i apartmana bez plaćanja poreza.

Dalmatinci nakupili para i para , ne znaju kud bi s njima…..Kupuju stanove u Zagrebu po 5000 Eura/ m2 …..dok  je prosječna cijena  stana u BARCELONI  ovih dana = 4600,00  Eura po 1 /m2..

Ne plaćaju pristojbe, PDB…i ako treba  registriraju  po 10 -tak –  j.d.o.o. – a.

Dok se ovdje u unutrašnjosti zemlje, jedni druge prijavljuju od zavisti i zlobe,   u Dalmaciji  vlada  kolektivna svijest  samopomoći, gdje u  miru i zgrtanju para , sudjeluju i druge službe

po potrebi…

Policija Dalmacije je zauzeta. Imaju apartmane, kafiće , i pravo neplaćenog g.o.  Posla preko glave , a još bolje  riješiti bolovanja. Jedni druge podržavaju u kriminalu.

 

Kako  ih otkriti?

Vrlo jednostavno.

 

Mi imamo najveću policiju u  Europi po broju stanovnika. Po ljeti –  složiti parove u CIVILU., dati  im dnevnice  i  platiti im  korištenje privatnih automobila-  dok su na poslu.

 

Poslati ih u Dalmaciju, a plaćati ih po ZAPISNIKU,  Svaki zapisnik -..x -Eura /  tj. po učinku +

dodatak na plaću. Smještaj jeftin i  jednostavan.

 

Što će raditi  ?  SKUPLJATI ZAPISNIKE o  evidentiranim osobama u  objektima –  u trenutku

posjete . OSOBNE,…/ EU/  pasoše  /  OSTALI /…..

Osobe koje to rade, moraju imaju  talent za  glumu, pozitivan životni stav, druželjubivost i

nenametljivost.  da ne  rastjeraju  goste , naravno…

A nakon toga  ZAPISNICI putuju do INSPEKCIJA -POREZNE UPRAVE  u unutrašnjosti/ ne smijemo  dati da sami sebe kažnjavaju u Dalmaciji-  to kod njih ne ide nikako/

KAZNE-  DRAKONSKE……..

Slijevati će se  hrpe novaca u Proračun , umjesto u njihove  džepove…

 

 

NEPALCI… nove bebe rođene u Međimurju, od 200 Nepalaca u posljednjoj grupi koja je došla-

100 ih je odmah otišlo u Dalmaciju a 100 ostaje ovdje .

Međutim, poslodavci  vele:

ČIM DOĐE  PRVA  PLAĆA – kupuju karte  za  zemlje srednje i  sjeverne EUROPE… i odlaze ……

Mladi parovi imaju iznajmljene stanove u skupim novogradnjama..

Simpatičniji su  i zgodniji  od naših  prostih , neugodnih i  bahatih ROMA…!

Makar na cesti moraš dobro gledati, koji su , odakle su …međutim, sad je  već lakše

raspoznavanje…

 

A tko će nadgledati poreznu u zg dal radi sve dobro.

Ne nadjem Crypto temu.

.

Danas sam nakon dugo vremena opet shortao BTC. Vjerojatno ce i on dolje, zajedno sa ostatkom trzista.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

sve ok ali naravno da ga je bilo bolje shortati još na 30 + kad onaj koji zna kaže da je 30 000 pa do 30 500 ključan veliki otpor i da se preko “njega ne može samo na temelju ljepih želja” nego treba “puno, puno buda koji će to kupovati”…….a kad je u bearu preko takvih se otpora u ovoj fazi marketa ne prelazi sam’ tak’…….taj shit bit imao je više sreće nego pameti kad ga je  propast onih banaka nagurala do maxa na 30+……..al ne sumnjam za tebe da si digo dobru lovu a ja ništa…….🤣😂👏🍻

Previse mi je riskantno pokusavati loviti vrh na BTC, cekao sam da prvo krene u korekciju i planirao sam uci na retestu tog vrha. Vjerujem da je ovaj rast zadnja dva dana bio retest, dosao je negdje do 30.000 (kako koji exchange), a ja sam danas usao u short na 29.560.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ljekarnička   komora    ne govori  istinu….

 

Neispitane i   samoproizvedene  i bezvrijedne  -pločice za testiranje COVID.a…..koje su tema afere ovih dana-

Ljekarne su  mjesecima prodavale  pacijentima u Rep.Hrvatskoj…  !

 

 

mitkko, 26.04.2023. u 23:34

Previse mi je riskantno pokusavati loviti vrh na BTC, cekao sam da prvo krene u korekciju i planirao sam uci na retestu tog vrha. Vjerujem da je ovaj rast zadnja dva dana bio retest, dosao je negdje do 30.000 (kako koji exchange), a ja sam danas usao u short na 29.560.

Mitkko, preko čega trguješ sa BTC-om i kako se pri tom obračunava PKD?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close