BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

VIROZE ILI GRIPE, ……..
Ogromne gužve u ljekarnama,rekordni dnevni prometi unatrag par godina……
Vrtići ne rade- većina- ni škole, a djeca bolesna, virozna…gripozna…ne znam
više.dječje ambulante prepune bolesne djece…pacijenti opsjedaju ljekarne u potrazi za svojim lijekovima i ostalim
potrepštinama, posljednji dani u godini, liječnici rade inventure.?..uglavnom,
nije nam dosadno…..epidemija u punom jeku…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

++

Angela Merkel popunjava upitnik na grčkoj granici.
Name? Angela Merkel.
Nationality? German.
Occupation? No, just short visit.

++

Zbog preskupih slovenskih vinjeta,
Europska komisija je donijelo odluku da će napraviti rotor oko Slovenije.

free flow information

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

ŠVERCER – evo sad imam više vremena da TI odgovorim. Od Dalekovoda nemam stan ni djeca mi ne rade u Dalekovodu. Što se tiće LUKE sa njim sam potpisao kolektivni ugovor. Tada je rekao ako će biti para biti će veći bod KAD PARA SMANJKA BITI ĆE MANJI. I sve što je rekao obistinilo se. Što se tiće SKANSIJA sa njime sam kontaktirao samo sms om. ALI da budemo na ćisto. Dobivao sam informacije samo o datumima isplate plaća. Ćovjek je bio IZUZETNO KOREKTAN. Sve što je rekao bilo je istinito i uvjek na vrijeme. Ono ćime nisam zadovoljan a to je da je DALEKOVOD došao sa prvih deset u HRVATSKOJ U pred stećaj REKAO SAM ne u Dalekovodu i ne na internetu VEČ u vrhu svoje stranke neki dan u LISINSKOM. JA SAM U LIPNJU 1989 utemeljio prvi ogranak svoje stranke u Hrvatskoj tada je ta stranka bila POKRET. SVI smo željeli imati suvremenu i demokratsku HRVATSKU. To je bio san svih nas a evo vidiš šta je ostalo od toga sna. Zlobnici vele da su JANJIĆARI uništili DALEKOVOD. Ja bih vam svima porućio da skinete maske i pošteno se borite za DALEKOVOD. Svi vi koji ste na forumu pod šiframama isti ste kao i oni koji stave ćarape na glavu i u mraku u haustoru ćekaju da se netko pojavi a VI ga zaskoćite. Moju imovinsku karticu možete provjeriti na gruntovnici u Zagrebu. na forumu sam pod punim imenom i prezimenom ne shvaćam zašto vi izigravate fraje a sakrivate se ????

..fiskalna blagajna proradila u subotu…..ajd…odoh u gužvanciju dalje…..Pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Poštovane kolege,
već dugo smo zajedno na forumu, zato Vam želim mnogo uspjeha u ovoj godini,
kada svi očekujemo poboljšanje u financijskom smislu.Nemojte se predati u
svojim ambicijama i planovima, izdržite do ulaska u EU, a onda smo članovi
velike obitelji,otvoreniji za sve poslove, pa i financijska ulaganja na burzu.
Lijepi pozdrav i samo hrabro naprijed !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

to miami.Ova tvoja poruka mi nekako vuce na Plavi orkestar
Hajdemo drugovi moji kao nekada
Kada smo subotom isli u zelenilo
A nedjelju mrzili zbog ponedjeljka
Drugovi budimo iskreni
Vec nam se blizi dvadeseta
A treba zivjeti i pjevati
Idemo kao na maturskoj veceri
Uno, duo, tre, quatro

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Sad mi je jasno zašto nam je rejting pao u zadnjem kvartalu.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/linic-prijeti-indexu-ali-ne-daje-odgovore-o-putovanju-u-dubai/655150.aspx

Čovjek tražio aranžmane za doček, pa zapostavio posao.

Uredi za katastar…..

Ako bilo što , ovih dana trebate iz ureda za katastar, obavezno ponesite-
gablec i vodu, da ne dehidrirate zbog dugog čekanja………

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Komentar -Jura Stublić…doček Nove u Čakovcu..

Prema izjavama kolega, Jura je bio drogiran, pijan i neugodan……pa, evo upao
u nevolje…nekome se ponašanje , nije dopalo..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska[/color]

Evo modela poreza na nekretnine koji su prekopirali naši lopovi,a od koga drugog nego od Srbije.
Primjetit ćete mnoge sličnosti i u kojem pravcu sve to ide:

Evo izvadaka sa srpskog site-a

Srbija nametnula najviši porez na imovinu u Evropi
25. april 2011.
Posle Uskrsa, građanima Srbije počeće da stižu nova rešenja sa drakonski uvećanim porezom na imovinu. Porezi će biti viši za 60 odsto u odnosu na prošlogodišnje, ali već od 2012. godine plaćaće se po progresivnoj stopi od 0,4 do čak 2 odsto od tržišne vrednosti nekretnine. Iako jedna od najsiromašnijih zemalja Evrope, Srbija je nametnula svojim građanima najviši porez na imovinu u Evropi…….

Poslednjeg dana prošle godine, usred populističke priče vrha vlasti da tajkuni treba da vrate društvu ono što su devedesetih od njega uzeli, tadašnja ministarka finansija Diana Dragutinović spremno je zajahala taj talas i hitno predložila je izmene zakona o porezu na imovinu, sa jedinstvenom stopom od 0,4 odsto tržišne vrednosti nekretnine.

Demokratska stranka je zatim u parlamentu amandmanima u zakon ugurala progresivnu poresku stopu koja ide do neverovatna 2 odsto od tržišne vrednosti imvine. To bi moglo dovesti do toga da država za samo 50 godina čoveku ekspropriše čitavu tržišnu vrednost nekretnine na koju se primenjuje ta poreska stopa.

Poreski stručnjaci kažu da se ovim nije postigao željeni efekat oporezivanja najbogatijih, jer je pravnim licima ostavljena poreska stopa od 0,4 procenta.

“U praksi to znači da će svi biznismeni sa Dedinja kuće prevesti na firme, ako to već nisu učinili. Tako će, umesto da plate dva odsto poreza za višemilionski vredne vile na ime ove dažbine platiti istu stopu (0,4 odsto) kao vlasnici stanova vrednih do 100.000 evra. Ali će i bolje proći, jer im neće biti obračunavana tržišna, već knjigovodstvena vrednost nekretnine”, izjavio je lokalnim medijima stručnjak za poreze koji je hteo da ostane anoniman.

Dakle, oni najbogatiji, zbog kojih je navodno i uveden, neće ni osetiti ovaj porez i moći će po niskim cenama da se domognu nekretnina koje će mnogi biti prinuđeni da prodaju.

Građani su ogorčeni, u nekim beogradskim opštinama počeli su da potpisuju i peticiju protiv ovog drakonskog poreza. Mnogi od njih, pogrešno misle da je tako i u Evropi, pošto im vlast često spinuje da sve što radi, radi po evropskom modelu.

Ne samo u regionu, nego ni u bogatoj Evropskoj uniji, međutim, ovakav srpski harač na imovinu ne postoji. U Holandiji taj porez iznosi 0,08 odsto od procenjene vrednosti kuće ili stana. U Nemačkoj, najbogatijoj zemlji Evrope, poreska stopa je 0,25 odsto.
U Luksemburgu čovek za kuću vrednu pola miliona evra plaća 51 evro poreza na imovinu, u Češkoj, i to u najskupljem Pragu, za stan od 110 kvadratnih metara u centru godišnji porez na imovinu iznosi 600 kruna ili 2400 dinara. U Italiji je porez od 0,4 do 0, 7 odsto procenjene vrednosti nekretnine. U Sloveniji je taj porez minimalan i kreće se od 50 do 200 evra godišnje. A u nekim evropskim državama – kao što su, recimo, Irska, Grčka, Mađarska ili Hrvatska – porez na nekretninu u kojoj se živi uopšte se i ne plaća.

http://www.e-balkan.net/drustvo-svijet/4911-srbija-nametnula-najvii-porez-na-imovinu-u-evropi.html

"Only dead fish swim with the stream"

..srušio se porezni sustav u trgovinama …gužva i ručno preračunavanje svakog artikla, zbrajanje kalkulatorom- prepoznavanje kodova, potraga za cijenama…
Naš sustav ima- stand by..gomila račune sa strane..čim prorade, šalje račune
odmah dalje na sustav…nema zastoja u izdavanju računa..niti nikakvim evidencijama…
Vrijeme će pokazati i predvidjeti probleme…..žao mi je djelatnika…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

Ma pustite “Savu”, on je pozitivac i navija za one koji su na dnu jer se sa njihovim rastom može zaraditi više nego u 20 godina rada u nekoj firmici.

Osobno podržavam tipa jer se čujemo privatno i stvarno je OK

Znam i Zizija ali on je provokator, također je OK ali ne misli ozbiljno.

Stvar je gledanja…

Pozdrav i ugodan dan.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

Da li se iskrenost isplati kod investiranja, ponekad da, ponekad ne?!

Sve je to dio zabave i tako treba sagledati život ovdje.

Ako uz zabavu još i zaradimo – NEPROCJENJIVO!

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Nakon dijela uplate za lijekove od strane HZZOa….danas stigla još jedna uplata..
užurbano slažemo i tražimo bolje rezultate…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]

Nisi zaboravio napisati. Namjerno nisi napisao.
Moj minus na IGH višestruko je pokrio Ledo, tak da se ne brineš za mene.
A sa paketima kupljenim ispod 450 kuna sam u plusu. Zapamti, život je lijep.

New Report

Close