BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dečki moji ja ne dijelim oduševljenje sa vama i prognoziram slom Hrvatske države u manje od godine dana.Pdv 25 %……….porez na imovinu.Već sam pisao na INGRI ŠTA TO ZNAČI ZA NAS.Slijedi rasprodaja svega šta se može i rasipanje svega šta je u privatnom vlasništvu.Sve šta sam kupio,platio sam porez,i sad ću ponovo plaćati kome i zašto.To bi značilo da ako radiš i stvaraš nešto da si kažnjen.Evo volksbanku neće ništa uzeti,znači čovjek profitira.Cijene stanova,kuća,zemljišta nisu nikad bile niže ,a sad će ići još niže,šta odmah trga jednu kariku u lancu,a to su bauštelci.Automatski dolazi stranac sa friškim kapitalom i kupuje ono šta mu vrijedi ,a to je naše more i turizam.To je ono šta hoće od pamtivijeka,a sad mu je na tanjuru bez ispaljenog metka.
A šta to znači za naš posao ovdje?Veliko sranje,jer će i ovako podcijenjene dionice otići u 3pm.
Čeka nas jako zanimljiva godina i mislim da ćemo imati samo krv suze i znoj.
Sami smo sebi grob iskopali.Oprosti im bože jer ne znaju šta čine —–ne vrijedi.Strani investitori jako dobro znaju šta čine,ali smo mi ti koji nemaju blage veze o ničem.Bože pomozi.

Porez na imovinu ne smije zahvatiti nekretnine (kuću ili stan) u kojima ljudi žive jer će izbiti revolucija …a za ostalo ne vidim zašto se ne bi oporezovalo? Ako netko ima par kuća ili stanova neka proda ili renta pa plaća porez na taj višak. Takav porez postoji svuda u svijetu i to nije ništa čudno niti će to uništiti prosječne građane.
PDV od 24-25% – također je nužan jer država ne može opstati s deficitom od 14 milijardi kuna!! Rezati proračun se može za par milijardi, ali sve više od toga izazvat će kaos kao u Grčkoj. Zato povećanje PDV-a nije loše rješenje jer time će se dobiti još 4-5 milijarde kuna i tu se dolazi do deficita koji je u razumnim okvirima i koji neće srušiti rejting RH obveznica na razinu JUNK! To bi tek bio kaos i propast za cijelu državu i gospodarstvo!
Povećanje PDV-a je sad nužnost, samo treba paziti da to bude socijalno osjetljivo tj da se ne diže PDV na mlijeko i sl. na 25% nego da se tamo ostavi min. stopa od 5-10% i sl.
Jebiga, ovako više jednostavno nije išlo, neke stvari mora se pod hitno mijenjati. Jedino se nadam da će to napraviti razumski i socijalno osjetljivo tako da ljudi uz sve to mogu koliko-toliko normalno živjeti. Ako ne bude tako, bit će ulica i novi izbori!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Frende riječi ti se pozlatile.Ali ja posjedujem više nekretnina,i svake godine uredno plaćam i porez i komunalnu i sve dađbine kao i doma u Sisku.A ovo šta su sad najavili čini mi se da nije to.Ali pričekajmo šta će reći,jutro je pametnije.Uglavnom mi se ne sviđa ništa od svega.

peyo

Kad god ne znaš što napravit, onda udri po srednjem sloju. Tko ima više neka plati 2kn skuplji kruh i mlijeko. Koliko je naš narod naoružan mislim da im ni Bandićev oklopnjak ne bi pomogao.

Gismund, ne treba paziti da to bude socijalno osjetljivo nego treba paziti da lopovi ne kradu pa onda neće niti biti potrebno donositi takve mjere. Dakle, prosječni građani trebaju plaćati što je manjina pokrala?

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/12/29/0027006.html?pos=n1

i Le mond se sažalio nad jadnim Hrvatima koji na koljenima ulaze u EU [embarass]

Veci dio teritorija RH je u dometu granica ljepe nase (100njak km) i cim se digne PDV odu ljudi van kupovat. Na koji nacin ce podizanje stope PDVa pomoci drzavi? Apsurd je da ako nesto kupujem na Amazonu ili ebayu platim manje i kad platim postarinu nego isti ili slican proizvod u RH.

Nije bolest sve što boli


Dečki moji ja ne dijelim oduševljenje sa vama i prognoziram slom Hrvatske države u manje od godine dana.Pdv 25 %……….porez na imovinu.Već sam pisao na INGRI ŠTA TO ZNAČI ZA NAS.Slijedi rasprodaja svega šta se može i rasipanje svega šta je u privatnom vlasništvu.Sve šta sam kupio,platio sam porez,i sad ću ponovo plaćati kome i zašto.To bi značilo da ako radiš i stvaraš nešto da si kažnjen.Evo volksbanku neće ništa uzeti,znači čovjek profitira.Cijene stanova,kuća,zemljišta nisu nikad bile niže ,a sad će ići još niže,šta odmah trga jednu kariku u lancu,a to su bauštelci.Automatski dolazi stranac sa friškim kapitalom i kupuje ono šta mu vrijedi ,a to je naše more i turizam.To je ono šta hoće od pamtivijeka,a sad mu je na tanjuru bez ispaljenog metka.
A šta to znači za naš posao ovdje?Veliko sranje,jer će i ovako podcijenjene dionice otići u 3pm.
Čeka nas jako zanimljiva godina i mislim da ćemo imati samo krv suze i znoj.
Sami smo sebi grob iskopali.Oprosti im bože jer ne znaju šta čine —–ne vrijedi.Strani investitori jako dobro znaju šta čine,ali smo mi ti koji nemaju blage veze o ničem.Bože pomozi.

Nisam mogao pisati bolje.Slazem se. Znaci …Hrvatska je postala komunisticka zemlja…

Nece vam biti dobro…No way



Dečki moji ja ne dijelim oduševljenje sa vama i prognoziram slom Hrvatske države u manje od godine dana.Pdv 25 %……….porez na imovinu.Već sam pisao na INGRI ŠTA TO ZNAČI ZA NAS.Slijedi rasprodaja svega šta se može i rasipanje svega šta je u privatnom vlasništvu.Sve šta sam kupio,platio sam porez,i sad ću ponovo plaćati kome i zašto.To bi značilo da ako radiš i stvaraš nešto da si kažnjen.Evo volksbanku neće ništa uzeti,znači čovjek profitira.Cijene stanova,kuća,zemljišta nisu nikad bile niže ,a sad će ići još niže,šta odmah trga jednu kariku u lancu,a to su bauštelci.Automatski dolazi stranac sa friškim kapitalom i kupuje ono šta mu vrijedi ,a to je naše more i turizam.To je ono šta hoće od pamtivijeka,a sad mu je na tanjuru bez ispaljenog metka.
A šta to znači za naš posao ovdje?Veliko sranje,jer će i ovako podcijenjene dionice otići u 3pm.
Čeka nas jako zanimljiva godina i mislim da ćemo imati samo krv suze i znoj.
Sami smo sebi grob iskopali.Oprosti im bože jer ne znaju šta čine —–ne vrijedi.Strani investitori jako dobro znaju šta čine,ali smo mi ti koji nemaju blage veze o ničem.Bože pomozi.

PDV od 24-25% – također je nužan jer država ne može opstati s deficitom od 14 milijardi kuna!! [/quote]

Znači sad država ne može opstati sa 23% PDV, a takvi poput tebe sutvrdili do prije koju godinu da se može s 22%.
Zanimljiva perpsektiva. Više je bolje, jel da?

Komunizam je uništio Hrvate tokom 50 godina strahovlade i oduzimanja Hrvatske Hrvatima.Dovođeni su planski…. ljudi iz ko zna koje zabiti ex Yuge,pomiješali se sa nama i eto ti sad šta je isplivalo.Ne znam na koji način se budemo izvukli iz ovog sranja,ali budemo.Samo šta će ceh plaćati naša djeca.Zato i imamo nove poreze i prireze i zareze i ostale namete,kojih još uvijek nismo svjesni.
Nekada je desetina išla kralju,desetina crkvi.A danas………danas su kažnjeni svi oni koji rade,zarađuju,privređuju,stvaraju.Hrvati su ljudi koji brinu za svoj podmladak i žele im nešta ostaviti iza sebe,da toj dječici bude lakše u životu.A sada će im i tu muku i znoj roditelja oduzeti.Mi smo ljudi koji su svoj na svome,i bez obzira šta će mnogi od vas napisati da sam nacionalist,šta ćete mi zbiberiti topa za post,bez obzira na EU i cijeli svijet,JA SAM HRVAT I SVOJE VOLIM I PONOVNO SAM SPREMAN UZETI I PUŠKU ZA SVOJE DIJETE I ZA MOJ NAROD.
HRVATSKA NEK ŽIVI VJEČNO.

peyo

Ode Hrvatska zauvjek 2013.


Ode Hrvatska zauvjek 2013.

Zbog cega da ode? Svedska je u EU i nista joj ne fali.
Naprotiv …jedna od najbolje stojecih drzava (ekonomski i socialno gledano)

To bi I Hrvatska mogla biti…medutim..ima puno ??? u HR

Ja mislim da nećemo imati puno koristi od EU, bez obzira na to tko je na vlasti i pozicijama.
Švedska je u EU istina, ali njihova je ekonomija bila jaka i prije ulaska u EU, mislim kako EU ne garantira boljitak i prosperitet.
Npr. Norveška nije u EU, pa je bolja (što se tice ekonomije i socijalnog uređenja) od bilo koje članice EU.


Ja mislim da nećemo imati puno koristi od EU, bez obzira na to tko je na vlasti i pozicijama.
Švedska je u EU istina, ali njihova je ekonomija bila jaka i prije ulaska u EU, mislim kako EU ne garantira boljitak i prosperitet.
Npr. Norveška nije u EU, pa je bolja (što se tice ekonomije i socijalnog uređenja) od bilo koje članice EU.

Naravno da EU ne garantira bolji tak i prosperitet.
To cini narod te drzave i mogucnosti sto im se pruze.

Buduci da niko nije dao odgovor na moje pitanje o stanju umirovljenika/zaposlenih u HR ,ja sam to googlao sam.
Hr ima (prema odredenim internet podacima ca 1.4 milijuna zaposlenih i ca 1.4 milijuna umirovljenika + nezaposlenih.
Znaci 1.4 milijuna naprama 1.4 milijuna..???

To ne ide nikako ekonomski..ne treba biti profesor za viditi.

Ako se zeli imati bolje…mora se raditi vise.. thats all to it

Točno to. Više raditi i smanjiti broj penzića na pola.



Ode Hrvatska zauvjek 2013.

Zbog cega da ode? Svedska je u EU i nista joj ne fali.
Naprotiv …jedna od najbolje stojecih drzava (ekonomski i socialno gledano)

To bi I Hrvatska mogla biti…medutim..ima puno ??? u HR

[/quote]
problem je što mi u EU ulazimo kao prljavi i gladni odrpanci i nadamo se da će nas EU nahraniti i srediti, mi bi prvo sami sebe trebali urediti i da onda kao uređena država uđemo u EU

New Report

Close