BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Puta par tisućica.Zadovoljan?

Peyo, koliko si izgubio otkako navlačiš ljude na 200 EURA za dionicu LKRI?

Ove godine mi nije uspijela čak ni Božićna pšenica, kakva burzovna godina takav i završetak godine, katastrofa.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

DA LI ANTE SAMODOL …………..ima ili je imao dionice …ikada-nikada ????

Zanima me, da li službenici Institucija , koji ipak profesionalno rade s povjerljivim podacima-
dođu u iskušenje- da na neki način umoče prste u pekmez.
Da li Ante Samodol, ikada imao dionice..da li njegova rodbina ima dionice…što ,ako se sazna- da je
cijelo vrijeme negdje – netko njemu vodio portfelj……????
Zašto se on ne izjasni JAVNO po tom pitanju…..? Ovako,ispada da je podržavao nekoga iz Vlasti
, da je držao svijeću na kriminalnim dogovorima i šutio ko zaliven na Sjednicama Stranke…
Da li je on iz HDZ-a? Zna netko?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


3 SAVJETA običnog uspješnog čovjeka na temu : Kako oporaviti Hrvatsku …..

1. Podići sve dionice na burzi
2. Podići sve dionice na burzi
3. Podići sve dionice na burzi

Hvala na pažnji.

nije ni čudo sa si ostala s gaćama na štapu s takvim razmišljanjem…a sve mi je bilo jasno kad sam koje vidio da zazivaš pad INE na 1800 kn jer bi to kao bilo fer prema drugim dionicama koje su pale !??! [bye]
pa zar ti još ne shvaćaš da je jedina šansa da tvoje dionice porastu ta da se INA digne visoko i da MOL otkupi što više pa da se taj oslobođeni keš vrati na burzu i da onda sve drugo naraste??? bez toga NEMA RASTA tvojih dionica, nula, zerro!

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju

Viljem, saberi i prestani pisati panične zaključke. Još ste svi u INI…
Pad Ine je očekivan i normalan….šteta novaca koje su potrošene na utakmicu..
Jedna šansa da moje dionice porastu…te, da se INA digne visoko i da MOL otkupi što više….pa da se
oslobođeni keš vrati na burzu …i da onda sve drugo naraste ….Molim te, smiri se…

MOje dionice nitko neće kupovati. I točka. Kupit će ih investitori, koji nemaju pojma o dionicama
ko niti ja, kad zarade novce u poduzetništvu…i neće im trebati..a to neće biti tako skoro…
Mol nije blesav , da čeka da se dionice podignu da ih kupuju, osim naivaca – poput mene.
Mol ima većinski paket i nije ih više briga za cijenu. Zlatna dionica je kupljena.
Tvoj plasirani keš u Inu- možda će biti oplođen – kupnjom od strane naših ŠPEKULANATA.
Ali, DOBRO PAZI ! Da , ne bi bilo kao na KSST-u.Špica , a onda dno.
MOje dionice će narasti- kad se pojave prvi pozitivni rezultati u građevini..negdje na jesen 2012.
Ne brinem se , jer su ih svi otpilili, nitko ih neće, a cijene su fenomenalne….Pokušaš li ih kupiti,
opet pazi- jer ovdje ima lovaca , koji love sitnu perad , a u šumi , izgube orjentaciju.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



3 SAVJETA običnog uspješnog čovjeka na temu : Kako oporaviti Hrvatsku …..

1. Podići sve dionice na burzi
2. Podići sve dionice na burzi
3. Podići sve dionice na burzi

Hvala na pažnji.

nije ni čudo sa si ostala s gaćama na štapu s takvim razmišljanjem…a sve mi je bilo jasno kad sam koje vidio da zazivaš pad INE na 1800 kn jer bi to kao bilo fer prema drugim dionicama koje su pale !??! [bye]
pa zar ti još ne shvaćaš da je jedina šansa da tvoje dionice porastu ta da se INA digne visoko i da MOL otkupi što više pa da se taj oslobođeni keš vrati na burzu i da onda sve drugo naraste??? bez toga NEMA RASTA tvojih dionica, nula, zerro!
[/quote]
Pozdrav svima i pripremimo se za sutrašnji malo jači pad dionica.


Pozdrav svima i pripremimo se za sutrašnji malo jači pad dionica.

Da, nije isključeno da će tako biti.

Pa…? Ima šta novog ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Moram malo prokomentirati.Razgovaramo u društvu,a ima nas fest i svi smo rafinerci,sa pozamašnim redovitim primanjima za današnje prilike,pričamo o krizi.Lagano ljudima voda dolazi do grla.Stišću krediti,poskupljenja ,ulagalo se u stanove, vikendice,kuće znači niko nije ništa zapio ni prokockao.I vele u priči,kako skinuti troškove života.Kredite plaćati moraš,jer će ti uzeti sve u šta si ulagao.Račune prema državi platiti moraš.Gdje stisnuti?HRANA,odjeća,obuća,mobiteli u šturc ,eventualno jedan na cijelu obitelj,otkazati max tv,zimovanje zaboravi,ljetovanje,kad bude više love.
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????”’
Mislim da se ova kriza ne može rješiti stiskanjem remena.Dobro ne ni razbacivanjem,ali radikalni rezovi…………oni ne donose ništa dobro.Moje mišljenje je da se iz krize može izvući povećanom potrošnjom.Teško znam,ali???????Neka svaka Hrvatska obitelj baci mobitele-uništava se jedna grana gospodarstva,hrana-druga strana,i sad da ne nabrajam.Ovo je jedan veliki lanac ,gdje ako pukne jedna karika,ili samo neka oslabi,ode sve u tri prva maja.
Ako tako rezoniraju moji ,a ponavljam ,imamo još uvijek dobra i stabilna primanja ,bez obzira šta nam je dosta toga ove godine ukinuto,šta je onda sa ostalima.
Ovo se mora okrenuti ili teško mi je ovo i napisati,ali RAT je neizbježan.A meni ga je osobno dosta.

peyo

Kredit moje kućne pomoćnice – došao meni na naplatu zbog neplaćanja…

Peyo, da se nadovežem. Ne valja biti plemenit previše niti širokogrudan. Kolegica iz Štedionice,
nazvala me neki dan, da se dogovorimo o naplati neplaćenog kredita iz mog depozita…Jako lijepo-rekla sam ljutito ko jamac.

Kako to već ide, kad želiš pomoći,dobre ljude u nevolji odvedeš u banku, zamoliš kredit i ponudiš svoj novac na oročenje. Svi zadovoljni….
Od osmog mjeseca , moja inače dobra i draga žena koja nam pomaže, nije mogla uplaćivati
novac za kredit..briga previše…
Što sad? Rasplakali se svi u kući dužnika,mene pustio bijes.Dogovorili smo se , da dio sustežemo od
nagrade za kućne poslove, i da ja uplaćujem umjesto nje- kredit.
ROMANE bi napisala o svim svakodnevnim kriznim situacijama…..ovo je sitnica, radilo se o par
tisuća eura.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


….Mislim da se ova kriza ne može rješiti stiskanjem remena.Dobro ne ni razbacivanjem,ali radikalni rezovi…………oni ne donose ništa dobro.Moje mišljenje je da se iz krize može izvući povećanom potrošnjom.Teško znam,ali???????Neka svaka Hrvatska obitelj baci mobitele-uništava se jedna grana gospodarstva,hrana-druga strana,i sad da ne nabrajam.Ovo je jedan veliki lanac ,gdje ako pukne jedna karika,ili samo neka oslabi,ode sve u tri prva maja.
Ako tako rezoniraju moji ,a ponavljam ,imamo još uvijek dobra i stabilna primanja ,bez obzira šta nam je dosta toga ove godine ukinuto,šta je onda sa ostalima.
Ovo se mora okrenuti ili teško mi je ovo i napisati,ali RAT je neizbježan.A meni ga je osobno dosta.

poljski ministar financija najavio je mogućnost rata i sukoba za EU ako se nastavi pogoršavati situacija u eurozoni! kad pogledamo situaciju u grčkoj, italiji,španjolskoj, malo fali da tamo nanovo eskaliraju sukobi i nastane kaos
kod nas nije ništa bolje, ljudi jedva preživljavaju, a svaka daljnja restrikcija prava, plaća ili rezanje guraju nas u grčki scenarij, ali isto tako i nastavak ovakve rastrošne politike.

jedino rješenje po meni je potaknuti osobnu potrošnju i državne investicije, a preduvjet za to je sigurnost radnih mjesta! ne može čačić sad početi laprdati o otpuštanjima, a očekivati da ljudi troše ušteđevine!??! ljudima moraš dati garanciju sigurnosti da ih potakneš da troše što zarade inače će svaku kunu stavljati na stranu za crne dane, a sva naša trgovina i proizvodnja propast će! država treba zamrznuti plaće uz garanciju radnih mjesta u državnom sektoru, a u privatnom ojačati proizvodnju za državu i uz posredovanje države gdje bi se država javila kao garant plaćanja firmama koje mogu opstati. mi nemamo jaki izvoz i proizvodnju, ali bar treba potaknuti da lova koju ljudi zarade ostane u RH i potroši se u RH, a ne da se stavlja u čarape ili banke gdje se opet nitko ne usudi dizati kredite jer se boji gubitka radnih mjesta!
kod nas je mentalitet takav da nemamo naviku stalnog mijenjanja radnih mjesta niti gospodarstvo ima uvjete stvarati stalno nova radna mjesta. zato je ovaj recept MMF-a za brzo otpuštanje radnika uvod u katatrofu jer ti se ljudi neće zaposliti nanovo niti će pokrenuti vlastiti biznis nego će postati socijalni slučajevi! mi možemo današnje mlade ljude spremati za takav kapitalistički način razmišljanja i življenja, ali to ne možemo raditi s ljudima od 40-50 godina koji su pred kajem radnog vijeka!
nije mi jasno kako to naši političati ne vide nego glume nekakve kauboje! uvijek moraš poći od toga što imaš i to najbolje iskoristiti, a ne da uvoziš tuđinske recepte koji kod nas ne mogu funkcionirati!
ti ljudi iz MFF-a i svjetske banke razmišljaju na način kakav su naučeni i kakvim žive već 50 godina, ali jednostavno kopiranje toga na nas uvod je u katatrofu jer kod nas ne postoji produktivnost kao u EU, Kini ili USA, niti fleksibilsnot radnih mjesta, niti je to moguće promijeniti navrat-nanos već kroz dugi period.

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!

Svaka čast ,lijepi komentari,puno nas razmišlja isto.Još kad bi naši pametnjakovići sa vrha razmišljali isto????????Gledam svijet jučar i danas sve lijepo zeleno,a mi fala bogu kontra.Pocrvenili od sunca ili od politike.Euro je ojačao jučer i danas prema dolaru više od 1 posto,švabe odigrale odličnu utakmicu,a kod nas likvidnosti bez,i svi čekaju rasplet INE.To je samo dokaz koliko je investitora ostalo,u stvari skoro sve trgovine u zadnje vrijeme iz šupljeg u prazno.Trejd i druk na forumu.
Danas na otvaranju 200 somova ukupnog prometa.Jadno.A i razmišljam do kuda će nas u budućnosti ti famozni tzv."NAŠI"fondovi,a svu lovu vuku u svoje matične zemlje.A naše dionice rasturaju,prodaju sa debelim minusom,i vele pametni ljudi novinari koji kuhaju da glava boli-otišli fondovi na rizično srpsko tržište.Jao si ga onom ko si mirovinu ne osigura na vrijeme.Dobio sam izvadak iz drugog stupa.Sad nije bitna cifra ,nego obrazloženje—"dragi,poštovani gospodine,eto i ovim kriznim vremenima uspjeli smo osigurati rast vaše imovine za 2 %""………???????????????????
Alo pa ko je tu lud?Mislim da bi nam dobro došle na neko vrijeme one forice poslije drugog svjetskog rata-nacionalizacija svih banaka,sve imovine,bar na neko vrijeme dok se ne oporavimo.A da sam Roha,kunu izjednačiti sa eurom bar na godinu dana ,da raja otplati kredite pa ajmo dalje.
Nema zdrave države bet srednjeg sloja građana,a kos nas ,a i u svijetu ili siromašni ili bogati.Na kraju ———–BOG I HRVATI.NIGDAR NI BILO DA NEKAK NI BILO.

peyo

vidimo da je xy počeo pumpati bid na DDJH i PTKM i da ih pokušava pogurati gore. baš me zanima da li će mali ulagači nasjesti na to? [yawn] [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Pa šta ima nasjesti,pa stavio je cijenu po kojoj na đuri kupuje i to 5 posto veću od jučer.To i je poanta burze,a ne rušanje.Đura je objavio dobit i čovjek kupuje,a svi koji žele i misle drugačije slobodno prodaju.ZAR NE?

peyo


Pa šta ima nasjesti,pa stavio je cijenu po kojoj na đuri kupuje i to 5 posto veću od jučer.To i je poanta burze,a ne rušanje.Đura je objavio dobit i čovjek kupuje,a svi koji žele i misle drugačije slobodno prodaju.ZAR NE?

nešto niste dobro shvatili. dobit DDJH za ovu godina je vrlo mala, a 25 milja kuna dobiti planira se u 2012., naravno ako cijeli svijet ne pokosi nova kriza i recesija pa onda od toga neće biti ništa

New Report

Close