BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pustimo malo zafrkancije, idemo komentirati poslovnu klimu ..dionice ne znam , jer se u to ne razumijem…

Poslovna klima danas je ..blago panična.
Uz mnogobrojne posjete stranih predstavnika kompanija, s ciljem promocije novih proizvoda i
pregled prodaje i pozicija već stalnih proizvoda u prodaji, vidjljivo je da većina kompanija nije
naročito zadovoljna prostignutim.
Svakodnevno stižu akcijske prodaje , a mi nemamo dovoljno novaca da iskoristimo sve ponuđene pogodnosti, i ne preostaje nam drugo nego da žalimo zbog toga..
Račune smo jedva sve poplaćali, i još nam nije dosta da se svedemo u valute, kasnimo tu i tamo….
Pregledala sam 9-mj. izvještaj i nisam baš jako sretna. Tako-tako…moglo je biti i bolje.
Smanjili smo neke troškove, uložili mnogo u vrijednost firme, ali smo se i naplaćali kamata za
poblesaviti…
Sad trebamo do kraja godine sve držati u čeličnim rukama, da sve ne ode u 3pm.
Svaki dan u to ulažem sve više napora, i taman sve složim, dođe neko zlo…i tako svaki dan…
Nema dinamike u koordinaciji partnera izvan djelatnosti.
Trebam prijevoz za neki veliki teret, nitko ne grize s ponudama, trebam majstora – tko te šiša..
trebam raditi neku adaptaciju- sto briga, nikako da počnem….i da pohvatam sve zajedno…
Burza, to pak niti ne gledam…sve stoji … ako se ništa ne događa, znači..ostale su dionice
koje mogu čekati …… fondovi ih sigurno neće prodavati bez veze, a mali investitori sad
nemaju novaca za ulaganja…
Ne znam. Nema radosti u poslovanju. Svi su mračni i tužni . Ogorčeni i bez motivacije za rad……….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

DRAGAN KOVAČEVIĆ novi Predsjednik Uprave HANFE ?

………. DRAGAN KOVAČEVIĆ, HNS-ovac, koji bi mogao zamijeniti ANTU SAMODOLA,, ali nije
nemoguće , ni da dođe u JANAF, ili Croatia Osiguranje…. / Forum /.

Što mislite o prijedlogu oporbe ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

čitav financijski sustav je građen od malih nogu na kriminalu i korupciji,pola je stanovništva trenutno u mirovini,a pola u zatvoru,npr od 100 ljudi koje ja poznajem 25 ljudi radi,20 ih je na socijali,20 ih ima ptsp i veću mirovinu nego ja plaću,25 u starosnoj mirovini,i 10 ih prima pomoć za uzdržavcanje ili su nesposobni za rad..u mom gradiću je bilo 14 firmi koje su zapošljavale cca 10000 ljudi,a sad radiu samo luka koja ima u planu otpuštanje radnika..znači od 10000 ljudi koji su radili sada u firmi jedinoj koja je preživila rat i pljačku radi oko 800 ljudi..prije dvi godine vlada rh je planirala da će deficit u ovoj godini biti 0%,a mislim da je prešao 10% unatoč dobroj turističkoj sezoni..vlada nema novca za nikakve investicije,samo se krpe kreditima na kredit uz sve veće kamate,početkom iduće godine nam sigurno pada kreditni rejting..već dvije godine strani analitičari nam trube da je ovakav nakaradan financijski sustav neodrživ,a naši se prave budalama…na dobrom smo putu da postanemo grčka..jer za godinu ili dvi-jednostavno će nam banke reći;ne damo vam više kredit..i šta onda?onda zovemo mmf,i upadamo u još dublju recesiju..ako je deficit bilance 10-13% za toliko postotaka nam treba pasti bdp da imamo održivu stagnaciju,a tek kad ostvarimo suficit stvorit će se zdravi temelji za daljnji rast,realan rast bez kredita,ali do tada ćemo već bankrotirat…hrvatska u iduće dvije godine mora vratiti 25 000 000 000 kuna kredita po izrazito nepovoljnim uvjetima na financijskom tržištu,u uvjetima nesklada monetarne i fiskalne politike,stvorit će se jaka nelikvidnost i na tržištu kapitala i u realnom sektoru..sve to upućuje na tešku tragediju našeg financijskog sustava i tržišta kapitala…

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)


čitav financijski sustav je građen od malih nogu na kriminalu i korupciji,pola je stanovništva trenutno u mirovini,a pola u zatvoru,npr od 100 ljudi koje ja poznajem 25 ljudi radi,20 ih je na socijali,20 ih ima ptsp i veću mirovinu nego ja plaću,25 u starosnoj mirovini,i 10 ih prima pomoć za uzdržavcanje ili su nesposobni za rad..u mom gradiću je bilo 14 firmi koje su zapošljavale cca 10000 ljudi,a sad radiu samo luka koja ima u planu otpuštanje radnika..znači od 10000 ljudi koji su radili sada u firmi jedinoj koja je preživila rat i pljačku radi oko 800 ljudi..prije dvi godine vlada rh je planirala da će deficit u ovoj godini biti 0%,a mislim da je prešao 10% unatoč dobroj turističkoj sezoni..vlada nema novca za nikakve investicije,samo se krpe kreditima na kredit uz sve veće kamate,početkom iduće godine nam sigurno pada kreditni rejting..već dvije godine strani analitičari nam trube da je ovakav nakaradan financijski sustav neodrživ,a naši se prave budalama…na dobrom smo putu da postanemo grčka..jer za godinu ili dvi-jednostavno će nam banke reći;ne damo vam više kredit..i šta onda?onda zovemo mmf,i upadamo u još dublju recesiju..ako je deficit bilance 10-13% za toliko postotaka nam treba pasti bdp da imamo održivu stagnaciju,a tek kad ostvarimo suficit stvorit će se zdravi temelji za daljnji rast,realan rast bez kredita,ali do tada ćemo već bankrotirat…hrvatska u iduće dvije godine mora vratiti 25 000 000 000 kuna kredita po izrazito nepovoljnim uvjetima na financijskom tržištu,u uvjetima nesklada monetarne i fiskalne politike,stvorit će se jaka nelikvidnost i na tržištu kapitala i u realnom sektoru..sve to upućuje na tešku tragediju našeg financijskog sustava i tržišta kapitala…

Kolega, ovakav stav nikome u životu neće pomoći. Kuknjava, plač, ništa ne valja, biti će još gore i slično, to je mentalitet koji nas vuče na dno, u još veći ponor.
problem je što je ovakvih kao vi u državi puno, puno previše i u takvom okruženju je onima koji su okrenuti na drugu stranu, da vuku, stvaraju, izvlače iz problema, stvaraju vrijednost jako teško i pitanje je na koji način takvima dati prostora i dati im šansu da povuku i izvuku sebe i druge.

Vi očito spadate u ovu prvu skupinu i ja se čudim da opće bilo što radite na TK, kad je sve tako crno i biće još gore. Ja da sam uvjeren da će za godinu, dvije, tri, biti sve još gore prodao bi sve sada po ovim cijenama kakve god ada jesu, jer bi po tom stavu sve bilo sve još gore.

Na ovom forumu se u zadnje vrijeme javljaju samo ovi iz prve skupine i šire crnilo i pesimizam. Prizivaju katastrofe, plaše ljude, bacaju svima crve sumnje i straha.

Vratite se na ovu temu u 3.mjesec 2009 kada je bilo dno one krize i kada je IGH potonuo sve do cca 1500 kuna sa nivoa koji je bio preko 10.000 kuna,
Tada su se javljali nickovi i tvrdili da to ide na 170 kuna i slično. Gdje su sada ti nickovi i kako su se stvari stvarno odvijale? Pad IGH je stao tu negdje oko 1500 kuna i nakon samo par mejseci je bio preko 4.000 kuna!

Nitko ne zna kako će se stvari dalje ovdje razvijati, ali ovo što vi radite, šireći takvo crnilo i pesimizam po meni je za svaku osudu.
Ovo pišem kao reply na vaš post, ali to vrijedi za dosta nickova na ovom forumu.

NHF

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

ja sam prvi za optimizam,ja sam od 18 godina uzeo pušku i išao u izviđače,nisam ništa tražio,nit bi ikada tražio mirovinu ili bilo šta drugo,prijavio se za specijalnu,sa najboljim ocjenama me nisu primili jer su primali ljude preko veze,isključivo preko veze,otvorio sam obrt prije 10 ak godina i od tada radim kao crv,konstantno me tlače sa nevcjerovatnim nametima i obvezama dok su drugi zaštićeni kao lički medvjedi,todorić..radim ko crv samo da bi mogao preživjeti,zbog ogromnih opterećenja ne mogu napredovati,oni kradu milijarde,nikom ništa,uložio višak novca otprije šta sam imao u tržište kapitala-pušiona,gdje god kreneš,šta god uložiš,sve propada…ako je itko domoljub,onda sam to ja…ali svega mi je više preko glave,i malog makijata,gdje se dogovaraju provizije do velikih hrvata,tipa sanader i slično..žao mi je što kao jedan normalan čovjek željan rada,poštenja i napretka sam se našao na pogrešnom mjestu i pogrešno vrijeme,i sa pogrešnim ljudima..slučajno sam pisao na igh-u..mogla je to biti bilo koja druga dionica osim ht-a i adrs-p-a koju drže mirovinci i ne daju im da potonu previše…da nemam djecu,davno bih napustio ovu nečiju privatnu prčiju..ako treba dignit ustanak i izaći na ulice,ako treba napraviti revoluciju,ja sam za..bojkot burze ili bilo šta drugo,ali očita je jedna stvar:da normalan čovjek,normalnih manira,nema nikakvu perse4ktivu u ovoj patvorini,ako nije politički podoban……..kraj….

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)



kolega, možda sam ja pogriješio što sam svoj općeniti stav iznio kao reply na vaš post, ali ja vam želim poručiti da su mnogi u sličnoj situaciji kao što vi opisujete.
Treba izdržati, stvorit će se kritična masa ljudi koji žele i znaju raditi i koji će ako im se dopusti povući društvo i državu u pravom smjeru.
Mi smo mala i u naravi bogata država. Ne treba nama puno da se stvari preokrenu!

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

mi jesmo mala i bogata drzava ali imamo jedan mali problem kao narod a to je zavdnost te svako gleda sebe kao pojedinca a ne mari za drustvo u cijeli u onom trnutku kad to budemo shvatili da bez uzajmne pomoci i rada ne postizemo nista tad ce mozda doci bolji dan za nas i nasu djecu

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

treba nam jedno nacionalno osvještenje,ali to moramo napraviti što prije..nažalost ni lijevi ni desni nisu kompetentni za napredak,već nas guraju u ponor..naravno da nije sve baš tako crno i da je istina negdje na sredini,nismo ni glup ni siromašan narod,nismo ni lijeni kako nas neki prikazuju,ali sam sistem je od nacije napravio invalide..kad bi u ekonomiji bili složni kao u ratu,di bi nam bio kraj,ali brate ova agonija se mora prekinit..evo da sad kažemo ljudima,ajmo 2 godine istrpit svi kolektivno i uhvatit se zajedno svi u koštac sa trenutnom situacijom da nam djeci bude bolje,svi bi to prihvatili..ali ignoriranjem stvarnog stanja stvari,ništa nećemo postići..a i ovo sa sve većim zaduženjima mi sliči na alkoholičara kojemu se daje piti sve više i više..dok jednog dana naglo ne pocrni i ode mu jetra..e pa našoj ekonomiji je jetra otekla..to sam želio reći sve ovo vrijeme,doktor je našoj ekonomiji strogo zabranio alkohol,ali ona i dalje pije,sve više i više…dok ne pocrni,i ne ekplodira..onda će biti game over…ako se ovako nastavi,možemo izdržati još 2-4 godine,i onda dolazimo u stanje našeg prijatelja iz birtije papandopulosa….

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

treba nam jedno nacionalno osvještenje,ali to moramo napraviti što prije..nažalost ni lijevi ni desni nisu kompetentni za napredak,već nas guraju u ponor..naravno da nije sve baš tako crno i da je istina negdje na sredini,nismo ni glup ni siromašan narod,nismo ni lijeni kako nas neki prikazuju,ali sam sistem je od nacije napravio invalide..kad bi u ekonomiji bili složni kao u ratu,di bi nam bio kraj,ali brate ova agonija se mora prekinit..evo da sad kažemo ljudima,ajmo 2 godine istrpit svi kolektivno i uhvatit se zajedno svi u koštac sa trenutnom situacijom da nam djeci bude bolje,svi bi to prihvatili..ali ignoriranjem stvarnog stanja stvari,ništa nećemo postići..a i ovo sa sve većim zaduženjima mi sliči na alkoholičara kojemu se daje piti sve više i više..dok jednog dana naglo ne pocrni i ode mu jetra..e pa našoj ekonomiji je jetra otekla..to sam želio reći sve ovo vrijeme,doktor je našoj ekonomiji strogo zabranio alkohol,ali ona i dalje pije,sve više i više…dok ne pocrni,i ne ekplodira..onda će biti game over…ako se ovako nastavi,možemo izdržati još 2-4 godine,i onda dolazimo u stanje našeg prijatelja iz birtije papandopulosa….

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

alt333
cudi me jedino sto u vasoj istini nisam nasao ovakav pesimistican post o opcem potopu koji bi vise prilicio brodarima, konkretno ATPL gdje ste otvorili poziciju oko 600 kn.
ogorcenje je izgleda preocito.

free flow information


ako se ovako nastavi,možemo izdržati još 2-4 godine,i onda dolazimo u stanje našeg prijatelja iz birtije papandopulosa….

MMF i svjetska banka smatraju da ćemo tamo otići puno prije ako hitno ne promijenimo smjer trošenja novca, tj. umjesto u socijalu, ne počnemo ulagati u gospodarstvo! tako da ako ovako nastavimo, već 2012. mogli bismo otići do đavola! za zemlje istočne EU već od sljedećg mjeseca očekuju se povećani problemi zbog prelijevanja problema grčke na njih,kao i zbog pada rejtinga italije, španjolske itd. što će dovesti do pada njihovog izvoza, skupljeg zaduživanja itd…. [embarass]

stalno nešto mi, mi? tko to mi? kakvo ulaganje u gospodarstvo? gospodarstvo smo imali pa smo ga počeli rasprodavati (to "naše" jelte- društvene ostatke). a tko to "mi" (jelte država) i u čije gospodarstvo bi trebala ulagati? moje, tvoje, njegovo? ili opet naše? najjači su mi ti "naši" projekti i ulaganje u gospodarstvo, gdje se država tuđim parama natječe sa onima od kojih te pare uzima, ili kako je to već uobičajeno u "privatno-javnom" nekima uzima, a u druge "ulaže". a povrat na ulaganje "dobrovoljnim" ulagačima- negativan. U tom kontekstu je i ulaganje u socijalu ulaganje u gospodarstvo. Netko jako dobro gospodari tom socijalom i na njoj zarađuje. Od medicinske opreme i lijekova do "socijalnih" stanova. Udruge i udrugice, drugare i drugarice da ne spominjemo. I oni jako dobro gospodare.

MMF i Svjetska banka, jel ti to neka rodbina? dobri ste si, znaš ih iz prve ruke i ruku daš kako oni misle "najbolje"? oni isto govore gdje bi to "mi" trebali ulagati, opet našim novcima, kome bi trebalo uzeti, opet "naše" novce, i naravno u "našem" interesu. Sve je tu nešto "mi", "trebalo bi", ovo, ono a da se nikad ne kaže tko tu koga, iako je to prilično jasno. u biti, jedino to je i jasno u cijeloj priči.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

07. rujna 2011. – donesena ODLUKA O OBUSTAVI TRGOVANJA UDJELIMA FONDA OTP INDEKSNI

Uprava OTP Invest-a, Društva za upravljanje fondovima, donosi dana 07. rujna 2011. Odluku o obustavi trgovanja (kupnja i otkup) udjelima u otvorenom investicijskom fondu s javnom ponudom OTP Indeksni fond. Odluka Uprave je donešena temeljem slijedećeg:

– Prema reviziji indeksa Zagrebačke burze d.d. CROBEX od 05. rujna 2011, dionice INA- industrija nafte dd, burzovne oznake INA-R-A isključuju se iz sastava indeksa
– Kontinuirana nemogućnost trgovanja dionicama INA – industrija nafte u dužem vremenskom razdoblju

OTP Invest će naknadno izvjestiti o ponovnoj uspostavi trgovanja (kupnje i prodaje) udjela OTP Indeksnog fonda.

Za dodatne informacije možete nas kontaktirati telefonom na 062 201 092 ili mailom na info@otpinvest.hr

OTP invest
društvo za upravljanje fondovima d.o.o.

javni poziv za HANFU da utvrdi korektnost ove odluke ??

UNOSNO FINANCIJSKO TRŽIŠTE

Nedostatak informacija vezano uz financijsko tržište, logično nameće potrebu
SPECIJALIZACIJE – PRAVNIKA / i odvjetničkih ureda/ za te potrebe.
Jednostavno , previše ureda bavi se kaznenim pravom i osnovnim trgovačim pravima,
a nema USKO SPECIJALIZIRANIH STRUČNJAKA / pravnika/ koji bi se bavili
FINANCIJSKIM TRŽIŠTEM, a koje postaje vrlo bitno , sve više ovih godina.
Zbog toga je moj prijedlog , da se jedan dio ODVJETNIČKIH UREDA- preorjentira na
financijsko tržište- kako bismo napredovali brže i u tom području.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


UNOSNO FINANCIJSKO TRŽIŠTE

Nedostatak informacija vezano uz financijsko tržište, logično nameće potrebu
SPECIJALIZACIJE – PRAVNIKA / i odvjetničkih ureda/ za te potrebe.
Jednostavno , previše ureda bavi se kaznenim pravom i osnovnim trgovačim pravima,
a nema USKO SPECIJALIZIRANIH STRUČNJAKA / pravnika/ koji bi se bavili
FINANCIJSKIM TRŽIŠTEM, a koje postaje vrlo bitno , sve više ovih godina.
Zbog toga je moj prijedlog , da se jedan dio ODVJETNIČKIH UREDA- preorjentira na
financijsko tržište- kako bismo napredovali brže i u tom području.


Ide vas danas…. pozitivni učinci vikenda u Rimu…
Još da postane redovito…

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close