BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


PRORAČUNI TURISTIČKIH GRADOVA određuju kvalitetu ponude ?

Boraveći ovaj vikend u Novom, imala sam prilike za usporediti tko se gdje i kako trudi oko
turističke ponude, odnosno tko ima više-manje novaca za masovne sadržaje i turističku zabavu i ponudu, na ovim mjestima.
Novi Vinodolski prazan- Resortu je pljuska stečaja pala i dobro odzovonila…
Selce prazno..
ali, CRIKVENICA..krcata turistima, vikendašima , zabavnim sadržajima, koncertima i uređenom
okolicom popravlja sliku nadolazeće sezone… Bravo za Crikvenicu !
Što je s nekretninama u Resortu? Da li netko zna?
Ideći tjedan idem na jug Dalmacije…da vidim neke nekretnine uživo. Zanima me , kako je tamo.


ne znam točno što je sa resortom ali vidim da su skresali cijene i to za nekih 20%
uredno šalju mailove sa ponudom koja je skroz ok za ono što nude.
boravio tamo prije 2g i jako mi se svidja…


zanimljiva je vijest kako je dolar pred deprecijacijom,
navedeno ce dovesti do povecanja americkog BDP-a, smanjenja nezaposlenosti i najvaznije od svega veliko povecanje njihove izvozne konkurentnosti…
Mislim da je ovo jako dobro za Ameriku posto nisu previse uvozno ovisna ekonomija, a deprecijacija ce imati multiplikativni učinak na relativno smanjenje kamatnih stopa sa valutnom klauzulom, sto dovodi do relativne smanjenosti zaduženja njhovih građana.
ovo je dobro i za HRVATSKU jer se trenutno drzava zaduzuje u americi koja provodi jaku ekspanzivnu politiku, a i građani imaju kredite sa valutnim klauzulama vezanim na dolar

Zar ne bi bilo bolje da se zaduže obveznicama kad je dolar jak (jer će vraćat manje kad dolar oslabi) a ne slab (jer će vraćat više kad ojača)?? Pa šta je bilo s građanima koji su se zaduživali dok je Švicarac bio slab??? Sad samo vraćaju skoro pa duplo. Sad kad treba uzimat kredite u francima (jer franak može samo slabit) nitko neće. Šta ti je psihologija.



zanimljiva je vijest kako je dolar pred deprecijacijom,
navedeno ce dovesti do povecanja americkog BDP-a, smanjenja nezaposlenosti i najvaznije od svega veliko povecanje njihove izvozne konkurentnosti…
Mislim da je ovo jako dobro za Ameriku posto nisu previse uvozno ovisna ekonomija, a deprecijacija ce imati multiplikativni učinak na relativno smanjenje kamatnih stopa sa valutnom klauzulom, sto dovodi do relativne smanjenosti zaduženja njhovih građana.
ovo je dobro i za HRVATSKU jer se trenutno drzava zaduzuje u americi koja provodi jaku ekspanzivnu politiku, a i građani imaju kredite sa valutnim klauzulama vezanim na dolar

Zar ne bi bilo bolje da se zaduže obveznicama kad je dolar jak (jer će vraćat manje kad dolar oslabi) a ne slab (jer će vraćat više kad ojača)?? Pa šta je bilo s građanima koji su se zaduživali dok je Švicarac bio slab??? Sad samo vraćaju skoro pa duplo. Sad kad treba uzimat kredite u francima (jer franak može samo slabit) nitko neće. Šta ti je psihologija.
[/quote]

kolega nemate osnovna ekonomska znanja… bit cu jako slikovit da me mozete shvatit, dali biste se vi rađe zaduzivali u dolarima kad za 1 dolar morate dati 6 kn, ili kad za 1 dolar morate dati 5 kn?




zanimljiva je vijest kako je dolar pred deprecijacijom,
navedeno ce dovesti do povecanja americkog BDP-a, smanjenja nezaposlenosti i najvaznije od svega veliko povecanje njihove izvozne konkurentnosti…
Mislim da je ovo jako dobro za Ameriku posto nisu previse uvozno ovisna ekonomija, a deprecijacija ce imati multiplikativni učinak na relativno smanjenje kamatnih stopa sa valutnom klauzulom, sto dovodi do relativne smanjenosti zaduženja njhovih građana.
ovo je dobro i za HRVATSKU jer se trenutno drzava zaduzuje u americi koja provodi jaku ekspanzivnu politiku, a i građani imaju kredite sa valutnim klauzulama vezanim na dolar

Zar ne bi bilo bolje da se zaduže obveznicama kad je dolar jak (jer će vraćat manje kad dolar oslabi) a ne slab (jer će vraćat više kad ojača)?? Pa šta je bilo s građanima koji su se zaduživali dok je Švicarac bio slab??? Sad samo vraćaju skoro pa duplo. Sad kad treba uzimat kredite u francima (jer franak može samo slabit) nitko neće. Šta ti je psihologija.
[/quote]

kolega nemate osnovna ekonomska znanja… bit cu jako slikovit da me mozete shvatit, dali biste se vi rađe zaduzivali u dolarima kad za 1 dolar morate dati 6 kn, ili kad za 1 dolar morate dati 5 kn?
[/quote]

Objasni slikovito ovima što vraćaju rate u francima ili i oni nemaju osnovna ekonomska znanja?? Kontradiktoran si sam sebi. Ako se zaduže sad kad je dolar slab (kao što sugerirate) 1 milijardu dolara, pri tečaju 5kn, znači da će dobit 5 milijardi kuna. I onda dolar ojača na 6kuna )odnosno kuna oslabi), koliko će vratit u tom slučaju???? 6 milijardi kn. Imaš na mojforex.net pa nauči o valutnim tečajevima, vidim da ti nedostaje.

Čitam danas kako će HEP radi isplate dividende morati podići kredit. Dali je i to jedna od mjera gospodarskog oporavka. Bože čuvaj Hrvatsku – to im je bila himna.





zanimljiva je vijest kako je dolar pred deprecijacijom,
navedeno ce dovesti do povecanja americkog BDP-a, smanjenja nezaposlenosti i najvaznije od svega veliko povecanje njihove izvozne konkurentnosti…
Mislim da je ovo jako dobro za Ameriku posto nisu previse uvozno ovisna ekonomija, a deprecijacija ce imati multiplikativni učinak na relativno smanjenje kamatnih stopa sa valutnom klauzulom, sto dovodi do relativne smanjenosti zaduženja njhovih građana.
ovo je dobro i za HRVATSKU jer se trenutno drzava zaduzuje u americi koja provodi jaku ekspanzivnu politiku, a i građani imaju kredite sa valutnim klauzulama vezanim na dolar

Zar ne bi bilo bolje da se zaduže obveznicama kad je dolar jak (jer će vraćat manje kad dolar oslabi) a ne slab (jer će vraćat više kad ojača)?? Pa šta je bilo s građanima koji su se zaduživali dok je Švicarac bio slab??? Sad samo vraćaju skoro pa duplo. Sad kad treba uzimat kredite u francima (jer franak može samo slabit) nitko neće. Šta ti je psihologija.
[/quote]

kolega nemate osnovna ekonomska znanja… bit cu jako slikovit da me mozete shvatit, dali biste se vi rađe zaduzivali u dolarima kad za 1 dolar morate dati 6 kn, ili kad za 1 dolar morate dati 5 kn?
[/quote]

Objasni slikovito ovima što vraćaju rate u francima ili i oni nemaju osnovna ekonomska znanja?? Kontradiktoran si sam sebi. Ako se zaduže sad kad je dolar slab (kao što sugerirate) 1 milijardu dolara, pri tečaju 5kn, znači da će dobit 5 milijardi kuna. I onda dolar ojača na 6kuna )odnosno kuna oslabi), koliko će vratit u tom slučaju???? 6 milijardi kn. Imaš na mojforex.net pa nauči o valutnim tečajevima, vidim da ti nedostaje.
[/quote]

nemas pojma

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)

Halo Hren,ja se ne mogu nadiviti tvojoj oštroumnosti,i kako si točno izračunao i moje ulaze i izlaze.Pa pošto mi matematika baš ne ide -koliki mi je portfelj,da se ne moram zamarati sa zbrajanjem.Da ja sam druker,uvijek drukam prema gore nikad dolje.Uvijek na zdravim nogama.Tako su mi terkenjali i na VIRI,Đuri,PTKM…………a ja opet up,up,up.Pa dragi halo hren jesi ti od onih koji imaju dionicu ili nemaš.Zašto-jer je meni nezamislivo drukat na pad ako sam unutra,ili je to neka moderna fora.Ja sam ti staromodan,dok imam love udaram,a na forumu piskaram jer mi je dosadno,a i učim se pisati,jer sam samouk na kompu.Ali sve informacije koje su točne odmah podijelim sa svima,i zato da ja sam druker,pa ko vjeruje zarađuje ,a ko ne ………
Simpatična mi je tvoja bahatost,pa sam te nazvao HALO HREN.
Sretno,i ne vjeruj drukerima,ma ne vjeruj ni samom sebi.

peyo



zanimljiva je vijest kako je dolar pred deprecijacijom,
navedeno ce dovesti do povecanja americkog BDP-a, smanjenja nezaposlenosti i najvaznije od svega veliko povecanje njihove izvozne konkurentnosti…
Mislim da je ovo jako dobro za Ameriku posto nisu previse uvozno ovisna ekonomija, a deprecijacija ce imati multiplikativni učinak na relativno smanjenje kamatnih stopa sa valutnom klauzulom, sto dovodi do relativne smanjenosti zaduženja njhovih građana.
ovo je dobro i za HRVATSKU jer se trenutno drzava zaduzuje u americi koja provodi jaku ekspanzivnu politiku, a i građani imaju kredite sa valutnim klauzulama vezanim na dolar

Zar ne bi bilo bolje da se zaduže obveznicama kad je dolar jak (jer će vraćat manje kad dolar oslabi) a ne slab (jer će vraćat više kad ojača)?? Pa šta je bilo s građanima koji su se zaduživali dok je Švicarac bio slab??? Sad samo vraćaju skoro pa duplo. Sad kad treba uzimat kredite u francima (jer franak može samo slabit) nitko neće. Šta ti je psihologija.
[/quote]

Čituckam malo unazad po forumu i moram na ovo odgovoriti. Pa i nije da baš nitko neće. Ja tražio prije mjesec dana da mi odobre stambeni na iznos od 94.000,00 CHF u bankama i to redom, RBA, Privredna, Erste i nekakva IKB Umag, i svi me referenti kad sam zatražio kredit u CHF pogledaše ko da sam pao s neke druge hemisfere. I svi su odgovorili da nema šanse da mi odobre kredit u CHF-u jer ga – naprosto nemaju više u ponudi. Ma bankari ne bi bili gladni niti na WC-u. U konačnici te uvijek nag..e.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Nemam više nikakvih ideja . Koje bi to jako, jako dobre vijesti mogle biti u petak rečene Hrvatskoj ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




zanimljiva je vijest kako je dolar pred deprecijacijom,
navedeno ce dovesti do povecanja americkog BDP-a, smanjenja nezaposlenosti i najvaznije od svega veliko povecanje njihove izvozne konkurentnosti…
Mislim da je ovo jako dobro za Ameriku posto nisu previse uvozno ovisna ekonomija, a deprecijacija ce imati multiplikativni učinak na relativno smanjenje kamatnih stopa sa valutnom klauzulom, sto dovodi do relativne smanjenosti zaduženja njhovih građana.
ovo je dobro i za HRVATSKU jer se trenutno drzava zaduzuje u americi koja provodi jaku ekspanzivnu politiku, a i građani imaju kredite sa valutnim klauzulama vezanim na dolar

Zar ne bi bilo bolje da se zaduže obveznicama kad je dolar jak (jer će vraćat manje kad dolar oslabi) a ne slab (jer će vraćat više kad ojača)?? Pa šta je bilo s građanima koji su se zaduživali dok je Švicarac bio slab??? Sad samo vraćaju skoro pa duplo. Sad kad treba uzimat kredite u francima (jer franak može samo slabit) nitko neće. Šta ti je psihologija.
[/quote]

Čituckam malo unazad po forumu i moram na ovo odgovoriti. Pa i nije da baš nitko neće. Ja tražio prije mjesec dana da mi odobre stambeni na iznos od 94.000,00 CHF u bankama i to redom, RBA, Privredna, Erste i nekakva IKB Umag, i svi me referenti kad sam zatražio kredit u CHF pogledaše ko da sam pao s neke druge hemisfere. I svi su odgovorili da nema šanse da mi odobre kredit u CHF-u jer ga – naprosto nemaju više u ponudi. Ma bankari ne bi bili gladni niti na WC-u. U konačnici te uvijek nag..e.
[/quote]

Ma hijene bankarske. Znaju kad im je povoljno davat a kad nije. Sad kad je franak povijesno jak i jedino može slabit i smanjit ratu kredita, pa jasno je da ga nemaju u ponudi. Sve ih treba pozatvarat. Koji je to lobij da živi na grbači građana umjesto da su tu da rade za njih (pri ovom ne mislim da trebaju radit bez profita), a ne da im izvlače dušu. Dobar potez bi vam bio da ga možete uzet u francima (ako se kredit može nazvati dobrim potezom). LP

http://www.youtube.com/watch?v=vVv4-PDcY-g

Mukom múče ropske sluge,
Mukom múče, plijen svoj grabe.
„Aman, aman!„ starac pišti,
I Novica sin mu zaman
„Aman, aman!“ suzan vrišti.

Stoji aga gorsko zvijere,
Gvozden stupac, kamen tvrdi.
Dokle dahnu, rukom mahnu,
Starac Durak skoro izdahnu.
„Medet, medet!…“ Dželat ljuti
Već mu i grlo dotle sputi.
Durak huknu, sve zamuknu.

Razmislite malo o ovome [smiley]

Evo baš čitam komentare ima ovdje svašta poezije itd,baš me zanima poslje ulaska u Eu koliko če mladih i ostalih ostati u Hr,kolega mi kao šljaker zarađuje 4000do 5000 franaka.Dobro neko je brzo mogao i ovdje zaradit kao npr na đuri.Nešta mi govore da bi građevinski sektor mogao krenit.
[cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

http://www.jutarnji.hr/van-rompuy–hrvatski-pregovori-bit-ce-uspjesno-zakljuceni-u-najblizoj-mogucoj-buducnosti-/951886/

[rolleyes]

http://www.youtube.com/watch?v=QbafoNJrcTA

…………današnji poslovni dan , provedite negdje na osami, razmišljajući o smislu postojanja
i rada….

Što je previše- previše je !

SCENA I
Drugi put kad dođete u ljekarnu kupiti bočicu alkohola- ZNAJTE ! – da će Vam ljekarnici obračunati
TROŠARINE .
Od 28.04.2011.g. Rješenje o oslobađanju od plaćanja trošarina na ALKOHOL i pripravke u ljekarnama koje sadrže alkohol nama je isteko.
Pojavile su se ljekarni dvije ZGODNE INSPEKTORICE Carinarnice iz Varaždina, s napomenom , da budući da smo NOVI u sustavu trošarina – da nam malo pomognu u radu s alkoholom , kako bismo
lijepo bili oslobođeni trošarina i svu dokumentaciju pripredili za Upravu na vrijeme u 732546 primjeraka radi točne evidencije.
Pregledale su sve naše poslovne knjige, radne naloge u laboratoriju, izvagale SVU KOLIČINU zatečenog
alkohola ,na policama, u laboratoriju, u zapaljivom skladištu. Utvrdili su zalihe, brojeve kanistara,
popisali stručno osoblje, zapisale vrste proizvoda s alkoholom pregledale fakture dobavljača,
identificirale magistre i tehničare .
Kako od 28.04.2011. tj. danom isteka odobrenja o oslobađanju plaćanja trošarina na alkohol
NIJE NARUČENA niti jedna litra alkohola, zahtjev za produljenjem navedenog odobrenja
u dogovoru s njima složili smo s 25.05.2011.g.

SCENA II

Rano ujutro inspektorica iz gornje priče , zove me da dođem po zapisnik inspekcijskog pregleda..
Odjedanput je ZABORAVILA , sve što je pred svjedocima izjavila – da je pregled savjetodavni,
da će za prvi pregled tj. nadzor – biti upućene USMENE OPOMENE radi usklađivanja,
i lakše primjene propisa , jednom riječi da će nam pomoći jer – UHODAVAMO SE ..!

SCENA III

Sjedim ko ratno siroče u inspekcijskoj kancelariji. Pripremljen je obračun trošarine UNATRAG ! = 8.500,00M kuna / nećemo na lipe /, koji moramo platiti nakon 28.04.2011.
Trošarina je obračuna za cjelokupnu zatečenu količinu- KUPLJENU u vremenu oslobođenja
od paćanja trošarina !?

NITI JEDNA LITRA ALKOHOLA nije kupljena nakon 28.04.2011. g. ALI, to ZAKON NE INTERESIRA.

To je kazna po čl.16.st.1 . IZNOS trošarine, obračunava se na ZALIHE zatečene u POGONU
oslobođenog trošarinskog korisnika-ODMAH drugi dan- i to na SVE!

Inspektorice su zaboravile na prijateljsku prvu posjetu. Pripremile su prekršajnu prijavu.

NO, NEĆE IĆI GOSPODO.

Ako su ljekarne do sada kupovale alkohol s trošarinama- i ništa nikome nije falilo- onda će kupovati i dalje. Platit ćemo kaznu- osramotiti Carinsku Upravu Varaždin, koja nas je prevarila svojim
lažnim izgovorom i obmanula prijateljskim savjetima, a onda podnijela zahtjeve za prekršajnim
nalozima i računom za količinu u vrijeme oslobođenja od plaćanja trošarina.

Rješenje nećemo produljiti i nikada više NE ŽELIMO vidjeti u ljekarnama CARINSKU INSPEKCIJU!

Kad dođete kupiti alkohol- dragi pacijenti, morat ćete platiti i trošarine državi.

ps. Mila inspektorica nas je uputila – da IDEJU O ZAPOŠLJAVANJU STRUČNE OSOBE U LJEKARNI
KOJA BI VODILA POSLOVE OKO TROŠARINA ???

Jesu li svu ludi ? Ima li u ovoj državi normalnih ljudi? A da malo smanjite broj djelatnika
u Upravi- da nešto konkretnije rade ..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

da su meni tvoji problemi ljubica…

New Report

Close