BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dali netko od cijenjenih forumasa, radi koji slucajem u banci.?

ja radim, recite

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Imam seminarsku temu “Izrada analiza i ocjena kreditne sposobnosti pravne osobe”.
Dali postoji mogucnost (za neko fiktivno poduzece) dobiti ocjenu kreditne sposobnosti, cisto za primjer (tako mi je asistent naredio)?
Vise da se vidi kako banka izradjuje ocjenu kreditne sposobnosti.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

nažalost, ne. to je drugi odjel, ali sam siguran da dobar dio ljudi s foruma to zna ili baš radi na tome, možda i u banci baš u tom odjelu pa neka vam oni pomognu ako mogu

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


Imam seminarsku temu “Izrada analiza i ocjena kreditne sposobnosti pravne osobe”. Dali postoji mogucnost (za neko fiktivno poduzece) dobiti ocjenu kreditne sposobnosti, cisto za primjer (tako mi je asistent naredio)? Vise da se vidi kako banka izradjuje ocjenu kreditne sposobnosti.

Eeeeee bankari, bankari…
Može, afkors da može….Kako je to društvo fiktivno tada i imovina, financijski izvještaji, bonitet, solventnost, zaduženja, kupci itd. trebaju biti fiktivni. Banke od pravnih osoba u dokazivanju kreditne sposobnosti traže ono što i od fizičkih… ako imaš imovinu koju bi mogli putem hipoteke plijeniti… nema frke… diži koliko želiš.
Ako si imao “sreću” u životu pa su ti starci ili si ti dizao kredit onda ti je ista stvar. Postupak znaš.[smiley11]

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

pa nije baš isto koliko ja znam… malo je zapetljanije dobiti kredu osim ako nisi takva faca od firme da ti kreda ni ne treba osim za investiranje… ti slućajevi mu sigurno ne ulaze u seminar…

uostalom najbolje neka plavog ili studoša traži materijale na mail [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti


Eeeeee bankari, bankari… Može, afkors da može….Kako je to društvo fiktivno tada i imovina, financijski izvještaji, bonitet, solventnost, zaduženja, kupci itd. trebaju biti fiktivni. Banke od pravnih osoba u dokazivanju kreditne sposobnosti traže ono što i od fizičkih… ako imaš imovinu koju bi mogli putem hipoteke plijeniti… nema frke… diži koliko želiš. Ako si imao “sreću” u životu pa su ti starci ili si ti dizao kredit onda ti je ista stvar. Postupak znaš.[smiley11]

A što bi Vi kolegice Seve , da dajemo rizične plasmane?
Nedamo!
Tko hoče neka uzme uvjeti su ionako skoro pa na razini EU ( od nekih članica i bolji ).
Tko neće – ne mora. Neka se obrati u neku socijalnu ustanovu. Takvih hrvata fala bogu ima i previše.
Svi bi nešto besplatno . Dao bih im ja besplatno… , po meni onaj tko ima 4 ruke i 4noge i poslovnu sposobnost ima – raditi. Nema ništa besplatno. Osim porodiljnih naknada i mirovine starosnim umirovljenicima koje su nezasluženo male , upravo zbog ovih drugih koji neće raditi i stalno nešto traže i zahtjevaju.

Uostalom zar mislite da je PBZ-u i ZABI lako zaraditi preko 600 miliona kuna dobiti , i to za samo 9 mjeseci??
Budučnost financijske industrije ( slično kao i energetske ) je neupitna , posebno za ovu našu regiju.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi……… pa Vi ste mali, ljuti, papreni, ozbiljni, hladni, besdušni……… The Mr.Bankar!!! !!!!!!!!!!! [smiley9]

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Pa uopće nisam ljut.
Mi bankari smo Vam inaće fine i pristojne osobe , takvi moramo biti u svom nastupu , jer mi smo ipak – trgovci.
U nekim drugim vremenima bankari su smjeli biti i bili su ljuti , danas više ne.
A zašto bih bio bezdušan?
Istina je da se ne reklamiram na onoj temi o humanosti , ali s druge strane rijetko kada prođem pored prosjaka na cesti , a da mu ne udjelim nešto itd. itd.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo… dokaz da se ne šalite na svoj račun [smiley1]
Gle, šalim se. Zaista. Majka mi je bankar i isto je poput tebe dobra, humana i pristojna osoba, ali zna biti i poprilično oštra…. oda ju pogled.
Zato se i šalim na račun vas bankara – vampira… [smiley11]

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...


Evo… dokaz da se ne šalite na svoj račun [smiley1] Gle, šalim se. Zaista. Majka mi je bankar i isto je poput tebe dobra, humana i pristojna osoba, ali zna biti i poprilično oštra…. oda ju pogled. Zato se i šalim na račun vas bankara – vampira… [smiley11]

E to je istina, ukratko ste opisali i mene , ali ne zato što sam to po zanimanju , već sam po prirodi takav.
[smiley11]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ukratko , dobar sam ko kruh, pametan i lijep, nešto slično kao i kolega Truli, jedino što sam ja malo ljepši.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nisi to trebao napisati……. Igor će nam biti ljubomoran na ove šarmantne izjave… sad će se sve dimiti od bijesa i moderiranja… [smiley2]…

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

A što bi Vi kolegice Seve , da dajemo rizične plasmane?
Nedamo!
Tko hoče neka uzme uvjeti su ionako skoro pa na razini EU ( od nekih članica i bolji ).
Tko neće – ne mora. Neka se obrati u neku socijalnu ustanovu. Takvih hrvata fala bogu ima i previše.
Svi bi nešto besplatno . Dao bih im ja besplatno… , po meni onaj tko ima 4 ruke i 4noge i poslovnu sposobnost ima – raditi. Nema ništa besplatno. Osim porodiljnih naknada i mirovine starosnim umirovljenicima koje su nezasluženo male , upravo zbog ovih drugih koji neće raditi i stalno nešto traže i zahtjevaju.

Uostalom zar mislite da je PBZ-u i ZABI lako zaraditi preko 600 miliona kuna dobiti , i to za samo 9 mjeseci??
Budučnost financijske industrije ( slično kao i energetske ) je neupitna , posebno za ovu našu regiju.

Kad bi svo gospodarstvo funkcioniralo po sistemu “necemo ulagati u rizicno” onda ono ne bi ni postojalo. Nadalje, kolega svi mi imamo internet i jako se brzo mozemo uvjeriti kakvi su uvjeti kreditiranja nasih banaka u usporedbi sa EU ili USA. Nase banke su jos uvijek sve do jedne lihvarske i s takvim uvjetima morali bi biti kompletno nesposobni da ne ostvarite dobitke kakve ostvarujete. Primjerice, kad sam otvarao svoju firmu trebala mi je kreda za nabavku strojeva ali avaj – nemas nekretninu, nema krede za tebe. Ok, srecom imam poslovnih partnera u Grckoj pa sam u Grckoj realizirao kredu (s 5% kamatom), nabavio strojeve i uspjesno poslujem. Pa kad su vec nase banke mutave, nek Grcke zaradjuju lovu. Toliko o sposobnim bankama u HR.

p.s.
Vi ste mi kolega Plavi simpaticni pa nemojte ovo osobno shvatiti. [smiley2]

pozivam sve forumaše, i moderatore da porazmisle o činjenici da ima stvarno jako puno tema, a pogotovo onih koje se ponavljaju… pa kako bi se povećala kvaliteta foruma predlažem da se pojedine teme spoje … a otvaranje novih tema stave na moderiranje ili neki drugi sistem kako bi se izbjeglo duplanje tema… kako bi sadržaj i informacije ipak bile jezgrovitije… (npr. trenutno ima oko 5 varijacija na temu INA) ….

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


pozivam sve forumaše, i moderatore da porazmisle o činjenici da ima stvarno jako puno tema, a pogotovo onih koje se ponavljaju… pa kako bi se povećala kvaliteta foruma predlažem da se pojedine teme spoje … a otvaranje novih tema stave na moderiranje ili neki drugi sistem kako bi se izbjeglo duplanje tema… kako bi sadržaj i informacije ipak bile jezgrovitije… (npr. trenutno ima oko 5 varijacija na temu INA) ….

Pa kolega, zar ne znate da papir trpi sve. Ina je aktualna, kad ovo prođe, malo tko će se sjećati. Imam osjećaj da bi vi ovaj forum organizirali po principu špagice. Ni lijevo ni desno.:)

Šala. Ipak smo
mi ———— ti ————– koji——-
kreiraju kakavće foru ——— m biti.
Malo anarhije (Č I T A J : K —– R E A T I V N O S T I) je uvijek dobro došlo.—-

[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close