BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Stvarno je čudna ova publika s ocjenama. Postam korisne postove, moderatori me blokiraju, a publika loše ocjenjuje… Prije 10 dana (9. 8.) ovdje sam stavio graf i najavio pad u Americi. Pali su značajno od tada, i još nije gotovo, još će se hladiti… Tada sam pisao i da se crobex sprema za pad. Jučer sam stavio da ide pad… i naravno, pogodio! – Opet samo dobijam loše ocjene [lol]. Sve točno napišem, iskreno, pošteno, i pogađam i samo idu loše ocjene. Ajde super! To malo smeta mom egu, ali ništa značajno, samo morao sam prokomentirati taj obrazac ponašanja…

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Stvarno je čudna ova publika s ocjenama. Postam korisne postove, moderatori me blokiraju, a publika loše ocjenjuje… Prije 10 dana (9. 8.) ovdje sam stavio graf i najavio pad u Americi. Pali su značajno od tada, i još nije gotovo, još će se hladiti… Tada sam pisao i da se crobex sprema za pad. Jučer sam stavio da ide pad… i naravno, pogodio! – Opet samo dobijam loše ocjene [lol]. Sve točno napišem, iskreno, pošteno, i pogađam i samo idu loše ocjene. Ajde super! To malo smeta mom egu, ali ništa značajno, samo morao sam prokomentirati taj obrazac ponašanja…

Bože pravde!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=048de282-a8b8-4d3d-b573-d8d0b4e93f0e

Banda lopova neda svog vojnika

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/53614/ttl/Banke-i-javnost-Za-sto-manje-stete/Default.aspx

http://www.kucilooro.webs.com/


[thumbsup] Ova naša burzica ili bolje rečeno ono što je od nje ostalo je skoro ništa. A izgleda kao mala bara puna krokodila a iznad nje kruže lešinari pogledajte samo koliko forumaša kao po dužnosti piše samo o katastrofama i da nema izlaza. Baš suprotno sad ti i takovi i njihovi šefovi od Vas kupuju jeftine dionice. Pred sam veliki rast i dobit. No Vi budite naivni pa prodajte ako im vjerujete.Dovoljno je pogledati "Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska " i vidjet će te hrpu drukera koji Vam žele samo zlo pročitajte bolje njihove postofe o "katastrofi." Ne prodajte svoje dionice NEMA PRODAJE – NEMA PREDAJE [lol] [angry]

Poučno za razmišljati do sutra.

Inspirativnost napisanih redaka u državi virtualne suverenosti, diznilend hrvatstva, infantilnih političkih elita, gdje se na ciljanom antagonizmu lijevih i desnih, sjevera i juga, crkvenosti i sekularnosti voxizacije i thompsonizacije temelji eksploatacija ljudskog sentimenta, raritet je i nezahvalna zadaća.
Ponukan sveopćim zbivanjima na TK, izražavam veliku skepsu prema «ulagačima» koji trenutno imaju dominantnu cash poziciju. Iskrena preporuka takvima glasi : ostavite se ulaganja u dionice i pređite u sigurnije vode oročenja, upišite u gradsku knjižnicu, primite se lakših štiva , pratite Ligu prvaka, eliminirajte opasnost prevelikog lučenja kortizola i noradrenalina, ne sipajte žuč po forumu i ne dovodite u zabludu.
Osobito se navedeno odnosi na pisanje određenih, mamusa ,dimusa, mamarusa, fiumanusa dikanusa i ostalih anusa. Tko ne prepoznaje " travapasović-time" i definitivni "oporavak ante portas", neka radije prihvati gore napisane sugestije.


Inspirativnost napisanih redaka u državi virtualne suverenosti, diznilend hrvatstva, infantilnih političkih elita, gdje se na ciljanom antagonizmu lijevih i desnih, sjevera i juga, crkvenosti i sekularnosti voxizacije i thompsonizacije temelji eksploatacija ljudskog sentimenta, raritet je i nezahvalna zadaća.
Ponukan sveopćim zbivanjima na TK, izražavam veliku skepsu prema «ulagačima» koji trenutno imaju dominantnu cash poziciju. Iskrena preporuka takvima glasi : ostavite se ulaganja u dionice i pređite u sigurnije vode oročenja, upišite u gradsku knjižnicu, primite se lakših štiva , pratite Ligu prvaka, eliminirajte opasnost prevelikog lučenja kortizola i noradrenalina, ne sipajte žuč po forumu i ne dovodite u zabludu.
Osobito se navedeno odnosi na pisanje određenih, mamusa ,dimusa, mamarusa, fiumanusa dikanusa i ostalih anusa. Tko ne prepoznaje " travapasović-time" i definitivni "oporavak ante portas", neka radije prihvati gore napisane sugestije.

neko čita knjige, ha? [thumbsup]



Inspirativnost napisanih redaka u državi virtualne suverenosti, diznilend hrvatstva, infantilnih političkih elita, gdje se na ciljanom antagonizmu lijevih i desnih, sjevera i juga, crkvenosti i sekularnosti voxizacije i thompsonizacije temelji eksploatacija ljudskog sentimenta, raritet je i nezahvalna zadaća.
Ponukan sveopćim zbivanjima na TK, izražavam veliku skepsu prema «ulagačima» koji trenutno imaju dominantnu cash poziciju. Iskrena preporuka takvima glasi : ostavite se ulaganja u dionice i pređite u sigurnije vode oročenja, upišite u gradsku knjižnicu, primite se lakših štiva , pratite Ligu prvaka, eliminirajte opasnost prevelikog lučenja kortizola i noradrenalina, ne sipajte žuč po forumu i ne dovodite u zabludu.
Osobito se navedeno odnosi na pisanje određenih, mamusa ,dimusa, mamarusa, fiumanusa dikanusa i ostalih anusa. Tko ne prepoznaje " travapasović-time" i definitivni "oporavak ante portas", neka radije prihvati gore napisane sugestije.

neko čita knjige, ha? [thumbsup]
[/quote]
[thumbsup]

who dares, wins


Inspirativnost napisanih redaka u državi virtualne suverenosti, diznilend hrvatstva, infantilnih političkih elita, gdje se na ciljanom antagonizmu lijevih i desnih, sjevera i juga, crkvenosti i sekularnosti voxizacije i thompsonizacije temelji eksploatacija ljudskog sentimenta, raritet je i nezahvalna zadaća.
Ponukan sveopćim zbivanjima na TK, izražavam veliku skepsu prema «ulagačima» koji trenutno imaju dominantnu cash poziciju. Iskrena preporuka takvima glasi : ostavite se ulaganja u dionice i pređite u sigurnije vode oročenja, upišite u gradsku knjižnicu, primite se lakših štiva , pratite Ligu prvaka, eliminirajte opasnost prevelikog lučenja kortizola i noradrenalina, ne sipajte žuč po forumu i ne dovodite u zabludu.
Osobito se navedeno odnosi na pisanje određenih, mamusa ,dimusa, mamarusa, fiumanusa dikanusa i ostalih anusa. Tko ne prepoznaje " travapasović-time" i definitivni "oporavak ante portas", neka radije prihvati gore napisane sugestije.

kolega Oportunist, vi ste kako primjećujem jedna obrazovana osoba s iskustvom i kulturna. Međutim moram vam skrenuti pažnju da ne nasjedate i ne budete skeptični prema kolegi Dimi i sličnima. Kolega Dimo je, naime, naš vrlo talentirani kolega i ne morate biti za njega skeptični, koji je tu sa nama vrlo dugo i vrlo je uvažen među kolegama. Doduše, Dimo mu je samo povremeni aka alter nick sa kojim piše nakon što proda dionice i iste kupuje nazad, a inače je sa nama sa nickom XY kojeg vam ne mogu niti ću/želim odati. E sad… vjerovali vi meni ili ne, ali kada kolega Dimo piše ja volim kupovati, a kada kolege Dime već neko vrijeme nema, ja pomalo pokratim pozicije (iako maximalno do 40% cash dok god je crobex ispod 2800 bodova). E sad… meni je ova taktika pomogla zaraditi fine novce i u određenim trenucima povećati sigurnost, i vjerujte mi kad vam kažem da je kolega XY, a povremeno Dimo, vrlo talentiran kolega [cool]

Kolega Dimo, ne dajte se smesti, keep up the good work [thumbsup]

I'LL BE BACK

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/08/19/0274006.html?pos=n0
a smijali smo se bajsu i njegovom akcijskom planu u wordu. [rolleyes]

btw, ne pratim ovu temu dugo ali da li je netko probao upisati u google: Vlaisavljević ??

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


btw, ne pratim ovu temu dugo ali da li je netko probao upisati u google: Vlaisavljević ??

Hehehehe, zakon! [thumbsup]


http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/08/19/0274006.html?pos=n0
a smijali smo se bajsu i njegovom akcijskom planu u wordu. [rolleyes]

Ma kakve Bajs ima veze sa spasom sezone. I njegov akcijski plan…

Nisu sezonu izvukli ni precijenjeni hoteli, ni ( većinom) neljubazni konobari i trgovci, niti oni koji mlate turiste ako im zaklone reklamu od restorana ili ih bacaju u more ako im ovi kažu da im tečaj 7.15 ne valja. Niti lokalne samouprave koje naplaćuju parking "na drvetu" 5 kuna sat. A što, osobno sam se uvjerio u to ove godine, strancima nemilo ide na živce…

Nisu ni mještani koji naplaćuju 50-100 eura apartman a onda tim istim gostima ako su u kafiću malo duže zaružili zovu policiju. Nije sezonu spasio kvazi turizam, bez ikakve strategije, iznajmi apartman i daj pojist i popit…

[embarass]

Sezonu je spasila jednostavno prirodna ljepota našeg mora i obale, koje je, svemu gore nabrojanom usprkos, strancima toliko atraktivno da nikako ne mogu zaobići Hrvatsku. A da je do sadržaja i turističkih djelatnika, niko nam nikada ne bi doša…

Plus činjenica da je dosta ljudi i u Europi vjerovalo da će kriza potrajati ko zna koliko pa su u prvom dijelu godine bili suzdražani od putovanja, pa sada to nadoknađuju…

KREDITI
HNB: Udjel loših kredita povećan na 5,1%, bit će i gore
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Kreditni portfelj banaka blago je pogoršan već tijekom 2008., da bi se to pogoršanje intenziviralo početkom 2009., a najveći porast udjela loših kredita u ukupnim kreditima zabilježen je kod poduzeća, pri čemu su banke procijenile da se kvaliteta kredita ostalim sektorima za sada nije znatno pogoršala, navodi se u novom izvješću o Financijskoj stabilnosti Hrvatske narodne banke.

Kod stanovništva najveće su pogoršanje, stoji u izvješću, zabilježili krediti po kreditnim karticama, dok su stambeni krediti pogoršani tek neznatno, a krediti za kupnju automobila ostali su nepromijenjeni.

U HNB-u predviđaju kako će gospodarska recesija tek krajem ove godine jače povećati udio loših kredita u ukupnom kreditnom portfelju banaka. Prema sadašnjim podacima banaka taj udio iznosi 5,1 posto, premda u HNB-u smatraju kako su to previše optimistični podaci, a sami bankari su još početkom godine prognozirali kako će udio loših kredita porasti do osam ili čak devet posto krajem 2009.

Prema podacima HNB-a, udio ranjivih kućanstava (u kojima rate za kreditne otplate iznose preko 30 posto raspoloživog dohotka) u ukupnom kreditnom portfelju kućanstava sudjeluju sa tri posto.

http://www.kucilooro.webs.com/

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Barbossa, pola si zaboravio…

Kmetovi su davali 1/10 feudalcu i 1/10 Crkvi. S tim da se ovo potonje u praksi rijetko naplaćivalo, seljaci su Crkvi davali više na dobrovoljnoj bazi…

Danas je u Hrvatskoj porezno opterećenja cca 65% veće nego igdi u Europi uključujući i Skandinavske zemlje…


Nisam ništa zaboravio, samo sam pitao kako se zove trenutni režim u Hrvatskoj uspoređujući sitaciju u mračnom srednjem vjeku sa danas.

Inaće, što se crkve tiće, danas politička elita iz proračuna daje crkvi godišnje preko 350 milijuna kuna naših novaca , zajedno s ostalim davanjima koja su regulirana međunarodnim ugovorima ili o kojima je dogovoreno na zatvorenim sjednicama Vlade RH.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close