BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Šefe,daj mi molim te odgovori.Čemu toliko pisanja,drukanja,nickova itd.?
Očigledno je da to nema nikakvog utjecaja na kretanje dionica,ali me svejedno zanima.

[lol] Da baš to i ja vas hoću pitati čemu toliko otvoreno i bezobrazno drukate na pad građevinara koje bi htjeli dokupiti ? Ja napišem ponekad 1 do 2 posta dnevno a vi po 50 tko je druker pitam ja vas. ? Plus neprekidno pišete crnjak i uživate u sve novim i novijem padovima dionica , dali bi bili sretni da se desi slom burze pa da svi ostanemo bez ičega. Ili koji je vaš cilj i namjere . [tongue]
[/quote]
Pravo pitanje za sve drukere .



Šefe,daj mi molim te odgovori.Čemu toliko pisanja,drukanja,nickova itd.?
Očigledno je da to nema nikakvog utjecaja na kretanje dionica,ali me svejedno zanima.

[lol] Da baš to i ja vas hoću pitati čemu toliko otvoreno i bezobrazno drukate na pad građevinara koje bi htjeli dokupiti ? Ja napišem ponekad 1 do 2 posta dnevno a vi po 50 tko je druker pitam ja vas. ? Plus neprekidno pišete crnjak i uživate u sve novim i novijem padovima dionica , dali bi bili sretni da se desi slom burze pa da svi ostanemo bez ičega. Ili koji je vaš cilj i namjere . [tongue]
[/quote]
Čovječe,zbroji se.O cemu ti pričaš? Pa ja sam pun IGH i THNK,definitivno ne pišem o nekakvim padovima,osim par postova na INGRI koji su se pokazali istinitima.
Ja te pitam nešto ,a ti mene optužuješ za gluposti…Svašta.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

AGENCIJE – 09.11.2010 14:00
VARŠAVA – Varšavaska berza je u utorak pokrenula prvu javnu ponudu svojih akcija koje su odmah porasle za 23 odsto i dostigle cijenu od 13,25 evra po akciji.
Vlada premijera Donalda Tuska lansirala je prodaju berze kao dio širih napora privatizacije poslova kojima upravlja država i skupljanja novca za prezaduženu zemlju.
Interesovanje za akcije Varšavske berze bilo je ogromno i među malim, pojedinačnim akcionarima i među institucijama koje su pokazale daleko veći interes da dobiju akcije od kvote koju je država izdvojila.
Ponudu za kupovinu akcije Varšavske berze podnijelo je 323.000 ulagača a zbog velikog interesovanja umjesto maksimalno 100 akcija dobili su po 25.
Ministarstvo državnog trezora osiguralo se da Varšavske berza ne dođe pod kontrolu stranih investitora, pošto u paketu od 36 odsto akcija koje je sebi ostavila, svaka državna akcija vredi pri glasanjima kao dve privatne.
Država od privatizacije Varšavske berze očekuje zaradu od 300 miliona evra.

who dares, wins

[lol] [angry] ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Globalna situacija najavljuje rasprodaju
11/12/2010 9:40:08 AM

ZAGREB – Mogu li se građevinari napokon odbiti u plus, kako će investitori reagirati na izjavu Kostrenčića

Pošto sama zagrebačka burza najavljuje rasprodaju a prometi su i onako nikakvi nadam se da će uskoro zatvoriti svoja vrata i podjeliti otkaze svojim djelatnicima. Isto tako se nadam da će i HANF-a od koje niti do sada nitko nije imao koristi prekinuti sa radom malo olakšanje za buđetska sredstva ali veliko za prevarene i opljačkane male dioničare. [tongue]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Oštar pad azijskih dionica, kineski indeksi potonuli više od 6 posto

Ovako je u realnim ekonomijama, a kod nas mazanje oči naivnima pa stoga zelenilo [thumbsup]
Juhuuuuuu [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


[lol] [angry] ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Globalna situacija najavljuje rasprodaju
11/12/2010 9:40:08 AM

ZAGREB – Mogu li se građevinari napokon odbiti u plus, kako će investitori reagirati na izjavu Kostrenčića

Pošto sama zagrebačka burza najavljuje rasprodaju a prometi su i onako nikakvi nadam se da će uskoro zatvoriti svoja vrata i podjeliti otkaze svojim djelatnicima. Isto tako se nadam da će i HANF-a od koje niti do sada nitko nije imao koristi prekinuti sa radom malo olakšanje za buđetska sredstva ali veliko za prevarene i opljačkane male dioničare. [tongue]

Šefe

To si ti zatuko Tehniku? [lol]
BTW,HANFA ti se ne financira iz budžeta nego imaju svoje prihode koje crpe iz financ.industrije koju nadziru. [smiley]

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

[thumbsup] Onda su svakim danom sve veći prihodi HANF-e iz sve manjeg prometa kojeg nadziru uz stalni pad cijena dionica. [tongue]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

pa valjda tako nekako….

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)


izgleda da banke na ništa ne pristaju jer imaju kolaterale.
da sam ja banka vjerojatno bih isto napravio.
A vlasnicni neka spašavaju neosigurano.

P

zaboravimo obveze i trenutnu situaciju dokapitalizacije.

Što Ingra radi.
Što tamo ljudi sjede i rade, koji je poslovni model..

ja nemogu vjerovat da to nitko nezna a suvlasnici ste

P.S. Ingra nije građevinar i nije usporediva s anikim na burzi.

Pa ja bi to ukratko opisao kao tvrtka koja "organizira" investicijsku izgradnju, iako ima tog još..
[/quote]
ovo je vjerojatno najbolji odgovor.
ako samo organizira i ništa ne gradi onda radi za postotak.
Taj postotak nemože biti veći od 10% pretpostavljam
Sada računajte koliki to moraju biti poslovi organiziranja samo da bi se plaće isplatile u firmi a kamoli plaćale kamate i dividenda dioničarima.

gdje su ti poslovi.
A developat očigledno neznaju.

[/quote]

Pa zato su ove godine 3 kvar. i imali gubitak 35 Mil. , opet duplo manje od tvoje OPTE ,
a kako su dugovi po milijardu KN , sam zaključi što ti je bolje..
Ipak znaj da INGRA ima imovinu koja bar pokriva obvze iako predsjednik uprave tvrdi da je veća –

goldy, 12.11.2010. u 19:21
– Ingra je već ranije s bankama dogovorila reprogram dugova, odnosno pretvaranja kratkoročnih kredita u srednjoročne i dugoročne. Nakon što se i očiste dugovanja nakon dokapitalizacije, Ingra je spremna za novi investicijski ciklus sljedeće godine – rekao je Oppenheim. Tako je i odbacio tvrdnje o stečaju, o čemu se također nagađalo. Uostalom, kazao je, Ingrina imovina veća je od obveza. Nije zabrinjavajući gubitak u tri ovogodišnja tromjesečja od 36 milijuna kuna, s obzirom na veličinu kapitala.

Najavljena je i registracija tvrtke u Njemačkoj zbog samostalnog nastupa u zemljama EU.

smanjuje se minus.......

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Pa zato su ove godine 3 kvar. i imali gubitak 35 Mil. , opet duplo manje od tvoje OPTE ,
a kako su dugovi po milijardu KN , sam zaključi što ti je bolje..
Ipak znaj da INGRA ima imovinu koja bar pokriva obvze iako predsjednik uprave tvrdi da je veća –

OPTE u gubitku od 60 mil kn ima 39 mil amortizacije i 12 mil otpisa potraživanja a Ingra ne amortizira imovinu niti radi ikakve otpise tj. da Igor radi bilancu Optime gubitak bi bio oko 10 mil kn tj 4x manje od Ingre.

Dali imovina pokriva obveze ili ne pokriva za dioničare je sasvim svejedno. U stečajnom postupku se imovina ionako prodaje ispod tržišne vrijednosti.
Za dioničare i kreditore je jedino bitno dali firma ima zdrav core business i uredno servisira obveze. Ingra bez ove dokapitalizacije nije bila u stanju uredno servisirati svoje obveze a njeno poslovanje je devastirano.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] DANAS RAST GRAĐEVINSKIH DIVOVA IGH TEHNIKE VIADUKTA I INGRE
Stagnacija Crobexa i fokus na građevinski sektor

Nesigurno trgovanje na burzi

15. studenog 2010 10:05

Hina

Kako nema važnijih domaćih gospodarskih vijesti i kako sa svjetskih tržišta ne stižu poticajni signali, na Zagrebačkoj se burzi danas očekuje nesigurno trgovanje, a u fokusu ulagača mogao bi biti građevinski sektor, koji je prošloga tjedna bio pod snažnim pritiskom.

Od 10 analitičara brokerskih tvrtki, koji su sudjelovali u Hininoj anketi, njih 7 danas očekuje stagnaciju Crobex indeksa, a 3 pad.

Crobex indeks prošloga je tjedna oslabio 0,99 posto, na 1.862 boda, dok je Crobex10 pao 1,09 posto, na 990 bodova.

Redovni promet iznosio je 94,5 milijuna kuna, što je oko 28 milijuna više nego tjedan dana prije.

„Iako domaće tržište nije reagiralo na rast svjetskih burzovnih indeksa u protekla dva mjeseca, prošloga su tjedna negativno raspoloženje na svjetskim burzama, kao i sumorna domaća gospodarska slika, izazvali snažne rasprodaje na Zagrebačkoj burzi, pri čemu je najviše na udaru prodaja bio građevinski sektor, koji je bio i najveći uteg za Crobex“, ističe Žaran Perić, investicijski savjetnik u investicijskom društvu EA Sistem.

Perić kaže da je slika domaćeg tržišta kapitala prošloga tjedna izgledala puno lošije nego što minimalni tjedni pad Crobexa pokazuje.

„Već početkom tjedna dramatično su pale cijene dionice Ingre, i to u jednom trenutku i do 17 kuna, nakon što je burzom prohujala vijest da Uprava te građevinske kompanije namjerava smanjiti, pa potom povećati temeljni kapital. Do kraja tjedna cijena dionice Ingre umanjila je gubitke, zaključivši tjedan na 18,25 kuna, što je pad od 14,4 posto“, navodi Perić.

Od prošlotjednih zbivanja, Perić još ističe i potonuće indeksa vozarina sipkog tereta BDI za 7,1 posto, na 2.313 bodova.

„Kako ističu analitičari, na vidiku je zaustavljanje klizanja BDI indeksa zbog podatka o rekordnoj ovogodišnjoj brazilskoj proizvodnji željezne rudače, pa se očekuje i njezin rekordan izvoz“, kaže Perić.

Ni sa svjetskih burzi nisu prošloga tjedna stizali poticajni signali. Nakon pet tjedana neprestanog rasta, cijene su dionica pale jer su ulagače na prodaju natjerali financijski problemi Irske, mogućnost povećanja kamata u Kini i jačanje dolara.

Na Wall Streetu su S&P 500 i Dow Jones indeks prošloga tjedna oslabili 2,2 posto, a i na europskim su tržištima cijene dionica pale.

I ovoga bi se tjedna na Wall Streetu moglo nastaviti klizanje cijena, ako novi makroekonomski podaci ne pokažu da američko gospodarstvo jača i ako ne bude poticaja iz Washingtona u vezi poreznih olakšica.

Ovoga će tjedna u SAD-u biti objavljen niz makroekonomskih podataka koji će pokazati je li skok S&P 500 indeksa od kraja kolovoza za 16,8 posto opravdan. U fokusu ulagača bit će u četvrtak i sastanak predsjednika SAD-a Baracka Obame s kongresnim vođama, na kojemu će se, među ostalim, razgovarati o poreznim olakšicama. Krajem ove godine istječu porezne olakšice, a republikanci, koji su na nedavnim kongresnim izborima preuzeli kontrolu u Predstavničkom domu, traže produženje tih olakšica. Šest makroekonomista, koji su sudjelovali u anketi Hine, procjenjuje da su u listopadu potrošačke cijene bile između 0,9 i 1,7 posto veće u odnosu na isti lanjski mjesec. U prosjeku, očekuju inflaciju od 1,4 posto. Do daljnjeg rasta cijena dionica moglo bi doći i zbog toga, kažu analitičari, što su neki ulagači zakasnili s ulaskom na tržište dok su cijene rasle pa bi idućih tjedana mogli kupovati dionice koje su najviše ojačale kako bi pred kraj godine poboljšali sliku svojih portfelja. Kod nas je svakako za očekivati veći rast na dionicama IGH, Tehnika, Ingra i Viadukt , te rast dionice u hrvatskom vlasništvu Slatinske banke koja ima poslovnice širom ljepe naše pa tako i u metropoli . [thumbsup] [thumbsup] [

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Upravo tako! [bye]

'Prestanite lagat ovaj napaćeni narod'

New Report

Close