Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@Ivana7

dobro bi ti bilo malo odmoriti od kupovine. Kako je crobi krenuo stvarati 3x top, mogao bi se uskoro sunovratiti, pa ćeš imati svega jeftinije…
Inače, i Ameri će uskoro dobro prikočiti, pa ti ni oni neće puno pomoći u rastu naše burzice.

– iz iskustva znam kako je neke dionice nemoguće dobiti na nekim cijenama.
– išlo tržište gore ili dolje uvijek su neke dionice zanimljive.
– ja zbilja dosta trgujem ali još nikada nisam kupovala crobrx.
a ako crobex značajnije padne prometa niti neće biti.
– ne znam tko će vam prodavati po tim cijenama.
– o.k. uvijek se nešto može skupiti, ali ne i količina.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

je li ti to ozbiljno? Nakon toliko godina iskustva na burzi kako možeš postavljati takve tvrdnje, osim ako se rugaš??
Pogledaj promete na najvećim padovima crobexa, kad se sve urušavalo! Prometi se povećavaju čim se definira trend, bilo dolje bilo gore… Uvijek ima tko prodati, ne brini za to. Na nekim dionicama je samo likvidnost veća, na nekima manja, ali to ovisi u puno faktora…

Naša kolegica je zaslužila barem emisiju Ivana7fast money………………………………..ne znam što čekaju Nova TV i HRT


Naša kolegica je zaslužila barem emisiju Ivana7fast money………………………………..ne znam što čekaju Nova TV i HRT

ajde malo je pustite na miru,nije ona tako loša ,ako se neko ne slaže sa njenim pisanjem ok,preskočite



Naša kolegica je zaslužila barem emisiju Ivana7fast money………………………………..ne znam što čekaju Nova TV i HRT

ajde malo je pustite na miru,nije ona tako loša ,ako se neko ne slaže sa njenim pisanjem ok,preskočite
[/quote]
bila je malo bezobrazna i vrijedjala je zato ovakvi komentari…mislim da se malo skulirala….bilo je i vrijeme….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



@governor

u principu se slažem, uz jednu napomenu…ti bi diskontirao JDPL zbog državnog vlasništva, a ja bi mu upravo zbog toga podigao cijenu
[wink]

pa to ovisi da li smatraš da li će u skorije vrijeme privatizacija JDPL-a ili ne. Ja mislim da neće u neko skorije vrijeme, ali jednog dana sigurno hoće… istu takvu špekulaciju možemo primjeniti i na ULPL, naime uprava ULPL-a se malo previše bavi trgovanjem svojom dionicom na burzi i prema nekim poznavateljima materije, nastoji sakupiti što više dionica sa burze ne bi li jednog dana imala maksimalni mogući broj dionica kada ju budu prodavali i time ostvarili što veću premiju. Imaju dugu klupu,imaju trezor, i imaju mogućnost za to. To je samo pretpostavka…

Ali ja u te špekulacije ne ulazim. Niti u jednju niti u drugu. Govorim čisto prema fundamentalnim pokazateljima. A prema tim pokazateljima ULPL je prema mojem gledanju na stvari trenutno podcjenjeniji brodar od JDPL i to sa boljim forwardom. JDPL je dobar po pitanju duga u odnosu na kapital jer time ima bilancu toliko jaku da ne znam kakva kriza bi ih mogla ugroziti. ULPL s druge strane ima veću polugu, ali takvu da obveze mogu servisirati i isporučiti više zarade od JDPL čak i nakon servisiranja tih obveza.

Nadalje, flota ULPL je vrlo mlada i trenutno optimalno disperzirana na tankere i suhe terete,a najstariji brod je 2004.godište. Daleko najmlađa flota od hrvatskih brodara. prema rezultatima poslovanja ULPL je definitivni pobjednik u prvom polugodištu ove godine i pokazuje zavidnu razinu profitabilnosti uprkos puno nižim vozarinama nego u istom periodu lani. Puno bolji rezultati od svih redom… ATPL, TNPL, JDPL.

I'LL BE BACK





@Ivana7

dobro bi ti bilo malo odmoriti od kupovine. Kako je crobi krenuo stvarati 3x top, mogao bi se uskoro sunovratiti, pa ćeš imati svega jeftinije…
Inače, i Ameri će uskoro dobro prikočiti, pa ti ni oni neće puno pomoći u rastu naše burzice.

– iz iskustva znam kako je neke dionice nemoguće dobiti na nekim cijenama.
– išlo tržište gore ili dolje uvijek su neke dionice zanimljive.
– ja zbilja dosta trgujem ali još nikada nisam kupovala crobrx.
a ako crobex značajnije padne prometa niti neće biti.
– ne znam tko će vam prodavati po tim cijenama.
– o.k. uvijek se nešto može skupiti, ali ne i količina.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

je li ti to ozbiljno? Nakon toliko godina iskustva na burzi kako možeš postavljati takve tvrdnje, osim ako se rugaš??
Pogledaj promete na najvećim padovima crobexa, kad se sve urušavalo! Prometi se povećavaju čim se definira trend, bilo dolje bilo gore… Uvijek ima tko prodati, ne brini za to. Na nekim dionicama je samo likvidnost veća, na nekima manja, ali to ovisi u puno faktora…
[/quote]
e moj saša……ulix si ti ekonomij i ta branša ili nekaj sasvim drugo?


– tako sam jučer napravila minus od 21.436kn,(po mojim mjerilima ipak to nije brutalno).
– još kada sam dosta u HT plus nekim nelikvidnim gdje se cijena nije mijenjala plus relativno dobra keš pozicija, tada se može sagledati koliko je velik taj minus.
– takva vam je to igrica, zahebana, gledam katastrofu i ne mogu utjecati.

Sjedi negdje u hladovinu i popij nešto hladno. Pomoći će ti.
[smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

James Joseph "Jim" Cramer (born February 10, 1955)[1] is an American self-proclaimed infotainer, a television personality, a former hedge fund manager, and a best-selling author. Cramer is the host of CNBC’s Mad Money and a co-founder of TheStreet.com. He is also a regular contributor to New York magazine and an occasional contributor to Time Magazine.

Mislim da bi ti Jim smio izmasirati tabane, htjedoh reći stopala, odn. nožice.
Ustvari nije ti ni do koljena.

Meni je Kramer naporan i iritantan, uglavnom beskoristan show i rijetko uspjeva biti duhovit.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– tako sam jučer napravila minus od 21.436kn,(po mojim mjerilima ipak to nije brutalno).
– još kada sam dosta u HT plus nekim nelikvidnim gdje se cijena nije mijenjala plus relativno dobra keš pozicija, tada se može sagledati koliko je velik taj minus.
– takva vam je to igrica, zahebana, gledam katastrofu i ne mogu utjecati.

Sjedi negdje u hladovinu i popij nešto hladno. Pomoći će ti.
[smiley]
[/quote]

Ni u hladu nije lako uz ovu brutalnu sparinu……………ipak je lakše uz prijedloge koje nam naša Ivana nesebično servira [thumbsup]


– evo malo ću se i pohvaliti,

Šokiran sam

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Zahvaljujem se na jedinicama.

3×100%, kao i obično. I’ll never give up.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Prognoza za sutra.

– teško je davati prognoze za naše plitko tržište.
– ali za sada se sve odvija po planu.
– na kraju je i EU pratila amere i zatvorili su u dobrom plusu.
– ameri iznad očekivanja, donekle su o.k. i brodari.
– sada bi i EU morala pratiti ovaj rast amera, mislim za sutra.
– a onda bi po toj logici i ovo naše banana tržište trebalo rasti.

– znači sutra ide rast, barem dok se ameri ne otvore.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close