Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tkođer jako dobra strana http://www.tankerworld.com

Na kojoj ako pogledate graf za Aframax i Suezmax brodove koje koristi Tankerska vidjeti ćete da su u laganom usponu

Također kad dodamo tome uspon dry bulk koji TNPL isto prjevozi izgleda da stvari idu na bolje

Tako da se ne slažem sa navedenim informacijam kolege malibu o padu tankerskih rata i navodim da te tankerske rate koje su pale se pak ne tiču TNPL jer ona koristi Aframax i Suezmax brodove kao i
dry bulk brodove.


U ovom trenutku cjelokupna tankerska flota se nalazi u dugoročnim TCT,pa promjene BDTI/tankerskog indeksa /bitno ne utječu na kratkoročnu zazaradu.
Slična stvar je i sa bulkovima tako da ovaj rast BDI indeksa kratkoročno nije bitan.
Mislim da je jedan bulk izaša iz tct u prvom kvartalu pa bi on trebao voziti po nešto lošijim uvjetima
od ranijeg ugovora.Ali to je samo jedan manji brod od 27.000 DWT tj.samo 2% flote.
Dugoročniji pad indeksa bi mogao značajnije smanjiti prihode .Za sada sve vrlo dobro poslovanje.

http://www.tankerworld.com

neznam zasto ste ovo postali, cemu???
The VLCC spot market is looking worse than at any time in recent memory, brokers tell Tankerworld, as rates on all routes sank further this week on limited activity.

Fearnleys told Tankerworld in a note on Wednesday that “rates continue to fall without any apparent resistance whatsoever.”
“Indicators are all horrible,” another broker told Tankerworld. “Too many ships available for too little cargoes. Owners are already not breaking even, but rates are still falling.”

Tko nije znao Tankerska prevozi DRY bulk I tankere
http://www.tankerska.hr/ship_list.html
Stranica malo bolje bravarije. A di je revidirano izvjesce, ono pravo sa malo vise detalja od prihodi-rashodi=dobit
Pa malo da vidimo plan gradenj, pa da vidimo zaduzenost, po kojim kamata su se zaduzili
Pa da vidimo kako se konsolidira Lenac ili sta su vec kupili, kako su to prikazali i kakvo je tamo poslovanje
Pa novosti o projektu Ninsko Blato.
O svemu tome nula bodova, nista

A majko moja..

Od svega imamo employees are partners.. I to je to..
i da se jako brino o svojim zaposlenima. Super, a sta je sa ostalim dionicarima..*????

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


http://www.tankerworld.com

neznam zasto ste ovo postali, cemu???
The VLCC spot market is looking worse than at any time in recent memory, brokers tell Tankerworld, as rates on all routes sank further this week on limited activity.

Fearnleys told Tankerworld in a note on Wednesday that “rates continue to fall without any apparent resistance whatsoever.”
“Indicators are all horrible,” another broker told Tankerworld. “Too many ships available for too little cargoes. Owners are already not breaking even, but rates are still falling.”

Tko nije znao Tankerska prevozi DRY bulk I tankere
http://www.tankerska.hr/ship_list.html
Stranica malo bolje bravarije. A di je revidirano izvjesce, ono pravo sa malo vise detalja od prihodi-rashodi=dobit
Pa malo da vidimo plan gradenj, pa da vidimo zaduzenost, po kojim kamata su se zaduzili
Pa da vidimo kako se konsolidira Lenac ili sta su vec kupili, kako su to prikazali i kakvo je tamo poslovanje
Pa novosti o projektu Ninsko Blato.
O svemu tome nula bodova, nista

A majko moja..

Od svega imamo employees are partners.. I to je to..
i da se jako brino o svojim zaposlenima. Super, a sta je sa ostalim dionicarima..*????


Kolega Blueman nešto vam se zamjerila TNPL.Čim se spomene vi kao bik na crveno.
Ljudima smo već dojadio sa TNPL i LPLH pa bi bilo primjernije da obračun nastavimo na stranici
Uporedba brodara.
Samo ipak ne razumijem što vas smeta ova tablica o floti TNPL.Zaista mlada i respektabilna flota.
Firma vrijednija od sva četiri ostala brodara skupa.Pa takve firme treba poštivati.Da je takvih više u Hrvatskoj.Da li vam je poznato da TNPL uživa gotovo najbolji na Mediteranu.Tako kažu pomorci.

rba? možda


Što rade bankarski smradovi.

– pa lijepu čestitku su mi poslali.
– imam jedan veći kredit (firma), i zbilja zgodnu kta. 6.5% (u eurima).
– i sada mi smradovi napišu, mijenja se kta. na 10% .

– I love this game.
Pozdrav !

pepe7

JANAF u pozitivnoj blokadici

Kaj sam vam reko za best buy….

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio


JANAF u pozitivnoj blokadici

Kaj sam vam reko za best buy….

– JNAF, završio u minusu -5,67% .
– kaj sam Vam rekla za best buy JNAF ,
– i molim Vas manje drukajte na ovoj temi ,
– a i Vi tom druku date ocijemu 80%.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana kao i obično brutalno zaradila! [thumbsup] Ovom turom bar za ferulju [lol]


Ivana kao i obično brutalno zaradila! [thumbsup] Ovom turom bar za ferulju [lol]

sto mislite o koei i dividendi??

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Ivana kao i obično brutalno zaradila! [thumbsup] Ovom turom bar za ferulju [lol]

– pa istine radi danas sam u sitnom minusu.
– burza je dosta pala, ali moja glavna investicija je u sitnom plusu.
– neke dionice np. ATPL sam ipak na vrijeme prodala.
– pa ne može se svaki dan brutalno zarađivati.
– a još važnije od možebitne zarade je ne gubiti svoje novce na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

Zar koei isplaćiva dividendu?



Ivana kao i obično brutalno zaradila! [thumbsup] Ovom turom bar za ferulju [lol]

– pa istine radi danas sam u sitnom minusu.
– burza je dosta pala, ali moja glavna investicija je u sitnom plusu.
– neke dionice np. ATPL sam ipak na vrijeme prodala.
– pa ne može se svaki dan brutalno zarađivati.
– a još važnije od možebitne zarade je ne gubiti svoje novce na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Ajde izlazak na vrijeme,sory došlo mi malo da podbodem.Moje mišljenje je da je najvažnije na burzi u što kraće vrijeme ostvariti što veći prinos,a te fore najbitnije ne izgubiti baci u vodu ,počmi zarađivati pa povremeni gubitci neće pretjerano utjecat na performanse portfeljea.

1Q izvješća će pokazati naznake kojim putem se krećemo.

p.s. Ako se situacija okrene, nastradati će onaj koji je bio zadnji u lancu po principu najveće budale.
[/quote]

Upravo tako kolega.
Osobno, do izvješća Q1-09, ništa od trgovine, možda se nešto proda (HT) ali za kupovinu, još je prerano.Možda onda bude prekasno, ali se zato i znatno smanjuje rizik.
Kako se danas otvorilo preko bare, još se svašta može dogoditi.
P.S.Predlažem da koleg(u)icu,ivana 7 nominiramo za najkockara Q1-09,jer je upravo nevjerovatno, s koliko sreće kupuje i prodaje iste ili različite dionice, i pritom zarađuje u preko 95 % slučajeva.
Unbeliveble. [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close