Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Očekivao sam bolji odgovor s obzirom da si noćas ostala iza 3 na forumu.

– nisam ostala, došla sam kući u 3.
– ipak je bio vikend i šteta je ne proživjeti malo život svoj, pa novce treba i trošiti.
– a uvijek prije spavanja volim pogledati kako su završili ameri i malo prolistati forum.

– a evo i tko Vam je najveći radnik na ovome forumu i tko najviše ulaže u znanje,
– gospodin Vlad,
– na listi mi je prijatelja te je na kompjuteru i u najsitnijim satima.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. pa tek Vam pravi život ide od ponoći, gdje Vi živite ?


Plan investiranja.

– to je po meni zbilja najvažnije, ali zbilja malo tko to ima.

– ovih dana s mojim zadnjim deviznim rezervama dokupljujem HT (ovisno hoće li mi cijena biti povoljna), ili 3-4 dividendne dionice koje su trenutno zbilja na niskim cijenama.
– jako brzo očekujem prvi dio HT dividende i upotrebljavam ih isto kao u prethodnoj rečenici.
– drugi dio HT dividende koji će doći tek za dva mjeseca također će ići u dividendne, ali tada zbilja treba pripaziti u kojim firmama je to moguće.
– biti će i drugih dividendi koje će također ići u dokup.
– ovo ljeto imam pravo na korištenje stambene štednje cca 250.000kn, računam kako će u ljetu biti i najniže cijene dionica pa će najvjerojatnije cijela ta suma ići na kupnju dionica HT,
– nekako sam mišljenja kako bi ti sitni novci mogli zaraditi za stan na HT-u za jedno 3-4 godine,
– a sada ovisno o amerima i stanju kod nas nekada će biti potrebni brzi zaokreti,
– tokom godine mislim izlaziti iz nekih dionica, ali sve ovisi o cijenu, te bi i ta lova završila u HT-u.

– molim Vaša iskrena mišljenja o ovome planu.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. trenutno nisam u nikakvom kreditu.
– novac koji je trnutno na burzi zbilja mi ni u nekakvoj dalekoj budućnosti nije potreban.
– svaki mjesec imam veći višak novca iz investicija koje nisu dionice, a reinvestiram ih na burzu.
– i normalno čekam stabilizaciju tržišta za uzimanje većih kredita koje bi upucala na burzu.

Ja nisam toliko uvjeren u "makroekonomsku stabilnost" kao ti i Sanader pa sam ograničio svoja ulaganja na ovom tržištu. Dobro je da ćeš sve te devizne rezerve pretvoriti u kune. S obzirom na količinu novac koju ćeš plasirati na tržište očekujem da bi kuna do kraja mjeseca trebala biti 7,15

HT jeste dobra dionica, ima masu casha na računu, defanzivna industrija, mogu se riješiti viška radnika, konkurencija slaba i prezadužena, zanimanje stranih investitora… Sve j to pozitivno.
Bez obzira na sve to, slabo tržište je može povući dolje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


I prošle godine su ljudi računali da će zaraditi 27% na ovoj dionici pa su je plaćali 320 mislim. Ispostavilo se da su nakon 14 mjeseci -10%. Što je izuzetno dobar rezultat s obzirom kako su mogli proći.

– znaš kako se kaže da je računica majka svih zaheba.
– možda su pravili računicu bez krčmara.

– i ja sam tada također kupovala manje količine HT.
– spasila me prodaja INE i kupnja HT (velike količine) na cca 190.
– tako da sam s HT-om u nekom sitnom plusu.

– I love this game.
Pozdrav !



I prošle godine su ljudi računali da će zaraditi 27% na ovoj dionici pa su je plaćali 320 mislim. Ispostavilo se da su nakon 14 mjeseci -10%. Što je izuzetno dobar rezultat s obzirom kako su mogli proći.

– znaš kako se kaže da je računica majka svih zaheba.
– možda su pravili računicu bez krčmara.

– i ja sam tada također kupovala manje količine HT.
– spasila me prodaja INE i kupnja HT (velike količine) na cca 190.
– tako da sam s HT-om u nekom sitnom plusu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Nisam niti jednog trenutka posmislio da bi ti mogla izgubiti. Pretpostavljam da manje količine znači do milijun kuna ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ivana plan je OK.
Evo cijene su tu negdi di ih nisam mogao da zamislim,hoću da stan prodam kad ono baš i nije neka navala za stanovima.Ah dobro šta se može dividendu ću reinvestirati,a do kraja ljeta uć u dionice 50%.
Imam i ja plan ali ne smim raći jednom uspješnom investitoru kakav je da me ne prestigne na asku (možda ovog ljeta izađem sa detaljima) [tongue]


Nisam niti jednog trenutka posmislio da bi ti mogla izgubiti. Pretpostavljam da manje količine znači do milijun kuna ?

– manja količina je taj milijun bez nekih nula.

– ali ni taj milijun Vam nije tako veliki, pa to je jedan manji obični stan.
– iz iskustva znam kako je zbilja teško doći do tog prvog, dalje je samo jedna lijepa igrica u kojoj je najvažnije ne bankrotirati.

– a što Vam donosi ulog od samo jednog miliona u HT-u.
– po jučerašnjoj zaključnoj cijeni 4.524 dionice ili dividenda od 135.674,76kn .
– e sada usporedite plaće u HR i prosječni mjesećni dividendni prinos na milijun kuna 11.306kn.
– ja se volim igrati brojkama,
– ali zbilja je jako lijepa igra na HT-u kada računam kamata na kamatu.

– i još jedno pitanje za kraj ???????
– kako ono posluje HT ?????
– hoće li dobit u ovoj godini biti manja ili veća ???????
– s ovakvom dobiti kakva bi mogla biti cijena dionice HT-a za 3-5 godina ?????
– puno pitanja,
– ja znam i odgovore, ali zbilja sami trebate doći do istih.

– I love this game.
Pozdrav !



Nisam niti jednog trenutka posmislio da bi ti mogla izgubiti. Pretpostavljam da manje količine znači do milijun kuna ?

– manja količina je taj milijun bez nekih nula.

– ali ni taj milijun Vam nije tako veliki, pa to je jedan manji obični stan.
– iz iskustva znam kako je zbilja teško doći do tog prvog, dalje je samo jedna lijepa igrica u kojoj je najvažnije ne bankrotirati.

– a što Vam donosi ulog od samo jednog miliona u HT-u.
– po jučerašnjoj zaključnoj cijeni 4.524 dionice ili dividenda od 135.674,76kn .
– e sada usporedite plaće u HR i prosječni mjesećni dividendni prinos na milijun kuna 11.306kn.
– ja se volim igrati brojkama,
– ali zbilja je jako lijepa igra na HT-u kada računam kamata na kamatu.

– i još jedno pitanje za kraj ???????
– kako ono posluje HT ?????
– hoće li dobit u ovoj godini biti manja ili veća ???????
– s ovakvom dobiti kakva bi mogla biti cijena dionice HT-a za 3-5 godina ?????
– puno pitanja,
– ja znam i odgovore, ali zbilja sami trebate doći do istih.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ako čita tvoje postove, Dinko Novoselec, je već razvio kompleks niže vrijednosti.

Ja mislim da će dobit HT-a biti u ovoj godini biti nešto niža nego u 2008-oj. Recimo 20-25 kuna po dionici. Koliko blizu donjoj granici ovisit će o turističkoj sezoni.

Kakva bi cijena mogla biti za 3-5 godina ovisi o mnogo čemu. Kažem ti da HT nije izolirani dio hrvatskog tržišta kapitala i da ukupno tržište ima utjecaja na vrijednost dionice. Veliki utjecaj
imaju cijene obveznica jer je HT value stock. Njemu su obveznice glavna konkurencija. Jako puno ovisi o tome kako i gdje će investirati novac.

Value stocks po meni nemaju osobitu dugoročnu perspektivu. Zbog velikog printanja novca, prije ili kasnije ćemo ući u inflaciju. To znači i da će kamatne stope rasti i dividendne dionice će biti manje
atraktivne. Za period od 5 godina je ključno da pametno investiraju novac koji će omogućiti rast profita.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Plan investiranja.

– to je po meni zbilja najvažnije, ali zbilja malo tko to ima.

– ovih dana s mojim zadnjim deviznim rezervama dokupljujem HT (ovisno hoće li mi cijena biti povoljna), ili 3-4 dividendne dionice koje su trenutno zbilja na niskim cijenama.
– jako brzo očekujem prvi dio HT dividende i upotrebljavam ih isto kao u prethodnoj rečenici.
– drugi dio HT dividende koji će doći tek za dva mjeseca također će ići u dividendne, ali tada zbilja treba pripaziti u kojim firmama je to moguće.
– biti će i drugih dividendi koje će također ići u dokup.
– ovo ljeto imam pravo na korištenje stambene štednje cca 250.000kn, računam kako će u ljetu biti i najniže cijene dionica pa će najvjerojatnije cijela ta suma ići na kupnju dionica HT,
– nekako sam mišljenja kako bi ti sitni novci mogli zaraditi za stan na HT-u za jedno 3-4 godine,
– a sada ovisno o amerima i stanju kod nas nekada će biti potrebni brzi zaokreti,
– tokom godine mislim izlaziti iz nekih dionica, ali sve ovisi o cijenu, te bi i ta lova završila u HT-u.

– molim Vaša iskrena mišljenja o ovome planu.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. trenutno nisam u nikakvom kreditu.
– novac koji je trnutno na burzi zbilja mi ni u nekakvoj dalekoj budućnosti nije potreban.
– svaki mjesec imam veći višak novca iz investicija koje nisu dionice, a reinvestiram ih na burzu.
– i normalno čekam stabilizaciju tržišta za uzimanje većih kredita koje bi upucala na burzu.


ja ipak mislim da ce ovaj tjedan biti dno cjele ove krize a ne ljeto



Očekivao sam bolji odgovor s obzirom da si noćas ostala iza 3 na forumu.

– nisam ostala, došla sam kući u 3.
– ipak je bio vikend i šteta je ne proživjeti malo život svoj, pa novce treba i trošiti.
– a uvijek prije spavanja volim pogledati kako su završili ameri i malo prolistati forum.

a evo i tko Vam je najveći radnik na ovome forumu i tko najviše ulaže u znanje,
– gospodin Vlad,
– na listi mi je prijatelja te je na kompjuteru i u najsitnijim satima.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. pa tek Vam pravi život ide od ponoći, gdje Vi živite ?

[/quote]

moram izvijestiti cijenjenu gđicu da je opažaj moga boravka uz kom u ranim jutarnjim satima misleading.
naime, moj poslovni komp uključen je od 0 do 24 h, s otvorenim prozorčićem poslovnog foruma.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@jovanka

tvoje mišljenje o perspektivnosti građevinara: hdel, dlkv,thnk.

može i na pm.

(nije to na pas mater ni ono još ljepše)…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Komentar trgovanja HT.

– evo jedan zanimljiv podatak.
– HT na ovoj cijeni od 204kn,
– ostatak dividende koji ide za cca 2mj. nosi 8,43% dividendnog prinosa,
– znači i samo taj dio je puno veći prinos nego ostale naše firme.

– i gledam burzu, i stvarno jako puno inteligentnih investitora na njoj.
– i onda se pitamo zašto nam je u Hrvatskoj ovako,
– dobro da nije i puno gore.

– I love this game.
Pozdrav !


– i gledam burzu, i stvarno jako puno inteligentnih investitora na njoj.

Čitali su Benjamina Grahama… [lol]


Ivana plan je OK.
Evo cijene su tu negdi di ih nisam mogao da zamislim,hoću da stan prodam kad ono baš i nije neka navala za stanovima.

– evo zašto je dobar ovaj forum.
– pa jučer si mi dao super ideju o kojoj sam još jedan sat poslije pravila kalkulacije.

– imam i ja jedan stan viška koji iznajmljujem,
– a te cijene najma koliko god podstanarima bile velike, ekonomski gledano jako su male.
– i sa tim podstanarima stalno imaš neke komplikacije.

– evo što mi kaže nekakva moja računica.
– prinos na dionicama, ili ako gledam samo HT i kta na kta daje zbilja čuda.
– pa već za 4 godine se mogu kupiti 2 stana.

– samo je tu i jedan problem, stan sam naslijedila i emotivno sam za njega vezana.
– ali zbilja ću morati odbaciti takvo emotivno razmišljanje,
– isto kao i na dionicama, ne smijem se zaljubiti u niti jednu,

– a stan mi je relativno nov u centru grada.
– što ga ne bi prodavala uz jednu pristojnu cijenu.
– a jeftinih dionica će biti kroz cijelu ovu godinu.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7
ja sam već to napravio

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Ah dobro šta se može dividendu ću reinvestirati,a do kraja ljeta uć u dionice 50%.
Imam i ja plan ali ne smim raći jednom uspješnom investitoru kakav je da me ne prestigne na asku (možda ovog ljeta izađem sa detaljima) [tongue]

– ne kužim ako je prilika zašto ulaziti sa samo 50%.
– po meni je ipak puno bolje raspraviti o planu, jer nije dobar plan s greškama.
– i tu se slobodno može o tome i pisati,
– nitko ti s burze neće pokupiti dionice, pogotovo ne u ovo vrijeme.
– na ovoj temi zbilja nema nikakve opasnost jer ju uglavnom prate neinteligentni investitori.
– ma svrati tu i Baron, ali samo za podjeliti jedinice, nema vremena za čitati.
– a Novoselac je priglup da bi uspio pronaći ove stranice,
– a ovi i koji čitaju, 98% ih nema love,
– onda gdje tu vidiš opasnost ??????????

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close