Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dali je najbolja ali uz KODT-R-A čini mi se da je dobra prilika i KORF-R-A.

P/E 4,63
P/BV 0,38


Evo par moji preporuka:
– kupite HT, ova cijena je stvarno prilika
-zapravno nemojte kupovati HT, branitelji!


Evo par moji preporuka:
– kupite HT, ova cijena je stvarno prilika
– zapravno nemojte kupovati HT, branitelji!
– ustvari, kupite HT zbog dividende, 10% je ipak 10%!


@sakai
, @misko.
– isto pišete, i potpuno isto nas zahebavate na ovim stranicama.
– puno bi mi bilo draže kada bi oboje tu argumentirano pisali o vašim lađarima.
– ali ti Vaši lađari su i dosta stresne dionice, puno to ide gore pa dolje, daju smiješnu dividendu sada kada rade najbolje u svojoj povijesti.
– sigurno će doći kriza i kod tih Vaših lađara, samo ću Vas onda pitati kome ćete prodati Vaše dionice i po kolikoj cijeni.
– trenutno su te lađarske firme tipa ATPL raj za trejdanje, uostalom to i sama radim.
– samo se je tu skupilo jako puno špekulativnog kapitala.

– a za HT me dobro zahebavate.
– samo bih preporučila vrlim investitorima koji prelazu u keš pozicije i oročavaju novce u bankama.
– zar Vam nije pametnije kupiti HT.
– pametnom dosta.

– i nitko mi se nije pohvalio,
– a koga uopće interesira moje pisanje i kada sam napisala, sada je došlo vrijeme za bogaćenje.
– vjerovali ste Iveku i crobexu na 2.500 , a možda Vam dotle i dođe.
– za mene će to biti samo još jedan krug okretanja novca.
– ali kako će to Vama pomoći ne znam ni sama.
– a odgovara mi i rast dionica jer sam pretežno u dionicama.
Pozdrav !


Kratko i jasno – savjetujem ljudima da ako imaju casha ulažu u dioničke fondove koji su trenutno out, no recimo mjesečnim trajnim nalogom, mogli bi jeftinije kupiti udjele, nakon oporavka tržišta; sve vrijedi na vremenski rok od par godina, koji će prema mojim računicama biti isplativ.


Ivana7 kakvo je tvoje mišljenje o ulagnju u [color=blue]ZB Aktiv[/color] ?

– prije cca 2 god. uložila sam u tri fonda ZB, svi su narasli, a oni čak u minusu.
– nakon tri mjeseca sve sam to isprodavala s bijednim plusom od 200kn.
– i još su me zahebavali kod isplate, morala sam kod njih otvoriti karticu, pa istu i rasparati, a to košta.
– zato bar ja nikad više, i zbilja ništa kod bankarskih poslova s ZB.

– i ja sam nekada savjetovala ljude koji se ne kuže u dionice neka ulažu u investicijske fondove.
– jer ti OIF ustvari i dižu naše tržište kapitala.
– na koncu i ja sam s jednim malim dijelom kapitala bila u OIF.
– ali više nema šanse,
– više nikada neću ulagati u investicijske fondove, niti ih ikome preporučiti.
– u ovoj krizi su se pokazali kao pravi diletanti,
– najveća fora u cijeloj priči je kako oni isto zarađuju i kada rastu i kada gube.
– i veći dio njih radi potpuno isto.
– znam reći ćete kako su oni u ovoj krizi ipak bili bolji od crobexa i puno investitora u TOP10,
– ali morate znati kako je crobex 100% u dionicama, a OIF nisu, jer oni još ulažu i u obveznice i novac, a te dvije stvari nisu padale tako su i njihovi stvarni gubitci puno manji.
– najveća greška kod svih njih su, nema ulazne ni izlazne provizije kod velikih suma, što su fenomenalno dobro iskoristili OMF koji su na ATH izlazili iz OIF.
– a svi mali su doslovno bili kažnjeni, uz gubitak koji im je napravio fond još su mu za takav rad morali platiti i proviziju kod izlaza.
– OIF je prepolovljena imovina kojom upravljaju,
– isprodali su većinom likvidne dionice, i veliko je pitanje kakvi su im sada portfelji i koliko oni sada realno vrijede, jer im je u vlasništvu pretežno preostalo smeće od dionica.
– tu se može još puno toga napisati, ali i ovo je dosta za shvatiti problematuku.

– za kraj,
– moja je preporuka, NE ULAGATI u investicijske fondove.
– jer će im trebati najmanje dvije godine za kakav takav oporavak.
– a sve su to učinile njihove banke koji su i vlasnici istih fondova,
– zašto ?
– trebalo je uništiti 100.000 malih investitora i novac ponovno vratiti u banke, u čemu su i uspijeli.

– u što ulagati, ako ne ulagati u investicijske fondove ?
– dionice, i to one likvidne, koje će kupovati OIF, jer trenutno nemaju te dionice.
– np. HT, INA, na najnižim cijenama (ali tu je i rizik BF i radnici), ali dugoročno o.k.
– zatim ADRS …..
– u taj portfelj možemo još dodati koju banku i još par dionica, ali dividendnih, i nikako ne ulagati u balone, ma koliko dobro se oni reklamirali na ovom forumu.
– na jednom takvom portfelju sigurno nećete puno zaraditi, ali neće biti niti velikih gubitaka.

Pozdrav od Ivane7 !

Ali ima i jedna stvar koju bih možda i mogla preporučiti, INVESTICIJSKI PORTFELJ.

– slično je otvorenim investicijskim fondovima, ali puno bolje.
– puno banaka i brokera kod nas vode i privatne investicijske portfelje,
– samo je za male i dosta skupo, prije bio min. ulog 100.000kn, mislim kako je sada puno kuća diglo to na min. 200.000kn.
– ali i tu ima puno pljačke tipa ulazna naknada, godišnja naknada, i na koncu naknada gdje se u većini slučajeva dobit dijeli 80 : 20, a ima i povoljnijih, ali u biti svi deru.

– to je po meni puno bolje jer je to samo Vaš investicijski portfelj, dionice su kupljene na Vaše ime, i u biti znate što posjedujete,
– brokerska kuća koje za Vaše ime, ali po svom izboru kupuje dionice ima stvarno velike mogućnosti, jer mogu kupovati i po jednu dionicu bilo čega po minimalnoj proviziji.
– ne trebaju biti u keš poziciji jer će neki investitor htjeti naplatiti svoje udjele.
– u korekciji, ako i padnu, mogu čekati u dionicama kraj korekcije, bez straha od navale prodaje nezadovoljnih udjeličara.
– samo i tu plaćate proviziju za gubitke koje Vam stvaraju.
– kada bi se kod nas htjelo, to bi mogla zbilja biti vrhunska bankarska ulaganja.
– ali kod nas nedostaje dobrih stručnjaka u tome poslu.
– a kako će ih biti kada se samo po vezama prima nestručan kadar.
– evo ja sam bila u jednoj banci na natječaju gdje je bilo 120 kandidata.
– pisala sam zaista zahtjevne testove četiri sata,
– i kao obično probila sam strogo čuvanu bankarsku tajnu.
– od 120 kandidata na tome testu sam bila daleko najbolja.
– ta banka me već više puta zove na razgovore za posao, upravo zbog mojih rezultata, ali u pravilu se zapošljavaju oni po vezama, a nikako po znanju.
– ovom prilikom se zahvaljujem onim forumašima koji su mi ponudili posao u svojim firmama, ili su mi ponudili naći posao.
– zbilja ima divnih ljudi na ovome forumu koji su Vam spremni pomoći u svakom pogledu.
– a što se tiće moga zaposlenja, uskoro ću biti zaposlena, a u stvari taj mi posao niti ne treba, ali ipak želim imati i radnog iskustva, i u stvari vidjeti koja je cijena novca za rad,
– jer do sada novac nisam niti puno cijenila.
– udaljila sam se od teme.
– ti brokerski stručnjaci su mi napravili minus u portfelju u ovoj godini od – 21.33%.
– puno gore su radili nego ja sa svojim portfeljem.
– ali kako me na ovom forumu većina laže, a ovaj mali portfelj me sigurno ne može lagati, u stvari vidim svoje mogućnosti.
– i na kraju, koja brokerska kuća, koje dionice, koliki portfelj, nemojte pitati – bankarska tajna.
Pozdrav !

@ Ivana7

Oči su mi se osušile koliko sam čitao.[cry]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

[wink]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Vidim da ovdje sve vrvi preporukama. Ponoviti ću post koji sam postao na jednom drugom forumu…
Radi se o dijelu iz knjige “Planiranje financijske sigurnosti za starost” Lee Eisenberga.
Učinili su mi se zanimljivim mudrijaški savjeti 75-godišnjeg financijskog savjetnika(ne mislim na autora knjige).

1. Kupuj samo dionice koje će rasti. Ostale su gubitak vremena.

2. Daj svom brokeru puno posla. Kroz stalno kupovanje i prodavanje, postat će ti najbolji prijatelj.

3. Obrati pažnju na istraživanja analitičara. Ljudi koji ga izrađuju su inteligentni, pošteni i stvarno im je stalo do tebe.

4. Svakoga dana čitaj novine i slušaj financijske izvještaje na televiziji. Napravi točno ono što ti kažu.

5. Budi ljubazan prema svom brijaču-on će uvijek imati najbolje savjete o dionicama.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Ako netko da nije shvatio tip je bio malo ironičan.[proud]

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


[wink]

– dragi Zgubi, jučer si bio u pravom elementu inspiracije jako dobrih i poučnih postova.
– daj napiši nam tvoju taktiku keš-r-a.
– i na koncu kako to izgleda.
Pozdrav !


@ Ivana7
Oči su mi se osušile koliko sam čitao.[cry]

– i ja jako puno čitam.
– na žalost ima preko 95% smeća,
– ali mora se zbilja puno toga pročitati kako bi izvukli samo 5% korisnog štiva.
– i je li ti se tekst svidio,
– i što nam preporučaš.
Pozdrav !

ja preporucam HT, iako….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Vidim da ovdje sve vrvi preporukama. Ponoviti ću post koji sam postao na jednom drugom forumu…
Radi se o dijelu iz knjige “Planiranje financijske sigurnosti za starost” Lee Eisenberga.
Učinili su mi se zanimljivim mudrijaški savjeti 75-godišnjeg financijskog savjetnika(ne mislim na autora knjige).

– odličan post, te ću komentirati i svaku točku.

1. Kupuj samo dionice koje će rasti. Ostale su gubitak vremena.
– to me pita preko 90% investitora, samo im je još bitnije i koja će najviše i najprije rasti.
– ulaganje u znanje ih jako malo interesira.

2. Daj svom brokeru puno posla. Kroz stalno kupovanje i prodavanje, postat će ti najbolji prijatelj.
– toga kod nas nema,
– brokeri imaju male plaće od svojih poslodavaca, a stimulacije na učinjeni posao ako ih i imaju jako su male, tako da su potpuno nezainteresirani za imati više posla.
– to možete vidjeti iz knjiga ili filmova kako se radi u Americi,
– brokeri vas nazivaju, jer oni prate tržište, imaju informacije, cilj im je da što više preko njih trgujete, jer im plaća ovisi o učinjenom prometu (kod nas toga zbilja nema)
– a i kada kupujete preko kompjutera izbjegli ste brokere, nemate s kime razgovarati, računalo Vam samo skida proviziju.
– ali zato imamo ovaj forum, i svi Vi postajete za mene jedan dobar broker s kojim razgovaram.
– samo su tu jako nezgodni oni “brokeri” koji nam žele uvaliti svoje dionice po višim cijenama.

3. Obrati pažnju na istraživanja analitičara. Ljudi koji ga izrađuju su inteligentni, pošteni i stvarno im je stalo do tebe.
– ako postupite suprotno od analiza np. Hipo, vjerojatno ste napravili pravu stvar.
– na ovom forumu, taman kada su svi postali Ivek i prognozirali crobex na 2.500, a on sa 3.200 samo gore, uvijek treba razmišljati svojom glavom i ići kontra većine, samo je to zbilja jako teško.

4. Svakoga dana čitaj novine i slušaj financijske izvještaje na televiziji. Napravi točno ono što ti kažu.
– nažalost imamo puno novina, a jako malo ili ništa stručnih novinara koji bi mogli stručno pisati.
– oni u dionicama traže samo senzacijonalističke vijesti, slom burze, pa to su svi pisali, i je li bio slom.
– za veliku većinu njih dionice su još uvijek špansko selo.

5. Budi ljubazan prema svom brijaču-on će uvijek imati najbolje savjete o dionicama.


– trenutno još nismo u toj fazi razvoja naše burze.
– u ovoj korekciji imamo i 100.000 gubitnika kod malih ulagača.
– oni su izgubili, to se zna, ali su tihi i sigurno se nitko od njih s time ne hvali.
– samo kada se opet vrate burza će im opet napraviti sličnu stvar.
– jer burza nije socijalna ustanova.

New Report

Close