Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nešto se događa na burzi.
– velika većina dionica mi raste, pogotovo blue chipovi kojih imam i najviše.
– nešto mi mute fondovi, ali neka kad mi dionice rastu.
– nažalost 100% sam u dionicama te samo mogu promatrati ovaj rast.
Pozdrav !


Nešto se događa na burzi. – velika većina dionica mi raste, pogotovo blue chipovi kojih imam i najviše. – nešto mi mute fondovi, ali neka kad mi dionice rastu. – nažalost 100% sam u dionicama te samo mogu promatrati ovaj rast. Pozdrav !

Nevjerojatno koliko bisera, iz vaših usta gospođo, u zadnje vrijeme prosipate pred neuki investitorski puk! Jako je nezgodno kada ste 100% u dionicama i gledate njihov rast, vjerujem vam! Vjerojatno bi vam više odgovaralo da gledate pad, a niste u kešu?! No, pripisat ću to sitnom satu u kojem ste postali, iako je to samo nastavak gluposti koje pišete u zadnje vrijeme…

bez riječi glupost!
mislim da ovdje još se ne vidi rast, ja ga bar ne vidim

dan je pametniji od noći


Nevjerojatno koliko bisera, iz vaših usta gospođo, u zadnje vrijeme prosipate pred neuki investitorski puk! Jako je nezgodno kada ste 100% u dionicama i gledate njihov rast, vjerujem vam! Vjerojatno bi vam više odgovaralo da gledate pad, a niste u kešu?

– stvarno biseri,
– pogodila u kom smijeru će tržište.
– pogodila tko će dobiti izbore.
– kupovala kad je bilo jeftino i ušla 100% u dionice, što sam već i pisala.
– ali mi žao što nisam ušla u velike kredite, i nakupovala se još toga dok je bilo jeftino.
– ovaj rast sam ipak očekivala u siječnju, ali mi je ipak drago jer je došao i prije moje prognoze.

– nažalost nemam potrebu pitati za savjet koje dionice kupovati, jer nemam keša.
– sada bi moglo jedino pitanje, što prodati pa kupiti nešto što će još više rasti.
– ali prezadovoljna sam, većina mojih zicera raste.
Pozdrav !


mislim da ovdje još se ne vidi rast, ja ga bar ne vidim

– ja ga vidim, a financijski sam ga i dobro osijetila, a nadam se kako će biti još i puno bolji.
– crobex ponovno iznad 5.000 bodova.
– odnosno crobex 5.032
pozdrav !


bez riječi glupost! mislim da ovdje još se ne vidi rast, ja ga bar ne vidim

Oni koji imaju KOEI, ERNT, ADRS vide rast ( ja nemam). To da su tako kvalitetni blue chipovi povratili pozicije je po mom mišljenju dobro za tržište kapitala.

Opet ako netko ulozi 5 miliona kuna u dionice, kad bi vam reko da je zaradio u godinu dana 20% rekli bi loše, a kad bi vam rekao da je zaradio milion kuna, vjerojatno bi rekli vau. Kad netko pita za savjet, ne bi bilo loše da kaže na kakav prinos puca. Što je portfelj veći, manja je potreba za špekulativnim rizicima.

Kolegice, vidim da ste Vi jedna od rijetkih koja piše nešto smisleno na ovoj temi. Dajte mi recito što mislite o dionici Finvesta. Vidim da je kolega Znanac jako reklamira, ali mi se ne dopada što Aureus prodaje. Da li je to dobra kupnja na ovoj cijeni i zašto (ako znate) Aureus sad prodaje, a kolega Znanac kupuje? [undecid]


Kolegice, vidim da ste Vi jedna od rijetkih koja piše nešto smisleno na ovoj temi. Dajte mi recito što mislite o dionici Finvesta. Vidim da je kolega Znanac jako reklamira, ali mi se ne dopada što Aureus prodaje. Da li je to dobra kupnja na ovoj cijeni i zašto (ako znate) Aureus sad prodaje, a kolega Znanac kupuje? [undecid]

– o Finvestu jako malo znam,
– kupovala sam ga na cca 500kn i prodala na cca 650- 700, zbilja se ne sijećam, a radilo se je i o jako maloj količini dionica.
– volim i ja ulaziti u egzotične dionice, ali moji favoriti ipak su blue chipovi.
– ne želim tu raspravljati zašto kolega Znanac kupuje, pa valjda sa svojim novcem slobodno može kupovati što želi, i puno bi bolje bilo dobiti odgovor od njega, a odgovor imate već i na temi Finvesta.

– ja pratim ulaganje nekih fondova, baš sam htjela prodati jednu dionicu koja mi je već dosadila, ali kažem kad ju već kupuje Aureus, ne prodajem je, naravno dionica je narasla.
– ali ipak je teško pogoditi to s fondovima, jer pojedine dionice i godinu dana drže na istim cijenama kako bi ih mogli nadokupljivati, ili s istima dići vrijednost svog fonda, ali kada će se oni odlučiti za to ipak mi to ne možemo znati.
Pozdrav !


Kad netko pita za savjet, ne bi bilo loše da kaže na kakav prinos puca. Što je portfelj veći, manja je potreba za špekulativnim rizicima.

– puno toga ste rekli u zadnjoj rečenici.
– ja obično pucam na prinos od 100%.

– ali zašto moje želje i apetiti ne bi porasli.
– evo pitam za savjet, za iduću godinu, pucala bi na prinos od 200 – 300%, a i sa većim bi isto bila zadovoljna.
– ima li koji savjet koje bi to bile dionice ????
– pa ovo je jedno od najzanimljivijih pitanja koje sam ikada napisala na ovom forumu.
Pozdrav !


zmrklic: ” Kad netko pita za savjet, ne bi bilo loše da kaže na kakav prinos puca. Što je portfelj veći, manja je potreba za špekulativnim rizicima. ” – puno toga ste rekli u zadnjoj rečenici. – ja obično pucam na prinos od 100%. – ali zašto moje želje i apetiti ne bi porasli. – evo pitam za savjet, za iduću godinu, pucala bi na prinos od 200 – 300%, a i sa većim bi isto bila zadovoljna. – ima li koji savjet koje bi to bile dionice ???? – pa ovo je jedno od najzanimljivijih pitanja koje sam ikada napisala na ovom forumu. Pozdrav !

Firma Julije Timošenko ako je na burzi ?

Firma Julije Timošenko ako je na burzi ?

A koja firma bi to bila?


zmrklic: ” Firma Julije Timošenko ako je na burzi ? ” A koja firma bi to bila?

[thumbsup]

..........................................................................................

New Report

Close