Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa nije samo FNVC kolega alien. Pročitajte malo unatrag. Recimo i KTJV,SLDM,DKVS,BZJK naročito HT su sad dobre tvrtke za dokup naročito poslije izvještaja za 3q.

FNVC je još uvijek na nižoj cijeni od početka godine za cca 10%. Po pokazateljima potcijenjen, ali što je tu je.
Prema nepisanim pravilima dionica kad tad dođe na svoju fer cijenu. Ove godine ih je dosta već i premašilo tu cijenu. Za neke dolazak na fer cijenu tek predstoji.

– uvijek mi je teško kritizirati kad cijenim neku osobu kao gospodina Znanca, i nekako mi nedostaju njegovi dobri postovi na ovoj temi.
– HT je OK.
– ali ovo drugo, pa može biti dio jednog širokog portfelja, ali ulagati samo u to, neznam što bih rekla, igra za hrabre, te dionice stvarno mogu i puno gore, ali ipak mislim kako gospodin Znanac za sebe ima i druge sigurne adute.
– uglavnom to nije moj tip dionica.
Pozdrav !


molim mišljenje kolega što misle dokle će ovakva zelenjava na burzi. Skoro sve ide up. Kužim da sva lova dolazi od povrata HT ali opet kad će biti kraj? I hoće li nakon toga malo dolje?

– ako se ne ljutiš evo mišljenje i jedne kolegice.
– danas sam išla u jednu veću banku podići malo veću sumu novca, ali bez najave, službenica mi dala neku sitnu lovu i kaže nema više, ja odmah kažem želim šefa, mogu li dobiti direktora banke na telafon. i tada čekam 5 minuta, našli su riješenje u jednoj drugoj poslovnici ipak ima love.
– s tom lovom sam kupovala udjele u investicijskim fondovima, a to sam radila i jučer, neke fondove ću kupovati u ponedjeljak jer im je tada akcija.
– fondovi agresivno kupuju na burzi.
– mali investitori obožavaju kupovati dionice na najvećim cijenama.
– takvo blagostanje će trajati sve dok neki fondovi ne odluče kapitalizirati dobit na određenim dionicama.
– e sad kad će to biti ??????
– ali sve dok dolazi nova lova nema straha, a i fondovi više nemaju odlijeva sredstava te kupuju bez straha.
Pozdrav !

ivana7 koje fondove si kupovala ili koje namjeravaš kupiti ako nije tajna. Ja ternutno imam udjele u Aureus Equty, ZB aktiv, PBZ equty mada sada sve više kupujem dionice ali ništa za sada ne planiram prodavati od fondova.

Unaprijed zahvaljujem.

ivana7:

– ali nema sve to veze, sada zbilja vrijedi teorija kupi kako bi prodao većoj budali.
Pozdrav !

He he ivana…a kad sam ti u 5. mjesecu govorio o toj teoriji, ostala si u dionicama do grla…he he..
Dobro, samo ti praši ove papke…- girls rulez -[smiley2]

– ma govori si ti meni kako ćeš me ovo ljeto izvesti na jednu večeru.

– a u dionicama sam ovo ljeto bila 75%.
– nečega imam previše, negdje sam u vlasničkoj strukturi, a u neke dionice se i zaljubim što opet nije dobro.
– ali prinosi su i više nego dobri, kad bi dogodine bilo i pola od ovoga ne bih se bunila.
– u zadnjih mjesec dana malo preslažem portfelj.
Pozdrav !

Kakvo je mišljenje o brodarima?

Tko je najperspektivniji za sljedečih par mjeseci i zašto???

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Pa ja stvarno mislim da mene neki ovdje ne razumiju.
Evo po zadnji put; i ja sam bio toliko ‘pametan’ kao i svi vi i ulagao sam u IPO-e, dionice i fondove i jos uvijek to radim, ali ne stavljam svu svoju imovinu ‘na panj’.

– onaj tko želi zna što govoriš.
– i ja radim poput tebe, ne želim stalno pratiti burzu, danas je bio lijepi dan i šteta je bilo biti za kompjutorom.
– zbog tog razloga mi nikako ne ide dnevno trejdanje na burzi, tu radim samo minuse.
– ima i glupih investicija, stambena štednja, mirovinska štednja, najamnina stana ….
– ja sam u svim tim glupostima, s tim novcima bi se dalo puno više zaraditi na burzi.
– ali za neka buduća vremena će biti interesantno ulaganje i u obveznice, pogodite zašto ???
Pozdrav !


Kad smo kod turista, zanima me mišljenje oko situacije sa LRH.

Zahvaljujem

– i mene isto to zanima, imam nešto malo toga kupila sam ga davno po cca 3.000kn, bio je nešto narastao pa pao i sad mi se nekako čini tu je mjesecima.

– a i vikend je, što je sa burzovnim savjetima, što nam je raditi idući tjedan ????
– što nam je kupovati, što od ovoga skupoga predlažete za prodaju ?????
– pitanja ima puno.
Pozdrav !

Ako gornji pick ht-a bude prije donjeg picka INE , mozda je zapravo sve jednostavno. Kao beskrajni optimist tomu se nadam.

Ivana7, sta mislis o DLKV!!!
Da li ima perspektive za kupovinu na ovim cijenama ili cekati!!!
Zahvaljujem


. – zbog tog razloga mi nikako ne ide dnevno trejdanje na burzi, tu radim samo minuse. – ima i glupih investicija, stambena štednja, mirovinska štednja, najamnina stana …. – ja sam u svim tim glupostima, s tim novcima bi se dalo puno više zaraditi na burzi. – ali za neka buduća vremena će biti interesantno ulaganje i u obveznice, pogodite zašto ??? Pozdrav !

Iako se ponekad ne slazem sa tvojim misljenjem, ovaj put stvarno zboris mudro. Ljudi jos ne razumiju da ce i obveznice jedan dan (sto kasnije to bolje) postati primamljive. Ja jos ne razmisljam o njima, ali po jednom dobrom investitoru iz najuze rodbine (u inozemstvu) znam da je on odavno vec u obveznicama (a napravio je na LSE i US burzama milijune (doslovno)). Uglavnom ce se trziste kapitala dosta profilirati kad prestane ova expanzija; te ce biti dosta manje forumasa i manje postova. Trenutacno je svako pametan jer zaradjiva neku kintu, i onda se osjeca da je on najbolji investitor, te automatski da treba prosvijetliti i sve druge.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


venividi..: ” Kad smo kod turista, zanima me mišljenje oko situacije sa LRH. Zahvaljujem ” – i mene isto to zanima, imam nešto malo toga kupila sam ga davno po cca 3.000kn, bio je nešto narastao pa pao i sad mi se nekako čini tu je mjesecima. – a i vikend je, što je sa burzovnim savjetima, što nam je raditi idući tjedan ???? – što nam je kupovati, što od ovoga skupoga predlažete za prodaju ????? – pitanja ima puno. Pozdrav !

Ja znam sto cu ja raditi. Prvo kupovati likvidne koji zbog trenutacnih iskrcaja stagniraju a imaju dobrih buducih poslova i fundamente, a zatim kupovati i one sto su nelikvidni a FA i TA se cine dobrim, te su takodjer u vrlo profitablnom sektoru. Eto, ne zelim sada pisati sto cu kupovati tocno, da me se ne shvati krivo, a uvijek postoji i PM. Nekako mi se cini da sve vecim brojem clanova svi postajemo izlozeniji i nekim nepotrebnim prepucavanjima i kritikama, tako je mozda bolje ne postirati sve pojedinosti. Bez uvrede.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Ivana7, sta mislis o DLKV!!!
Da li ima perspektive za kupovinu na ovim cijenama ili cekati!!!
Zahvaljujem

– DLKV odlična firma sve za pet, i oni daju neku siću od dividende.
– sad je jako interesantan investicijskim fondovima.
– bila sam dva puta u toj dionici, na ovim zadnjim višim cijenama sam ga prodala, vjerujem kako sam pogriješila, ali tko ne griješi, tu sam jednostavno kapitalizirala dobit i otišla u nove investicije, puno puta i pogriješim, ali do sad je vrijeme uvijek učinilo svoje, sve dobre dionice su se uvijek dizale i samo su rasle, ali i tu nekada dođe kraj.
Pozdrav !

New Report

Close