Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mitkko, 12.05.2023. u 12:59

 





mitkko, 01.05.2023. u 17:51



 

 





mitkko, 26.04.2023. u 21:32



 

 

Vidim da Juniusa i dalje svrbi.

.

Covjeku koji razmislja dvodimenzionalno je tesko objasniti da postoji i treca dimenzija. Nije kontradiktorno smatrati da smo u sirem bear marketu i svejedno biti u odredjenim okolnostima bullish na nekim dionicama… jednostavno pokusavas profitirati na pojedinim dionicama koje kratkorocno ili dugorocno idu kontra trenda… koristis bear market relije za kratkorocne trejdove.

.

Napisao sam da ove dionice planiram drzati na neodredjeno, to ne znaci dugorocno. Danas je jednostavno bio buy signal, stavit cu mozda ako stignem kasnije i grafove, kada se vratim iz teretane. Jednostavno trenutno nemam tocan target, to cu odrediti u hodu. Nisam napisao ni da sam all in kako on navodi, daleko od toga.

.

Momak je procitao dva moja posta i sve mu je odmah jasno. 🙃

.

Stvari su inace u zivotu slojevite pa nije bas uputno razmisljati linearno, to je prilicno ograniceno.

 

 



 

Obećao sam grafove.

.

ADRS2 target je 60,20. Cijena trenutno radi retest breakouta i u buy zoni je.

HPB je ponovo na vrhu range-a, ako će napraviti breakout bit će u sljedećih par dana. Target je 133.

 



 

ADRS2 dobro napreduje, uskoro bismo trebali vidjeti breakout. Prvi target je 60.20, a drugi će vjerojatno biti negdje blizu vrha ovog kanala, ali o tome ćemo drugom prilikom. Ja sam malo požurio sa kupnjom, već po običaju, prosjek mi je 58,10.

.

HPB radi konsolidaciju ispod razine otpora, takozvani build-up, to je dobro. Trigger za kupnju je kada cijena napravi breakout. Ja sam već od ranije u poziciji, prosjek je 116.

Danas smo vidjeli breakout na HPB, a ADRS2 bi trebao slijediti vrlo skoro.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Mitkko, čestitke za HPB. Dobro je analiza predvidjela novi val rasta.

Mitkko ga je pogodio.

Junferius mu je prodao mnogo.

Hvala kolege👍

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Bravo @mitkko.

Nadam se da neces pogodit sa prognozom brodara.

Nemoj mislit da je ovo upuceno tebi, vec tvojoj prognozi.

Biti ces kao Vakula, samo Investment forecasting.

Informanka.

 

– nakon kratkog zastoja prošlog tjedna, ovaj tjedan ponovno u revijalnom tonu, lijepi rast portfelja se i dalje nastavlja.

– u ovom tjednu +1.3%, u ovoj godini +36.4% .

– KODT mi je narasla mrvicu, KODT i MDKA su mi pali ispod 80% nisam prodavala, pad je uslijedio zbog većeg rasta IKBA, ZABA, ATPL, PLAG.

– kad neće rasti favoriti (ali ono iskreno već su dosta narasli) rastu mi prve rezerve, e da mi je imati keša pa kupovati ove prilike koje se nude na tržištu, ali ne mogu preko 100% u dionicama, ne želim se zaduživati.

– ovaj tjedan sam prodala neke sitnije pozicije, ima me na nekim kupnjama ali nisam uspjela ništa jeftinog kupiti.

MDKA.

 

– rastom cijene tu se je podigao p/e 9.74, nije jeftino kao nekad ali je opet cjenovno prihvatljivo.

– evo tu sam vam ja na prvoj kupnji na 4.8XX eura, pa ako mi u sljedećem tjednu želite srušiti portfelj za dobar postotak prodajte mi tu jednu jedinu dionicu, više od toga ne mislim kupovati.

– nakon objave dobrog izvješća kupila sam malo KODT tada po skupih 450 eura, a danas kada gledam cijenu to mi ispada nešto jeftino.

– i MDKA je imala dobro izvješće ali tu ne očekujem veći rast cijene dionice.

– kod MDKE je nezgodno to što kad bih išla prodavati dionicu nema šanse da bi to mogla prodati bez dobrog rušenja cijene, a da idete u kupnju većeg broja dionica ponovno nemate šanse za to jer tu ima jako malo slobodnih dionica.

– i zamolila bi oporbu da se sada ne “lipari” (za ovo bi morali pronaći novi izraz (riječ) je lipa više nema), pustite me da realiziram ovu kupnju.

KODT.

 

– i tu cijena nemilice raste, srećom sam napravila veću zalihu tih dionica kad je cijena bila puno pristupačnija.

– porastom cijene narasla je na P/E 11 , više je nema ispod 10, ali ako ne budete dizali cijenu pasti će to ispod 10.

– a cijena ide nezaustavljivo gore (dobro to diže gospon Y.).

– za gospon Buda, strpite se s prodajom, uskoro vam je ovo na 500 eura,( a u Plodinama imate dosta jeftine crvene, ekološki prihvatljive gradske autiće na struju, jesu mali ali su i jeftini).

– moja godišnja prognoza za KODT: oni dobro rade te možemo očekivati sljedeću dividendu od 20 eura (u % to je slabi dividendni prinos ali to vam uzrokuje veliki rast cijene dionice),

– gledano na sadašnju cijenu očekujem rast od 20% ili cijenu dionice na 600 eura, plus div. cca 5% to bi bio ukupni godišnji prinos na dionici od 25%, što je stvarno dobar prinos.

– ali u jednoj godini se može puno toga lijepog i ružnog dogoditi tako da na ovu prognozu više gledate kao na neki smjer kojim će ići ova dionica dok firma bude dobro poslovala.

diokidina, 18.05.2023. u 19:00

Bravo @mitkko.

Nadam se da neces pogodit sa prognozom brodara.

 

ATPL.

 

– gospon Mittko vam nije pogodio ni na dnu TPNG, kad sam se je krcala s tom dionicom.

– pisao je da ne valja isto kao i sada za ATPL, a u međuvremenu se i on krcao s tom dionicom TPNG.

– samo morate znati da ja i gospon Mittko sasvim različito investiramo, njemu je za investiciju važna TA, a meni FA.

– zbog toga i dolazimo do različitih investicijskih odluka, zbog toga sam ja u dionicama 100% (najčešće bez keša) a gospon Mitkko u obveznicama.

– ja sam sklona riziku a gospon Mitkko više voli igrati na sigurno.

– nikoga ne osuđujem niti ću napisati kako netko krivo investira, kod nas se najviše investira keš u bankarsku štednju iako taj novac donosi najmanji prinos ali tu vam nema rizika pa su vam investitori skloni tim bankama.

– veliki rizik nosi i moguće velike prinose.

– potencijalno su najveći prinosi na virtualnim valutama (Bitcoin…) ali za moj ukus to je previše rizično pa tu ne investiram, a možda sam i previše neuka za to isto kao što je velika većina bankarskih štediša neuka za dionice.

 

ovo su moji favoriti HPB pogledati financijske pokazatelje

Ckml cijene energenata padaju,mogucnost jeftinog uvoza kvalitetne psenice iz Ukrajne a cijena kruha raste uz dobru turisticku sezonu ocekujem dobit od preko 80 mil kuna za ovu godinu plus moguce preuzimanje

Adpl nakon susnih godina u Auto industriji ocukejum znatan oporavak

Arnt,Rivp uz dobru turisticku sezonu ocekujem znatno bolje financijske pokazatelje

Nadajmo se samo da neće biti radioaktivnih čestica u toj pšenici..od onog britanskog protutenkovskog streljiva od osiromašenog urana. Rusija je pred para dana raznijela cijelo skladište tog i drugog streljiva i čestice su se raspršile posvuda. To tlo će u krugu najmanje 50 kilometara biti zatrovano jedno dobrih petnaestak godina. Rusija pretjeruje kad priča o “oblaku kojiide prema Poljskoj”, ali nije ni bezazleno. Nije Amerika davno izbacila osiromašeni uran.. a Rusija ga nije nikad ni koristila, nego obje koriste (mislim) volfram, koji je dosta skuplji.. Najgore je to što ni ne znamo kaj jedemo. Međutim vijest da je pšenica iz Ukrajine ozračena ne bi dobro došla za CKML.

Kriptovalute.

 

– Rijeka.

– firma BitLucky.

– špekulira se o šteti 70.000.000 eura.

– bijeg vlasnika i suvlasnika firme.

– ništa nije potvrđeno.

– “poštovani klijenti, nizom loših trejdova i odluka nažalost doveo sam stanje firme u kriznu situaciju…”

– dvije riječi koje nikad ne bih povezala zajedno… kripto i prevara…

– tko izgubi dobitak, dobije gubitak.

– na tržištu kapitala ako kanite pobijediti ne smijete izgubiti.

– budite informirani, čitajte “Informanku”.

Ukrajina ima ogromne povrsine zasijane psenicom tako da je to najmanja briga

Idemo dalje.

Strong buy : ERNT

Best buy : CKML

Buy : HPB

Po meni sve podcjenjeno.Promatrajmo.

 

Informanka.

 

– jako loš tjedan, odnosno ovaj petak, sve u minusu, a u svijetu, sve u lijepom plusu, koji je razlog nemam pojma.

– ovaj tjedan -1.7%, u ovoj godini +34.7%.

– rušili su KODT prije ex.div, tu sam bila na kupnji ali očito previše nisko.

– najviše mi je pala IKBA, tu sam uspjela jeftino dokupiti par komada.

– cijeli tjedan prva sam na kupnji MDKA, na kupnji stojim malo niže ali to vam je stvarno prilika da malo jače srušite tu MDKA.

– nešto sam i prodavala, ali o tome nije popularno pisati, nemam keša, da bi mogla kupovati moram nešto i prodati, a te dionice koje prodam stvarno nisu loša kupnja.

– ljeto se bliži, rastu temperature a s rastom temperature naše tržište će biti sve nelikvidnije.

– pokušajte pronaći koju jeftinu priliku jer na jesen s padom temperature nadam se da će ponovno rasti cijene dionica.

New Report

Close