Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lojtra, 26.10.2022. u 16:05

2010 rivp i dalje rivp. Zasad je porasla 2600 posto.

samo da im do 2030 ovaj v iz rivp ne pobjegne pa budu RIP…..

Juka, 25.10.2022. u 21:33

Meta, ovakve pomake cijena od jučer cca 125 na danas 138 nemoguće je predvidjeti

 

nadam se da ste prodali ili bar shortali jel after market kaže 112 trenutno…….

 

[/quote]

nadam se da ste prodali ili bar shortali jel after market kaže 112 trenutno…….

 

[/quote]

Već je cijena na 100 u premarketu  kako sam bio napisao da je jedna od mogucnosti. Ništa od vasih prijedloga nisam napravio. Ne možeš tajmirati market ali stvarno mislim da je ovo dobra dugoročna prilika.

Kaže Zuckerberg “I think we’re going to resolve each of these things over different periods of time,” Zuckerberg said. “And I appreciate the patience and I think that those who are patient and invest with us will end up being rewarded.”

https://finance.yahoo.com/news/zuckerberg-asks-patience-meta-costs-011642485.html

 

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ht i rivp sigurnica…

Informanka.

 

– napokon je došao dugo očekivani rast koji sam dočekala 100% u dionicama.

– nisu mi rasle sve dionice koje imam, ali one kojih imam najviše su dobro povukle.

– tako sam u ovome tjednu napravila nevjerojatni rast portfelja od +6.2%.

– u ovoj godini to bi bilo rast portfelja od +8.6%, nije to puno, ali u ovim uvjetima svjetske ekonomije je sigurno i više nego dobro.

TPNG.

 

– odlučila sam da to neću prodati ni ako delistiraju te dionice, nemam puno tih dionica.

– mislim da je Tankerska osim TPNG kupila i 25% TUHO kroz Interkapital.

Izvješća.

 

– stigla su dosta dobra izvješća: ZABA, JDGT, KTJV, MONP, ACI, MDKA, AUHT… daljnji niz nastavite sami.

– ima nešto i loših izvješća, ali su u manjini u odnosu na dobra izvješća: KRAS, DLKV, ADPL…. daljnji niz nastavite sami.

– stvarno je šteta što osim drukanja na ovoj temi ne komentirate i izvješća firmi.

MDKA i KODT.

 

– izvješća tih firmi nisu nešto super dobra, ali su ono dosta solidna.

– upravo to sam i očekivala od ovih firmi, a to je uspješno poslovanje i u ovim kriznim vremenima.

– obje firme generiraju dobit, povećavaju prihode, dobit je solidna, ništa spektakularno ali je dobro.

– tu očekujem dividendu na obje dionice, o toj budućoj dividendi će ovisiti i daljnja cijena na tim dionicama.

ATPL.

 

– od desetak dionica koje imam u portfelju jedino na ATPL stvarno nemam pojma što učiniti.

– da ju prodam, čini mi se dosta jeftino, nekako mi se čini glupo prodavati dionicu na p/e 1.01 (koliko je to točno stvarno nemam pojma, ali mi je dosta čudan taj p/e).

– a sada dokupljivati tu ATPL stvarno ne vidim koji je smisao.

– čitam po forumima što se o toj dionici piše ali stvarno ima previše druka pa se čista slika niti ne nazire.

– puno se pisalo za tu dionicu da u krizi neće padati, a ona pada, to je ono kad svi misle isto vjerojatno su u krivu.

– možda Mitkko zna, on je pametan za te brodare.

koei pocetkom godine cijena 920kn plus danas nakon ovakog izvjestaja za 9 mjeseci i odlicnog outlooka cijena pljus na 850kn takodjer Janaf citam da su podigli cijene transporta nafte meni dosta uzeo sam nesto Sukc po 265 kuna mislim da ce ici dobrovoljna ponuda i to vrlo skoro po ecoj cijeni.

Sto se Atpl tice imam i toga ali doduse nesto manje nego sta sam imao ali kako si napisala prejeftina dionica ako padne a past ce dodatno cu se sekvencijalno vracati u nju.

Lkri Lplh Adrs sve jako dobra izvjesca turiste i Prehranu tek ceka manja profitabilnost u nadolazrcim kvartalima.

I na kraju Vlen ocekujem strasno izvjesce imam nekih par tisuca komada eto citso da pratim

ispricavam se za Sukc kupio sam 275 komada po 165

Idemo dalje .

U ova turbulentna vremena izdvojio bi 3 izdanja koja nisu toliko likvidna a opet postoji dobar preduvjet za rast .

Viro – očekujem potvrdu predstečajne nagodbe.Vijesti koje povremeno dolaze vidim kao pozitivne i idu u tom smjeru.Izvješće vrlo dobro.Promjena u top 10.Interkapital je fino ojačao poziciju.

Luka Rijeka – izvješće fenomenalno a takvo se i očekuje do kraja godine s obzirom na između ostaloga rat i sreću u nesreći s prijevozom ,ukrcajem ,iskrcajem žita i dr.Rast od 26% u kontejnerskom prometu.Itekako se gleda prema budućnosti te je nastavljeno ulaganje u iznosu od 57 m  kn + 17 m kn krajem ove ili početkom slijedeće godine.Dakle nakon dugo godina-sunce na obzoru.

Alpha Adriatic iliti Uljanik Plovidba –  vrlo uspješna godina  .Malo lošije vozarine za rasute terete nadomjestili su odličnim za tankere koje osim Tankerske Plovidbe, jedini posjeduju.Očekujem ubrzo oporavak i ostalih vozarina.Mogao bi to “pogurati” sporazum Rus-Ukr koji se izgleda nastavlja nakon par dana prekida.Sve manjim spominjanjem kovida i sve većim otvaranjem Kine vidim dobar smjer bez obzira na svakakve analize i prognoze.Dobit po dionici veća od cijene iste.Naša najpodcjenjenija brodarska kompanija.

 

P.s.

Recesija i svakojake gospodarske i političke aktivnosti su normalni procesi.Nikakav smak svijeta neće biti i uvjeren sam  da je velika većina toga već ukalkulirana u cijenu.

 

 

U ovakvom ekonomskom okruzenju dobre sanse za rast imaju samo dionice firmi koje ostvaruju i ostvarivat ce izuzetne poslovne rezultate unatoc tim ookolnostima na sirem trzistu. Nije dovoljno imati samo dobre rezultate, vec oni moraju biti izvanredni, sa daljnom tendencijom rasta.

.

Samo “dobri” rezultati ce te dionice vjerojatno samo postediti od veceg pada, ali nece biti dovoljni za rast dionice.

.

Koji su to potentni sektori i dionice a da se trguju na ZSE?

.

Prehrana – ne

Trgovina – ne

Turizam – ne

Gradjevinarstvo – ne

Banke – ne

IT – ne

Transport – ???

Energetika – ???

Firme koje rade sa sirovinama nemamo, rudnih bogatstava nemamo (INA-u ne uzimam u razmatranje), one bi bile dobar kandidat.

.

Ne pada mi vise nista na pamet. Ima netko da nesto dopuni?

.

Koje firme se bave energetikom i/ili transportom vezanim uz energetiku. Idealan kandidat su tankeri, ali TPNG nam je nazalost bivsa. Pozitivan primjer je i VLEN, djelatnost koja je vezana za transport se pokazala da dosta dobro u ovim okolnostima profitira. Nista drugo mi ne pada na pamet.

.

Potencijal za trgovanje su sada samo pojedine dionice koje su u nekom trenutku kratkorocno zanimljive iz raznih drugih razloga neovisno o svom sektoru (trigger je obicno neka vijest, izvjesce, glasina, preuzimanje, hajp na forumu i sl.). Te dionice su zgodne samo za kratkorocan trejd, a cesto ni to zbog nikakve likvidnosti.

.

Kupiti sada nesto zbog OK valuacija ili pristojnog stabilnog poslovanja i dugorocno drzati mi ne izgleda oportuno. Racunam da cu na tim dionicama tesko nesto dobiti, mogu vjerojatno samo manje izgubiti.

.

I dalje mi situacija izgleda tako da je svaki kratkorocni optimizam na burzi mudro iskoristiti za pokratiti pozicije.

.

Bear market se obicno odvija u 3 faze.

Mi smo trenutno u drugoj fazi, fazi koju obiljezavaju bear market rally-ji. Treba biti svjestan da su to sve bear market rallyji, nisu “preokret”, nisu “novi bull”. Do daljnjeg vrijedi “sell every rally”.

Trecu fazu, fazu kapitulacije tek trebamo vidjeti. Tu ce biti prilike za zauzeti povoljne dugorocne pozicije, treba se samo pobrinuti da cash bude spreman. Do tada cu eventualno samo kratkorocno trejdati sa manjim iznosima i paziti da ne zaglavim u nekoj dionici.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Citam gornje postove pa vidim da sam luke skroz smetnuo s uma. Ne pratim ih, ali vidim po pisanju da su imali dobre rezultate. To bih vjerojatno trebao malo prouciti. Mozda i Janaf?

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Informanka.

 

– ovaj tjedan sitan minus – 0.2%, a u ovoj godini +8.4%, ovo je stvarno lijepi plus kada ga usporedim s minusima koji su ostvarili obveznički fondovi investirajući u sigurne obveznice.

– u ovom tjednu lijepi plus su mi ostvarile ATPL i KTJV, a portfelj je povukla u minus dionica KODT s sitnim minusom (zbog velike količine tih dionica u portfelju).

– nisam ništa trgovala.

New Report

Close