Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Morat ću si jednom uzeti luksuznu sobu, odnosno apartman u nekom njihovom objektu i općenito da vidim doživljaj hotela. Ovo za kampove sam čuo od jednog prijatelja koji je radio u turizmu – da tamo dolazi ekipa koja ima možda i više novca od svih ostalih.

Oko Westina će si morati dati puno truda. To je sada(u biti ne znam kako je točno u ovome trenutku), tj. zadnjih godina ruina onoga što je to nekoć bilo.

Smatram da previše trpaju u taj turizam i da je s tim njihovim velikim potencijalom, kako svi ovdje ponavljamo poput kakve mantre, Ledo mogao biti puno bolja prilika, makar i u suradnji s ostalim velikim igračima iz Hrvatske. Trebalo bi ulaganja dosta, ali bi proizvodilo novac odmah. Probao sam ovo ljeto u Opatiji Ledo Premium sladoled koji je valjda samo za ugostiteljske objekte. Taj okus…kokos je bio…čokolada…mastan, sporo se topi… Daleko najbolje što sam probao od sladoleda u dugi niz godina. A kud sve druge odlične stvari koje proizvode. U hrani se po meni moglo više postići pa vezati to na turizam… Posluživati u tim istim turističkim objektima tu hranu.

Oni kupe HUPZ, ajde…to je bilo ranije… Kupe hotel Marjan… Kad će Marjan početi proizvoditi novac? Na kraju dana se sve svodi na to kolika je zarada. Tako ja to vidim.

svaka čast dečki! konačno nakon duže vremena jedna dobra konstruktivna debata. i sam imam (od trećeg dana pojavljivanja na burzi) prilično tog našeg adrisa, gotovo stalno. nekad više, nekad manje, ali fakat treba imati strpljenja sa njima.

mene najviše drži to što praktično svakog dana može izletiti neka bomba novost iz rovinja. ali…. malo ćemo još pričekati. a najviše me smeta netransparentnost i car na prijestolju.

opet ali… dajte mi jednu dionicu koja nema negativne karakteristike!

Nema ni interesa. Ulagači među prvih 10 ne odlučuju o ničemu a Adris je škrt i na dividendi,planovima za budućnost kojih niti nema.desetak godina pušta se ista mantra o rastu prihoda dobiti,dividendi i spremni smo za akvizicije. Hupz je na jedan način bio spas ali u derutne hotele treba ući puno love a dok saživi Marjan u Splitu niču vrhunski hoteli. Svi znamo priću koja više ne drži vodu a u Adrisu sam očekivao drugu penziju i masu onih koji drže novac u bankama i izlaze iz dionice.

 

Ovdje pitanje svih pitanja je što je konačni cilj sa kupljenim trezorskim dionicama, gotovo 9% na povlaštenoj dionici, a uprava nema potrebu objasniti krajnji cilj,

plavi01

Uf, koliko crnila, pa jel baš tako sve loše. HUP je odlična investicija koja je odmah donosila 100 + milja kn. Znači nije baš sve derutno, pogotovo u Dubrovniku. Covid i potres su dva velika peha, viša sila, znači nije do uprave. Kad se uloži novac u obnovu hotela u ZG cijena noćenja više neće biti ista. Nije to bačen novac, ok možda usporava povrat ali šta je tu je. ZG će imati cijelogodišnji turizam.

Spominjete HUP kao tako tako, može proći, ali to je opet derutno, a slučajno ste zaboravili Cros.

Hotel Marjan postaje slična priča kao Hotel Park kad se gradio. Istina je da u Splitu niču hoteli ali to je zato što ih nije ni bilo do prije par godina. Položaj hotela Marjan nosi posebnu cijenu, gosti takve platežne moći kad dolete iz UK htjeti će i malo pogleda, znamo da se to plaća i u apartmanima, a kamoli ne u hotelima.

Što se tiče (ne)transparentnosti, prolazi mi kroz glavu,…koje su to firme, dionice, a da se mogu pohvaliti da su baš transparentne…. možda HT sa vrhunskom kupnjom obveznica, držanjem love u čarapi, a divke na kapaljku. I da, imaju padajući biznis. Možda Ina, koja više i nije bitna ali ipak. Sad je aktualna Atlantska plovidba, za njih je Adris Google. Ili pak Podravka sa bajnom vl strukturom i prihodima koji su od rata isti, naravno zato što je to naše, državno, međimursko.

Možda građevinari, ostali brodari?

Nešto mi ne ide,..Viro možda? Nije ni to ..

Ah da, pa Lex sam zaboravio, koji vrijedi samo u jednoj državi na svijetu ali u susjednim ne vrijedi.

Možda turisti tipa Solaris? Oni su ko sekta, ne izlaze uopće.

Luka Ploče i čekajuća kapetanova dividenda. Možda su oni transparentni jer znamo koliko većinski voli male dioničare.

Ah da, ipak Valamar, da …to su oni koje je Bakić sj..a da ne izbace male i koji kupuju hotele u Makarskoj, ko neki vašar. A vole se i malo preinvestirati…

Kad su dionice u pitanju bitan je i tajming, ponekad i najbitniji jer i dobra firma može biti preskupa . Tada se ne kupuje, možda prije prodaje. Kupujte kad je lom i krš, naravno one dionice koje taj lom neće slomiti ali hoće oboriti cijenu.

Ja imam i Pevex, da vidite kako su vam oni transparentni, pravi frendovi malih dioničara.

E da je lako zaraditi na burzi, vadili bi Hrvati opet pare iz banaka.

 

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Svaka čast Ante 909! Konačno da je netko napisao nešto pozitivno. Volim Adris i to mi je najmilija i najdraža dionica u portfeljiju. Adris će i dalje nastavit zarađivati i isplaćivati dividendu, a sad kako koje godine, nekad više nekad manje.

E moj Ante. Ma nema crnila. Od crosa do hupz i od hupz do danas sveukupno prošlo je mnogo godina. Hupz odličan posao ali hoteli u Zagrebu su derutni.

Podravka Međimurje?

I vi ulagate na burzi?

*Ulažete

Slažem se s kolegama plavima.

Da dodam, tj. da se ponovim – lijepo da kompaniji dobro ide, da imaju puno novca, itd. itd. Međutim svatko od nas tko ulaže u dionicu iste te kompanije se treba zapitati “Gdje sam tu ja? Kakvu perspektivu ova diojica ima u usporedbi s nekim drugim blue chipovima?” Ima i vani brdo kompanija koje su fenomenalne, ali kupit njihove dionice ne bi ubobome trenutku bio najmudriji potez. Ponavljam, treba odvojiti te stvari. Kolega ante909 priča o Adrisu kao kompaniji i sve što kaže je točno. A slijedi li dionica te iste kompanije njezine rezultate i/ili perspektivu?

Bilo bi vrijeme za digitalne pozdrave iz Rovinja ili iz bunkera u Zagrebu. Akvizicije koje čekamo vjerojatno ovise i o sporoj Vladi. ACI je prevelik,Slovenci su odavno rekli da Adris nema novce za osiguranje. Todorić i AV su se igrali banke a jamnica ili Ledo bi dobro došli u hotelima i osiguranjima. A.Leko je bio gospon i dao hupz u prave ruke. Hrvati su puni love a Adris sa pravim/garant planovima od Adrisa bi ovdje rado ulagali a ne izlazili iz dionice.

Ako mogu malo sanjati pa razvijati segment zdrave hrane u ADRS uz Cromaris uložiti u razvoj paškog sira na ozbiljan način onako kako to rade Talijani sa svojim brendovima i to bi možda bio pravi put razvoja Adrisa

plavi01, 16.09.2021. u 14:34

Bilo bi vrijeme za digitalne pozdrave iz Rovinja ili iz bunkera u Zagrebu. Akvizicije koje čekamo vjerojatno ovise i o sporoj Vladi. ACI je prevelik,Slovenci su odavno rekli da Adris nema novce za osiguranje. Todorić i AV su se igrali banke a jamnica ili Ledo bi dobro došli u hotelima i osiguranjima. A.Leko je bio gospon i dao hupz u prave ruke. Hrvati su puni love a Adris sa pravim/garant planovima od Adrisa bi ovdje rado ulagali a ne izlazili iz dionice.

Ovo nije fer. Slovenci nisu rekli ništa novo. Adris ih može kupiti komplet ali Slovenci vole državni kapitalizam

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Poštovani Ante pa sve je u redu što pišete. Pa nebi Adris izrazio želju za kupiti sloosig. da nebi to mogao platiti.no nisu transparentni u Adris grupi croosigmaistra. Slov.novine su pisale da Adris ne daje dovoljne garancije. Poštovani ante909 i sami znate da nema dogovora sa državom oko croosig pa iz toga proizlazi da Adris više neće dobro pazariti s državom. Znači nema sloosig.nema pazara u Cro. Dionica više nije interesantna ni fondovima. Adris kupuje Adris o što će s tim dionicama pitaj boga

Poštovani po meni je kruncijalno pitanje na koji način može Adris doći do svih tih novaca/udjela u croosig. Jer ako je ugovor s državom pisan za vrijeme južine više taj ugovor ne mogu protumačiti ni oni koji su ga sastavljali.adris je imao i garancije i sa Agrokorom pa što se događa. Slovenci su onda nešto i spominjali croosig.

New Report

Close