Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da su MDKA, KODT,  još na akcijskim cijenama ,,,,

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

kornat, 13.11.2020. u 11:01

Mislim da su MDKA, KODT,  još na akcijskim cijenama ,,,,

Dugo nisam imao Kodt, zašto su povlaštena i redovna na istoj cijeni!?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

dosta povoljno igh dlkv kodt ingr

JosefBeuys, 14.11.2020. u 15:02

 





cijepane su 2018 po istoj cijeni,,,kornat, 13.11.2020. u 11:01




 

Mislim da su MDKA, KODT,  još na akcijskim cijenama ,,,,

 



 

Dugo nisam imao Kodt, zašto su povlaštena i redovna na istoj cijeni!?

 

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Best buy – sve!:)

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Best buy – KOEI?

U valu ovog (preuranjenog) prpošnog optimizma na ZSE posljednjih dana KOEI ostaje potpuno zacementiran na cca 1.5mlrd. tržišne kapitalizacije.

Zanima me ima li ovdje neki dublji poznavatelj Končar Elektroindustrije ili netko tko poznaje tu branšu, pa da nadoda neki loš podatak o ovoj kompaniji u zadnje vrijeme.

Činjenice: -Neto obrtni kapital ~ 100% tržišne vrijednosti (keš na računu od 650+ mil.)
-Gotovo bez duga (<200 mil. kn)
-Bill-to-book omjer (3Q) = 1.08 (ne zaboravimo da je korona-kriza)
-KODT (KOEI je vlasnik cca. 70%) je poduplao tržišnu kapitalizaciju u zadnjih 5 godina (samo tu je KOEI dobio na vrijednosti više od 300 mil. kn)
-kreće obnova i izgradnja pruga (što znači natječaje za vlakove, signalizaciju, prijelaze, transformatore, elektrifikaciju)
-HEP će uložiti više od 4 mlrd. kn (HEP je najveći pojedinačni kupac Končara)
-KPT (Končar Power Transformers) je zajednička kompanija Siemensa i Končara te vrijedi minimalno kao i KODT, znači da KOEI ima oko 750 mil. kn samo u vrijesnosti dionica te dvije tvrtke (Končar je grupacija od 15 tvrtki) + keš na računu + ogromna zemljišta po Zg i okolici

Zanima me koji je razlog toga da je cijena ove kompanije niža nego prije godinu-dvije-tri? Svi komentari koji pobijaju moje uvjerenje da je ovo best-buy i više nego dobrodošli jer razmatram kupovinu veće količine. Zanimljivo je npr. vidjeti kako se KODT spominje kao best-buy, dok njegov vlasnik ne.

Hvala!

Prvo, svaka ti čast.

A drugo, sam sebi si dao odgovor.

Gledam danas popodne, sve vrišti u zelenom, a KOEI na svojih stabilnih 590 – 595. Odmah me je opralo hlađenje na najjače. Al ako se u vezi nečega ne brinem previše, to je KOEI.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

iPapan, 16.11.2020. u 19:57

Best buy – KOEI?

U valu ovog (preuranjenog) prpošnog optimizma na ZSE posljednjih dana KOEI ostaje potpuno zacementiran na cca 1.5mlrd. tržišne kapitalizacije.

Zanima me ima li ovdje neki dublji poznavatelj Končar Elektroindustrije ili netko tko poznaje tu branšu, pa da nadoda neki loš podatak o ovoj kompaniji u zadnje vrijeme.

Činjenice: -Neto obrtni kapital ~ 100% tržišne vrijednosti (keš na računu od 650+ mil.) -Gotovo bez duga (<200 mil. kn)
-Bill-to-book omjer (3Q) = 1.08 (ne zaboravimo da je korona-kriza)
-KODT (KOEI je vlasnik cca. 70%) je poduplao tržišnu kapitalizaciju u zadnjih 5 godina (samo tu je KOEI dobio na vrijednosti više od 300 mil. kn)
-kreće obnova i izgradnja pruga (što znači natječaje za vlakove, signalizaciju, prijelaze, transformatore, elektrifikaciju)
-HEP će uložiti više od 4 mlrd. kn (HEP je najveći pojedinačni kupac Končara)
-KPT (Končar Power Transformers) je zajednička kompanija Siemensa i Končara te vrijedi minimalno kao i KODT, znači da KOEI ima oko 750 mil. kn samo u vrijesnosti dionica te dvije tvrtke (Končar je grupacija od 15 tvrtki) + keš na računu + ogromna zemljišta po Zg i okolici

Zanima me koji je razlog toga da je cijena ove kompanije niža nego prije godinu-dvije-tri? Svi komentari koji pobijaju moje uvjerenje da je ovo best-buy i više nego dobrodošli jer razmatram kupovinu veće količine. Zanimljivo je npr. vidjeti kako se KODT spominje kao best-buy, dok njegov vlasnik ne.

Hvala!

iPapan, 16.11.2020. u 19:57

Best buy – KOEI?

U valu ovog (preuranjenog) prpošnog optimizma na ZSE posljednjih dana KOEI ostaje potpuno zacementiran na cca 1.5mlrd. tržišne kapitalizacije.

Zanima me ima li ovdje neki dublji poznavatelj Končar Elektroindustrije ili netko tko poznaje tu branšu, pa da nadoda neki loš podatak o ovoj kompaniji u zadnje vrijeme.

Činjenice: -Neto obrtni kapital ~ 100% tržišne vrijednosti (keš na računu od 650+ mil.) -Gotovo bez duga (<200 mil. kn)
-Bill-to-book omjer (3Q) = 1.08 (ne zaboravimo da je korona-kriza)
-KODT (KOEI je vlasnik cca. 70%) je poduplao tržišnu kapitalizaciju u zadnjih 5 godina (samo tu je KOEI dobio na vrijednosti više od 300 mil. kn)
-kreće obnova i izgradnja pruga (što znači natječaje za vlakove, signalizaciju, prijelaze, transformatore, elektrifikaciju)
-HEP će uložiti više od 4 mlrd. kn (HEP je najveći pojedinačni kupac Končara)
-KPT (Končar Power Transformers) je zajednička kompanija Siemensa i Končara te vrijedi minimalno kao i KODT, znači da KOEI ima oko 750 mil. kn samo u vrijesnosti dionica te dvije tvrtke (Končar je grupacija od 15 tvrtki) + keš na računu + ogromna zemljišta po Zg i okolici

Zanima me koji je razlog toga da je cijena ove kompanije niža nego prije godinu-dvije-tri? Svi komentari koji pobijaju moje uvjerenje da je ovo best-buy i više nego dobrodošli jer razmatram kupovinu veće količine. Zanimljivo je npr. vidjeti kako se KODT spominje kao best-buy, dok njegov vlasnik ne.

Hvala!

Sjedi 5…

Jeb.e ih profitabilnost i slaba dividenda…u tom grmu leži zec

Rastimo zajedno...

samo brze profitabilne i podcjenjene na primjr dlkv igh ddjh ptkm nema dividendi ali ipak

krenuli su pokretači tržišta kupil sam nekaj po 101 kn i presjekel vrpcu

sretno svima

7CRO

7SLO

Čekam dividendu od ERNT, valjda će biti kad je već najavljena i s njom ulazim u RIVP ako ostane ispod 30,00 kn.

prodao đuru kupio rivp

Je li DDJH trenutno bb?

Nije.

DLKV, KOEI, OPTE

Best buy po meni Atpl, Hpb i Ernt. Ne ocekujem beke spektakularne rastove…al       20-25% bi trebalo

New Report

Close