Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

salt, 07.09.2020. u 16:23

Pa kod nas ne ocekujem prevelik pad. Do nekih 900-1100. Mislim na Crobex.

Ameri bi mogli posteno roknuti do 1500. Mislim na Sp500

 

Jeli ovo nekakav druk ili ste ozbiljni?

Pa ukoliko ste uvjereni u to vi postajete boati, samo poslušajte kolegu yieldchasera.

I nemojte javno to govoriti da vas netko ne posluša i pretekne vas 😉

Ma malo se zezam..pun sam casha pa mi odgovara veliki zaron. Ameri do 2900-3000..Crobex do 1460. I to je to.

 

Dakle kupovati Igh opet na 118 i 120kn, Dlkv na 5.6-5.7kn, Viro ba 52kn…iza toga ide rast i mlazni pogon.

A lijepo sam govorio prodajite Dlkv na 8kn i Igh na 150kn i vise.

Salt

Ako će Crobex na 1460 onda će dionice koje si nabrojio puno niže.

Koliko god se trudili kolegu @Salt zvati drukerom, na kraju bude tocno sto on kaze.

A za druk ga obično optužuju oni koji preporučuju kupnju gdje su na prodaji😅

@Marielena

S&P 500 na 1,500 bodova? To će na kraju bit? Lmfao

Bit će na 3,800+ do Božića, a ne na 1,500.   a do sredine iduće godine ide do 4,500. Eto gdje će bit.

Mislila sam na ZSE.

A za americke burze se ne bih usudila biti optimist. Ne ulazem tamo doduse.

Ja ne vidim ni scenarij u kojem bi Q3 bila tako loša da gurnu CROBEX na 1,100. Ja sam u ožujku smatrao da nije neizgledan scenarij da CROBEX ode i na 1,100 do svibnja pa su mnogi ovdje mislili da pretjerujem i bili u pravu. Poanta je u tome da burzovne indekse u biti prema gore gura manjina dionica, kojima ide dobro i zaslužne su za preko 70% cjelokupnog rasta. Gle samo taj S&P 500. Kolika je samo težina FAANGa + Microsofta u tom indeksu? Preko 25%… Stvarnost je da većini dionica u Americi, a tako i kod nas i svugdje – ne ide dobro. Mene ne zanima hoće li jednoj INGRI ići dobro ili neće jer nikad nisam bio investiran u tako nešto niti ću ikad biti investiran u tako nešto. Ako brojke nisu dobre, ne zanima me to pa da se 17 Saltova ovdje ili bilo gdje drugdje životom kune da ovi rakove liječe…

Ja ne ocekujem niti na ZSE firmama los 3Q. Mozda kod turista iako je i to odavno ukalkulirano.

Ali svejedno smo u korekciji. Burza anticipira buduce dogadjaje.

 

Ne da nema šanse da Crobex ode na 1100 nego nema šanse da dođe i do 1400 bodova.

Najgore smo prošli.

Ono što slijedi može biti faza stagnacije i blagog pada ali ništa značajno.

Vrlo vjerovatno i nece. Al 1440 bi mogli vidjeti kratkotrajno prije snaznijeg rasta.

Igh 110, Dlkv 5.2, Atpl 160, Sapn 210, …targeti se vec znaju tko imalo kuzi EW valove.

Bit ce dobrih prilika za novi ATH mog portfelja.

Sve u svemu ova godina meni odlična. Moram i pozamašan porez platiti.

I dalje Viro pokazuje uzlaz novca na tjednoj i mjesecnoj bazi. Pametni novac ulazi i ocito brani cijenu. 56kn razina jake potpore. Dvostruko dno. Broj slobodnih dionica jako jako malen.

Ovdje je moguc nagli porast prema 105-110kn. Bar mi TA tako kaze. Zanimljivo indeksi u padu a secer danas raste. Valjda prati kavu ili prati inflaciju i pad US dolara.

Koliko vidim Indija ima vec probleme radi Covid-a, nema radne snage.Kompletan izvoz Indije 5.5 MT je prodan. Jos se ceka brazilski real i onda slijedi skok snaznije magnitude. Pisao sam vec o tome. Nesto kao DDJH sa 1.4kn na 6kn.

Mislim da ovo trenutno dirigira Brazil.

Pa koje to dionice moraju pasti i koliko da dođe i na 1400, a kud 1100? Kad se pogleda sastav CROBEXa, samo ATGR, PODR i ERNT su po težini trećina tog indeksa. Još ADRS2 pa smo na 45% težine i HT pa smo na cca. 57% , a onda još ZABA, RIVP, PBZ i ADPL. Ovog ostalog svega je ispod 5%… KRAS valjda 3% ili tako nešto. Ja ne vidim što sve od toga mora pasti i koliko da smanji CROBEX za 200 bodova ili ti za 1/8(preko 12%)?!

Kupovni signal HT, ERNT i VIRO

svi signali daju dobru priliku a posebno građevinari pravi ulazak

New Report

Close