Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

yieldchaser, 27.03.2020. u 11:52

zar nije na svakog oboljelog jedno 4 izliječena? ne može ovo trajat do besvijesti jer svaki virus ima svoj ciklus. pa imaš ebolu, koja ima 50 puta veću smrtnost od ovoga. inkubira za 12 do 24 sata, jaki brzo, pobije dva, tri sela i onda nema više domaćina i izumre…upravo zbog kratke inkubacije… ovo inkubira u prosjeku 5.3 dana i zato je problematično. a R-nought mu je 2.2, u usporedbi s gripom koja ima 1.3. svaka osona u prosjeku zarazi 2.2 osobe. u usporedbi s dječjom paralizom prije, to je slabo. polio je imao između 4 i 6! ovdje 5 ljudi zarazi drugih 11 ljudi, dok kod gripe 5 ljudi zarazi 6.5 ljudi. a u zakonu velikih brojeva, ta razlika je naravno još intenzivnija. ljudska vrsta je pobijedila i kugu i koleru i polio, u zadnje vrijeme polako i HIV. pobijedit ćemo i ovo zlo.

Pratite malo statistiku. https://www.worldometers.info/coronavirus/

Gore je dosta nego što mislite.

Pa pobogu ne bi cijeli svijet stao kao što je da je riječ o banalnom virusu.

Čak i jedan Trump to počinje shvaćati te najavljuje potpunu karantena za jedan New York.

Ali samo pogledajte statistiku, globalnu, po aktivnim i zaključeni slučajevima.

 

Baš kao što je Trump volio reći

*America first*.   🇺🇸

Good luck Blondie

pogledam svaki dan taj Worldmeter. stvar je u tome da od akutnih respiratornih sindroma godišnje umre inpo 70 tisuća ljudi, svake godine, a da se ne zna uzrok. stotine tisuća ako ne i milijuni ljudi umiru od gripe, tj. sekundarnih infekcija. ovdje se uzrok zna i glavni problem je što ovo izaziva virusnu upalu pluća, a to se ne da liječit antibioticima. jer ‘obična’ gripa oslabi pluća, tj. ošteti epitel na alveolama, onda se nastane bakterije, obično pneumokok i to se liječi antibioticima. protiv virusa antibiotik ne pomaže ništa, samo može štetu još veću izazvat. čuo sam da stavljanje ljudi na respirator može izmijenit pH krvi i izazvat probleme sa srcem. onaj tip iz Karlovca je jučer umro u Zagrebu, na respiratoru, od srca. najbolji način da se ovo zaustavi da je se sluša vlast, da se ne ide van ako se ne mora. nigdje. sjeverna hemisfera će to riješit. riješili su Azijati, budemo i mi. s južnom ne znam šta će bit. tamo Indija, Brazil…to da bukne, bili bi milijuni mrtvih. bila bi tragedija, ali neće toliko utjecat na gospodarstvo svijeta koliko se misli, a pogotovo ne na individualne kompanije. da bukne u Brazilu, možemo pretpostavit da bi kava išla jako gore?

Mislim da virus nije problem jer on ce proci, prosao je i u Kini, proci se i kod nas i stvari ce se vratiti na mjesto. Najveci problem su mediji i politicari koji ce uciniti sve da ovo malo duze potraje da bi dobili na svojoj popularnosti, sakriti nesposobnost itd..mozemo to vidjeti naem nasem primjeru, Srbiji, UK, ili npr Irskoj gdje je vlada na odlasku premijera Varadkara koja je osvojima trece mjesto na zadnjim izborima, upravo dobila na popularnosti uvodjenjem lockdowna u zemlji (zapravo nisu nista uradili sto i drugi nisu), ali evo postigli su efect. Tako da, mi se ne moramo brinuti za virus i epidemiju dugo, ja mislim da ce to doci na svoje uskoro…

gonzales, 30.03.2020. u 12:56

Mislim da virus nije problem jer on ce proci, prosao je i u Kini, proci se i kod nas

Kinezi su rekli da očekuju novi val corone u 8. mjesecu….

Ignore: KressoM, delux

avax10, 31.03.2020. u 10:09

 





gonzales, 30.03.2020. u 12:56



 

Mislim da virus nije problem jer on ce proci, prosao je i u Kini, proci se i kod nas

 



 

Kinezi su rekli da očekuju novi val corone u 8. mjesecu….

od kud Vam vijest? htio bih vidit izvor? vidio sam na alt medijima da su veliki neredi u Kini sad.

Kakvi neredi?…..prvi glas…..zašto neredi?…..imate li kakav link?….ili bar opišite sičuejšn ako nemate link….

 

Hvala

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/wuhan-proglasio-pobjedu-nad-koronavirusom-gradani-izasli-na-ulice-i-lijecnike-koji-su-im-mjesecima-spasavali-zivote-ispratili-kao-nacionalne-heroje-1013205

 

Kolega, kakvi neredi pobogu

neki glupi video koji sam vidio na youtubeu. vjerojatno ništa…oni kad rade usporedbu što je na mainstream medijima i što ljudi snime s mobitelima itd.

evo, nisu samo alt mediji. ali mislim da je ovo lokalna stvar, nikako cijela Kina.

nije Rotschild bezveze rekao ono o krvi na ulicama…

Best buy je prehrana, kozmetika (čistoća), zdravlje (farmaceuti), industrija i građevina. To će se slijedećim državnim mjerama najviše financirati i sponzorirati. Na turizam i bilo kakav oblik “luksuza” zaboravite ove godine.

Dakle best  buy je i dalje Podravka i Saponija a novi su IGH, Dalekovod, na ovoj cijeni čak i Ingra.

Sutra stiže transportni avion koji će iz zraka baciti 30 milijardi kunića na napaćeno stanovništvo i firme u RH. Tko će koliko pohvatati ovisi o vašoj brzini da upotrijebite moždane vijuge koje Vam nisu valjda zakržljale od ovoga korona straha.

Ovaj forum radi zaista odlično.

Nije me bilo par dana na forumu.

Čitam i pokušavam ocijeniti najnovije komentare,

ali mi javlja da sam glasao!!!!!!

Tko je tu lud?????

 

ovdje je svima glavna preokupacija ocijenit tuđi komentar. neki si možda rade i portfelj profila da mogu dati višestruki glas, frustrirani još od 2008/09. i sloma TODEXa.

New Report

Close