Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bitno manja nego turističkim firmama.

a tko od nas zna kada će to dno cijene? jel planira netko uzet udjele u indeksnom fondu kad procijeni da je nastupilo dno? ili ih kupovat po malo na putu prema dnu? moja procjena je da će cijene polako rasti kako se situacija bude raspetljavala, računajući od najgoreg trenutka, koji je već sada možda iza nas, bar što se cijena tiče. kvantitetu i kvalitetu štete ćemo osjetit kasnije. svejedno odlična kompanija poput Podravke i Adrisa je uvijek odlična, i po 500 i po 300 kuna. ako mi se sviđala kad je bila skupa, zašto bih ju odbio jeftino? pa koristim isti dezodorans. kad padne na 50% redovne cijene, kupim ih 12 i više komada. svejedno će mi trebat. svi se vesele kad padne cijena goriva, paste za zube, lijekova, toaletnog papira, hrane, automobila, eleltronike. imam osjećaj da sam među rijetkima koji se vesele kad pojeftine dionice. korekcije dolaze tu i tamo, ali ovakve prilike su rijetke. naravno, ne pričam o Dalekovodu i Saponiji…cijenu toga permanentno ignoriram. ako i poraste, to će biti rezultat špekulacije i psihologije, a ne intrinzične vrijednosti. isto se dogodilo i s Krašem, iako Kraš posluje s dobiti tako da nije dio ove famozne ekipe. tko nije dugoročni ulagač i kome će možebitno trebati taj novac kroz 2, 3 ili više godina, trebao bi se kloniti ovog posla.

Cijene dionica po samoj logici bi uskoro mogle postati skuplje. Neke dionice su i pretjerano pale npr Atpl, Adpl, Dlkv, Sapn, Hpb,…pa ce se kroz vrijeme i dobro oporaviti. S obzirom da imamo rast tecaja eura i inflaciju cijena hrane u ovim uvjetima gdje je velika vjerovatnost da kroz 2mj ce zavrsiti saga o virusu poslovanje ce nastaviti, transport jako brzo doseci maksimum ulaganje u dionice je jako pametno.

Puno vas kolega, jedan dan priča jednu priču a drugi dan drugu.

A u međuvremenu se ništa nije desilo osim što ste vi kupili/prodali dionice.

Vrlo jeftini trikovi.

Ameri 20% od dna..a neki se jos misle na 1400 hoce li ulgati.

Ako ne sad necete nikada.

Lilvidnost ce biti sve jaca.

Ministar financija razmatra vajsko zaduzenje po malim kamatama za ubrizgavanje injekcije gospodarstvu.

Ameri prihvatili paket 2000 milijardi dolara, Njemacka cak 500 milijardi eura.

Pametnima dosta. Crobex ce naglo preko 1500.

Invest, 26.03.2020. u 16:49

Puno vas kolega, jedan dan priča jednu priču a drugi dan drugu.

A u međuvremenu se ništa nije desilo osim što ste vi kupili/prodali dionice.

Vrlo jeftini trikovi.

Slažem se. Ali morate priznati kolega da je vama lako pričat istu priču. Kad nikada nemate dionice….

 

starigrac, 26.03.2020. u 19:40

Kolega, ja sam imao portfelj od par milijuna kuna, uglavnom blue chip ova.

Kad sam vidio kud svve ovo voditi, prodao sam 85 %. Zadrzao sam eto HT i ATGR iako i za njih vrijedi vjerojatan daljnji pad.

Tako da, pričate g… uposti

nemojte tako kolega @starigrac

kolega Invest ima magični HT. to je jedino što nije likvidirao iz pozicije. puno toga je podijelio s nama, ali više zvuči kao političar, manje kao investitor.  osvrne se na svaki komentar. jedino bih volio da nam objasni što je bio bolji dugoročni best buy pred 15 godina. HT ili ADPL? je li se HT ponašao kao zaštitna dionica te 2008., 2009., 2010. tko je tada radio, kako kaže, valuacije? a tko prije toga? svaka čast HTu i meštru Mudriniću, ali ako bih ulazio u takav sektor, obda radije ERNT. iako je ERNT tech firma, a ovi iz HTa prodaju eskimima led. kod ERNTa me odbija preveliki P/B.

koje je Vaše mišljenje o ERNT, kolega @starigrac? zanima me. i da li mislite da je ova cijena sada povoljna?

Kolega Invest, malo vas cimam, s obzirom na vaša ne samo pesimistična pisanja, već konstantno namjerno “vađenje masti” mnogim kolegama sa neodgovornim izjavama bez pokrića. Jedno je, kako vi kažete, pričanje g…pošti (to se svakome može desiti, osim, naravno, vama) , a drugo je, puno gore, iznošenje tvrdnji koje su čak utužive (poput tvrdnje – ne mišljenja, da nitko nije poslao ponudu za Optimu).

Nemojte se ljutiti kolega, Vi biste barem trebali biti opušteni, milijuni casha su vam u džepu, ogroman pad cijena dionica tek dolazi (ovih 40% minusa je tek početak),  a vaše će biti samo da birate iz izloga.

Smak svijeta je blizu, ali će te vi barem biti tada u cashu. Blago vama, već sada vam zavidim.

 

I ovo 20% povećanje američkog i njemačkog indeksa u zadnjih par dana nemojte da vas pokoleba u uništenje gospodarstva svijeta. To samo napuhavaju cijene prije konačnog raspada. Čuvajte novce, doći će opet baka s kolačima. Treba biti strpljiv. Možda ne ista baba (zbog korona), ali ima baba…

starigrac, 26.03.2020. u 21:26

I ovo 20% povećanje američkog i njemačkog indeksa u zadnjih par dana nemojte da vas pokoleba u uništenje gospodarstva svijeta. To samo napuhavaju cijene prije konačnog raspada. Čuvajte novce, doći će opet baka s kolačima. Treba biti strpljiv. Možda ne ista baba (zbog korona), ali ima baba…

Ako dobro vidim Ameri pretekli Kinu u broju zaraženih ………..

yieldchaser, 26.03.2020. u 20:19

nemojte tako kolega @starigrac

kolega Invest ima magični HT. to je jedino što nije likvidirao iz pozicije. puno toga je podijelio s nama, ali više zvuči kao političar, manje kao investitor.  osvrne se na svaki komentar. jedino bih volio da nam objasni što je bio bolji dugoročni best buy pred 15 godina. HT ili ADPL? je li se HT ponašao kao zaštitna dionica te 2008., 2009., 2010. tko je tada radio, kako kaže, valuacije? a tko prije toga? svaka čast HTu i meštru Mudriniću, ali ako bih ulazio u takav sektor, obda radije ERNT. iako je ERNT tech firma, a ovi iz HTa prodaju eskimima led. kod ERNTa me odbija preveliki P/B.

koje je Vaše mišljenje o ERNT, kolega @starigrac? zanima me. i da li mislite da je ova cijena sada povoljna?

kao i kod HT-a, i kod ERNT ne bi trebali pogriješiti. NIsam rekao ništa pametno, jer to svi znaju.

Pri ovoj cijeni, kratkoročno meni je ERNT ipak zanimljiviji. Dugoročno HT.

 

Grga, 27.03.2020. u 00:24

 





starigrac, 26.03.2020. u 21:26



 

I ovo 20% povećanje američkog i njemačkog indeksa u zadnjih par dana nemojte da vas pokoleba u uništenje gospodarstva svijeta. To samo napuhavaju cijene prije konačnog raspada. Čuvajte novce, doći će opet baka s kolačima. Treba biti strpljiv. Možda ne ista baba (zbog korona), ali ima baba…

 



 

Ako dobro vidim Ameri pretekli Kinu u broju zaraženih ………..

Dobro vidiš, i to ubrzanim koracima.

A tek je krenulo. 17000 novih jučer.

Ovaj virus radi toliku štetu svjetskoj ekonomiji da će se posljedice godinama osjećati usprkos silnim monetarnim pomoćima zbog kojih su indeksi doživjeli značajan odbijanac.

Ali to je to od dobrih vijesti za sada.

Sada tek kreće negativa: otkazi, bankroti,pad GDPa,smrtnost i trajanje COVIDa.

Ovo već sada traje predugo. A nimo došli ni do vrhunca.

 

 

Tržište je zaista nevjerojatno.

3. dan rastu cijene dionicama koje trenutno imaju samo troškove,

a ne stvaraju ni kune nove vrijednosti.

 

Bravo!!!!!!

Milijarder, 27.03.2020. u 10:11

Tržište je zaista nevjerojatno.

3. dan rastu cijene dionicama koje trenutno imaju samo troškove,

a ne stvaraju ni kune nove vrijednosti.

 

 

Bravo!!!!!!

Vratit će se na početne pozicije prije krize,prije neki dan sam napisao tko ima novca zaradit će  masno.

 

New Report

Close