Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po svemu sudeci slijedi crni ponedjeljak. A vjerovatno i cijeli tjedan. Moja prognoza je totalni pad svih burzi jos minimalno 30% dolje. Cijene nekih dionica bi mogle izgubiti i vise od 50% na vrijednosti od ovih sada. Crobex ispod 1000, mislim da postaje vrlo vjerovatan scenarij.

od široke lepeze dionica koje se mogu kupiti po diskontnim cijenama treba birati firme koje nisu  zadužene ili su jako nisko zadužene.one koje ima imaju novu opremu,pogone i nekretnine.tim firmama neće biti problem raspustiti radnike i staviti ključ u bravu dok se stvari ne smire.kada jednom sve krene zaposliš radnike kojih će ionako biti na birou koliko hoćeš jer će mnoge firme propasti.nikom nisi dužan i još uzmeš poticaj za novo zaposlene i ideš dalje na zdravim nogama.

moj favorit je ADRS.firma skoro ni malo zadužena sa većinom novih ili obnovljenim hotelima .neka ih trenutno zatvori i smanji broj radnika a za hladni pogon novac će im zaraditi CROS i slovenci.dobrim hotelima neće ništa biti ako i odmaraju jednu sezonu.poslije samo obrišeš prašinu i nastaviš dalje.

Koliku štetu će pretrpjeti CROS?

nemam kristalnu kuglu da bih znao koliku će imati manju dobit ali po meni ne puno manju jer  i bolestan čovjek mora svake godine platiti osiguranje auta,kuće,itd.

ipak govorimo o visini dobiti CROS I ADRS koje svakodnevno primaju svježi novac i nisu za razliku od mase drugih koji su pod kreditima i sada obustavljaju proizvodnju i gube tržište i ti neće govoriti koliko su manje u dobiti već u kolikim su gubicima i dali će propasti.

možda se činilo da će korona pogoditi samo turizam ali sada se vidi da će drugi proći puno gore jer turizam ako ne još ove godine a ono dogodine opet će se oporaviti dok ovi koji izgube tržište za svoje proizvode to će malo teže.bit će dobro ako prežive.

Crobex ispod 1000 je na žalost realnost,

i može se očekivati u slijedećih nekoliko tjedana,

ovisno o razvoju situacije!

Žulja me keš…nema vise panike, dobre firme (PODR, ERNT, ATGR, HT, SAPN) se odlicno drze i nije ih lako kupit u panici…steta… cini mi se da cemo ovaj tjedan zazelenit…a ja nikad više kešu…

Rastimo zajedno...

neki od vas žele katastrofu ali mislim da smo na nekim dionicama blizu dna i da Crobex neće toliko zaronit.tko od vas može reći da cjepivo neće biti u upotrebi iduće godine.banke samo trebaju  na 1 godinu pauzirati dugovanja firmi i građana.firme trebaju održati kontakte sa dobavljačima i kupcima a raja treba posao i plaće da bi potrošnja došla  na svoje.naravno i država mora podmetnuti leđa raznim olakšicama .novca ima i nikad nije bio jeftiniji samo sve treba posložiti.ipak nije ovo 2008.

Milijarder, 23.03.2020. u 16:16

Crobex ispod 1000 je na žalost realnost,

i može se očekivati u slijedećih nekoliko tjedana,

ovisno o razvoju situacije!

crobex 500-700 pt

 

Teško je reći što je best buy u ovom trenutku ali sam siguran da će teleoperateri najmanje osjetiti krizu (HT, Optima). Nakon lagane stabilizacije tržišta mislim da će cca 35-40% dionica biti best buy, a koje će to biti ne bih još otkrivao jer mislim da bi mogao biti ismijan nakon pola godine tako da bolje nešto i prešutiti.

samgal, 23.03.2020. u 18:17

neki od vas žele katastrofu ali mislim da smo na nekim dionicama blizu dna i da Crobex neće toliko zaronit.tko od vas može reći da cjepivo neće biti u upotrebi iduće godine.banke samo trebaju  na 1 godinu pauzirati dugovanja firmi i građana.firme trebaju održati kontakte sa dobavljačima i kupcima a raja treba posao i plaće da bi potrošnja došla  na svoje.naravno i država mora podmetnuti leđa raznim olakšicama .novca ima i nikad nije bio jeftiniji samo sve treba posložiti.ipak nije ovo 2008.

U načelu se slažem. Godinu dana će većina dobrih firmi izgurati uz neki novi kredit ili reprogram  i određenu pomoć države, a za rast cijena dionica treba samo par dobrih vijesti tipa ovih koje su večeras došle iz Italije da opada broj preminulih i novozaraženih što znači da mjere počinju davati rezultate. Još kad dođe neka takva dobra info iz još koje EU zemlje ili da je uspješno testirano cjepivo ili lijek i bear market će početi okretati u bull jer ljudi su po prirodi optimisti (osim par likova crnjaka koji žive pod motom “što gore, to bolje” koji će se odmah javiti na ovaj post).

Ignore: KressoM, delux

samgal, 23.03.2020. u 18:17

neki od vas žele katastrofu ali mislim da smo na nekim dionicama blizu dna i da Crobex neće toliko zaronit.tko od vas može reći da cjepivo neće biti u upotrebi iduće godine.banke samo trebaju  na 1 godinu pauzirati dugovanja firmi i građana.firme trebaju održati kontakte sa dobavljačima i kupcima a raja treba posao i plaće da bi potrošnja došla  na svoje.naravno i država mora podmetnuti leđa raznim olakšicama .novca ima i nikad nije bio jeftiniji samo sve treba posložiti.ipak nije ovo 2008.

 

Ovo neće  biti tako skoro gotovo, jer se ovo neće tako lako iskorijeniti čak ako cjepivo bude gotovo za godinu dana to ti znači da smo još dvije godine u banani .

Recimo za godinu dana bude cjepivo gotovo, godina dana ti treba da se proizvede dovoljno doza cjepiva  te da se ljudi procjepe.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Cjepivo nije lijek,lijek nije cjepivo. Korona će proći ove sezone za cca 1-2 mj a za iduću sezonu se sprema cjepivo ako se stigne. Zar mislite da će virus harati dok se ne nađe cjepivo,za 12-18 mj??? Ma tko bi ostao zdrav? Niko.  A Indexi bi komotno mogli do 0. Ako se cjepivo i ne nađe za iduću zimu,ovo iskustvo će pomoći da se bolje dočeka i da se izbjegne ovo što je bilo ove sezone. Situacija sada nije dobra ali nije sve toliko crno koliko bi neko htio da bude, pogotovo za vrijeme kada ovo uskoro prođe.

redizajnlos, 24.03.2020. u 00:16

Cjepivo nije lijek,lijek nije cjepivo. Korona će proći ove sezone za cca 1-2 mj a za iduću sezonu se sprema cjepivo ako se stigne. Zar mislite da će virus harati dok se ne nađe cjepivo,za 12-18 mj??? Ma tko bi ostao zdrav? Niko.  A Indexi bi komotno mogli do 0. Ako se cjepivo i ne nađe za iduću zimu,ovo iskustvo će pomoći da se bolje dočeka i da se izbjegne ovo što je bilo ove sezone. Situacija sada nije dobra ali nije sve toliko crno koliko bi neko htio da bude, pogotovo za vrijeme kada ovo uskoro prođe.

 

A kako ti znaš da će virus proći za 1-2 mjeseca? a to niti jedan stručnjak na svijetu ne zna.

NEMAČKI ESKPERT ZAPANJIO SVET: Nešto se ovde čudno događa, poznajem koronu, on se ne ponaša tako – TITLOVAN VIDEO

 

ovaj expert priča drugu priču…video je zanimljiv

sudeći po iskustvu prvog SARSa i H1N1…cjepivo nikad nije razvijeno. između ostalog, ta cjepiva mogu biti i opasna. to i da ga teoretski razviju, treba nekoliko mjeseci testiranja, prvo na životinjama pa na ljudima. po meni, najbolje je osloniti se na ono što su rekli Dragan Primorac i Ivan Đikić. Imate na youtubeu, tko ih nije pogledao. Ovu bolest treba iskorijeniti izbjegavanjem socijalnih kontakata u najvećoj mogućoj mjeri, brzom reakcijom ako posumnjaš da si zaražen, itd. virus je parazit, on ne može preživjeti bez domaćina. jednom kad završi svoj ciklus, gotov je. ali ne znamo kad će to biti, kolega Invest je u pravu. to može biti i za 7 mjeseci, a ne za mjesec, dva. sad su cijene dionica dosta snižene i manje više je sve povoljno. tko namjerava ulaziti dugoročno, ako se ne zamara previše kapitalnom dobiti/gubicima, sada, a i u narednih mjesec-dva je dobar trenutak za dokup. da li može gore od ovoga? može, ali većina država je već sad odreagirala i populacije se svuda manje-više drže uputa. cijene će sigurno gore, čim se ovo počne stišavat. međutim, trebat će dugo da se prašina slegne, a 2020. će biti jako loša godina za sve sektore. i ta priča s telekomunikacijama i da će one biti nedirnute je naivna. pogledajte samo AT&T. trebalo je duže da ova kriza slomi nj cijenu od ostalih pa je ipak slomila. a kakva je to dionica u usporedbi sa trulim HTom. da postoji ugovor o dvostrukom oporezivanju s SADom, već bih davno kupio T po 30$ i niže. kakav je to bio pun pogotak i još obilata dividenda od 2.04$/dionici, isplate 4 puta godišnje. investicije u 5G mrežu, i oni i Verizon, ali T je i dalje legendaran. tko je rezident SADa ili država koje imaju bilateralne ugovore s istima, ne treba puno u ovome trenutku razmišljat ako će ulagat u telekomunikacije. nadam se da će hrvatski fondovi izloženi na SAD napraviti isto, ukoliko će ići u tom smjeru.

New Report

Close