Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




ADPL uletit i nakon dividende izletit dok se još može.

– i vi mislite kako se auti više neće kupovati ???
– na ovoj cijeni je ADPL dobra dionica.
[/quote]

Pitali ste me što kupiti. PTKM Vam je otišla već pomalo gore ali do 100 kuna imate vremena.
Mislim ja vjerujem ministru gospodarstva što priča.

Otprilike.

ADPL sam Vam isto preporučio da na ovim cijenama kupite.
I da Vam odgovorim.

Da, ljudi će kupovati aute. Ali nisam siguran da li će kupovati nove, odnosno koliko često.

Znači problem je u cijeloj industriji automobila koja se mijenja.
1. Da li će se koristiti plastika prilikom njihovog sklapanja.

Pogledajte kako električni auti gore (vidi Tesla i Rimac auto).
Za automobile na vodik valjda ne moram objašnjavati (vidi cepeline).
Ne mogu prodavati buktinju. Morati će se koristiti novi materijali i inovacije

2. Električni auti su ružni i ne morate s njima na servis.
Znači ljudi će bez problema isti auto koristiti 15 do 20 godina bez namjere da ga promijene.

A onda možda promijene samo bateriju.

Tako se reciklira :).
Zelena tehnologija bez plastike,
E sada da li je ADPL pripremljena ta sve te tektonske potrese u samoj proizvodnji automobila….

Nadam se da imaju viziju.

Lp

Tek onda ode baterija pa možda kupi novi auto ili SAMO promijeni bateriju.
[/quote]

Nisam znao da ADPL proizvodi dijelove motora,već limariju i plastiku,a pošto će i elekro auti imati karoseriju od motornog ulja onda se slažem sa svime

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!




Greyp bi isto mogao biti dobra kupovina. Ali za rezultat ce trebati cekati 3-4 godine.

– i o tome sam razmišljala.
– ne sviđa mi se div. u nekoj kriptovaluti, burza, nemam pojma kako će se to trgovati.
– što nije stavio klasičan ipo na našoj burzi, div. u kunama.
– ali mu skupo tu kod nas.
– možda tu investiram 100-500 eura, čisto eksperimentalno, ali je prije neću nego što hoću.
[/quote]
Koliko znam da ulaganje moze biti u eur ili ethereum. A dividenda i da bude u kripto, lako se prebaci u eure.
[/quote]

Greyp.

– dosta sam razmišljala hoću neću.
– zvala sam jednog poznanika koji tamo radi (Spliću – ne ovoga sa foruma), a on je pitao šefa vrijedi ili ne vrijedi.
– odgovor je “kratkoročno vrijedi”.
– zašto kratkoročno, nemam pojma, a pitanje je imaju li i oni pojma koji su mi dali tu inf.
– dosta mi je vremena trebalo za pedbilježbu za kupnju i još morate uplatiti neku manju kaparu.
– stvarno zahebana procedura, sigurna sam 100% kako 90% sabornika ne bi imalo pojma kako Greyp kupiti.
– a sigurna sam 100% kako uhljebi iz porezne nemaju pojma kako pratiti taj tip trgovanja i tu naplatiti porez.
– e jedino zbog toga mi se sviđa ovaj tip prodaje Greypa od gospona Rimca.
– mislim da je večeras rasprodan Greyp i da se više ne možete to kupiti, ali ako ste toga željni provjerite, nemojte mi vjerovati.
– e što će biti s tom investicijom stvarno nemam pojma, avantura, upucati ću tu malo više love ali opet ne previše, što će biti na toj investiciji pisati ću vam na ovoj temi.

Greyp

Apsolutno se slažem sa Ivanom.
Vrlo komplicirano, nepotrebno.
Sitno sam i ja kupio, čisto eto, iz zabave.

Recesija.

– evo je došla i ta željno očekivana recesija.
– koliko vidim hvatati će dionicu po dionicu.
– danas je prva žrtva recesije bila dionica:

– OPTE s padom od 9.22%.

– s time da je tokom dana taj pad bio još i žešći.
– i dok sam se ja zahebavala s kupnjom Greypa vi ste me lijepo nakitili s tom OPTE na zaostalim nalozima 6.00 kn i 6.10 kn.
– kada sam vidjela kako to radite još sam povećala kupnju na 6.0, 6.1 i 6.15 ali ništa od toga podigli ste kupnju.
tko zna koja bi sljedeća dionica mogla ići u recesiju ?????

VLEN zasigurno. Nismo se nakupovali..skala nize.

Informanka, prinos.

– na virtualnoj burzi mi je prinos na 4 dionice +84.46% i to likvidne dionice.
– stvarni portfelj mi je na +25.7%.
– e sada je li to dobro ili je loše ???
– da mi je portfelj bio u 3 dionice prinos mi je mogao biti preko 100%.
– bilo je stvarno dobrih prilika i mali portfelji su mogli ostvariti stvarno veliku dobit.
– a ja se štitim od bankrota prevelikom disperzijom, ali u tom portfelju ima i mirovinske štednje, Au, nešto malo keša a te i tome slične investicije ne ostvaruju neke prinose.
– u portfelju imam i nešto dionica ljepotica koje nisu ostvarile neki rast ili su ostvarile mali rast.
– sve to ubija konačni prinos.
– ali kada gledam fondovsku industriju koja je u ovoj godini napravila odlične rezultate moram biti zadovoljna jer sam puno uspješnija od njih.

Evo ja kupio LRH po 5200, pa cemo uskoro vidjeti jesam li, dobar, los ili zao, trenutno u petak mi se to cinio kao BB

Recesija.

– evo baš računam koliko ću nofaca zaraditi u toj recesiji:
– na LRH računam na jedno auto.
– na OPTE sam puno optimističnija ne računajući tu dosadašnju brutalnu zaradu očekujem i tu još zaraditi za 3 auta.
– imam ja i nekih skrivenih aduta (dionica) na kojima planiram zaraditi još nekoliko automobila.
– sve u svemu neće biti ni tako loše u toj recesiji.

p.s. kod izračuna cijene auta sam uzimala cijene auta srednje klase.


– ali kada gledam fondovsku industriju koja je u ovoj godini napravila odlične rezultate moram biti zadovoljna jer sam puno uspješnija od njih.

Zato što gledate hrvatske fondove koji nemaju blage veze.
Erste plavi “ekspert” kupi ATLN po 195 kn da može prodati 191 kn. Takvi “eksperti” vode hrvatsku fond industriju.

Budite uvjereni da niste ni blizu inozemnim fondovima. Kad imate polugu, prinos može biti predivan 😉

Zamislite koliko bi bilo trziste za Ptkm kad bi se prepolovili poljoprivredni poticaji.
Jer kad su se udvostrucili proizvodnja hrane je pala 50%.
Uopce je nejasno cemu sluze ti poticaji. Ah, da, kupovini glasova.


Recesija.

– evo baš računam koliko ću nofaca zaraditi u toj recesiji:
– na LRH računam na jedno auto.
– na OPTE sam puno optimističnija ne računajući tu dosadašnju brutalnu zaradu očekujem i tu još zaraditi za 3 auta.
– imam ja i nekih skrivenih aduta (dionica) na kojima planiram zaraditi još nekoliko automobila.
– sve u svemu neće biti ni tako loše u toj recesiji.

p.s. kod izračuna cijene auta sam uzimala cijene auta srednje klase.

Kad krece izgradnja garaze?

Obzirom na novonastalu situaciju na trzistu kratkorocni BB su:
1. JDRN na 14kn – lani su je mirovinci u prosincu napucali 20%-30%, zasto ne bi i ove??? Puni su ovih dionica i mogli bi uljepsat godisnji rezultat. Kupnja na 14kn je odlicna, a rizik gubitka je minimalan
2. LRHC -ako ponuda na LRH bude preko 5,5 tis. 10% rasta zagarantirano (samo ce je sektasi iz LRH toliko dignut). Ionako je jeftina po 1.500kn
3. IGH i DLKV ocekujem odlicna izvjesca. A znamo kako gradjevinci u bull marketu reagiraju na dobre vijesti. Samo molit da ne odu u blokadu prije Q3 😂😂😂
4. Obavezno pratit brodare (kao i uvijek), ako okrene BDI nebo je granica za ATPL a i TPNG-u ce rast vozarine jer dolazi zima, a ionako uvijek prati kraljicu/ATPL

BB za dugorocne je SAPN i HPB…

Rastimo zajedno...


Recesija.

– evo baš računam koliko ću nofaca zaraditi u toj recesiji:
– na LRH računam na jedno auto.
– na OPTE sam puno optimističnija ne računajući tu dosadašnju brutalnu zaradu očekujem i tu još zaraditi za 3 auta.
– imam ja i nekih skrivenih aduta (dionica) na kojima planiram zaraditi još nekoliko automobila.
– sve u svemu neće biti ni tako loše u toj recesiji.

p.s. kod izračuna cijene auta sam uzimala cijene auta srednje klase.

Jel tebe ko servisira, posto si toliko zeljna hvalisanja?

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Opla, iznenadjenje, promjena na vrhu virtualne burze, jako zanimljivo!

P.S. Neko vrijeme nisam pratio i eto me u top 25 🙂

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Burza se probudila, izgleda da je Kraš bio detonator. Svi zadovoljni ovogodišnjim prinosima, bome i ja. Pisanje na forumu je živnulo. Veći prometi na burzi. Prošli tjedan je raslo sve, i purani su letjeli, zombiji ustajali iz mrtvih, napuhane najlon vrećice vjetar je dizao u zrak, koju god metaforu željeli da upotrijebim. Neke dionice su ozbiljno rasle. Sve podsjeća na zadnji put kad smo imali slično raspoloženje, početak 2017., u dva mjeseca prirast portfelja mi je bio kao cijelu 2016., a 2016. mi je bila izvrsna. Za mene je to završilo tako da sam do kraja 2017. izgubio i rast s početka godina i pola rasta iz 2016., istina uz dvije ozbiljne greške. S druge strane današnja situacija je da nikad burza nije bila u lošijem stanju i izbor više sužen, barem od kada sam ja na njoj, 11 godina. Gubimo dionicu po dionicu, od stečaja loših do delistiranja dobrih poduzeća. Dakle imamo neselektivan rast i sve slabiji izbor, da li bih se trebao zabrinuti kako će ovo završiti? Ja osobno i za sada ne, za razliku od početka 2017. kada mi je portfelj dostigao fer cijenu i imao sam osjećaj da mi portfelj ide u mjehur što je naprasno zaustavljeno Agrokor događajima, sada mi je portfelj još vidljivo potcjenjen. Što se tiče cijele burze ne znam da li je razina cijena/vode viša jer se u burzu/kadu ulilo više novaca/vode ili je samo razina cijena dignuta ubrzanim obrtom iste količine, a potaknuto Kraš trgovanjem, dakle trejdate li više ili imamo svježu šušku ubačenu na burzu? Prvo znači malo komešanja u bari, drugo bi moglo značiti aktiviranje pozitivne povratne sprege: više novca na burzi-više cijene-veći interes za burzu pa povratno na još više novca na burzi, možda i ipoi i nove dionice ako zakuha. Zadnjih 10 godina police u knjižarama gdje su 2008. stajale knjige o dionicama, stoje knjige o psihologiji, pseudoznanostima i samopomoći, pratite stanje na policama u knjižari:).

New Report

Close