Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Best buy je ono sto ide u preuzimanje po cijeni vecoj od sadasnje. Svatko neka procijeni za sebe sto je to.

Mozda Optima ili LRH?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Mozda oboje.:-)
Samo je pitanje x faktora. Multiple. RUC-a.

sto i LRH ide u preuzimaje? ajde judi pomozite da uzmem neke novce 🙂 😉

S obzirom na situaciju vani, jedino LRH gdje je ponuda pitanje dana…….a ostalo 0 bodova (na ovakvom marketu).
Eventualno ako imate info za neku drugu gdje se ponuda moze vrlo skoro desiti……

Lrh je već prodana tako da to defacto vise nije prilika. Znam da se glede mede mnogi tu nešto veliko nadaju, no Market je neumoljiv i nije bas slučajan.

S obzirom na masakr dionica po Europi i SAD-u danas… best buy je trenutno keš u madracu ili čarapi.
Ako baš imamo mozga, onda long njemački Bund ili indexi volatilnosti kao FVS i/ili VIX.


S obzirom na masakr dionica po Europi i SAD-u danas… best buy je trenutno keš u madracu ili čarapi.
Ako baš imamo mozga, onda long njemački Bund ili indexi volatilnosti kao FVS i/ili VIX.

Malo ste pomijesali loncice kolega. Da je Crobex na 9000 rekao bi u pravu ste. Ovako moguc pad je 1860-1870. Nize ne bu gledali. Al iznad 2000 hocete uskoro.


Mozda Optima ili LRH?

Pa za LRH imamo nekog kupca, dok za Optimu imamo samo lovačke.

Ako korekcija bude kratkotrajna onda će biti OK.

Ako neće, ne vidim zašto bi se našao kupac za Optimu.

Ne znam da li sam pametan ili ne, ali ja sam potpuno u CASHU.
Cash is King. Prošli put su me tako oprali dok sam bio na godišnjem u 8.mjesecu.

Odonda krajem 7. i 8 mjesec spavam otvorenih očiju.

Mislim da je Trump prosječni poslovni čovjek koji je već uspio dva puta bankrotirao.

Pokusi Sjeverne Koreje, nastavak nuklearnog razvoja Irana+ vraćanje otmicatamkera s naftom vidi se da nitko Trumpa ne shvaća ozbiljno.

Ako sada Kina upotrijebi svoje dolarske rezerve ubrzo ćemo gledati dolar na 3-4 kune.

A onda tek počinju problemi za Amere.
Ni štampanje dolara u 4 . smjene više ne pomaže.

po meni Crobex ide do 1.700 i onda svi molimo sve moguće svece da to ne probije.

U cashu je puno ljepše spavati,

U slučaju da sljedeća tri tjedna marketi padaju možda opet uđem u kupnju.

uglavnom vani, a možda i tu Vam dopustim da mi nešto uvalite.

Recimo RIVp na minimalcu.

Ima još koja dionica koja ima stranog ulagača Ivana 7?

Vlen? Da li Talijani mogu početi prodavati i izazvati panic?

@zezl

Ako ne vidite sto se dogada s Optimom onda lijepo vas cash u banku i lijepo ga orocite.


po meni Crobex ide do 1.700 i onda svi molimo sve moguće svece da to ne probije.
U cashu je puno ljepše spavati,
U slučaju da sljedeća tri tjedna marketi padaju možda opet uđem u kupnju.
uglavnom vani, a možda i tu Vam dopustim da mi nešto uvalite.
Recimo RIVp na minimalcu.
Ima još koja dionica koja ima stranog ulagača Ivana 7?
Vlen? Da li Talijani mogu početi prodavati i izazvati panic?

Vlen bi mogao do 2.5 kn lako. Talijani ce ostaviti gace na stapu. Danas i sutra crveno i Crobi krece u veci vrh.
Iduca 2 dana masivna kupnja.

Ako sada Kina upotrijebi svoje dolarske rezerve ubrzo ćemo gledati dolar na 3-4 kune.

A onda tek počinju problemi za Amere.
Ni štampanje dolara u 4 . smjene više ne pomaže.

Ma jel?
https://ustr.gov/countries-regions/china-mongolia-taiwan/peoples-republic-china

Da, Kina će srušiti dolar, i ubiti svog najvećeg trgovinskog partnera od kojeg godišnje posišu >500 milijardi dolara (preko petinu ukupnog izvoza).

Ovakav potez ili ispucavanje nuklearke na SAD, na isti k* ti dođe.

Što se casha u čarapi tiče, tu se već poprilično slažem da nije nimalo loša opcija u ovom trenutku.

Evo da dam i svoje mišljenje na temu:
Mislim da je s ovim zadnjim ronjenjem (koje nije izazvano poslovanjem kompanije) best buy trenutno ADPL.
Razlozi:
Dobra likvidnost (uopće ne razmatram dionice koje nemam kome prodati)
P/EBITDA 3.47
Dobra dividenda (7% ove godine)
Rast prihoda
Rast netto dobiti
Cijena (pretpostavljam) pada zbog loših rezultata auto industrije – ovo će se negdje popeglat, a i čini se da je ADPL premali da bi to osjetio, tj. da mu je ograničenje koliko može napraviti, a ne koliko može prodati.
Netto dobit 6% i stabilno (solidno za proizvodnju).

Imam ADPL i da imam gotovine, kupio bih ga još u ovom trenutku.


Imam ADPL i da imam gotovine, kupio bih ga još u ovom trenutku.

Posudim Vam ja kolega koliko želite…godišnja kamata samo +5% ako ste toliko sigurni.

New Report

Close