Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav
Priprema se jedan od best buy poteza za 2013. god.
JDKM
Vrijednost preko 2 milijarde KN (neki procjenjuju i 4).

BEST BUY

Dionice Badela 1862, Ingre, Dalekovoda i Diokija “najbrže” su na Zagrebačkoj burzi.

Naravno nije riječ o tome koliko se brzo i često trguje dionicama tih kompanija, nego o omjeru prometa tih dionica u određenom vremenu u odnosu na tržišnu kapitalizaciju.
Tim izračunom ispada da je u prvoj polovici godine 87,33 posto Badela 1862 promijenilo vlasnika.
Postotak je to kada se polugodišnji promet tom dionicom od 11,49 milijuna kuna dovede u odnos s tržišnom kapitalizacijom od 13,16 milijuna.
Slijedi Ingra gdje je taj omjer 59,19 posto, Dalekovod s 55,82 posto te Dioki sa 47,6 posto.
87 %
iznosi omjer polugodišnjeg prometa i tržišne kapitalizacije Badela 1862
Polugodišnji promet Ingre bio je 25,65 milijuna kuna, dok je njezina tržišna vrijednost bila 43,34 milijuna.
Dionicama Dalekovoda ostvaren je promet od 32,41 milijun kuna, a na tržištu ta posrnula građevinska kompanija vrijedi 58,06 milijuna kuna.
Dioki koji je također u velikim problemima na tržištu vrijedi 88,92 milijuna kuna, a promet dionicama bio je 42,33 milijuna kuna.
Zanimljivo je da u top deset kompanija s najvećom brzinom prometa na ZSE gotovo sve one koje su u financijskim problemima.

.



Kod mene u Čakovcu zgrada sa 80 stanova i 5 poslovnih prostora u prizemlju, ukupno poslovni dio 600m2 a stambeni 6000m2 neto površine je prodana za 60 miljuna kuna.

Eto vidis tvoja kupnja dionica KSST nije najgora investicija u Hrvatskoj. 🙂

Moguce da ima neki poseban razlog za Cakovec, ali mogao je u Zagrebu kupiti istu kolicinu nekretnina puno jeftinije. Ja sam siguran da bi mu Bandic za iste novce dao 20% vise kvadrata.
[/quote]

Bandićeve vukojebine samo ti i stručnjaci poput tebe uspoređuju sa zgradom u Čakovcu koja je razgrabljena u 2011 godini a i dan danas kupci (nije bio jedan kupac)navaljuju ali nema više, otišla baba s kolačima.
A AMDN sigurno nisu manje atraktivni zato mislim da će tu biti još zarade. A K.Staklenici……ako ti je žao što nisi stigao kupiti ja ti prodam nešto sitno po 1500!??

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Na senzacionalna ulaganja , / best buy/ mislite na ove transakcije oko
1000,00–9.000,00 kuna ….po raznim dionicama….. tj. od dna popisa
na više…??? Nemate se s čim zabavljati , pa se loptate s par dionica svaki dan
na sitno…?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pero 7
Najbrže dionice BADEL,Dioki,DLKV,INGR.Zašto?
Mala tržišna kapitalizacija omogučava sindikatu da tu slobodno manipulira i diktira tržištem.Sindikat zarađuje na valovima,koje uglavnom sam provocira.Često samo i vrtialno.I u napadu i u obrani ista ekipa.I na tome sindikat dobro zarađuje.Znači da netko puši,a puše moji prijatelji burek investitori.
Kako i sam često uletim sa zakašnjenjm a to bude i desetak, dvadesetak posto rasta često
jedva izvučem ulog,a vrlo rijetko izađem sa većom zaradom od desetak posto jer
ne vjerujem da će baš biti tsunami.A sindikat zna kada je tsunami, a kada su
mali valići,zna vrijeme plime i oseke.A kada znaš buduće događaje lako je zaraditi.Problem ali i sretna okolnost, je što je financijska industrija u Hrvata,na nivou manufakture,tako da se povremeno pojavljuju prilike koje su nevjerojatne.
I kada bi se pojavljivale takve prilike,prije bih razmišljao,gdje je kvaka,gdje je za.eb.Nema ga,jednostavno za većinu dionica se može reći da tržište ne postoji.
Da.ali postoji neka fundamentalna vrijednost u povoljnom omjeru P/BV,ili u P/S
koje tržište ne honorira.I što je više takvih dionica to bolje,jer mi omogućava i disperziju uloga,samim time i smanjenje rizika,ako neki od tih
bisera poklekne i čekam da neki povuče.

I ta strategija funkcionira,a nadam se da će to biti barem još tri četiri
godine,a kada presatne selim se na istok u BH i Srbiju.Oni su iza nas barem
pet godina.
Zključak:pozdravlja vas budući milijunaš,najprije kunski,zatim i EUro milijunaš Lopina.Samo zdravlja.

Na ZSE teče med i mlijeko,a na mom posjedu u potocima.


ne ulazim u predstečajuše ali mislim da ernt na ovu cijenu do sljedeće dividende može bez problema porasti 20-30 posto.,

Vi jedrite u klasi optimist.
Za cijenu dionice 1500 kn ERNT koji ima 1.3 mil kn dionica bi treba imati netto
prihod od cca 200 mil kn godišnje ili 50 mil kvartalno.
Uskoro će FI za drugi kvartal.
Da li će ERNT ostavariti netto dobit od 60 mil kn za opravdati dodatni rast od
20 % ili 65 mil kn za opravdati 30%.
Ipak mirovinci mogu sve,dignuti ERNT na 2000 i spustiti na 1000,pa se u cijenu
nebi htel mješat.
Ali 1.500 je dora cijkena za tutanj prije izvješća.Tanking profit.
U ERNT teče med i mlijeko.Čestitke vlasnicima.želim da zaradite više.Ja neću u ERNT.Skupo mi je.


Pero 7
Najbrže dionice BADEL,Dioki,DLKV,INGR.Zašto?
Mala tržišna kapitalizacija omogučava sindikatu da tu slobodno manipulira i diktira tržištem.Sindikat zarađuje na valovima,koje uglavnom sam provocira.Često samo i vrtialno.I u napadu i u obrani ista ekipa.I na tome sindikat dobro zarađuje.Znači da netko puši,a puše moji prijatelji burek investitori.
Kako i sam često uletim sa zakašnjenjm a to bude i desetak, dvadesetak posto rasta često
jedva izvučem ulog,a vrlo rijetko izađem sa većom zaradom od desetak posto jer
ne vjerujem da će baš biti tsunami.A sindikat zna kada je tsunami, a kada su
mali valići,zna vrijeme plime i oseke.A kada znaš buduće događaje lako je zaraditi.Problem ali i sretna okolnost, je što je financijska industrija u Hrvata,na nivou manufakture,tako da se povremeno pojavljuju prilike koje su nevjerojatne.
I kada bi se pojavljivale takve prilike,prije bih razmišljao,gdje je kvaka,gdje je za.eb.Nema ga,jednostavno za većinu dionica se može reći da tržište ne postoji.
Da.ali postoji neka fundamentalna vrijednost u povoljnom omjeru P/BV,ili u P/S
koje tržište ne honorira.I što je više takvih dionica to bolje,jer mi omogućava i disperziju uloga,samim time i smanjenje rizika,ako neki od tih
bisera poklekne i čekam da neki povuče.

I ta strategija funkcionira,a nadam se da će to biti barem još tri četiri
godine,a kada presatne selim se na istok u BH i Srbiju.Oni su iza nas barem
pet godina.
Zključak:pozdravlja vas budući milijunaš,najprije kunski,zatim i EUro milijunaš Lopina.Samo zdravlja.

Na ZSE teče med i mlijeko,a na mom posjedu u potocima.

Ha,ha kako vi to lagano sročite,obavezno uz dodatak tog famoznog sindikata,Uzmi primjer dioki i pogledaj graf,svakog trenutka(danas tokom dana) može krenuti prema cjenama iznad 30-32 kn,netreba tu sindikat ili neznam što,samo biti u posjedu dionice.


Pero 7
Najbrže dionice BADEL,Dioki,DLKV,INGR.Zašto?
Mala tržišna kapitalizacija omogučava sindikatu da tu slobodno manipulira i diktira tržištem.Sindikat zarađuje na valovima,koje uglavnom sam provocira.Često samo i vrtialno.I u napadu i u obrani ista ekipa.I na tome sindikat dobro zarađuje.Znači da netko puši,a puše moji prijatelji burek investitori.
Kako i sam često uletim sa zakašnjenjm a to bude i desetak, dvadesetak posto rasta često
jedva izvučem ulog,a vrlo rijetko izađem sa većom zaradom od desetak posto jer
ne vjerujem da će baš biti tsunami.A sindikat zna kada je tsunami, a kada su
mali valići,zna vrijeme plime i oseke.A kada znaš buduće događaje lako je zaraditi.Problem ali i sretna okolnost, je što je financijska industrija u Hrvata,na nivou manufakture,tako da se povremeno pojavljuju prilike koje su nevjerojatne.
I kada bi se pojavljivale takve prilike,prije bih razmišljao,gdje je kvaka,gdje je za.eb.Nema ga,jednostavno za većinu dionica se može reći da tržište ne postoji.
Da.ali postoji neka fundamentalna vrijednost u povoljnom omjeru P/BV,ili u P/S
koje tržište ne honorira.I što je više takvih dionica to bolje,jer mi omogućava i disperziju uloga,samim time i smanjenje rizika,ako neki od tih
bisera poklekne i čekam da neki povuče.

I ta strategija funkcionira,a nadam se da će to biti barem još tri četiri
godine,a kada presatne selim se na istok u BH i Srbiju.Oni su iza nas barem
pet godina.
Zključak:pozdravlja vas budući milijunaš,najprije kunski,zatim i EUro milijunaš Lopina.Samo zdravlja.

Na ZSE teče med i mlijeko,a na mom posjedu u potocima.


Volim ovakve pozitivne komentare! Tko je preživio ZSE od 2007 godine do danas imao je mnogo toga naučiti. Kriza nas je sve dobro “protresla” (a još će). Znači ako Vam je još ostalo kakvog kapitala, znanje imate, dobro iskustvo ste stekli, prilika za ulaganje u narednim mjesecima će biti jako puno. Tko ih prepozna i iskoristi stečeno iskustvo smiješi mu se “med i mlijeko”. Vjerovatno već najesen će neke tvrtke “dobro povući”, a neke će u “ropotarnicu”. Na nama je samo da ih prepoznamo i da imamo “brz prst”! Ako poraste ikvidnost, što već u 9 – 10 mjesecu očekujem, bit će “para ko salate”![emo_smijeh]

Bi li Vupik mogao imati koristi od ovoga?
http://www.seebiz.eu/katarski-biznismeni-zainteresirani-za-proizvodnju-hrane-u-hrvatskoj/ar-68111/

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Što se hrane tiče treba vidjeti i ovo

Industrija hrane ruši rekorde deficita, a tek stiže efekt izlaska iz Cefte

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]


K.Staklenici….ako ti je žao što nisi stigao kupiti ja ti prodam nešto sitno po 1500!??

– gospon Golubv, ne vidim opravdani razlog za kupnju KSST po 1.500kn .
– ne želim sada ulaziti u raspravu vrijedi to ili ne vrijedi ili koliko vrijedi.

– ako vam je stalo do tih staklenika može ih kupiti 4 puta jeftinije od gospođe Snježane nego što ih vi gospon Golub prodajete.

– I love this game.
Pozdrav !



K.Staklenici….ako ti je žao što nisi stigao kupiti ja ti prodam nešto sitno po 1500!??

– ne želim sada ulaziti u raspravu vrijedi to ili ne vrijedi ili koliko vrijedi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Eh šteta….baš bih volio da ti malo objasniš koliko točno vrijede Staklenici[emo_zloban]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close