Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bogata
A ti kao znaš što je ugrađeno u sadašnju cijenu.
Što kad panamaxi budu 17-18 tisuća USD?
Jel to isto ugrađeno u sadašnju cijenu?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A što ako panamaxi ne budu 17-18 tisuća USD? Što onda?

Ako svi znaju da će bit, onda je to već ugrađeno (upravo zato što se to zna).

Ja tu uopće ne ulazim u raspravu hoće li panamax bit ili neće na 17-18k USD (ti si to naveo kao gotovu stvar, svatko neka si sam procijeni vjeruje li tome ili ne), nego govorim o tome da ako je to siguran događaj, i svima poznat, onda je uključeno u cijenu.

Ne filozofiraj.
Bit će gotovo sigurno naprosto zato jer hoće. Fundamenti su takvi.
To će biti peak vrijednosti, a prosjek bitno manji, oko 12-13 tisuća.
Govorim za 2018.
A fore da nešto jest ugrađeno u cijenu izgleda ne pale jer cijena raste.
Da je ugrađeno ne bi rasla, zar ne?
Događaj nije siguran, uvijek postoji veća ili manja neizvjesnost, isto kao i ulagači koji ne kupuju unaprijed već samo kad vide CnB. Samo tad bude bitno skuplje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ne filozofiraj.
Bit će gotovo sigurno naprosto zato jer hoće. Fundamenti su takvi.
To će biti peak vrijednosti, a prosjek bitno manji, oko 12-13 tisuća.
Govorim za 2018.
A fore da nešto jest ugrađeno u cijenu izgleda ne pale jer cijena raste.
Da je ugrađeno ne bi rasla, zar ne?
Događaj nije siguran, uvijek postoji veća ili manja neizvjesnost, isto kao i ulagači koji ne kupuju unaprijed već samo kad vide CnB. Samo tad bude bitno skuplje.

Serislave, sve tvoje procjene su konzervativne, a razlog tome je objektivno daljnje smanjenje orderbooka u slijedećoj godini. Vrlo vjerovatno na 50mil dwta. Ali puno vaznije od toga je visoka marginalna dobit. U ovom trenutku svaki $ rasta vozarina ide u netto dobit prije opirezivanja. Amen 😃👍✌

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Nisam baš siguran za orderbook. To je naprosto teško predvidjeti.
Čini mi se da je delivery schedule za panamaxe trenutno na 2.4% flote (61 brod). Uz scrap od bar 1% (25 brodova) to je netto rast flote od max. 1.4% u 2018. A demand je vjerovatno u rangu svjetskog gdp-a (revidirano na 3.6%). Uzmimo konzervativno neka je nešto manji (3%) po osnovi toga da je dobar dio rasta generiran uslugama, elektronikom i sl. Znači da bi rast utilizacije trebao biti bar 1.5%.
Kako bi se to trebalo odraziti na vozarine BPI?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Serislave,

zato sam ja siguran za orderbook, a oko ostalog konsenzus.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


a šta kupuje gđa ovih dana ?

– brzorastuće dionice.

– I love this game.
Pozdrav !



a šta kupuje gđa ovih dana ?

– brzorastuće dionice.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

haha ovdje je trenutno jedino ATPL ..brzorastuća 🙂

PEVEC sjajno posluje i raste. Ima problem gramzivosti prvog dioničara koji bi još stjecao skoro mukte. Transparentnost loša ali točka preokreta će doci radi vlastitog interesa br.1 dioničara. Skidalo se milijune po 280 290 kn
VALAMAR sjajno posluje i raste. CEO je nedavno kupio veliku količinu. Likvidna čvrsta i potentna dionica. Izvrsno upravljana kompanija. Skidalo se milijune po 47 i 48 kn.

Ne vidim ništa bolje na ZSE.
Stvari

Za Atlantsku ne znam, ti brodari su prevrtljivi dosta a ima i dubioza.
U samom trgovanju ima jakih oscilacija. Nadam se da će svi koji
ulože dobro zaraditi. Očito se od Atlantske očekuje samo pozitiva i to zaista veseli,
ali na ovako plitkoj burzi moguća su veća iznenađenja.
Vrijeme je da neka dionica zabljesne.

na ovoj našoj burzici poslovanje, ni pozitivno ni negativno, na žalost nema previše veze s kretanjem cijena dionica.
cijene se kreću ovisno o medijskim napisima.

Imam jedno pitanje.

– ako dionice koje ima gospon Todorić vrijede 0 (nula) kuna.
– koliko vrijede vaše dionice tvz Todexa ???

– I love this game.
Pozdrav !


Imam jedno pitanje.

– ako dionice koje ima gospon Todorić vrijede 0 (nula) kuna.
– koliko vrijede vaše dionice tvz Todexa ???

– I love this game.
Pozdrav !

Vrijede 10 kuna. Osim ako prethodno ne spoje više njih da vrijede 10 kuna.

Nemoj vjerovati svemu što pročitaš ili zaključiš. Ne bih o stereotipu boje kose, no očito je da nekima glava služi prvenstveno da svakodnevno prošetaju drei wtter taft frizuru i dometnu neku otrcanu doskočicu.


Imam jedno pitanje.

– ako dionice koje ima gospon Todorić vrijede 0 (nula) kuna.
– koliko vrijede vaše dionice tvz Todexa ???

– I love this game.
Pozdrav !

Odgovor je sadržan u pitanju:-)-

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Imam jedno pitanje.

– ako dionice koje ima gospon Todorić vrijede 0 (nula) kuna.
– koliko vrijede vaše dionice tvz Todexa ???

– I love this game.
Pozdrav !


Zmajkiju je tehnička pokazala da mu Belje vrijedi 50 kn, a Ledo 6000.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

New Report

Close