Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav
Tankerka IPO ?
kakva su vaša razmišljanja ? napokon neki IPO na ovoj našoj burzi, jedna lasta ne čini proljeće ali raduje.
lp


drevil
može komentar
https://crobex.wordpress.com/category/dionice/adrs-p-a/

u guzvi, proletio tekst, ne vidim sto tu bode oci i treba prokomentirati.


Pozivam Ivanu7 da pomogne Udrugi franak…
Koji model bi ti predložila a da usrećiš ovaj narod ali i pohlepne bankarske duše…

– jedini model koji može pomoći ovoj državi, narodu i Udrugi franak…
– je ZABRANA, i to staviti u ustav, zabranjuje se državi, političarima i narodu ove zemlje podizanje bilo kakvih kredita.

– I love this game.
Pozdrav !


– je ZABRANA, i to staviti u ustav, zabranjuje se državi, političarima i narodu ove zemlje podizanje bilo kakvih kredita.

– ovo kod franka je šteta cca 400m što i nije neki veliki novac.
– ali kta. na dug države nam je 10% BDP, na mirovine nam ide 30% BDP.
– jako brzo dug države na kta. će biti 15%.
– s ovim ritmom zaduživanja možemo očekivati kako će nam izdaci za kta. za dug države biti isti kao i izdaci za plaćanje 1.100.000 penzića.

– kako bi država mogla sve to servisirati morati će još više dizati poreze.
– a zbog velikih poreza nemamo investicija.

– najbolje rješenje vam je iseljenje iz ove države pa neka se netko drugi brine kako će se vraćati ti krediti, a u nekoj budućnosti tu niti neće biti penzija, možda ali će vam staviti u zakonu kako trebate raditi do 90. godine.

– veliki je problem u ovoj zemlji što 90% naroda ne zna kamatni račun, a tek izračunati kamatu na kamatu, e to vam sigurno ne zna većina naših ministara.

– I love this game.
Pozdrav !

KREDITI.

-kad se država zadužuje onda ona radi nešto pametoga,
– ona se ne zadužuje, država prodaje, prodaje obveznice.

– a kada se vi zadužujete onda ste sirotanovići koji nemaju novca i potpisuju sve živo što im banka servisira jer nemate izbora.

– kad se država zadužuje, onda će to netko drugi za 20-50-100 godina platiti, nikada to zaduženje neće platiti oni koji su to u ime države i potpisali.

– ja ne mogu razumjeti otkud netko ima pravo mene zadužiti u ime države ???

– I love this game.
Pozdrav !

KREDITI 2.

– krediti su dobri, to vam je financijska poluga.
– ali krediti su jedino dobri za bogate, koji to mogu pametno koristiti i neće im biti problem iste vratiti.

– krediti su fenomenalno dobri kada idete u jednu od investicija pa vam nedostaje 30-50% sredstava za zatvoriti tu investiciju.
– ali ako što pođe po zlu, tada morate biti sposobni iz drugih investicija zatvoriti taj kredit.

– kredit morate uzimati na što kraći rok, i angažirati što više vlastitih sredstava.

– ja sam nekada za kupnju dionica uzimala kredite, ali ti krediti nikada nisu bili preko 30% mog kapitala.

– trenutno nemam kredita iako sam u zadnje dvije godine bila u velikim investicijama, sve bez kredita.
– trenutno sam i previše u kešu (u najgoroj valuti €), jer će mi trebati za još jednu investiciju.

– I love this game.
Pozdrav !

Hvala Ivana7… gibam onda u Švicu…
Inače, prosječna neto mjesečna plaća u Švicarskoj iznosi 5.400 švicarskih franaka, a poslove koji se plaćaju manje od 4.000 franaka ima 10,7% zaposlenih.
Zemlja meda, mlijeka, sira i čokolade…

Glavni problem je taj što Hrvati vole imati nekretninu u svom vlasništvu pa su se na najgori mogući način zaduživali da bi došli do kuće ili stana a nerijetko i do druge ili treće kuće ili stana.
Svega toga ne bi bilo da su jednostavno najmili nekretninu ili stan i plaćali mjesečni najam. Nije problem nekada nekretninu ni kupiti ali je problem poslije tu istu održavati, to znaju svi koji imaju nešto takvo u posjedu. Podstanari nemaju takvih problema a nemaju ni kredita u švicarcima.
Best buy su trenutno totalno podcijenjene nekretnine širom Lijepe naše a ima ih u ponudi i previše. Očekujem u skoroj budućnosti priljev stranaca u Hrvatsku koji će biti prisiljeni zbog klimatskih promjena tražiti negdje rezervno utočište. I to u skoro vrijeme. Cijele nacije će se morati iseljavati i naravno negdje smjestiti. To je jedna malo druga priča i vjerovatno Vam se sada čini futuristički. I u prošlosti su bile slične seobe naroda upravo iz takvih razloga. Dakle Japanci, Kinezi, Amerikanci iz raznih dijelova SAD-a – Dobro nam došli u Lijepu našu siromašnu ali pogodnu za smještaj.[emo_ooooo]

da banana….. najzalosnije i nama ujedno velika opasnost što je nama Hrvatima nasa zemlja skupa…. a vecini evropljana mi smo jos super jeftini…od usluge smjestaja klope nekretnina….

pepe7

Nekretnine su, uz uhljebništvo, dva najveća fetiša Hrvata

Tko ima para na bacanje i nezna gdje uložiti nek kupuje nekretnine po Slavoniji. Za 20-tak tisuća Eura kupiš solidnu kuću sa okućnicom, pomoćnim objektima i voćnjakom na jutru zemlje. Tu se mogu smjestiti za nedaj Bože dvije Japanske obitelji sa po 5 članova. (katastarsko jutro (kj) ral = 5754,64 m 2)

@bananarama , slušaju te ….

http://hr.seebiz.eu/biliskov-trziste-raste-zbog-prodaje-vrlo-jeftinih-stanova/ar-103661/

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Glavni problem je taj što Hrvati vole imati nekretninu u svom vlasništvu…

Glavni problem je duhovna praznina koju ‘rvati pokušavaju nadoknaditi posjedovanjem materijalnih dobara a među njima i predimenzioniranih nekretnina. Nije problem u posjedovanju nekretnine, problem je što su one prevelike i najčešće zjape prazne pa je i održavanje takvih nekretnina neracionalno kao i trošak režija.

Inače, Hrvati su bogati ljudi samo toga nisu svjesni jer su individualno na vrlo niskom stupnju razvoja pa stalno teže ka stjecanju još više iako ni s onim što imaju, ne znaju kako najbolje raspolagati. Kao što kaže stara indijska: “Kao što tijesna odjeća smeta kretanju tijela – tako bogatstvo smeta kretanju duše.”

Naslov teme je “best buy” ako se ne varam. Zasto raspravljamo o stambenim kreditima u CHF. Mozda da raspravimo o trenutnim naboljim ponudama na trzistu vrijednosnih papira ?!?!? Ja sam mislio da je to svrha ove teme.

Best buy
koei
adrs
kodt
ksst

New Report

Close