Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da se svi hvale prinosima, pa ću i ja. Od početka godine oko 30 posto plus dividenda od oko 5 posto na vrijednost portfelja. Već godinama primjenjujem metodu da svaki mjesec u dionice upumpam podjednaku količinu novca i tako uprosječujem ulazak. Sad se pokazuje da je metoda vrlo efikasna. Naravno, bitno je i ne ulagati u ove stečajuše koje promovira ekipa iz Lopina grupe.


Vidim da se svi hvale prinosima, pa ću i ja. Od početka godine oko 30 posto plus dividenda od oko 5 posto na vrijednost portfelja. Već godinama primjenjujem metodu da svaki mjesec u dionice upumpam podjednaku količinu novca i tako uprosječujem ulazak. Sad se pokazuje da je metoda vrlo efikasna. Naravno, bitno je i ne ulagati u ove stečajuše koje promovira ekipa iz Lopina grupe.

[emo_palacg]

Te stečajuše će višestruko više narasti od tvojih zicer dionica kada (i ako) počnu rasti.


Te stečajuše će višestruko više narasti od tvojih zicer dionica kada (i ako) počnu rasti.

Ako u međuvremenu ne riknu. Ali što da se radi, neki vole gubit novac, pa nek izvole.
Meni je mojih 15-20 posto godišnje dovoljno.

Dilema stecajusa je slican dilemi koju imam dal da kupim kucu u Iranu.

Trosak lijepe nove kuce oko 30 000 dolara.
Downside: maximalni gubitak 30 000 dolara
Upside: ako se otvore sa svim resursima, velikom populacijom – ogroman. Upside do 300 000 dolara.
Šanse za scenarij 1 50%. Sanse za scenarij 2 50%.

Sto odabrati?

Ipak mislim da su sanse da ce Iranski real estate cijenovno rasti veće nego sanse da ce hrvatski građevinarski sektor rasti u cijeni i poslovno

Zasto?

Građevinari u RH su u doba expanzije bili uglavnom pogonjeni pomoću Vlade i njezinog duga tj potrošnje. Vlada se ne moze tako lako vise zaduzivati, sanse za ponovnu gradnju Autoputeva i slično vise nema.
Rast populacije je nuzan za uspjeh građevinarske industrije. Toga također nema, zemlje Balkana imaju vrlo negativan prirodni prirast.

Dead cat bounce svakako, ali na 5 godina građevinare ne vidim kao uspjesne.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


OD PONEDJELJKA, 06.10.2014. IZ POSEBNOG REŽIMA TRGOVANJA U REDOVAN REŽIM TRGOVANJA PRELAZE SLJEDEĆE DIONICE:
– AMDN-R-A
– HTPK-R-A
– JDBA-R-A
– JDTC-R-A
– PIKR-R-A
– SM86-R-A
– SUNH-R-A
– ZVCV-R-A
—————–
Danas je na zse potvrđen gornji navod za svih osam dionica.
http://zse.hr/default.aspx?id=32824

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Prošlo je 7 godina od IPO-a HT-a. Tada sam počeo svoj dugi rat za financijsku slobodu. Još sam daleko od cilja, ali puno bliže nego li sam tada bio. Čestitke mojim vršnjacima. Mogu reći da mi je ovo prva godina u kojoj su prinosi, dividende i kamate već nakon 9 mjeseci nadmašili godišnju neto plaću. Nadam se ne i zadnja. Uskoro očekujem kupnju prve dionice preko bare, u petak nije prošlo ali možda će sutra. Treba malo početi tražiti i neke prilike vani. U HR jednostavno nemamo više nekog izbora.

Domach

kad tako ozbiljno analiziraš građevinare nije mi jasno kako je moguće da uopće spominješ razdoblje od 5 godina? Drugo što mi nije jasno ako ozbiljno analiziraš kako sve građevinare trpaš u isti koš?
To je kao da ADPL izjednačimo sa svim tvrtkama koje se bave sličnim poslom, siguran sam da neće sve rasti, neke će prestati i postojati dok će neke napredovati.
Treće što ne shvaćam ako građevinare držiš neperspektivnim kako je moguće da 5 godina rade u minusu i opstanu ako ih država neće više sumnjivim akcijama podupirati?

Valamar Adria Holding tijekom krize skočio 1161%


32 i nesto % kad stanje s investora ubacim u excel, kad dodam rivp porast u excelu 33 i nesto %

Informanka.

– svaki tjedan prinos mi se po malo povećava tako sam trenutno na +24.01%.
– ja sam i više nego zadovoljna iako većina vas pravi i veće prinose.

– I love this game.
Pozdrav !

Dionice ! Dionice ! Dionice !

KODT.

– tu je cijena narasla.
– imamo novčano bogate fondove koji tu cijenu i brane.
– investitori se još nisu navikli na malo povećanu cijenu.
– jedan fond koji tu godinama izlazi koči tu cijenu.
– imam osjećaj kako novi fondovi koji su tu ušli čekaju veće količine na prodaji.
– ali sama cijena ipak ovisi o poslovanju same firme.
– izvješće za 3Q će pokazati kako se radilo, iako ja tu ne očekujem nešto naročito.
– ali dugoročno to je svakako o.k. investicija.

– I love this game.
Pozdrav !


toliko nije niti tvoja godisnja dividenda na adpl[/b] [emo_zloban]

Dionice ! Dionice ! Dionice !

ADPL.

– ADPL je sasvim o.k. dionica za imati je u portfelju.

– I love this game.
Pozdrav !


još očekujem daljni uzlet na ingra -r-a-

Dionice ! Dionice ! Dionice !

INGR.

– trenutno raste zbog špekulanata.
– već sam pisala o toj dionici, jeftino je to na 2kn, na 5kn, na 10kn.
– ova dionica špekulantima stvarno pruža velke mogućnosti za zaradom.
– špekulanti su se obogatili na ovoj dionici odnosno padu od 400kn na 2kn.
– a sada na 2.5kn to je i dalje stvarno jeftino.

– ali tu ima i jedna sitnica na koju trebate pripaziti,
– dug firme / kapital je 4,255,08 %.
– ima li tu sručnih osoba koje mi ovo mogu malo bolje objasniti ???

– I love this game.
Pozdrav !


Imam jedno pitanje za vas sve ovdje, kad mislite ulaziti u građevinare?

Dionice ! Dionice ! Dionice !

Građevinari.

– trenutno građevinari nemaju neke perspektive u RH.
– većina toga će ići u stečaj.
– stanova u RH ima viška, a zbog iseljenja mladih iz RH potrebe za gradnjom novih stanova u RH nema.
– a tu je i novi porez o porezu na nekretnine.
– država kao investitor više nema love da bi nešto gradila.

– na žalost građevina nema nikave perspektive u RH za duži vremenski period.

– I love this game.
Pozdrav !


OD PONEDJELJKA, 06.10.2014. IZ POSEBNOG REŽIMA TRGOVANJA U REDOVAN…
– SM86-R-A

New Report

Close