Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako ništa drugo bar sam se nasmijao tekstu koji je baš bezveze, ali vrlo smiješan…. [kiss]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@kane
više puta sam ponovio, ali ne bilo mi lijeno napisati još jednom…

moje investiranje dijeli se u dvije faze.
u prvoj sam ulagao po preporukama profesionalaca, što je opisano u knjizi ‘dnevnik malog ulagača’ i, odoka, da ne tražim po arhivi, u dvije trećine pisanja kolumne dnevnik malog ulagača u lideru.
u drugoj fazi, koja traje od publici poznatog teksta o fond menadžeru, i trajat će do vječnosti, ulažem posve samostalno.

kako sam počeo ‘igrati’ s inicijalnom javnom ponudom ine, i kako je u toj igri bilo i kupnji makstila po cca 130 i prodaja po 820-800, kako sam realizirao i dobitke na telekomu, prodao po 380, i tako dalje, i tako dalje, pukom srećom na kraju prvog dijela balade – vjetrovi su dugo puhali tako da su i krave letjele, a kamo li purani – minus je samo 40 posto. nije ugodan, ali nije to neka osobito skupa školarina.

u drugoj fazi je šteta, a i o tome sam pisao, što nisam imao love za naftu po 26 dolara, siemens po cca 340 kuna (a nadavao se dividendi), što love za koju sam bio siguran da mi dugo neće trebati nisam imao ni za telekom po cca 180, i tako dalje.
eto, novca koji mi duže vremena sigurno neće trebati imao sam za luru po cca 350, herbalife po cca 28, a kupio sam i hotele baška, i prvom dividendom vratio 50 posto uloženog.

većina ljudi su političari.
političari se preseravaju. preseravanje je navođenje podatka koji ti odgovara i svjesno zanemarivanje, ignoriranje cjeline, to jest cijele istine.
na forumu je političara daleko više nego u parlamentu, a onda je otprilike toliko i preseravanja.
ima tu i svjesnog laganja, svjesnog blaćenja ljudi s namjerom da im se napravi materijalna i druga šteta, što će prije ili poslije rezultirati sudskom tužbom i presudom…

no dobro, dosad sam objavio 202 dnevnika mala ulagača, 192 su bila najčitaniji tekstovi na rang listi, a uobičajena rang lista bila je birtić prvi, birtić drugi, jack welch odličan treći…
hoću reći, ako si prosinečki, i izašao si na teren, naprosto se moraš pomiriti da će ti neki retard vikati da nemaš pojma o nogometu, pa se i mi novinari naprosto moramo pomiriti s postovima poput tvog.
volim reći: neka tržište sudi.

tržištu prepuštam da sudi je li moje iskustvo bezvrijedno jer sam na svojoj koži prošao tešku školu, ili je upravo zbog toga – gotovo pa neprocjenjivo.
opet kažem, ovo je hrvatska, i tu zarade na knjigama nema. moj glavni motiv suizdavanja ‘male knjige koja i dalje pobjeđuje tržište’ je pomaganje ljudima da ne prođu put koji sam ja prošao.
kao što rekoh
http://www.youtube.com/watch?v=U69QQiBmaEg
da sam prije koju godinu imao znanje iz ‘male knjige koja i dalje pobjeđuje tržište’, na neke preporuke mojih brokera, analitičara, direktora bivšeg brokeraja, rekao bih ili da njihovo znanje ne vrijedi ni po’ pizde ladne vode, ili me pokušavaju prevariti.

zadovoljan sam kako je tržište dosad sudilo ‘maloj knjizi’.
na prvom mjestu rang liste bila je 52 dana.
a prije nego što je prevedena na hrvatski, ‘malu knjigu koja i dalje pobjeđuje tržište’ recenzirali su…

the wall street journal: ‘mala knjiga koja pobjeđuje tržište je jedan od najboljih i najjasnijih vodiča za value investiranje’
financial times: najbolja knjiga o ovoj temi u mnogo godina

neka tržište presudi jesu li pametniji wall street journal i financial times, ili ti.
neka tržište odredi da li se tu netko preserava…

www.knjigara.com

pročitajte si bibliju (stari zavjet uključen)… možda vas Prosvijetli…

Mala knjiga koja pobjeđuje tržište.

– svi skupa ste malo pretjerali.

– ja sam zahvalna gospon Birtiću što je u RH izdao jednu knjigu o investiranju na hrvatskom jeziku.
– kad bi barem na policama naših knjižara bilo tih novih naslova.
– ali ih nema, jer u RH ima premalo investitora, malo je potencijalnih kupaca, zbog toga se masovno tiskaju kuharice.

– svi vi koji napadate gospon Birtića zašto se ne bunite što se u RH ne može kupiti investicijsko zlato isto kao u EU.
– žalosno je što naši političari ne mogu kužiti kako je to potpuno isto kao i bilo koja valuta koja se u bilo kojoj banci može kupiti.
– sada država štiti ove koji su se zahebali u švicarcima, a što je s onima koje je zahebala u dobiti na tom zlatu ???

– isto tako i ta knjiga od gospon Birtića.
– kao prvo skupa je za ono što nudi.
– i stvarno je pretjerao u reklami.
– i nije u redu napisati to "retardirani", ja umjesto toga koristim neuki…
– znam i ja ponekad kad me iživcirate napisati pokoju glupost, ali se poslije svima izvinim.

– za tu knjigu sam napisala kako je ono osnovno o čemu piše stvarno o.k.
– a gospon Birtić nije neki investitor, prije bih napisala kako je u tome neuk, pogubio je dosta love isto kao i moji prijatelji gospon Lopina i Splićo.

– ali ima jedna stvar koja je svima promakla.
– 4 dionice kojih imam najviše u portfelju su napravile laganini cca +10% u kratkom vremenu.
– a upravo te dionice izbacuje ta knjiga kao glavne investicije.

– gospon Birtiću,
– probajte okrenuti ploču, ili reklamu.
– pišite o dionicama,
– pratite dionice koje spadaju u tu čarobnu formulu.
– to će biti puno korisnije za sve nas, a to će vam i povećati prodaju knjige.
– i umjesto što se tu raspravljte s neukim investitorima potražite još koji dobar naslov i donesite to na naše tržište.
– pisati vam knjige stvarno nema smisla, ali prevoditi one najbolje mislim kako bi to mogao biti dobar posao.
– budite sigurni, većina na ovom forumu je kupila i pročitala tu knjigu.

– I love this game.
Pozdrav !


– ja sam zahvalna gospon Birtiću što je u RH izdao jednu knjigu o investiranju na hrvatskom jeziku.

So ne upises neki tecaj engleskog. To bi ti bilo puno korisnije nego satima visiti na internetu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Informanka.

– evo nakon desetak trgovinskih dana lijepih pluseva ja danas napravila minus -0.03%, nije puno ali je minus.
– danas smo imali neobično veliki promet od čak 6.3 milijuna kuna.
– očito su kešolovci danas izlazili jer su uočili kako će se nešto čudno dogoditi kod amera u drugoj polovici trgovanja.
– sada će mo opet imati navalu postova od propasti svijeta i burzi.
– a ja tu burzu zbog toga prometa skoro pa i ne pratim, postavim naloge pa što prođe.

– I love this game.
Pozdrav !



– ja sam zahvalna gospon Birtiću što je u RH izdao jednu knjigu o investiranju na hrvatskom jeziku.

Sto ne upišeš neki tecaj engleskog. To bi ti bilo puno korisnije nego satima visiti na internetu.
[/quote]

gospon Twiker.

– ja sam danas spavala do 10:00 ,
– pa sam onda išla đir do grada,
– negdje oko 14:00 sam se uključila u burzu i kuhanje ručka.
– ručak je bio gotov oko 15:30 a burza u 16:00 ,
– poslije toga odlazak na kupanje, pa ponovno do grada i evo me sada tu.

– stvarno nisam zabrinuta hoće li sutra burza dolje ili gore, ali sam sigurna kako me sutra neće izrabljivati niti jedan kapitalist kao vas.
– ja nisam kao vi pobjegla iz ove zemlje.
– meni je tu dobro i lijepo.
– ipak se meni ostavrio taj hrvatski san, na koncu i od vas sam učinila milijunera u HR dionicama.

– zbog toga ja volim ovu zemlju, i stvarno mi je lijepo tu.
– nisam ja glupa, ja znam engleski bolje nego naša premijerka.
– a uz to se još služim s 3-4 jezika.

– morate znati kako osim novca postoji još nešto što se zove kultura jednog naroda.
– a više toga ima u mojem gradu negu u cijelom vašem SAD-u i Kanadi.
– a kulturu jednog naroda čine i te knjige.
– ali to svakako nisu knjige na engleskom jezku.

– I love this game.
Pozdrav !

@ Barmen

Gospodine Birtiću… Vi ste na tržištu kapitala tek 4-5 godina, odnosno od ipo-a , vaše iskustvo bez obzira na trud, vrijeme i novac koji ste potrošili da bi ga stekli je još uvijek vrlo skromno.

Jednako tako kako sada pričate o "maloj knjizi" ste o "value" investiranju pričali i prije 4 godina kada uopće niste imali pojma o čemu pričate. Baš me danas zanimalo kada ste nesebično počeli davati savjete ulagačkoj javnosti pa sam naišao na ovaj članak – http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=28101 , to je valjda jedan od prvih članaka koji ima veze s vama i investiranjem.

Tada ste nakon samo godinu dana iskustva na burzi bili uvjereni da ste najpametniji, već ste pisali knjigu o investiranju, hvali se svojim uspijesima, pričali ste o svojoj konzervativnoj strategiji i iscrpnoj analizi dionica, uspoređivali ste rizik ulaganja u dionice sa rizikom vožnje automobila, već ste bili zamislili kako ste veliki burzovni mag pa ste i tada imali čarobnu formulu za kupovinu dionica u obliku vaših razloga za i protiv kupnje (to mi je osobno najsmiješniji dio teksta)… I svi znamo kako je ta vaša avantura završila, danas za sve to krivite druge premda ste i sami svijesni kako ste sami sebi krivi.

Hoćete li sutra ako nešto krene suprotno od onog kako ste vi zamišljali okriviti "wall street journal" ili "financial times" da su vas loše savjetovali ?

S obzirom na vaše iskustvo i burzovne uspijehe stvarno bi trebali bili malo skromniji u reklamiranju knjiga i čarobnih formula, jer vjerujte mi, ima tu ljudi sa puno više iskustva i znanja od vas, niste vi otkrili ništa što većina tu već jako dugo nezna.

I molim vas nemojte se uspoređivati sa Prosinečkim, žuti je bio možda i najbolji nogometaš sa ovih prostora, osvajač lige prvaka i brončani na svjetskom, a vi ste u najboljem slučaju tek jedan prosječan investitor koji je previsoko poletio.


– ja sam danas spavala do 10:00 ,
– pa sam onda išla đir do grada,
– negdje oko 14:00 sam se uključila u burzu i kuhanje ručka.
– ručak je bio gotov oko 15:30 a burza u 16:00 ,
– poslije toga odlazak na kupanje, pa ponovno do grada i evo me sada tu.

Ivka nisi u Saudijskoj Arabiji. Ne moras mi podnositi izvjestaj od dnevnom kretanju.


– ipak se meni ostavrio taj hrvatski san, na koncu i od vas sam učinila milijunera u HR dionicama.

Ja sam trazio da od mene napravis Batmana. Ako ti nije problem daj molim te pokusaj ponovo.


– nisam ja glupa, ja znam engleski bolje nego naša premijerka.
– a uz to se još služim s 3-4 jezika.

Ti cak i ne znas koliko stranih jezika govoris, 3 ili 4. Znas li barem koji su to jezici ? Ti si pametna cura, a vremenom ces nauciti kako tu pamet koristiti na nacin da obogatitis svoj zivot.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


… ipak malo čudno što na forumima razni tipovi preporučuju kupnju/prodaju najrazličitijeg smeća, i svi oni zajedno nisu pretrpjeli napada koliko "mala knjiga koja i dalje pobjeđuje

nitko ne napada "malu knjigu"!
to je knjiga koja ima svoje kvalitete (kao i svaka druga knjiga) i uopće nije problem u knjizi kao takvoj, kao niti u (samo)reklami koju radiš da je ostalo u granicama normale, nego što to radiš na jedan krajnje neprimjeren i nasilan način, zatrpavajući forum i sve teme bezočnim samoreklamiranjem!!!

pristupaš ulagačima i forumašima kao da su retardirane osobe koje ne znaju same kupiti i pročitati knjigu te ako netko slučajno ne prihvaća tvoju preporuku, automatski ga etiketiraš kao poluretardiranog ili zlonamjernog koji želi ljudima uskratiti pravo na prosvjeteljenje koje im ti, mesija, nudiš i donosiš!
ponavljam, uopće nije problem u maloj knjizi NEGO U TEBI!!!!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

rita, 02.09.2011. u 09:16
a vi ste u najboljem slučaju tek jedan prosječan investitor koji je previsoko poletio.

a kako je i sam rekao…tada su i krave letjele.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Birtiću,zašto misliš da ti imaš nekakvo posebno iskustvo jer si izgubio novce u onoj krizi?Pa svi ovde na forumu imaju takvo iskustvo jer su svi izgubili!Nikakva knjiga im neće vratit pare,pogotovu na ovom tržištu. [bye]

New Report

Close