Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– uostalom ako vam je do adrenalina uvijek postoji kladionica jedan dva para i malo veća lova.

Kaže to osoba koja je kupovala VLDS po 13kn pa izgubila, osoba koja je kupovala INGRU po 21kn i izgubila, osoba koja je kupovala IGH na 1600kn kad je išao na 1100kn….
Ma kolegice Ivana Vi uistinu niste ni u stanju a ni u znanju da govorite ljudima što kupiti!
Najveći rast će imati sljedeće dionice:
1. Hidroelektra (treba znati razloge)
2. Zvečevo
3. VDKT
4. DLKV
5. MAGMA
6. ATPL
7. itd

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


KODT Da ROE s obzirom na P/BV od 2,10
Kod BRIN na sadašnju cijenu od 20 P/BV je 0,36
vrijednost portfelja je od 30.11.2011. do 31.05.2012 -šest mjeseci je 11,11%……
2,10:0,36=5,83 puta veću dobit za kupce BRINA po 20 u odnosu na kupce KODT na 1400 kn.

KODT + BRIN.

– kad bi nekim slučajem Končar poželio prodati KODT na svijetskom tržištu pojavilo bi se barem 50 kupaca koji bi ponudili barem tri-četiri puta veću cijenu od tržišne.

– kad bi to isto učinio BRIN ne bi dobio niti jednoga kupca.
– zašto ????
– jer ima previše smeća u portfelje, dionice kojima se nije tržilo dvije godine + pitaj Boga što imaju u Bosni, to im je onaj međunarodni dio portfelja.

– da dalje ne duljim, preporuka držati se što dalje dionica gospon Lopine.
– ili možete kao i ja kupiti nešto toga smeća kao ja na brinu, ali jako je važno ispod ulazne cijene gospon Lopine pa onda sve te dionice stavite na prodaju te rušite cijenu dionice.
– to je jako zabavna igrica, zbog koje gospon Lopina na toj dionici još nije zaradio kune.
– za usporedbu na KODT se je zaradilo 45% .

– I love this game.
Pozdrav !


– kad bi nekim slučajem Končar poželio prodati KODT na svijetskom tržištu pojavilo bi se barem 50 kupaca koji bi ponudili barem tri-četiri puta veću cijenu od tržišne.

E baš znate izvaliti glupost kolegice! Ja Vas uvjeravam da se ne bi pojavio nitko! Baš nitko!
Jer da bi ova firma bila profitabilna 2/3 radnika bi moralo na ulicu!
Zašto? Jer trojica rade posao jednog! Eto zašto KODT nikad neće biti EXTRA!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



….. dok ne uvedu šortanje na ZSE molim misljenje forumaša kad bi to moglo zaživjeti jer mislim da bi se onda stvarno moglo reći I LOVE THIS GAME i to sa razlogom

gospon Popcorn.

– a i za većinu na ovoj temi.
– ne bih preporučila to šortanje.
– koliko sam čitala o tome, veliki rizik, trošak, plus mogućnost gubljenja velike love.
– pratite ovu temu, kupite kad je jeftino, prodate kad je skupo,
– držite se što dalje dionica tipa Lopine.
– a one gospon Spliće ni štapom dodirivati.
– i zaboga ne ulaziti u dionice gospon Doktora i njegovih 9 nickova koji ih reklamiraju.
– što jednostavnije i razumljivije budete ulagali prinosi će biti veći.
– uostalom ako vam je do adrenalina uvijek postoji kladionica jedan dva para i malo veća lova.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
zar vi gospodjo ivana7 stvarno mislite da se na šortanju neće moći zaraditi???
neznam zašto ste tako skeptični prema tom obliku ulaganja??????
neznam o kojem doktoru govorite ali ako je to onaj šta je prvi na virtualnoj burzi onda ne kužim zašto ne pročitati i njegov post.mislim da je najbolje pročitati svačije mišljenje i onda svojom glavom donjeti zaključak….eto..bez obzira šta vas gospodjo ivana7 smatram za najjačeg ulagača.čak vas stavljam u rang sa forumašom xy nemoram ja vas svaki puta poslušati ma koliko god ste vi dominantni ko žena(da ne kažem domina) i ma koliko god vi kužite dionice i imate brutalni kapital….jedino šta je sigurno je da ste vašim postovima možda i više od forumaša xy napravili za razvoj tržišta kapitala u hrvata


dobri den
ovde se druka sve u sedamnajst
moze li koleginice IVANA7 komentar za dionice HGSP FMPS VLDS TNSA VART INGRA DDJH
VART FMPS I DDJH imam VLDS I INGRA je nutra-van a HGSP i TNSA cekam da padnu na cjene za ulaz

– tu još nedostaju Duhani + Vis + Helios faros.
– nego da puno ne pišem,
– najbolje da vas uputim kod gospon Doktora i njegovih 9 nickova.

– ako baš želite ulagati u jedan takav tip dionica onda je puno bolji izbor dionica gospon Lopine.

– I love this game.
Pozdrav !


Burek investitori,pamet u glavu.Ovo su vam ziceri i najsigurnije i najjeftinije investicije na ZSE.
Zar niste primjetili,da kriza trese,a oni nemaju ni blokade računa.A znate zašto?
Zato jer se ne mogu zaduživati,a vrijeme pada NAV je za ova izdanja prošlost.

– ima nekih sitnica koje gospon Lopina nije spomenuo.

– ti zatvoreni fondovi služe sami sebi jer naplaćuju lijepe godišnje provizije 3.5% .
– stvarno uzimati toliku proviziju za smeće kojega su se nakrcali, kako ih samo nije sram.
– ali briga njih za to, vama su upropastili novce a sebi podjelili velike plaće i dividende.
– ali ni to nije sve,
– plaćate i banku koja im sve to vodi 1% .
– i onda oni vode to fol po nekim tržnim cijenama ???????
– a sigurna sam kako tu ima i skrivenih troškova tipa plaćenog ljetovanja.

– I love this game.
Pozdrav !



– kad bi nekim slučajem Končar poželio prodati KODT na svijetskom tržištu pojavilo bi se barem 50 kupaca koji bi ponudili barem tri-četiri puta veću cijenu od tržišne.

E baš znate izvaliti glupost kolegice! Ja Vas uvjeravam da se ne bi pojavio nitko! Baš nitko!
Jer da bi ova firma bila profitabilna 2/3 radnika bi moralo na ulicu!
Zašto? Jer trojica rade posao jednog! Eto zašto KODT nikad neće biti EXTRA!
[/quote]
hahaha, da bi bila profitabilna?
Mislite kao HDEL,VDKT i MGMA? Takvu profitabilnost vaših firmi je zaista teško nadmašiti. [lol]

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


zar vi gospodjo ivana7 stvarno mislite da se na šortanju neće moći zaraditi???
neznam zašto ste tako skeptični prema tom obliku ulaganja??????

– negdje sam pročitala, nemam pojma gdje, ali ostalo mi u glavi.
– ide ovako nekako.
– burza u NY, razgovaraju 2 židova.
– odakle lova ovim kršćanima da toliko mogu gubiti na šortanju.

– jer židovi vam daju dionice, a vi se zabavljajte.
– samo što tu židovi zarađuju na sigurno.

– e sada tko je tu pametniji procijenite sami.

– I love this game.
Pozdrav !



Burek investitori,pamet u glavu.Ovo su vam ziceri i najsigurnije i najjeftinije investicije na ZSE.
Zar niste primjetili,da kriza trese,a oni nemaju ni blokade računa.A znate zašto?
Zato jer se ne mogu zaduživati,a vrijeme pada NAV je za ova izdanja prošlost.

– ima nekih sitnica koje gospon Lopina nije spomenuo.

– ti zatvoreni fondovi služe sami sebi jer naplaćuju lijepe godišnje provizije 3.5% .
– stvarno uzimati toliku proviziju za smeće kojega su se nakrcali, kako ih samo nije sram.
– ali briga njih za to, vama su upropastili novce a sebi podjelili velike plaće i dividende.
– ali ni to nije sve,
– plaćate i banku koja im sve to vodi 1% .
– i onda oni vode to fol po nekim tržnim cijenama ???????
– a sigurna sam kako tu ima i skrivenih troškova tipa plaćenog ljetovanja.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Naravno,da Ivana bunca.
Prema zakonu nema zaposlenih.
Fima invest za svoje usluge naplačuju 2,5% na prosječnu vrijednost portfelja u toku godine.Ostali troškovi ne mogu biti viši od 1%.Banka skrbnik naplaćuje o,10% na porfelj.
Ivana laže desetak puta.
Ukoliko troškovi probiju 3,5% idu na trošak društva koje vodi porfelj,u ovom slućaju je to Fima invest.
I to je regulirano zakonom o investicionim fondovima,u ovo slućaju radi se o zatvorenom investicionim fondovima.
Sve ovo je jasno vidljivo i dostupno u FI 2010,koje je dostupno na ZSE.
Ne vjerujem da ovo Ivana ne zna.
Kako te nije sram iznositi laži kada su nam sve ove informacije dostupne.

Prodaji KODT ,HT,JNAF i ostalo fondovsko smeće i kupuju ove zatvorene fondove.A možda si
shvatila da su ovo najbolje kupnje.pa pokušavaš otvoriti prostor za veće kupovine.
U BRINU i ostalim ZIFovima će teći med i mlijeko u potocima!



– kad bi nekim slučajem Končar poželio prodati KODT na svijetskom tržištu pojavilo bi se barem 50 kupaca koji bi ponudili barem tri-četiri puta veću cijenu od tržišne.

E baš znate izvaliti glupost kolegice! Ja Vas uvjeravam da se ne bi pojavio nitko! Baš nitko!
Jer da bi ova firma bila profitabilna 2/3 radnika bi moralo na ulicu!
Zašto? Jer trojica rade posao jednog! Eto zašto KODT nikad neće biti EXTRA!
[/quote]
Da li to znaći da su menađeri u KOEI od KODT napravili izuzetno uspješnu firmu da bi sebi mogli davati veliku dividendu i da oni nisu ništa bolja firma od ostalih djelova KOEI.
Da li su bilance falsifikati?
Da li se izvlači novac iz kompanije i pumpa KODT?

Ako je tako u KODT će teći za vlasnike dionica krv znoj i suze.


Naravno,da Ivana bunca.
Prema zakonu nema zaposlenih.
Fima invest za svoje usluge naplačuju 3,5% na prosječnu vrijednost portfelja u toku godine.Ostali troškovi…..
Ivana laže desetak puta.

gospon Lopina.

– što se živcirate ako ste u dobroj investiciji, pa ako je tako dobra rasti će i bez drukanja.
– i ne piše se da ja lažem, nego se napiše kako iznosim netočne podatke.

– ali ovo vam je glavni biser,
– PREMA ZAKONU NEMA ZAPOSLENIH.
– pitam se tko to vodi, banka skrbnik ???????
– kupiti neki fond koji nema uposlenih ??????
– pa ovo je i više nego strašno, u to mi je teško i povjerovati.
– imate tamo neke dionice koje je pitaj Boga tko po nekoj direktivi kupio i sada to stoji onako u košu za smeće.

– I love this game.
Pozdrav !


Ako je tako u KODT će teći za vlasnike dionica krv znoj i suze.

– neće, jer ne kotira na splitskoj Rivi.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close