Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prerano si zamjenio…JER ĆE ADPL JOŠ NIŽE :))))


prerano si zamjenio…JER ĆE ADPL JOŠ NIŽE :))))

To je vas stav, ja mislim da nece zapravo misim upravo suprotno od vas, a tko ce bit u pravu vidjet cemo…Ako se ne varam na temi ADPL vi ste jedan od onih koji su pokazali potpuno nepoznavanje razlike izmedu ponude paketa 25+% u komadu, te ove ponude u manjim paketima stoga su mi vasa razmisljanja jasna..Pa i da zaroni svejedno me ne zanima namjerno sam izbjegao izlagati se riziku hoce li ici gore ili dolje u ponedeljak i kupio prije ponedeljka na burzi uz jako dobru ulaznu cjenu (mislim da je oko 133kn) i iducih par godina me uopce ne zanima di ce cjena nego samo koliku cu dividendu dobivati na racun….Sto se KORFa tice njega idalje imam samo ne u toj kolicini i jos cu ga nadokupljivati

U tom je stvar kad kupujete dobru firmu, uopce se ne zamarate kolika je trenutna cjena na burzi, bacite pogled jednom, dvaput mjesecno na burzu , pogledate FIe kada stignu i zbrajate dividendu, te naposljetku spavate mirno jer znate sto imate…Kada kupujete nesto rizicno onda ste svaki dan za gledalicom, tresete se na svaki veci minus, skacete od srece na svaki veci + i u biti gubite vrjeme umjesto da radite nesto korisno, a novac na burzi sam radi za vas…

...

sad gore kaze jedan forumaš da će adpl niže,drugi foumaš kaže da će jedna dionica ekplodirati
neznam kako mozete tako nesto sa sigurnošću tvrditi,dajte budite barem malo dostojanstveni prema pojedinim dionicama jer sam steko dojam da imate obzira samo prema dionicama koje imate u vlastitom portfelju
bit ce interesantno u ponedjeljak vidjeti otvaranje makar mislim da se nista osobito nece desiti,zato oprez…naglasavam OPREZ kako posle opet ne bi bilo joj daj popcorn pomogni……nema posle pomaganja….sta se napravi napravi se……molim da malo prodiskutiramo mo trzistu nakon sto se ina odblokira te nakon sto se EU raspadne



Da li će KODT postići ROE kao i lani tj.22,01%.

ROE.

ROE = return on equity = povrat od uloženog vlastitog kapitala.

– KODT zadnjih 5god. postiže taj i veći ROE.
– a to znači kako su zadnjih 5god. uduplali svoju imovinu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Da li to znaći da je ovaj zadnji najmanji?
Da li je vto bolje ili lošije ako je zadnji najmanji?
Da li je to ubrzavanje ili usporavanje dobiti?

Na ZSE će teći med i mlijeko!


Revizor je stavio prigovor da portfelj vrijedi više.

– RH nije zemlja u kojoj bi se trebalo vjerovati revizorima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
A KODT,ADPL,JNAF,CRLL,INGR itd.revidiraju vanzemaljci.
Svatko može dodati svoje vanzemaljske revizore.

Na dionicama gdje su revizori zemljani neće biti ni meda ni mlijeka!


sad gore kaze jedan forumaš da će adpl niže,drugi foumaš kaže da će jedna dionica ekplodirati
neznam kako mozete tako nesto sa sigurnošću tvrditi,dajte budite barem malo dostojanstveni prema pojedinim dionicama jer sam steko dojam da imate obzira samo prema dionicama koje imate u vlastitom portfelju
bit ce interesantno u ponedjeljak vidjeti otvaranje makar mislim da se nista osobito nece desiti,zato oprez…naglasavam OPREZ kako posle opet ne bi bilo joj daj popcorn pomogni……nema posle pomaganja….sta se napravi napravi se……molim da malo prodiskutiramo mo trzistu nakon sto se ina odblokira te nakon sto se EU raspadne


a što ako nas napadnu vanzemaljci
a što ako se Bosanci ne dogovore,nego zarate
a što ako Srbi počmu stvarati veliku Srbiju

E tada neće biti ni meda ni mlijeka!


Da li to znaći da je ovaj zadnji najmanji?
Da li je vto bolje ili lošije ako je zadnji najmanji?
Da li je to ubrzavanje ili usporavanje dobiti?

gospon Lopina.

– to vam znači kako je ROE kod KODT veći nego kad zbojite ROE svih vaših dionica koje imate u portfelju + sve dionice onoga BRIN-a.

– I love this game.
Pozdrav !


A KODT,ADPL,JNAF,CRLL,INGR itd.revidiraju vanzemaljci.
Svatko može dodati svoje vanzemaljske revizore.

Na dionicama gdje su revizori zemljani neće biti ni meda ni mlijeka!

gospon Lopina.

– to vam znači kako kod nas revizora ima puno, a firmi koje trebaju revizore malo.
– kako je to jako dobro plaćen posao, trude se kako ga ne bi izgubili.
– a da ga ne igube napisati će ono što poslodavac želi vidjeti.

– I love this game.
Pozdrav !


….. dok ne uvedu šortanje na ZSE molim misljenje forumaša kad bi to moglo zaživjeti jer mislim da bi se onda stvarno moglo reći I LOVE THIS GAME i to sa razlogom

gospon Popcorn.

– a i za većinu na ovoj temi.
– ne bih preporučila to šortanje.
– koliko sam čitala o tome, veliki rizik, trošak, plus mogućnost gubljenja velike love.
– pratite ovu temu, kupite kad je jeftino, prodate kad je skupo,
– držite se što dalje dionica tipa Lopine.
– a one gospon Spliće ni štapom dodirivati.
– i zaboga ne ulaziti u dionice gospon Doktora i njegovih 9 nickova koji ih reklamiraju.
– što jednostavnije i razumljivije budete ulagali prinosi će biti veći.
– uostalom ako vam je do adrenalina uvijek postoji kladionica jedan dva para i malo veća lova.

– I love this game.
Pozdrav !

dobri den
ovde se druka sve u sedamnajst
moze li koleginice IVANA7 komentar za dionice HGSP FMPS VLDS TNSA VART INGRA DDJH
VART FMPS I DDJH imam VLDS I INGRA je nutra-van a HGSP i TNSA cekam da padnu na cjene za ulaz

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora



Da li to znaći da je ovaj zadnji najmanji?
Da li je vto bolje ili lošije ako je zadnji najmanji?
Da li je to ubrzavanje ili usporavanje dobiti?

gospon Lopina.

– to vam znači kako je ROE kod KODT veći nego kad zbojite ROE svih vaših dionica koje imate u portfelju + sve dionice onoga BRIN-a.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
KODT Da ROE s obzirom na P/BV od 2,10

Kod BRIN na sadašnju cijenu od 20 P/BV je 0,36
vrijednost portfelja je od 30.11.2011. do 31.05.2012 -šest mjeseci je 11,11% i u slućaju da se nastavi istim tempom i to bi bilo 23,45% u jednu godinu,a s obzirom na kreetanje u prvih deset dana lipnja moglo bi biti i više od toga.
Međutim,uzimajući u obzir da je razlika u
P/BV
2,10:0,36=5,83 puta veću dobit za kupce BRINA po 20 u odnosu na kupce KODT na 1400 kn.
Čak da u slijedečih šest mjeseci BRIN ne ostvari ni kune dobiti još uvijek je jeftiniji tri puta od
KODT radi velike dobiti ostvarene zadnjih šest mjeseci.
I što je najbitnije KODT je dobra i stabilna firma koja ima lijepu budućnost s obzirom na poslovanje/naravno ako izvješća nisu falsificirana/.
Kakvu tek budućnost ima BRIN i vlasnici tih dionica.
U pitanju nije samo BRIN,isto se može odnositi i na JAKT,FMPS,TRFM do 500,SLPF se dobro drži
jer se trži na cca 0,60 NAV.
BRIN
JAKT,nešto malo
ostale nemam,ali su mi na oku
Burek investitori,pamet u glavu.Ovo su vam ziceri i najsigurnije i najjeftinije investicije na ZSE.
Zar niste primjetili,da kriza trese,a oni nemaju ni blokade računa.A znate zašto?
Zato jer se ne mogu zaduživati,a vrijeme pada NAV je za ova izdanja prošlost.
Sada dolazi vrijeme rasta.

Tko bude u gore navedenim dionicama i strpljivo pričeka ostvariti će višepostotnu dobit u slijedeću godinu dvije.
Na ZSE će teći med i mlijeko u potocima!


slažem se sa gospođom ivana7 da su adpl i kodt odlična ulaganja na ovim cijenama ali šta raditi ako postoje dionice koje donose veći prinos,a nemojte smetnuti sa uma da su bile i uvijek će biti takvih dionica,

– ADPL i KODT su ipak dugoročne investicije na kojima će se zaraditi ako obje firme nastave raditi ovako kako sada rade.
– za pretpostaviti je da će im to poći za rukom jer su i u ovoj krizi bile i više nego uspješne, rijetkost na našoj burzi.

– dionice koje nose veći prinos ????
– to su špekulacije, svaki tjedan na burzi imate barem jednu takvu dionicu.
– ali ako nije likvidna i ako nema velikog prometa nikako ne ulaziti.

– sada su bile zgodne BLJE, za sada ta dionica ne bi trebala rasti.
– zadnji put sam vam pogodila mali rast za BLJE.
– trenutno je zanimljiva INGR, ali kao špekulacija, nikako kao investicija.
– to je više kocka, ako pogriješite bez problema možete izići ili nadokupiti zbog smanjenja prosijeka.

– ZABA, biti će u ponedjeljak tu zabavno.
– u stvari tu se nije ništa dogodilo, niti će se dogoditi podjelom novih dionica jer će vrijednost ostati ista a povećati će se broj dionica.
– ali tu će vam ići špekulacija oće neće pasti više manje od realne cijene.
– zbog toga oprez na toj investiciji da je ne preplatite.

– trenutno je najpametnije kupiti paket dionica ADPL jer će te to dobiti po nekoj najnižoj cijeni.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close