Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Best buy.

– odavno nisam drukala po pitanju dionica.
– moje NE u EU je neslavno propalo, ali sada ću zaraditi puno više love na dionicama.
– dobro je počelo, u ovom tjednu mi je portfelj u plusu +1.09% .

– CROS nemam pojma što će na koncu od toga biti, ali važno je učestvovati u ovoj igrici, na samoj temi se previše piše tako da je tu suvišan bilo koji moj komentar za ili protiv, uostalom jedino je važno zaraditi.
– CRLL ta dionica je vezana uz sudbinu dionice CROS, tko želi pročitati više o tome druku neka ode na temu CRLL.
– KODT, evo doživjeli smo i to da i ova dionica u jednom danu bude najtrgovanija, više o tome druku imate na temi KODT.
– ADPL, i ovo ide lijepo gore, dok god gospon xy to druka i diže na burzi ja zadovoljna i nemam zbilja ništa za pridodati.
– BRIN i ostale gluposti, tu mi je glavni i odgovorni za drukanje gospon Lopina, a ja sam zadužena za spuštanje cijene tih bisera.

– eto ništa novoga u svezi drukanja osim što će mi ovi na vlasti uvaliti 12% poreza na dividendu.
– a ja od toga živim.
– što je previše je previše !!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !

– eto ništa novoga u svezi drukanja osim što će mi ovi na vlasti uvaliti 12% poreza na dividendu.
– a ja od toga živim.
– što je previše je previše !!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !

Nista sada ces se morati zaposliti negdje. Bit ce ti manje dosadno.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Ivana – nadji si posao osim drukanja ili sl. Uloži u stvari koje znaš i koje te vesele. Daj si malo truda. Nemoj misliti da ces zaraditi puno ako ne donosiš nove vrijednosti – stavljaš svjež kapital u cijelu konstrukciju. Recimo Buffet – svi zaboravljaju da on masivne količine novca donosi iz poslova koje doslovno posjeduje(Sees, Geico) – nije da mu se cijena dionica samo inflatirala – njegov rast jako je promoviran i konstantnim upumpavanjem svježe likvidnosti. Nemoj misliti da kupiš dionice i to je to. Rasti će i super. Neće/moraš stavljati svježu zaradu u njih – zato moraš raditi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

RR Donnelley – RRD. U poslu su komunikacije kupaca prema bazama. Print, logistika, elektornički sec fillingsi.

Ok. Vidim da je income stabilan, opex stabilan, FCF ok. Cijena je danas niža duplo od one prije 1 godinu kada uz iste fundamente firma je investitorima vrijedila duplo. Dividenda je dosta visoka. Jako se vežu uz svoju indsutrijsku bazu kao kupcima, ako vjerujete u rast USA ekonomije(ja da jer mi je i 2 posto rasta GDP-a u ovim uvjetima dobar siguran rast)onda bi budući income iz operacija ove firme mogao i trebao rasti. Mislim da ih je tržište undershootalo. Mislim i da im vrijeme i prostor niskih kamatnih stopa jako pogoduje.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Po meni glavna prednost je da FB ima za sve korisnike podatke tipa: lokacija, godine, obrazovanje, zaposlenje, spol i slicno. Prema tome oni su u mogucnosti da ti reklamiraju tocno stvari za koji si ti zainteresiran ili bi trebao biti zainteresiran.

ma ajde paranoični ste, najveća prednost je FB je to što možeš flertovati dok ti jagodice na kažiprstima ne otpadnu.



Po meni glavna prednost je da FB ima za sve korisnike podatke tipa: lokacija, godine, obrazovanje, zaposlenje, spol i slicno. Prema tome oni su u mogucnosti da ti reklamiraju tocno stvari za koji si ti zainteresiran ili bi trebao biti zainteresiran.

ma ajde paranoični ste, najveća prednost je FB je to što možeš flertovati dok ti jagodice na kažiprstima ne otpadnu.
[/quote]

Jos jedan minus za FB.

FB posjecuju ljudi koji ne mogu naci partnera. Takvi su obicno slabije kupovne moci.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


RR Donnelley – RRD. U poslu su komunikacije kupaca prema bazama. Print, logistika, elektornički sec fillingsi.

Ok. Vidim da je income stabilan, opex stabilan, FCF ok. Cijena je danas niža duplo od one prije 1 godinu kada uz iste fundamente firma je investitorima vrijedila duplo. Dividenda je dosta visoka. Jako se vežu uz svoju indsutrijsku bazu kao kupcima, ako vjerujete u rast USA ekonomije(ja da jer mi je i 2 posto rasta GDP-a u ovim uvjetima dobar siguran rast)onda bi budući income iz operacija ove firme mogao i trebao rasti. Mislim da ih je tržište undershootalo. Mislim i da im vrijeme i prostor niskih kamatnih stopa jako pogoduje.

9% dividenda. Tu mora biti neki ozbiljan problem. Oni su u poslu tiskanja koji opada. Eastman Kodak je bankrotirao. Imaju visok dug.

Pogledat cu nisam nikada prije cuo za njih.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Po meni glavna prednost je da FB ima za sve korisnike podatke tipa: lokacija, godine, obrazovanje, zaposlenje, spol i slicno. Prema tome oni su u mogucnosti da ti reklamiraju tocno stvari za koji si ti zainteresiran ili bi trebao biti zainteresiran.

ma ajde paranoični ste, najveća prednost je FB je to što možeš flertovati dok ti jagodice na kažiprstima ne otpadnu.
[/quote]
Jos jedan minus za FB.
FB posjecuju ljudi koji ne mogu naci partnera. Takvi su obicno slabije kupovne moci.
[/quote]
uf kako si se prevario, 70% slika na fb su slike ljigavih parova sa <3.


uf kako si se prevario, 70% slika na fb su slike ljigavih parova sa <3.

Bio je neki strucnjak za IPO-ove na TV-u pa kaze da je njegova procijena kako FB ima 800 korisnika, da je ocekivani revenue za 2011 3.8 B i zarada 1B. Ako IPO bude 100 B onda je to 100x earnings.

Posto svijet ima ogranicen broj stanovnika izgleda da broj korisnika FB-a nemoze rasti ni priblizno brzo kao do sada. Postavlja se bitanje kako mogu povecati moneterizaciju postojeceg sadrzaja, koje nove sadrzaje mogu uvesti i povecati zaradu ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



uf kako si se prevario, 70% slika na fb su slike ljigavih parova sa &lt;3.

Bio je neki strucnjak za IPO-ove na TV-u pa kaze da je njegova procijena kako FB ima 800 korisnika, da je ocekivani revenue za 2011 3.8 B i zarada 1B. Ako IPO bude 100 B onda je to 100x earnings.

Posto svijet ima ogranicen broj stanovnika izgleda da broj korisnika FB-a nemoze rasti ni priblizno brzo kao do sada. Postavlja se bitanje kako mogu povecati moneterizaciju postojeceg sadrzaja, koje nove sadrzaje mogu uvesti i povecati zaradu ?

[/quote]

To sam i ja čitao, mislim da sam i napisao da je 50 ili 100 x earnings. Uzasno previsoko i po meni ničim opravdano. Svakako ne vidim FCB kao reklamni prostor ijedne kvalitetne industrije ili ičega kvalitetno proizvedenog. Doslovno nikada nisam stisnuo oglas a kamoli vidio nešto što mi je zanimljivo. Da se razumijemo, koliko god da bude na IPO-u, cijena će kratkoročno vrlo vjeorajtno rasti – ali kao dugoročni bizz – no way. Neznam gdje je mjesto rasta te mislim da je prostor komuniciranja stila FCB vrlo podložan konkurenciji. Koji su mogući napretci? Opet, iznenađenja su moguca.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



RR Donnelley – RRD. U poslu su komunikacije kupaca prema bazama. Print, logistika, elektornički sec fillingsi.

Ok. Vidim da je income stabilan, opex stabilan, FCF ok. Cijena je danas niža duplo od one prije 1 godinu kada uz iste fundamente firma je investitorima vrijedila duplo. Dividenda je dosta visoka. Jako se vežu uz svoju indsutrijsku bazu kao kupcima, ako vjerujete u rast USA ekonomije(ja da jer mi je i 2 posto rasta GDP-a u ovim uvjetima dobar siguran rast)onda bi budući income iz operacija ove firme mogao i trebao rasti. Mislim da ih je tržište undershootalo. Mislim i da im vrijeme i prostor niskih kamatnih stopa jako pogoduje.

9% dividenda. Tu mora biti neki ozbiljan problem. Oni su u poslu tiskanja koji opada. Eastman Kodak je bankrotirao. Imaju visok dug.

Pogledat cu nisam nikada prije cuo za njih.
[/quote]

leverage im je oko 3,5 i misle ga smanjiti u narednim razdobljima. Ali slobodni tok im je jako stabilan. Gledao sam na bazi zadnje 3 godine i opet su varijacije vrlo vrlo male. Tako da ili tržište griješi ili ja griješim pa nešto neznam(vrlo je to vjerojatnije).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



RR Donnelley – RRD. U poslu su komunikacije kupaca prema bazama. Print, logistika, elektornički sec fillingsi.

Ok. Vidim da je income stabilan, opex stabilan, FCF ok. Cijena je danas niža duplo od one prije 1 godinu kada uz iste fundamente firma je investitorima vrijedila duplo. Dividenda je dosta visoka. Jako se vežu uz svoju indsutrijsku bazu kao kupcima, ako vjerujete u rast USA ekonomije(ja da jer mi je i 2 posto rasta GDP-a u ovim uvjetima dobar siguran rast)onda bi budući income iz operacija ove firme mogao i trebao rasti. Mislim da ih je tržište undershootalo. Mislim i da im vrijeme i prostor niskih kamatnih stopa jako pogoduje.

9% dividenda. Tu mora biti neki ozbiljan problem. Oni su u poslu tiskanja koji opada. Eastman Kodak je bankrotirao. Imaju visok dug.

Pogledat cu nisam nikada prije cuo za njih.
[/quote]

leverage im je oko 3,5 i misle ga smanjiti u narednim razdobljima. Ali slobodni tok im je jako stabilan. Gledao sam na bazi zadnje 3 godine i opet su varijacije vrlo vrlo male. Tako da ili tržište griješi ili ja griješim pa nešto neznam(vrlo je to vjerojatnije).
[/quote]

Vjerojatno je dionicu dosta pogodio stecaj Eastman Kodaka jer je to dovelo u pitanje isplativost printig business-a. Onda je dosao Apple sa idejom da sve udzbenike prebaci na tablet-e.

Dok god ne nadju nesto profitabilno cime ce nadoknaditi gubitke na printanju knjiga ovo ce biti pod pritiskom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Facebook – online reklame ne zamjećujem, ne klikam na te oglase a i ne kužim njihov biznis, tak da vjerojatno lupetam. Prednost im je što mogu targetirati ljude bolje od ikoga. Ali, zašto tih reklama nema na sajtovima kad svi masovno imaju neki facebook plugin?

Vidi poslovni forum desni stupac: reklame od google-a, facebook social plugin je isto tu (preporuke korisnika), ali bez reklama. Možda to iskoriste kao reklamni prostor? A toga ima na sajtovima ko pljeve.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

pokusao sam si jednostavno analizirati svoj portfelj od dvadesetak dionica uz dvije varijable: 1) kretanje dobiti kroz tri godine (jasan rast, stagnacija ili blagi pad, jasan pad) i 2) dividendu (velika tj. veca od 5%, osjetna 2,5-5%, nebitna ili je nema), pa sam dobio sljedecu strukturu portfelja:
-rast dobiti, velika dividenda 55%,
-velika dividenda, stagnirajuca ili blago padajuca dobit 20%
-rast dobiti, osjetna dividenda 11%
-nista od navedenog 11% (ostaci: zaba, frnk, adrs, ulpl, atpl)
-rast dobiti, dividende nema 3%

nemojte podcjenit FB kao nešto za klince s ograničenim dosegom i tržištem.
http://www.net.hr/tehnoklik/page/2012/01/11/0288006.html

New Report

Close